بورسیه تحصیلی

بورس تحصیلی فرصت های باور نکردنی برای دانشجویان فراهم می کند که ثابت می کند اشتیاق و تحصیلات آنها انتخابی ایده آل است. درخواست کمک هزینه تحصیلی، چه در بیانیه شخصی و چه در یک مقاله کاربردی، بهترین فرصت برای نمایش این مدارک است. اکثر دانشجویان می خواهند بدانند چه زمانی باید شروع به درخواست بورسیه تحصیلی کنند، که در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه توضیحات مختصری را در این خصوص برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

چه نوع بورسیه تحصیلی در دسترس است

برخی از بورسیه های تحصیلی برای کالج بر اساس شایستگی است. شما آنها را با ملاقات و یا بیش از استانداردهای خاصی که توسط بورس تحصیلی تعیین شده است، کسب می کنید. کمک هزینه تحصیلی ممکن است بر اساس موفقیت تحصیلی یا ترکیبی از آکادمیک و استعداد، ویژگی یا علاقه خاص اعطا شود. بورس تحصیلی دیگر بر اساس نیاز مالی است.

بسیاری از بورس های تحصیلی به گروه های خاصی از مردم تعلق می گیرد برای مثال، بورس تحصیلی برای زنان یا دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد. شما می توانید در مورد بورس تحصیلی به روش های مختلفی از جمله تماس با اداره کمک مالی در مدرسه ای که قصد حضور در آن را دارید، دست پیدا کنید.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تحصیلی و پیشنهاداتی که دریافت می کنید مشروع هستند و به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا مالی هزینه کنید. اطلاعات خود را در مورد چگونگی اجتناب از کلاهبرداری بررسی کنید. این منابع رایگان اطلاعات مربوط به بورس تحصیلی را امتحان کنید:

  • دفتر کمک مالی در دانشکده یا مدرسه حرفه ای
  • دبیرستان یا مشاور TRIO
  • ابزار جستجوی کمک هزینه تحصیلی رایگان وزارت امورخارجه ایالات متحده
  • آژانس های فدرال
  • آژانس کمک مالی دولت شما
  • بخش مرجع کتابخانه شما
  • پایه، سازمان های مذهبی یا اجتماعی، کسب و کارهای محلی یا گروه های مدنی
  • سازمان ها (از جمله انجمن های حرفه ای) مرتبط با زمینه مورد علاقه شما
  • سازمان های قومی مبتنی برکارفرمای شما یا کارفرمایان والدین شما

چه زمانی برای بورسیه تحصیلی درخواست کنیم

این بستگی به آخرین مهلت تحصیلی دارد. بعضی از مهلت ها یک سال قبل از شروع کالج شروع می شود، بنابراین اگر شما در حال تحصیل در دبیرستان هستید، باید در طول تابستان بین سال های تحصیلات تکمیلی و تحصیلی خود برای کمک هزینه تحصیلی تحقیق و درخواست کنید. اما اگر این فرصت را از دست دادید، تسلیم نشوید! به اطلاعات بورس تحصیلی نگاه کنید تا ببینید که هنوز چه کسانی می توانند درخواست کنند. هر بورس تحصیلی دارای الزامات خاص خودش است. وب سایت بورس تحصیلی باید به شما ایده ای راجع به اینکه چه کسی برای تحصیل و نحوه تقاضا واجد شرایط باشد، ارائه می دهد. اطمینان حاصل کنید که برنامه را به دقت بخوانید، کامل آن را پر کنید و به مهلت درخواست رسیدگی کنید.

چه زمانی برای بورسیه تحصیلی درخواست کنیم

چه زمانی برای بورسیه تحصیلی درخواست کنیم

چگونه پول بورسیه تحصیلی را دریافت کنیم

این بستگی به بورس تحصیلی دارد. این پول ممکن است به طور مستقیم به کالج شما منتقل شود، جایی که آن را برای هر گونه هزینه تحصیل و سایر موارد اعمال می کنند، یا ممکن است به طور مستقیم به شما در یک چک ارسال شود. یک بورس تحصیلی به کمک های دیگر دانشجویان تأثیر خواهد گذاشت، زیرا تمام کمک های دانشجویی نمی تواند برای حضور در کالج یا مدرسه حرفه ای شما باشد.

بنابراین، باید دانشکده خود را بدانید که اگر کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده اید، اداره کمک مالی می تواند آن مبلغ را از هزینه حضور شما (و از کمک های خاص دیگری مانند وام هایی که شما ممکن است ارائه دهید) پرداخت کند. چند نکته برای دریافت کمک هزینه تحصیلی وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته ایم. شما معمولا نمی توانید برای بورس تحصیلی درخواست کنید تا زمانی که در یک دوره پذیرفته شوید. اگر شما برنده یک کمک مالی شوید، می توانید وام بانکی محلی خود را پرداخت کنید یا کمی پول اضافی صرف کنید.

خارج از دانشگاه شما می توانید فهرست کامل بورس تحصیلی را در بسیاری از وب سایت ها پیدا کنید، از جمله مواردی که توسط موسسات خصوصی (مانند بورس تحصیلی فولبرایت) و یا موسسات دولتی در کشور میزبان (مانند شورای بریتانیا) یا کشور خود (مانند وزارت تحصیلات) واجد شرایط هستید، بسیاری از کشورها دارای محدودیت های ملی، دوره یا سن هستند. از کلاهبرداری تحصیلی اجتناب کنید، چنین چیزی به عنوان “بورس تحصیلی تضمین شده” وجود ندارد. شما هرگز نباید هزینه درخواست برای بورس تحصیلی را پرداخت کنید. متاسفانه، برخی از موسسات کمک هزینه تحصیلی فقط پول خود را دریافت و ناپدید می شوند.

وقت زیادی را بگذارید، قبل از اینکه امیدوار باشید که دوره خود را آغاز کنید، باید حداقل 18 ماه قبل در مورد امور مالی خود فکر کنید. تمام اسناد را حفظ کنید، شما برای کسب ویزا به مدارک مالی نیاز دارید و این شامل پیشنهاد بورس تحصیلی یا توافقنامه است. راه های دیگری برای تامین مالی نظیر، وام های دانشجویی، کمک از دوستان و خانواده و کمک های مالی شرکت ها نیز وجود دارند، اطلاعات تکمیلی را از مشاورین ماهان دانش پارسه بخواهید.