مهاجرت تحصیلی

بسیاری از علاقمندان به تحصیل، ادامه تحصیل در کشورهایی چون کانادا و کشورهای اروپایی را انتخاب مناسبی جهت رسیدن به آتیه ای روشن می دانند. مهاجرت تحصیلی گزینه ی بسیار مناسبی برای شما عزیزان می باشد، که در این مقاله اطلاعات مفیدی را مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در اختیار شما عزیزان قرار داده اند.

شرایط مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

دلایل زیادی وجود دارند که برنامه های تحصیل در خارج از کشور بسیار محبوب هستند. تحصیل در خارج از کشور برای اکثر دانشجویان بین المللی، ترکیبی از تحصیلات با کیفیت بالا، تجربه غوطه ور شدن در یک فرهنگ جدید و به دست آوردن ذهنیت جهانی می باشد. اما مطالعه در خارج از کشور نیز یک چالش هیجان انگیز است که اغلب منجر به بهبود فرصت های شغلی و درک گسترده تر از جهان می شود.

نوع تجربه ای که در طول تحصیل در خارج از کشور دارید، بستگی زیادی به جایی که تحصیل در آن می کنید متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که محل تحصیل را براساس منافع شخصی خود و شهرت آکادمیک کشور انتخاب کنید. انتخاب اینکه کدام کشور را برای تحصیل انتخاب کنید کار آسانی نیست. به عنوان منافع شخصی شما، باید در مورد چیزهای عملی مانند هزینه های تحصیل در آن کشور و هزینه های زندگی، دورنمای حرفه ای تحصیلات تکمیلی و امنیت و رفاه کلی در خصوص کشور مد نظر اطلاعاتی را به دست آورید.

شما همچنین باید در مورد نوعی سبک زندگی که می خواهید در طول تحصیلتان داشته باشید فکر کنید. آیا می خواهید در یک شهر بزرگ یا یک دانشگاه کوچک زندگی کنید؟ هرچه علاقه مندید، مطمئن باشید که آنها را با موقعیت تحصیلی خود منطبق کنید تا بتوانید بهترین شانس را برای دوست داشتن تجربه بین المللی خود داشته باشید. بنابراین صحبت حضوری با مشاورین با تجربه ما در موسسه ماهان دانش پارسه به شما جهت تصمیم گیری قطعی کمک خواهد کرد. در ادامه به شرایط تحصیل در برخی از کشورهای جهان اشاره شده است.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

انگلستان میزبان بیش از 442،000 دانشجوی بین المللی است، این کشور دومین محل تحصیل در جهان است (پس از ایالات متحده). معروف ترین دانشگاه های بریتانیا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2019 و چهار موسسه در حال حاضر در رده 10 برتر جهان قرار دارد. مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان معمولا سه سال طول می کشد، شما می توانید درجه پایه حرفه ای را انتخاب کنید که معمولا یک یا دو سال طول می کشد و شبیه مدرک کاردانی ایالات متحده است.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

اگر شما علاقه مند به تحصیل در انگلستان هستید، یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. هزینه های تحصیل بسته به نوع دانشگاه شما متفاوت است. دانشجویان در دانشگاه های انگلستان می توانند به میزان بیش از 95050 پوند در سال برای یک مدرک کارشناسی هزینه کنند. شما می توانید تقاضای کمک هزینه ای را برای پوشش برخی از هزینه های تحصیل خود درخواست کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

با انتخاب تحصیل در کانادا فرصتی برای برخورد با تجربه های متنوع فرهنگی و طبیعی در شهرهایی مانند تورنتو، مونترآل، ونکوور و کبک خواهید داشت. این کشور دارای وضعیت دو زبانه رسمی است، زبان انگلیسی و فرانسوی به طور همزمان در دولت و اسناد رسمی استفاده می شود. استان های محبوب کانادایی مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در مجموع 26 دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS رتبه بندی 2019 قرار دارند.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟ هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 6،571 دلار یا 3،880 پوند (که تمام ارقام ذکر شده در دلار کانادا است) و 6907 دلار (4/778 دلار) در سال برای تحصیلات تکمیلی می باشد، که این هزینه ها نسبت به دانشگاه های انتخابی متغیر می باشد. مهندسی و پزشکی معمولا برای دانش آموزان بین المللی در حدود 28،625 دلار یا 16/90 پوند در سال هزینه خواهد داشت، در حالی که برنامه های هنر و علوم انسانی بسیار پایین تر از آن هستند.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

اگر شما کشور آلمان را برای تحصیلات خود انتخاب کرده اید، شما باید دانشگاه و دوره تحصیلی مناسب را برگزینید. شما همچنین می توانید جدیدترین رتبه بندی های دانشگاه های برتر آلمان را در نظر بگیرید و تصمیم خود را در مورد دانشگاه هایی که در رتبه بندی جهان QS قرار دارند بگیرید. قبل از درخواست، بررسی کنید که مدارک تحصیلی فعلی شما توسط دانشگاه انتخابی شما شناخته شده باشد. برای تحصیل در این کشور شما باید شرایط ورود به آموزش عالی را داشته باشید.

برای دانشجویان دوره کارشناسی، دیپلم دبیرستان، گواهی پایان تحصیلات و یا نتیجه آزمون امتحان دانشگاه معمولا کافی است. دانش آموزانی که دارای تحصیلات خارج از اروپا هستند، ممکن است پس از شرکت در یک دوره مقدماتی، مجددا در آزمون ورودی Feststellungsprüfung قرار بگیرند. شما همچنین باید نیازهای زبان را بررسی کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

اکثر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شود، که شما باید مهارت های زبان آلمانی خود را ثابت کنید. دو آزمون اصلی برای این منظور در دسترس است: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH، یعنی معاینه زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه) و TestDaF. اما اگر دوره شما به زبان انگلیسی تدریس شود، باید دانش خود را با آزمون هایی مانند IELTS یا TOEFL ثابت کنید.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در خارج از کشور است. فرانسه مجموعه ای متمایز از انجمن ها را در تخیل جمعی ما ایجاد می کند. بسیاری از مردم فرانسه را به خاطر وجود دانشمندان و متفکرانی مانند رنه دکارت و ژان پل سارتر، نویسندگان مانند مارسل پروست و آلبر کامو، فیلمسازان مانند ژان لوک گودر و ژان رنوار، و هنرمندان مانند کلود مونه و پل سزان می شناسند.

سنت آکادمیک و هنری فرانسه همچنان ادامه دارد. در مجموع 35 دانشگاه فرانسوی در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS در سال 2019 قرار دارند. دو دانشگاه برتر PSL و Ecole Polytechnique در رتبه 50 و 65 قرار دارند، که شهرت آنها را به عنوان دو نهاد برجسته اروپایی و جهانی تثبیت کرده اند. هزینه تحصیل در فرانسه در مقایسه با سایر نقاط اروپا نسبتا کمتر است، اکثر هزینه های موسسات آموزش عالی از سوی دولت تامین می شوند، به همین علت اکثر دانشجویان بین المللی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند.