بهترین دانشگاه های فرانسه

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
مهر ۳, ۱۳۹۸
تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه
مهر ۴, ۱۳۹۸
بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

در صورت تحصیل در فرانسه و انتخاب در گرایشی به زبان فرانسه یا انگلیسی، فرد متقاضی می بایست یکی از مدارک معتبر مهارت زبان فرانسوی یا انگلیسی را ارائه دهد. شرایط ثبت نام اولیه جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه برای تمامی شهروندان کشورها به صورت آنلاین می باشد و توصیه می شود جهت بهتر نتیجه گرفتن همزمان درخواست خود را به چند دانشگاه ارسال کنید.

تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

اینکه فرانسه یکی از محبوب ترین مکان های جهان برای ادامه تحصیلات است، جای تعجب ندارد چرا که فرانسه مجموعه متمایزی از قابلیت ها را با هم برای هر فرد ایجاد می کند، از تاریخ و فرهنگ آن گرفته تا غذاهای افسانه ای و لذیذ و مناظر دیدنی آن. بر همین اساس فرانسه در لیست جهانی سازمان ملل در جایگاه یکی از محبوب ترین مقاصد چه از نظر جهانگردی، چه تحصیلی آمده است.

اکثریت دانشگاه ها جهت تحصیل در فرانسه 2019 دارای کیفیت آموزشی بسیار خوبی هستند و در رتبه بندی جهانی فرانسه یکی از صاحب نام ها است، اما اگر بخواهیم وارد جزئیات بیشتری شویم می توان گفت که اکثریت قریب به اتفاق بهترین دانشگاه های فرانسه در پنج شهر اصلی آن به نام: پاریس، لیون، مارسی، گرنوبل و تولوز قرار گرفته اند. هزینه تحصیل در هر دانشگاه توسط هیأت علمی خود دانشگاه تعیین می شود. برخی دانشگاه های فرانسه از دانشجویان بین الملل می خواهند که برای اعتبار بخشیدن به مدارک پیشین خود که مورد تأیید آن دانشگاه شود، در یک دوره خاص ثبت نام کرده و مدرک آن دوره را اخذ نمایند.

همچنین شهریه ها و سایر خدمات ارائه شده در هر دانشگاه می توانند با توجه به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) و مکان هر دانشگاه متفاوت باشند. روند درخواست و شرایط ویزای تحصیلی در فرانسه بستگی به این دارد که دانشجوی متقاضی شهروند یکی از کشورهای اروپایی یا دیگر کشورهای دنیا باشد. در هر حال، هر دو گروه دانشجویان نیاز به معادل سازی مدارک تحصیلی خود دارند.

دانشگاه سوربن فرانسه

تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه در مقطع کارشناسی 3 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 3 سال به طور استاندارد طول می کشد که البته برای تکمیل پروسه تحصیلی به دانشجو فرصت بیشتری نیز داده می شود. زمان و شرایط تحصیل برای گرایشات پزشکی و پیراپزشکی در این دانشگاه متفاوت است. کلیه گرایشات دانشگاه سوربن به صورت خاص و تلفیق چند رشته ای با سیستم آموزش اصلی و جزئی برنامه ریزی شده اند، که دانشجویان می توانند علاوه بر تحصیل در گرایش اصلی انتخابی خود، همزمان از چندین موضوع آموزشی زیر مجموعه ای نیز بهره مند شوند.

دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن چندین زیر مجموعه دارد که هر یک از آنها دارای بخش روابط بین الملل خود برای پشتیبانی از دانشجویان بین المللی در تمامی مراحل (همچون: درخواست، محاسبه هزینه های زندگی، مسکن و دیگر جنبه ها) هستند. معمولاً ساده ترین راه ورود به دانشگاه سوربن برای دانشجویان بین الملل از طریق شرکت در برنامه اراسموس می باشد. این دانشگاه با ارائه مدرک آموزشی – تحقیقاتی عالی فرانسه به دانشجویان خود، این امکان را برای آنان فراهم می آورد که به راحتی بتوانند در بازارهای آن کشور شغل مورد نظر خود را بیابند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه سوربن به صورت آنلاین می باشد و برای کسب هر گونه جزئیات بیشتری می توان با دفتر روابط بین الملل هر دانشگاه به طور مجزا تماس گرفت. دانشجویان علاوه بر برخورداری از کیفیت و سیستم آموزشی عالی، امکان این را می یابند که با فرهنگ های مختلف و زبان های مختلف دیگر ملیت ها نیز آشنا شوند. هزینه ثبت نام و شهریه هر گرایش در دانشگاه سوربن، هر ساله توسط سیستم برنامه ریزی آموزش عالی ملی یا به عبارتی دیگر وزارت آموزش و تحقیقات عالی کشور فرانسه تعیین می شود که البته برای شهروندان فرانسوی به صورت کاملاً رایگان است.

دانشگاه لورن فرانسه

منطقه لورن در زمان قبل از احداث دانشگاه لورن در سال 1572، چندین بار در طول تاریخ به دو بخش مستقل فرانسوی – آلمانی تقسیم شد، تا سرانجام در آغاز قرن بیستم منحصراً فرانسوی شد. در نتیجه به دلیل توسعه دو شهر بسیار بزرگ و توسعه یافته آن به نام های متز در شمال و نانسی در جنوب، منطقه لورن دارای یک تاریخ بسیار پیچیده و غنی می باشد که تحصیل در دانشگاه آن می تواند همراه با جذابیت های بسیاری باشد.

در ابتدا چندین دانشکده در بخش های مختلف لورن تشکیل شدند و در نهایت با ادغام تمامی آنها با یکدیگر پس از چندین سال آماده سازی، در اوایل ژانویه 2012 دانشگاه لورن فرانسه در مفهومی واحد شکل گرفت. در حال حاضر، این دانشگاه بیش از 50.000 دانشجو و حدود 6.800 کارمند دارد که از این تعداد 3.700 نفر آن مدرسین و اساتید دانشگاه هستند.

فاصله دانشگاه لورن با شهر پاریس با تراموا حدود یک ساعت و نیم می باشد و در قلب منطقه بزرگ بلژیک، لوکزامبورگ و آلمان واقع شده است. منطقه لورن با ارائه یک سبک زندگی بسیار مرفه و غنی از نظر فرهنگی یکی از دلپذیرترین مناطق فرانسه برای زندگی کردن است. حدود 11 % از اعضای هیأت علمی دانشگاه لورن، مشترک با دیگر دانشگاه های مطرح دنیا هستند. همچنین دانشگاه لورن یک سیاست را برای حمایت از دانشجویان خارجی خود اعمال کرده که شرایط ورود و تحصیل آنان را بسیار تسهیل کرده است.

سیستم آموزشی این دانشگاه با تفکیک تخصص ها و مهارت ها به سه بخش اساسی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم شده است. و بر اساس آخرین آمار منتشر شده مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی (برای هر گرایش) حدود 6 ترم می باشد و هزینه هر ترم نیز حدود 180 یورو می باشد، در مورد کارشناسی ارشد 4 ترم و هزینه 300 یورو برای هر ترم، و برای دکترا نیز 10 ترم با هزینه ای متغیر در نظر گرفته شده است.

دانشگاه استراسبورگ فرانسه

دانشجویان بین المللی 20 % از کل جمعیت دانشجویی دانشگاه استراسبورگ را تشکیل می دهند. هر ساله شهروندان بیش از 150 کشور جهان برای تحصیل به دانشگاه استراسبورگ می پیوندند، که این خود باعث شده استراسبورگ به عنوان یکی از برترین شهرهای فرانسه برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود. به دلیل تعداد زیاد دانشجویان بین الملل، قیمت اجاره محل مسکونی یا خوابگاه های دانشجویی نیز در استراسبورگ بسیار مناسب تر از دیگر شهرهای فرانسه است. همچنین استراسبورگ بزرگ ترین سیستم تراموای فرانسه را دارد.

دانشگاه استراسبورگ فرانسه

دانشگاه استراسبورگ فرانسه

به دلیل واقع شدن فرانسه در قبل اروپا، نهایت امکانات جهت لذت بردن از هر چه بهتر و بیشتر زندگی در دسترس است و در صورتی که زبان فرانسوی را بیاموزید می توانید با ارتباط برقرار کردن با شهروندان فرانسوی از امکانات و مزایای بیشتری نیز بهره مند شوید. دانشگاه استراسبورگ یکی از عالی ترین دانشگاه های فرانسه و برنده 4 جایزه نوبل می باشد که به خصوص در زمینه فناوری پزشکی بسیار مطرح است. از دیگر گرایشات بسیار معروف این دانشگاه برنامه های محیط زیست، معماری، هنر، مهندسی و بازرگانی آن می باشد.

به دلیل استقبال عظیم این دانشگاه از دانشجویان بین الملل، خود دانشگاه تبدیل به مرکزی جهت برقراری ارتباطات بین المللی شده است. همچنین امکان کار کردن حین تحصیل جهت پشتیبانی هر چه بیشتر دانشجو نیز وجود دارد. فاصله شهر استراسبورگ تا پاریس، در صورت سفر با قطار یا ماشین تنها یک ساعت و 50 دقیقه است و در نهایت، تحصیل در دانشگاه شهر استراسبورگ این امکان را به دانشجو می دهد که احساس تنهایی در کشور فرانسه را نکند، چرا که شهروندان جامعه بین الملل را در همه جای شهر می توان دید.

دانشگاه بوردو فرانسه

دانشگاه بوردو منحصر به فرد و چند رشته ای است که توسط دولت فرانسه به عنوان یک دانشگاه پردیس برتر شناخته شده و جزو برترین دانشگاه های بین المللی است. واحد بین المللی سازی مستقر در محل دانشگاه، تمام روندهای منطبق سازی با استانداردهای جهانی همچون: تحقیق، آموزش، نوآوری و انتقال دانشجو را بر عهده دارد و هدف اصلی آن این است که دانشگاه بوردو را تبدیل به یک واحد بین المللی کند.

امکان مشارکت سازی برای تمامی افراد از جمله، دانشجویان، محققان، کارمندان و اساتید دانشگاه جهت هر چه بهتر انجام شدن بین المللی سازی این دانشگاه فراهم شده است. دانشگاه بوردو حدود 40 گرایش بین المللی در تمامی مقاطع کارشناسی تا دکترا را ارائه می دهد. همچنین با ایجاد دوره های زبان خارجی در دانشگاه بوردو، امکان دستیابی به مدارک دوگانه یا مدرک مشترک نیز وجود دارد. دانشگاه بوردو جز اولین دانشگاه های فرانسه است که شرکت در برنامه اراسموس و نیز مشترک سازی با دیگر دانشگاه های دنیا را ایجاد کرد.

از جمله دانشگاه های جهانی که در حال حاضر در زمره اشتراک با دانشگاه بوردو قرار دارند و امکان نقل و انتقال دانشجو در آنها به راحتی صورت می گیرد همچون: دانشگاه تسوکیوبا ژاپن، دانشگاه کالیفرنیا و نیز سینسیناتی آمریکا، دانشگاه های لاوال، واترلو و مک گیل کانادا، دانشگاه محمد مراکش و نیز دانشگاه یوسکامپوس باسک اسپانیا می باشند. در حال حاضر این دانشگاه حدود 500 توافق نامه با دانشگاه های مطرح دنیا (از جمله هند و چین) امضا کرده است که بر این اساس امکان مبادله دانشجویی دو جانبه و صدور مدرک تحصیلی مشترک مقدور است.

در نتیجه، تدریس گرایشات مختلف آن به زبان های مختلف بین المللی (از جمله انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی) مقدور است که دانشجویانی که یکی از گرایشات مخصوص دو زبانه را می گذرانند در پایان دوره دارای مدرک دوگانه می شوند. همچنین دانشجویان بسته به وضعیت و شرایط مالی خود می توانند از کمک های مالی نیز استفاده کنند. اگر به فکر تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان هستید اما شرایط آن را نمی دانید، می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید تادر این زمینه شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *