اقامت انگلستان

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در پرتغال
تحصیل پزشکی در پرتغال
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸
اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

شرایط و مراحل اخذ اقامت کشور انگلستان در برخی از موارد غالباً پیچیده است. با این حال، اگر حداقل 5 سال در این کشور به طور قانونی زندگی کرده باشید، شانس دریافت اقامت را خواهید داشت. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه شرایط و راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل، کار و همچنین سرمایه گذاری را برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط اقامت انگلستان

اخذ اقامت در کشور انگلستان از روش های متفاوتی امکان پذیر است و معمولاً یک فرآیند طولانی است که بسته به اینکه شما از چه مسیری استفاده می کنید، چندین سال طول می کشد، در ادامه به برخی از رایج ترین این شرایط پرداخته خواهد شد. در صورتی که به مدت 5 سال در کشور انگلستان زندگی کرده اید، می توانید برای مجوز اقامت دائم خود درخواست دهید. اما برای تأیید وضعیت اقامت خود در انگلیس نیازی به کارت اقامت دائم ندارید مگر اینکه:

 • قصد اخذ اقامت و تابعیت انگلستان را داشته باشید.
 • تحت قوانین مهاجرت بخواهید به وسیله حق ویزای خود از همسرتان حمایت و پشتیبانی کنید.

اخذ اقامت دائم انگلستان به عنوان یک اقامت نامشخص شناخته می شود به عبارت دیگر، فردی که دارای اقامت دائم انگلستان است می تواند به طور نامحدود در این کشور زندگی و کار کند و دیگر محدودیت مهاجرتی در زمینه کار یا تجارت و همچنین اقامت خود نخواهد داشت. با این حال اگر فردی که اقامت دائم کشور انگلستان را اخذ کرده، بیش از دو سال در خارج از آن کشور زندگی کند، آن را از دست می دهد. به طور کلی، مدت زمان لازم برای اخذ اقامت انگلستان از طرق متفاوت، زمان متفاوتی را نیز می برد. همانند:

 • از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی: 2 سال
 • از طریق اقدام برای اخذ اقامت دائم و طولانی مدت: 10 سال
 • از طریق پناهندگی و اقامت غیر قانونی: 14 سال
 • از طریق اخذ اجازه کار مرتبط یا غیر مرتبط: 5 سال
 • از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی و ثبت شرکت: 5 سال

شرایط اقامت دائم انگلستان

هر یک از شهروندان اتحادیه اروپا اگر به طور قانونی به مدت 5 سال در انگلستان زندگی کنند، به طور خودکار می توانند حق اقامت دائم در آن کشور یا هر کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا را بدست آورند. این روند متفاوت از گواهی ثبت نام است که در بسیاری از کشورها اجباری است، اما در برخی موارد ممکن است مسئولان یا مقامات اداری از فرد بخواهند که اثبات شغل و استطاعت مالی مکفی، منابع مالی کافی، بیمه درمانی و مدارکی اینچنین را نیز ارائه دهد.

شرایط اقامت دائم انگلستان

شرایط اقامت دائم انگلستان

برای به دست آوردن سندی که حق اقامت دائم به یک فرد بدهد، وی می بایست اثبات کند که 5 سال را به طور قانونی در کشور انگلستان زندگی کرده است. که بسته به وضعیت هر فرد (شاغل، کارآفرین، کارمند، بازنشسته، دانشجو و غیره) درخواست برای اخذ اقامت دائم انگلستان می تواند مدارک متفاوتی را بطلبد. برخی از مدارک و کلیات لازم برای اقدام اقامت دائم انگلستان بدین شرح می باشند:

 • ارائه مدارک و گردش حساب های بانکی معتبر
 • ارائه اظهار نامه مالیاتی مربوط به شرکتی که در آن مشغول به فعالیت بوده اید.
 • مدارک تحصیلی مرتبط
 • ارائه مدارکی دال بر کارآفرینی و خود اشتغالی فرد
 • ارائه مدارکی دال بر اخذ ویزای کاری و مشغول به کار بودن یا در جستجوی کار بودن

مسئولین مربوطه پس از بررسی تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز هر فرد، در صورتی که هیچگونه ابهام و مشکلی در میان نباشد، ملزم هستند در اسرع وقت مجوز اقامت دائم وی را صادر کنند و تا قبل از صدور آن حق دریافت هیچگونه وجهی را نخواهند داشت. این مجوز به طور خودکار و بدون هیچ قید و شرطی قابل تمدید است اما اعتبار آن بسته به شرایط و کشور مورد نظر متفاوت است، معمولاً اعتبار کلی برای ویزای اقامت دائم انگلستان 5 ساله می باشد.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل به کشور انگلستان می روند، تصمیم می گیرند که بقیه زندگی خود را نیز در آنجا بمانند. البته دور از انتظار نیست چون شرایط زندگی در انگلستان فرصت های خوبی را برای شروع زندگی جدید و حرفه ای موفقیت آمیز برای شخص فراهم می آورد. تابعیت و اقامت دائم را می توان در هر کشوری به گونه ای خاص و متفاوت تعریف کرد. به طور کلی، اقامت دائم این امکان را به فرد می دهد که بدون نیاز به پیگیری ویزا در هر زمان که بخواهد، به داخل و خارج از انگلستان سفر کند.

مطمئناً هر فردی می تواند با اقامت دائم مشغول به کار و تحصیل در انگلستان شود. در مقابل، داشتن تابعیت انگلیس به معنای برخورداری از حقوق و مزایای کامل شهروندان انگلستان می باشد. تاکنون هیچ قانون خاصی در رابطه با دانشجویان بین المللی وضع نشده است که با ویزای تحصیلی خود بتوانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند. به عبارت دیگر، ویزای دانشجویی به فرد اجازه این را نمی دهد که وضعیت خود را از یک دانشجو به شهروند مدنی انگلستان تغییر دهد. حتی اگر اعتبار ویزای دانشجویی 5 سال باشد که حداقل زمان لازم برای درخواست تابعیت انگلستان است.

اما شاید تنها راهی که وجود دارد این است که دانشجو پس از گذراندن دوره تحصیل خود و اخذ فارغ التحصیلی، می تواند نوع ویزای خود را تغییر داده و برای اخذ اقامت طولانی مدت خود در انگلستان درخواست دهد. در غیر اینصورت، دانشجو موظف است بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود کشور انگلستان را ترک کرده و به کشور خود بازگردد. درخواست تغییر ویزا چه از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی، چه از طریق یافتن شغل مناسب و غیره امکان پذیر است اگر که در تاریخ و زمان مناسب و قبل از ابطال تاریخ ویزای دانشجویی اقدام شود.

اقامت انگلستان از طریق کار

با توجه به معیارهای گوناگون و تجربه کاری هر فرد، انواع متفاوتی از ویزاهای کار در انگلستان وجود دارد. بنابراین، روند درخواست اقامت انگلستان از طریق کار می تواند کمی پیچیده و گیج کننده باشد. اگر که فردی به عنوان یک کارگر ماهر شناخته شود و یک پیشنهاد شغلی داشته باشد، به احتمال زیاد ویزای خود را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهد کرد.

چنانچه فردی متقاضی دریافت ویزای کاری شود، معمولاً یک مجوز کار و زندگی در انگلستان به مدت دو ساله را دریافت می کند که پس از اتمام این مدت می تواند درخواست تمدید مجدد آن را دهد. پس از گذر این مدت زمان، وی می تواند درخواست اخذ اقامت دائم خود در کشور انگلیس را بدهد، البته اخذ ویزای کار انگلستان منحصراً مربوط به شهروندان غیر اروپایی می باشد.

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار

دولت انگلستان یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر هر مکان را اجرا می کند که بر اساس چشم انداز به آن منطقه خاص برای اینکه بتوانند به اقتصاد کشور خود کمک کرده و رشد کشور را توسعه دهند، امتیازات خاصی به متقاضیان کار در آن مناطق اعطا می شود. اخذ ویزای کاری انگلستان انواع متفاوتی دارد که با توجه به نوع اشتغال فرد به افراد ماهر، استعدادهای درخشان، متخصصان، سرمایه گذاران یا کارآفرینان بسیار ماهر با توجه به تعیین نوع کار مدنظرشان اعطا می شود. برای اخذ اقامت دائم در انگلستان از طریق کار می توان پروسه زیر را طی کرد:

 • تمدید اقامت موقت خود تا حداکثر 6 ماه یا بیشتر
 • تقاضای دریافت مرخصی نامحدود به منظور ماندن بیشتر در انگلستان
 • تغییر ویزای موقت به ویزای دائم با تکمیل فرم های مربوطه
 • درخواست گواهی سفر تا مدت زمانی مشخص

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشوری همچون انگلستان که تا چندی پیش عضو کلیدی اتحادیه اروپا بود، به معنی یافتن فرصت های شغلی بیشتر در سرتاسر اروپا است. برنامه مالیاتی آن کشور برای سرمایه گذاران خارجی بسیار منصفانه با احتساب ارزش افزوده طراحی شده است. برنامه سرمایه گذاری در کشور انگلستان برای مهاجران به آن کشور یک سیستم چند مرحله ای را شامل می شود که هر چه فرد در سطح بالاتری سرمایه گذاری کند، شانس دریافت اقامت خود را در آن کشور زودتر به دست می آورد.

برای اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری فرد می بایست بدون نیاز به یافتن شغلی در انگلستان بتواند کلیه هزینه و خرج و مخارج خود و اعضای خانواده اش را تأمین کند و علاوه بر آن به فراهم سازی محل سکونت مناسب نیز بپردازد. همچنین سرمایه گذاران در انگلستان برای حفظ وضعیت ویزای خود (پس از اخذ ویزای اقامت دائم) لازم است که حداقل 50 % از وقت خود را در انگلستان بگذرانند. به عبارت بهتر، سرمایه گذارانی که اقامت دائم انگلستان را دریافت کرده اند ملزم به اقامت 6 ماه از 12 ماه در سال را در انگلستان هستند.

متقاضیان سرمایه گذاری می توانند از طریق تهیه اوراق سپرده دولتی انگلستان، خرید سهام یک شرکت یا شریک شدن در یک فعالیت بازرگانی از طریق گذاشتن سرمایه در آن، اقدام به اخذ مجوز اقامت خود کنند. برای سرمایه گذاری نیاز است که حداقل کمتر از 75 % از مبلغ کل مورد نیاز برای سرمایه گذاری را وارد کار مربوطه کنند و 25 % باقی مانده باید با خرید یک دارایی یا واریز وجه در یک مؤسسه مالی تنظیم شود و به این ترتیب سرمایه گذاری کامل صورت گیرد.

هرچه میزان سرمایه گذاری و دارایی های شخصی خالص فردی بیشتر باشد، کار اقامت وی سریع تر صورت می گیرد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری 2 میلیون پوند و حداقل مدت زمان لازم برای اقامت کوتاه مدت در آن کشور 5 سال می باشد، که در هر 12 ماه حق خروج از کشور بیش از سه ماه را نخواهند داشت و البته تسلط به زبان انگلیسی نیز یکی از شرایط اصلی جهت اخذ اقامت و سرمایه گذاری در انگلستان است. اگر سوالی در خصوص شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان ذهن شما را مشغول کرده است، مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *