بهترین کشور برای دریافت بورسیه

شرایط قبولی در دانشگاه های خارج از کشور
شرایط قبولی در دانشگاه های خارج از کشور
آذر ۱۷, ۱۳۹۸
بهترین کشور برای تحصیل رایگان
بهترین کشور برای تحصیل رایگان
آذر ۱۸, ۱۳۹۸
بهترین کشور برای دریافت بورسیه

بهترین کشور برای دریافت بورسیه

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در خارج از کشور بورسیه های تحصیلی مختلفی است که توسط دولت و دانشگاه ها به دانشجویان متقاضی ارائه می شود. این بورسیه ها که انواع مختلفی دارند برای تمامی دانشجویان داخلی و خارجی قابل دریافت بوده و با داشتن شرایط لازم می توان آنها را به دست آورد. در این مقاله به بررسی بهترین کشور برای دریافت بورسیه می پردازیم و شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تماس بگیرید.

شرایط بهترین کشور برای دریافت بورسیه

حرکت به خارج از کشور به منظور تحصیل اغلب می تواند یک ماجراجویی گران قیمت باشد که شامل شهریه، اقامت، هزینه های زندگی و دیگر موارد می شود. با این حال، برخی از دانشجویان آنقدر استعداد دارند و از خود پتانسیل نشان می دهند که بسیاری از موسسات در سراسر جهان تمایل دارند روی این جوانان سرمایه گذاری کنند. در ادامه به ذکر بهترین بورسیه های تحصیلی برتر دنیا پرداخته خواهد شد:

 • بورسیه تحصیلی اراسموس: این برنامه از طرح حمایت مالی موجود در اروپا نشأت گرفته است، که به دانشجویان خود در سراسر اروپا طی 7 سال مبلغ 14.7 میلیارد یورو را به عنوان بورسیه پرداخته است.
 • بورسیه تحصیلی فرانسه: برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی فرانسه برنامه ریزی شده است، که به طور ماهیانه مبلغ 1.181 یورو را به دانشجویان به علاوه بلیط سفر بازگشت و پوشش خدمات تأمین اجتماعی کمک می کند.
 • بورسیه تحصیلی چونینگ انگلستان: کمک هزینه تحصیلی توسط دفتر امور خارجه انگلستان و کشورهای مشترک المنافع تأمین می شود. این بورسیه شامل شهریه تحصیل، کمک هزینه ماهیانه، بلیط پرواز برگشت و چندین مورد دیگر می شود.
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی استرالیا: برای دانشجویانی که به دنبال تحصیلات تکمیلی هستند با امکانات پرداخت شهریه، کمک هزینه سفر، کمک هزینه ماهیانه، بیمه مسافرتی و درمانی اعطا می شود.
 • بورسیه های فولبرایت ایالات متحده آمریکا: پشتیبانی کامل مالی برای دانشجویان بین الملل خود را بر عهده دارد.
 • بورسیه تحصیلی هزاره گیتس ایالات متحده آمریکا: توسط بنیاد بیل گیتس ارائه شده و کل هزینه های 1000 دانشجو در هر جای آمریکا که مشغول به تحصیل باشند را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی در کانادا

دپارتمان امور بین الملل کانادا مسئول مشارکت دولت کانادا در برنامه های مهم بین المللی از جمله بورسیه تحصیلی است. هدف از این امر ترویج تفاهم در بین ملیت ها، توسعه رشد شهروندان بین المللی در کانادا، پرورش استعدادهای درخشان و در کل کمک به پیشرفت همگان است. از این رو دولت کانادا، تعدادی بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در هر یک از دانشگاه های دولتی و خصوصی و موسسات کانادایی را دارند بنا به شرایط زیر ارائه می کند.

 • از اولین شروطی که می بایست بدان توجه کرد توجه به تاریخ های هر مرحله است که تاریخ درخواست از این قاعده مستثنی نیست.
 • تصمیم گیری در مورد مدارکی که نیاز به ارائه است در هر یک از موسسات و بهترین دانشگاه های کانادا می تواند متفاوت باشد.
 • حداکثر بورسیه تحصیلی کانادا تا دو سال در مقطع تکمیلی است، در صورتی که دانشجو قصد تحصیل تمام وقت را داشته باشد.
 • دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه ابتدا می بایست برای پذیرش در یکی از برنامه های آکادمیک یکی از موسسات تحصیلی کانادا اقدام کنند. سپس خود آن موسسه مسئولیت درخواست بورسیه از طرف دانشجو را بر عهده خواهد داشت.
 • همچنین نیاز است دانشجو مدارک مکفی در تأیید استحقاق دریافت بورسیه را ارائه دهد. بدین صورت که هر چه نمرات و رزومه آموزشی متقاضی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، شانس دریافت بورسیه برای وی افزایش خواهد یافت.
 • برخی از دانشگاه ها علاوه بر مدارک مستدل علمی، شرط اعطای بورسیه را قبولی در مصاحبه مختص آن دانشگاه می دانند.
بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه

در ترکیه پیشینه تحصیلی متقاضیان دریافت بورسیه برای دانشگاه های آن بسیار حائز اهمیت است، تا آنجا که هر چه سطح علمی متقاضی بالاتر باشد، امکان دریافت بورسیه تحصیلی توسط وی بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر، کسب حد نصاب نمره 70 % در مقطع کارشناسی، 75 % در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و 90 % در هر یک از گرایشات پزشکی ملاک انتخاب دانشجو قرار می گیرد. دیگر شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه به قرار زیر می باشد:

 • شرط سنی برای مقاطع کارشناسی حداکثر 21 سال، مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و مقطع دکترا حداکثر 35 سال می باشد.
 • تمامی ملیت ها و شهروندان اروپایی و غیر اروپایی که اخیراً فارغ التحصیل شده اند و از آن زیاد نگذشته است، می توانند برای دریافت بورسیه درخواست دهند.
 • درخواست ثبت نام در هر یک از دانشگاه های ترکیه به منظور دریافت بورسیه تحصیلی
 • در اعطای بورسیه تحصیلی، هیچ موسسه یا شخص حقیقی مجاز به این کار نمی باشد.
 • به متقاضیان توصیه اکید می شود به دستورالعمل ها و هشدارهای ارائه شده در سیستم، در هر مرحله با دقت توجه کنند.
 • همچنین متقاضیان موظف هستند تمامی مدارک و اسناد لازم را در سیستم بارگذاری کنند و تا تاریخ و مهلت تعیین شده همه آنها را ارائه دهند.
 • به هیچ یک از مدارک ارسال شده از طریق پست، پیک و یا به صورت دستی پاسخ داده نمی شود.
 • برنامه درخواست بورسیه جهت تحصیل در ترکیه کاملاً رایگان است و متقاضی می بایست دقت لازم را به عمل آورد که افراد سودجو از وی وجهی را مطالبه نکنند.

بورسیه تحصیلی در انگلستان

بورسیه ها، کمک هزینه ها و جوایز مالی انگلستان جهت پشتیبانی مالی دانشجویان طراحی شده اند که بسته به نوع سازمانی که آنها را ارائه می دهد می توانند متفاوت باشند. اصطلاحات رایج برای بورسیه های تحصیلی انگلستان، اعطای بورسیه و غیره می تواند کاملاً گیج کننده باشد اما اصل اساسی تمامی آنها یکسان است. به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که بورسیه های تحصیلی انگلستان مختص استعدادهای ویژه علمی نیست و برای تمامی کسانی که نیاز مالی دارند در دسترس می باشند. با این وجود توصیه می شود که برای تضمین دریافت بورسیه تا حد امکان سابقه تحصیلی خوبی ارائه شود.

 • بسیاری از دانشگاه های انگلستان تنها با هدف تشویق دانشجویان خود به ادامه تحصیل، طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند.
 • شرایط شخصی هر فرد بررسی شده و در صورت اثبات نیاز وی به کمک هزینه تحصیلی مشمول دریافت بورسیه تحصیلی خواهد شد.
 • همچنین برای قهرمانان مسابقات ورزشی یا مدال آورندگان هر یک از گرایشات المپیک شانس دریافت بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.
 • قبل از هر گونه اقدامی متقاضی دریافت بورسیه می بایست تحقیق کند که گرایش مدنظر وی مشمول بورسیه باشد یا حداقل گرایشی نزدیک به علاقه خود را برگزیند.

مدارک قابل ارائه در زمان درخواست بورسیه تحصیلی انگلستان می بایست کامل باشند، چرا که به مدارک ناقص ترتیب اثری داده نخواهد شد. همچنین به دلیل تعداد بسیار بالای متقاضیان دریافت بورسیه انگلستان ممکن است در صورت کامل نبودن مدارک متقاضی شانس وی به فرد دیگری داده شود و یک سال از تحصیل باز بماند.

 

بورسیه تحصیلی در انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

تاریخ شروع و پایان واقعی برنامه های تحصیل در ایتالیا در هر دانشگاه متفاوت است، اما به طور معمول هر ترم تحصیلی تقریباً 20 هفته طول می کشد که شامل یک دوره تدریس 14 هفته ای و نیز یک دوره امتحان 6 هفته ای است. در نتیجه متقاضیان می توانند با محاسبه این مقدار به تاریخ شروع به پذیرش بعدی به طور حدودی دست یابند. معمولاً به تمامی متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا توصیه می شود که 12 – 8 ماه قبل از شروع به ثبت نام مراحل درخواست خود را تکمیل کرده و آماده باشند، البته مهلت اعطای بورسیه تحصیلی در بین موسسات مختلف ایتالیا نیز می تواند متفاوت باشد.

 • در ایتالیا، دانشجویان بین المللی حق دریافت کمک هزینه های مالی و بورسیه های تحصیلی را بر اساس نیازهای مالی خود و یا اثبات شایستگی لازم دارند.
 • بورسیه های تحصیلی ایتالیا در سطح ملی و منطقه ای وجود دارند که دانشجویان با مطالعه کامل از ضوابط و شرایط و مدارک مورد نیاز می توانند برای هر یک درخواست دهند.
 • رخی از دانشگاه های ایتالیا منحصرا برنامه های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل شهریه دانشگاه، خدمات بیمه درمانی و کمک هزینه ماهیانه می باشد.
 • معمولاً اکثر بورسیه های ایتالیا سه، شش یا نه ماهه هستند.
 • همچنین خدمات برخورداری از اقامت یا اسکان رایگان نیز شامل برخی از برنامه های بورسیه می شود.

بنابراین نیاز به تحقیق و انتخاب درست در این زمینه است که متقاضی بتواند با توجه به شرایط خود بهترین گزینه ممکن را برگزیند، در همین راستا نیز می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید تا بهترین و سریع ترین راه ممکن در خصوص پورسیه های تحصیلی و شرایط قبولی در دانشگاه های خارج از کشور را به شما ارائه دهند، با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *