سرمایه گذاری

با توجه به سرمایه گذاری در خارج از کشور در سال جدید 2019 چه می گذرد؟ آیا شما یک سرمایه گذار با تجربه یا تازه کار هستید یا نه، لازم است قبل از انجام این کار، خود را با شرایط فعلی سرمایه گذاری آشنا کنید، زیرا نمی خواهید پول خود را از بین ببرید. مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در این مقاله اطلاعات مختصر و مفیدی در خصوص سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار داده اند.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در سال 2019

مردم، محیط، روابط، چارچوب و آموزه های آن – چهار عامل مشخص که یک کشور را منحصر به فرد می کند. عواملی مانند منابع طبیعی، بازار، کارایی و دارایی های استراتژیک مانند فن آوری ها و مارک ها برای یک فرد یا شرکت سرمایه گذار انگیزه ایجاد می کند. بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در رتبه بندی، از نتایج یک نظرسنجی جهانی برآورده می شود و بر اساس بالاترین نمرات در میان نزدیک به 7000 تصمیم گیرنده کسب و کار آنها را انتخاب می کنند. این کشورها باید هشت ویژگی فاسد، پویا، اقتصادی پایدار، کارآفرینی، محیط مالی مطلوب، نیروی کار نوآورانه، ماهر و تخصص فنی را رعایت کنند.

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

بزرگان قلمرو لوکزامبورگ در کشورهای اروپای غربی با کشورهای بلغارستان و بلژیک به غرب، فرانسه به جنوب و آلمان به شرق است، این کشور یکی از کوچکترین و ثروتمند ترین کشورهای جهان است. لوکزامبورگ تحت حکومت بسیاری از ایالت ها و پادشاهی ها از زمان ظهور آن در قرن بیستم قرار دارد، اما همیشه یک واحد سیاسی متمایز باقی مانده است. پس از سال ها تحت کنترل Hapsburgs، لوکزامبورگ اتحادیه ای با هلند در سال 1815 تشکیل داد. این کشور با مرزهای خود را در طول زمان محدود شده است که در سال 1867 استقلال گرفت.

لوکزامبورگ ثروتمندترین کشور در اتحادیه اروپا است و شهروندانش از سطح بالایی از زندگی لذت می برند. لوکزامبورگ یک مرکز بزرگ برای بانکداری خصوصی  است و بخش مالی آن بزرگترین مشارکت در اقتصاد را دارد. شرکای تجاری اصلی کشور آلمان، فرانسه و بلژیک هستند. لوکزامبورگ زبان ملی است، اما برای اداره ها از زبان آلمانی و فرانسوی استفاده می شود. حدود 45 درصد از جمعیت این کشور در خارج از کشور متولد شده و عمدتا پرتغالی، فرانسوی، ایتالیایی، بلژیکی و آلمانی است.

در سال های اخیر، لوکزامبورگ به عنوان یک پناهگاه مالی جهانی انتخاب شده است، منتقدان معتقدند که این کشور معاملات مالی غیرمنصفانه را با شرکت های بزرگ و چند ملیتی ارائه می دهد. در قرن بیستم، لوکزامبورگ یکی از اعضای بنیانگذار چندین سازمان بین المللی اقتصادی، از جمله انجمن اقتصادی اروپا بود. لوکزامبورگ به عنوان یکی از پایتخت های اتحادیه اروپا در دادگاه اروپایی، بانک سرمایه گذاری اروپا و چندین دفاتر اداری  در اروپا مستقر است. همچنین عضو ناتو و سازمان ملل متحد است.

سرمایه گذاری در لهستان

پادشاهی مسیحی لهستان به طور رسمی در سال 1025 تأسیس شد و تا اواسط قرن 16 میلادی همبستگی لهستانی و لیتوانی یکی از بزرگترین کشورهای قاره بود. لهستان در اواخر قرن هجدهم توسط کشورهای همسایه تقسیم شد و لهستان مدت کوتاهی پس از جنگ جهانی اول خود را به دست گرفت. جمعیت لهستان توسط نسل کشی هولوکاست توسط آلمان نازی تغییر یافت. لهستان از لحاظ تاریخی یکی از بزرگترین جمعیت یهودیان در اروپا بود، اما حدود 3 میلیون یهودی لهستانی و یکی دیگر از 1.9 میلیون نبرد غیر یهودی توسط آلمانی ها در طول جنگ کشته شدند.

امروزه بیش از 96 درصد جمعیت کشور لهستانی هستند. مهاجرت و تولد کم  منجر به کاهش جمعیت در این کشور شده است، روند که در سال های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی بهبود یافته است. اقتصاد لهستان بزرگترین اقتصاد در اروپای مرکزی است و تنها اقتصاد در اروپا بود. اقتصاد بازار آزاد کشور تحت تأثیر بخش های کشاورزی و معدنی قرار دارد. از نظر سیاسی، لهستان شاید بهترین نماینده روحیه های پوپولیست و ملی گرایی است که در سراسر اروپا در سال 2018 رشد کرده است.

فرهنگ لهستان با مشارکت عمده در هنر و علوم غنی است. چهره های مشهور علمی شامل نیکولا کاپنیکوس و ماری کوری. Frédéric Chopin آهنگساز کلاسیک قرن نوزدهم یکی از مشهورترین هنرمندان کشور است، در حالی که رومن پولانسکی کارگردان فیلم برنده جایزه اسکار برای کارش مشهور است. لهستان عضو سازمان های بزرگ بین المللی و منطقه ای از جمله سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان امنیت و همکاری اروپا است.

سرمایه گذاری در اسپانیا

تعدادی از پادشاهی های مستقل در سال 1492 متحد شدند تا پادشاهی اسپانیا را تشکیل دهند، یک فرهنگ که به شکل هویت دینی ملت مدرن شکل می گیرد. اسپانیا شامل بسیاری از شبه جزیره است که با پرتغال در جنوب غربی اروپا به اشتراک می گذارد. این همچنین شامل جزایر بالئارای در دریای مدیترانه، جزایر قناری در اقیانوس اطلس و دو انکلوا در شمال آفریقا است. قدرت دریایی و ثروت استعماری موقعیت اسپانیا را به عنوان رهبر جهانی از قرن 16th و 17th، شناخته اند.

ارتقاء اسپانیا به در سال 1986 آغاز شد و به مدرنیزه کردن زیرساخت ها، صنعت و سیاست های اقتصادی ادامه داد. تجارت آزاد بیشتر تقاضای زیادی برای مجموعه متنوعی از صادرات، از جمله پارچه، کفش، ماشین آلات، زیتون به وجود آورد. رشد مداوم صنعت گردشگری، مسکن و ساخت و ساز کشور را به حباب هایی که در طول بحران مالی جهانی سرازیر شده بود، باعث شد تا اسپانیا در سال 2009 به یک رکود اقتصادی شدید تبدیل شود.

با این حال، یک بازار صادرات انعطاف پذیر و همچنین یک تلاش بازسازی سرمایه گذاری شده توسط اتحادیه اروپا در سال 2014، به اسپانیا کمک کرده است. تلاش برای اجرای اصلاحات کار، حقوق بازنشستگی، بهداشت، مالیات و آموزش و پرورش صورت گرفته است، اما بیکاری در حدود یک چهارم جمعیت ادامه دارد. اسپانیا دموکراسی پارلمانی است، با یک قانونگرا انتخاب شده توسط مردم به رهبری یک نخست وزیر و یک پادشاه به عنوان رئیس دولت است.

هر یک از 17 منطقه خودمختار در اسپانیا اقتدار خود را دارد و بسیاری زبان خود را دارند. جنبش رو به رشد جدایی طلبی، به ویژه در منطقه باسک به شمال و کاتالونیا در شمال شرقی، که شامل بارسلونا است، به اتحاد ملی متضرر می شود و از اتحادیه اروپا به طور فزاینده آسیب پذیر است. دستاوردهای فرهنگی، از تسلط هنری Velazquez، Goya و پیکاسو به رمان جهانی مشهور “Don Quixote” توسط سروانتس، و سنتهایی مانند موسیقی و رقص فلامنکو، منبع اصلی وحدت و افتخار ملی است. اسپانیا حزب سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و عضو سازمان ملل متحد، سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه، شورای همکاری یورو آتلانتیک و سازمان تجارت جهانی است.

سرمایه گذاری در استرالیا

کشورهای مشترک المنافع استرالیا قاره استرالیا را اشغال می کنند. این کشور همچنین شامل برخی از جزایر، مهمتر از همه تاسمانی است. استرالیا یک دولت دموکراتیک پارلمانی شبیه به انگلستان دارد. در حالی که دولت فدرال را به “سه سلاح” – مجلس، اجرایی و قوه قضائیه تقسیم می کند، مسئولان اجرایی به پارلمان پاسخ می دهند. در سال 1986 کشور تمام روابط قانون اساسی را به انگلستان متوقف کرد، هرچند ملکه الیزابت دوم همچنان سرپرستی مراسم تشریفاتی است.

از اواخر قرن 18، استرالیا تحت تأثیر فرهنگ بریتانیا، سلتیک و ایالات متحده قرار گرفته است. در دهه های اخیر، مهاجرت از کشورهای غیر انگلیسی زبان – به طور عمده از آسیا – مشخصات جمعیتی کشور را تغییر داده و بر فرهنگ آن مردم تأثیر گذاشته است. استرالیا یک کشور ثروتمند با اقتصاد مبتنی بر بازار است که درآمد ناخالص داخلی و درآمد سرانه نسبتا بالا دارد. اقتصاد آن توسط بخش خدمات و صادرات کالا هدایت می شود.

کشور دارای میزان بالای مشارکت در فعالیت های ورزشی است و امید به زندگی نسبتا بالا برای زنان و مردان دارد. طبق بررسی ها و داده های دولت، استرالیایی ها به ویژه درباره مسائل زیست محیطی نگران هستند. این کشور پروتکل کیوتو، معاهده سازمان ملل متحد را تصویب کرده است که از کشورها خواست تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند. با این وجود، انتشار دی اکسید کربن در سرانه نسبتا بالا در بین کشورها است.

استرالیا عضو سازمان های بزرگ بین المللی و منطقه ای از جمله سازمان ملل متحد، گروه 20، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه، کشورهای مشترک المنافع و همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام است. در خصوص سرمایه گذاری در کشورهای مختلف می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهند داد.