بهترین شهرهای روسیه برای زندگی

تحصیل مهندسی در روسیه
تحصیل مهندسی در روسیه
آبان ۲, ۱۳۹۸
شهر نووسیبیرسک روسیه
شهر نووسیبیرسک روسیه
آبان ۴, ۱۳۹۸
بهترین شهرهای روسیه برای زندگی

بهترین شهرهای روسیه برای زندگی

در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه سعی کرده اند تا اطلاعات مفیدی در خصوص بهترین شهرهای روسیه برای زندگی را بازگو کنند. یکی از این شهرها که طرفداران بسیار زیادی هم دارد شهر زیبای سنت پترزبورگ است، که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، سن پترزبورگ با ترکیب نمای ساختمان ها، جاده های گودبرداری و ایجاد نشانه های فرهنگی جدید، پایه گذار رستاخیزی جدید در بین شهرهای روسیه می باشد و در یک کلام، زندگی در شهری همچون سنت پترزبورگ می تواند بسیار رویایی و خاطره انگیز باشد.

بهترین شهرهای روسیه برای زندگی

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کرد در رابطه با متخصصان حرفه های متفاوت است. چرا که متخصصان بسیار ماهر می توانند در یک بخش ویژه کار کنند و این امر بستگی به دستمزد و شرایط در نظر گرفته شده برای آنها دارد نه بهترین مکان های زندگی در روسیه. اما اگر در حالت کلی بخواهیم از بهترین شهرهای روسیه برای زندگی نام ببریم می توان به ترتیب زیر اشاره کرد.

  • مسکو: پایتخت روسیه و شهری تاریخی که درصد بیشترین مهاجران به روسیه به این شهر اختصاص یافته است. مسکو فرصت های شغلی بسیاری به همراه آموزش زبان روسی، خدمات دیپلماتیک و بخش مالی را فراهم می کند و دفتر مرکزی بسیاری از شرکت ها در مسکو قرار دارد.
  • سن پترزبورگ: شهری زیبا است که توسط پیتر کبیر تأسیس شده و ترکیبی از مسکو، پاریس و ونیز است که با ساختمان های نئوکلاسیک زیبا و تئاترهای بی شماری ساخته شده است. سن پترزبورگ به 18 منطقه اداری تقسیم شده و منطقه بزرگ گراند (هم مرز با کاخ نوا و کاخ زمستان) جزئی از آن است.
  • نیژنی نوگورود: پنجمین شهر بزرگ روسیه که دارای چندین صنعت متفاوت است و مهاجران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. قیمت املاک به هیچ وجه نزدیک به قیمت املاک مسکو یا سن پترزبورگ نیست. با قطار فاصله با مسکو فقط چند ساعت است، اما فضای آن بسیار آرام تر است.
  • یکاترین بورگ: پایتخت منطقه اورال و سومین شهر بزرگ روسیه است. مکانی ایده آل برای زندگی در روسیه در فضایی سبز و باز است.
  • کراسنودار: در فاصله بسیار کمی از شهر سوچی قرار دارد و یکی از سریع ترین اقتصادهای رو به رشد منطقه در کشور روسیه است.
  • تیومن: چندین بار به عنوان بهترین مکان برای زندگی در روسیه انتخاب شده است. تیومن با ساختمان های چوبی زرق و برق دار و کلیساهای تاریخی و همچنین کافه های محلی و دانشگاه های معتبر یکی از بهترین مناطق روسیه برای زندگی شناخته شده است.

ارزان ترین شهرهای روسیه برای زندگی

در صورتی که به دنبال زندگی در شهرهای ارزان قیمت روسیه هستید، بایستی در لیست شهرهای کوچک و دور از پایتخت آن جستجو کنید. معمولاً بیشترین هزینه تمامی نقاط روسیه حتی شهرهای کوچک آن را اجاره تشکیل می دهد و پس از آن هزینه بعدی شامل خورد و خوراک می شود. به عنوان مثال، شهر ولژسکی یکی از ارزان قیمت ترین شهرهای روسیه با اجاره پائین است. همچنین شهرهای کوچک کوهستانی اطراف قفقاز مانند ترسکول یا تیرنیاز نیز هم برای زندگی ارزان قیمت هستند و هم زندگی با کیفیتی را ارائه می دهند.

ارزان ترین شهرهای روسیه برای زندگی

ارزان ترین شهرهای روسیه برای زندگی

یکی دیگر از شهرهای ارزان قیمت روسیه، شهر کریمه است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ارزان ترین هتل های روسیه در کریمه واقع شده اند، اما در مقابل میزان حقوق و دستمزد در آن کم است. به طور کلی، ارزان قیمت ترین شهرهای روسیه (یعنی از ارزان ترین تا گران ترین آنها) را می توان بدین ترتیب لیست کرد: کیروف، بارنول، چیتا، اولان اود و ولژسکی که اکثر آنها با متوسط ​​هزینه برای اجاره یک اتاق در یک هتل، در هر شب بودجه ای معادل 1199 روبل (حدود 15 دلار) و در ولژسکی حدود 1446 روبل (معادل 18 دلار) را در بر دارند.

با این وجود، هنوز هم مناطق و شهرهای دور افتاده ای در روسیه هستند که هزینه های کمتری را برای زندگی شامل می شوند که این بسته به محل و شرایط دلخواه از زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد و البته برخی از مناطق هم از نظر آب و هوایی بسیار سرد هستند. بنابر این، هنگام جستجوی ارزان ترین مکان برای زندگی بایستی تمام اولویت های دیگر را نیز، (همچون شرایط کار، درآمد، تحصیل، رفاه، امکانات زندگی و غیره) مد نظر قرار داد تا هنگام سفر به روسیه دچار مشکل نشد.

شهر سنت پترزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است که با سفر به آن، می توانید خاطره ای فراموش نشدنی را برای خود خلق کنید. این شهر دارای هنر عالی، معماری بی نظیر، زنده بودن در شب، تاریخی فوق العاده و سنت های فرهنگی غنی از بزرگ ترین ادیبان مدرن جهان  و نیز هنر موسیقی و هنرهای تجسمی شاهکاری است. سنت پترزبورگ یک مرکز مهم تاریخی – فرهنگی و یک بندر مهم واقع شده در حدود 400 مایلی شمال غربی مسکو است که در دایره قطب شمال قرار گرفته است.

این شهر دومین شهر بزرگ روسیه و یکی از شهرهای مهم جهان است. برای حدود دو قرن سنت پترزبورگ پایتخت امپراتوری روسیه بوده است. از نظر معماری این شهر به عنوان یکی از باشکوه ترین و ایده آل ترین شهرهای اروپا شناخته شده، که به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده است. این شهر توسط تزار اول به عنوان «دریچه روسیه رو به اروپا» تأسیس شده است و با شرایط و وضعیت ایده آل زندگی و فرهنگی و محیط اجتماعی، شهری در رقابت نزدیک با مسکو است.

شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ روسیه

جدای از سبک معماری شگفت انگیز آن، سنت پترزبورگ یک مرکز غیر قابل توصیف در مقایسه با دیگر شهرهای قرون وسطایی روسیه می باشد و دیگر ویژگی بارز آن در بر داشتن آبراه های فراوان است. کانال های کوتاه اما پر آب رودخانه نوا که تا ساحل بالتیک امتداد دارند از پانورامای سنت پترزبورگ جدا نیستند. یکی از برنامه های جالب و معروف آن به جشن شب های سفید معروف است که تلفیقی از زیبایی و زمستان سرد آنجا است.

شهر نووسیبیرسک روسیه

نووسیبیرسک بزرگترین نهاد شهری در میان شهرهای روسیه است که سومین جمعیت بالای این کشور را به خود اختصاص داده است. وسعت شهر نووسیبیرسک حدود 502 کیلومتر مربع می باشد که 3.2 هزار نفر جمعیت در هر کیلومتر مربع دارد. نووسیبیرسک در محل تقاطع مناطق جنگلی، استپی و مناطق طبیعی جنگلی، در فلات پریوبسک، در مجاورت رودخانه اوب و در تقاطع شاهراه های حمل و نقل اصلی، که به طور سنتی برای ارتباطات اقتصادی بین مناطق روسیه استفاده می شود، واقع شده است.

شرایط طبیعی منطقه برای توسعه شهر مساعد است مناطق جنگلی طبیعی، دریاچه های ذخیره آب و رودخانه ها و نهرهای کوچک که در مجاورت شهر قرار دارند، یک مجموعه متنوع از منابع تفریحی را تشکیل می دهند. آب و هوا در نووسیبیرسک و حومه آن با وجود پهناوری زراعی و اقلیمی آن، نسبتاً گرم و معتدل است، این شهر انگیزه توسعه و احداث راه آهن ترانس سیبری بود. در کمتر از 70 سال، جمعیت نووسیبیرسک به بیش از یک میلیون نفر رسید که تا به امروز جز سریع ترین شهرهای رو به رشد در جهان بوده است و در کتاب رکورهای گینس نیز ثبت شده است.

امروزه نووسیبیرسک مرکز تجاری، بازرگانی، مالی، علمی، تولیدی و فرهنگی بخش آسیایی روسیه است که محل اقامت نماینده مجاز رئیس جمهور روسیه برای منطقه فدرال سیبری، دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه دولت روسیه، اداره گمرک سیبری، دفاتر نمایندگی سایر مقامات و آژانس های فدرال و دفتر مرکزی سازمان های بین منطقه ای در آن واقع شده است.

این شهر به هشت بخش اداری، تجاری تقسیم شده است که بزرگ ترین بخش آن حدود 301 هزار نفر جمعیت دارد. تمامی این شهرک ها از نظر اقتصادی، اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستند. بر اساس آخرین آمار به دست آمده جمعیت تمامی این مناطق به حدود 2 میلیون نفر می رسد. اوضاع سیاسی در شهر پایدار است و مقامات دولتی شهرداری با همکاری نزدیک با جامعه تجاری شهر و عموم مردم فعالیت می کنند. برای اطلاع از شرایط مهاجرت به روسیه می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه مشورت کنید، تا بهترین و آسان ترین راه ممکن را به شما معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *