آزمون پزشکی uk

آزمون پزشکی ukcat انگلستان
آزمون پزشکی ukcat انگلستان
مهر ۱۰, ۱۳۹۸
بورسیه تحصیلی انگلستان
بورسیه تحصیلی انگلستان
مهر ۱۲, ۱۳۹۸
آزمون پزشکی uk

آزمون پزشکی uk

از شرایط اولیه و ضروری شرکت در آزمون پزشکی uk آشنایی با محتوای آن و برنامه ریزی دقیق جهت خواندن تمامی مطالب مربوطه می باشد، سوالات این آزمون شامل پنج بخش می باشد، که هر پنج بخش در قالب چند گزینه ای است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی بهتر است ادامه مقاله را که مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آن را تهیه کرده اند را مطالعه کنید.

شرایط شرکت در آزمون پزشکی uk

آزمون (uk (ukcat انگلستان یک آزمون مبتنی بر رایانه است که جنبه های مختلف تفکر شناختی هر فرد را با توجه به حجم بالای سوالاتی دشوار در یک دوره زمانی کوتاه مدت بررسی و ارزیابی می کند. این مجموعه از پنج بخش شامل: استدلال کلامی، استدلال کمی، استدلال انتزاعی، آزمون های تشخیص درست با توجه به هر موقعیت و تصمیم گیری تکیل شده است.

همچنین در صورتی که متقاضی شرکت در این آزمون جهت وارد شدن به دانشگاه های انگلستان در سال 2021 باشید تا تاریخ دوم اکتبر سال 2020 فرصت شرکت در این آزمون را خواهید داشت، که مهلت ثبت نام این آزمون تا هجدهم سپتامبر تعیین شده است. آزمون uk معمولاً در مرکز آزمون پیرسون انجام می شود، بنابراین جهت جا نماندن از تاریخ مد نظر خود برای ثبت نام، بهتر است هر چه زودتری اقدام کنید چرا که تاریخ های آن به سرعت پر می شوند. شرایط شرکت در این آزمون به قرار زیر می باشد:

 • پس از ورود به مرکز آزمون خود، می بایست تأییدیه ایمیل خود را تأیید کرده و تاریخ مد نظر خود جهت شرکت در آزمون را رزرو نمایید.
 • حداقل زمان لازم جهت ثبت نام، قبل از ورود به مرکز آزمون 15 دقیقه می باشد.
 • به هر متقاضی فرصت این داده می شود که تمامی وسایل خود را در یک کمد مجهز به قفل بگذارد. متقاضی حق آوردن هیچ چیز را با خود به اتاق امتحان ندارد.
 • یک رایانه اختصاصی در اختیار هر فرد گذاشته می شود که می بایست به صورت آنلاین در مدت زمان تعیین شده (معمولاً 120 دقیقه) به سوالات پاسخ دهد.

زمان برگزاری آزمون پزشکی uk

به طور کلی برای این آزمون تاریخ های مهمی وجود دارد که می بایست یادداشت شده و طبق برنامه دقیق پیش رفت. آزمون UKCAT) uk) انگلستان معمولاً هر ساله بین اول ژانویه تا 2 اکتبر برگزار می شود که شرکت کننده در این آزمون می بایست طی دو مرحله و از طریق سیستم ثبت نام آنلاین پیرسون، ثبت نام خود را انجام دهد و یک آزمون را به نام خود رزرو کند. بنابراین تاریخ های مهم آزمون UKCAT جهت تحصیل در انگلستان طبق آخرین آمار (برای سال 2019) بدین شرح می باشند:

 • تاریخ ثبت نام و رزرو آزمون: یکم می 2019
 • باز شدن بخش پشتیبان آزمون: یکم می 2019
 • شروع بخش آزمایشی: یکم می 2019
 • اتمام فرصت ثبت نام و رزرو آنلاین: هجدهم سپتامبر 2019، تا ساعت 5 عصر
 • دسترسی به قسمت ویرایش و تنظیمات: هجدهم سپتامبر 2019، تا ساعت 5 عصر
 • آخرین مهلت رزرو جای خود: اول اکتبر 2019 تا ظهر
 • آخرین مهلت رزرو در تکمیل مدارک و ثبت نام خود: دوم اکتبر 2019 تا ساعت 5 عصر
 • تاریخ آخرین آزمون برگزار شده آزمایشی: دوم اکتبر 2019
 • مهلت درخواست دادن شرکت در آزمون UKCAT در صورت انصراف یکی از شرکت کنندگان و جایگزین شدن به جای وی: دوم اکتبر 2019
 • تاریخ اعلام نتایج دانشگاه ها (بر اساس آزمون UKCAT): اوایل نوامبر 2019
زمان برگزاری آزمون پزشکی uk

زمان برگزاری آزمون پزشکی uk

هزینه شرکت در آزمون پزشکی uk

هزینه برگزاری آزمون پزشکی ukcat انگلستان ممکن است در کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا متفاوت باشد. حتی تاریخ برگزاری آزمون نیز می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی و بر اساس آخرین آمار به دست آمده از حوزه های برگزار کننده آزمون uk انگلستان می توان چنین گفت که هزینه آزمون برگزار شده بین اول ژانویه تا سی و یکم آگوست 2019، در حال حاضر در انگلستان 65 پوند می باشد.

این در حالی است که هزینه این آزمون بین یکم سپتامبر تا دوم اکتبر 2019، مبلغی حدود 87 پوند می شود. و در صورتی که این آزمون در منطقه خارج از اتحادیه اروپا صورت بگیرد، هزینه ای بین 115 پوند را در بر خواهد داشت. قابل ذکر است که آزمون uk چه در تابستان گرفته شود و چه در پائیز، تفاوتی در محتوای آن وجود ندارد. بنابر این افزایش قیمت تنها نشان دهنده تعداد متقاضی در زمان های خاص از سال است.

بنابراین هزینه کمتر آزمون بستگی به محل زندگی یا ملیت فرد متقاضی ندارد، بلکه بستگی به محل مرکز آزمون دارد. جهت پائین آوردن هزینه های خود توصیه می شود برنامه ریزی دقیق کرده و در تابستان در آزمون شرکت کنید. هزینه مورد نیاز برای این آزمون در تمامی بانک های انگلستان قابل واریز و پرداخت است. بنابراین می توان گفت جهت پرداخت نیاز به ارائه کارت بانکی بین المللی است. همچنین تمامی هزینه های پرداختی لازم می توانند به صورت آنلاین پرداخت شوند.

هزینه شرکت در آزمون پزشکی uk

هزینه شرکت در آزمون پزشکی uk

محتوای آزمون پزشکی uk

برخی مراکز آزمون uk را همانند آزمون واقعی شبیه سازی کرده اند که توصیه می شود قبل از شرکت در آزمون اصلی در این آزمون های مشابه حداقل برای یک بار شرکت کرد. به طور کلی آزمون (uk (ukcat یک تست دو ساعته مبتنی بر رایانه است که طیف وسیعی از توانایی های ذهنی را که توسط دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی شناسایی شده اند، ارزیابی می کند.

این برنامه شامل پنج آزمایش به صورت جداگانه است که هریک شامل تعدادی سوال در قالب چند گزینه ای است. پس از شروع آزمون، نمی توان برای استراحت مکث کرد، اما قبل از هر آزمون، یک بخش دستورالعمل وجود دارد که به داوطلبان فرصت مطالعه آن داده خواهد شد. اگرچه به داوطلبان دارای شرایط پزشکی مستند یا ناتوانی، وقت اضافی داده خواهد شد. سوالات آزمون uk شامل چندین بخش می شود که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی: که به ارزیابی توانایی های اطلاعات ارائه شده فرد به صورت کتبی می پردازد. تعداد سوالات این بخش 44 مورد هستند که در مدت زمان 22 دقیقه می بایست به کل سوالات پاسخ داد.
 • بخش تصمیم گیری: به ارزیابی توانایی تصمیم گیری فرد در قضاوت صحیح هنگام استفاده از اطلاعات پیچیده می باشد. تعداد سوالات این بخش 29 مورد می باشد و مدت زمان مورد نیاز جهت پاسخگویی 31 دقیقه تعیین شده است.
 • استدلال کمی: ارزیابی اطلاعات به صورت عددی است که شامل پاسخ دادن 36 سوال در مدت زمان 24 دقیقه می باشد.
 • استدلال انتزاعی: بکارگیری تفکر همگرا و واگرا جهت استنباط و ارزیابی اطلاعات است، که در آن 55 سوال می بایست در مدت زمان 13 دقیقه پاسخ داده شوند.
 • قضاوت و تشخیص: شرایط دنیای واقعی و شناسایی عوامل مهم و رفتار مناسب فرد در برخورد با آن شرایط را ارزیابی می کند. در آن می بایست به 69 سوال در مدت زمان 26 دقیقه پاسخ داد.

اگر مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان هستید بهتر است که همین حالا با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات به روزی در خصوص پذیرش و همچنین هزینه های تحصیل در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *