بورسیه تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین
ویزای تحصیلی چین
مهر ۱۶, ۱۳۹۸
دانشگاه زیجیانگ چین
دانشگاه زیجیانگ چین
مهر ۱۷, ۱۳۹۸
بورسیه تحصیلی چین

بورسیه تحصیلی چین

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور چین ارائه دو توصیه نامه از سوابق تحصیلی پیشین و اساتید پیشین در تأیید ممتاز بودن متقاضی، می تواند شانس دریافت بورسیه تحصیلی توسط وی را دو چندان کند. توصیه نامه های فوق می بایست در فرمت رسمی و همراه با امضای واقعی باشند، سپس می توان نامه را اسکن کرده و به مرکز مربوطه ارسال کرد. اگر به فکر اخذ بورسیه تحصیلی چین افتاده اید بهتر است ادامه مقاله را که مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آن را تهیه کرده اند مطالعه کنید تا از انواع بورسیه و همچنین مدارک و شرایط لازم آن نیز آشنا شوید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین

برخی متقاضیان بهترین راه دریافت بورسیه تحصیلی چین را در این می دانند که در هر دانشگاهی که ممکن است پذیرفته شوند و کاری به گرایش مورد علاقه خود یا رتبه دانشگاه مربوطه ندارند که این روش صحیحی نمی تواند باشد. اساسی ترین نکته جهت انجام اقدام درست این است که در ماه مورد نظر (معمولاً جولای) اقدام کرد. در صورتی که به دنبال به دست آوردن یک بورسیه تحصیلی کامل هستید، بهترین راه ممکن تمرکز بر روی یک یا دو دانشگاه است تا بدین ترتیب شانس بیشتری را برای پذیرش به دست آورد. همچنین فقط به دنبال بورسیه های دولتی چین نباشید و در تمامی آیتم های مورد نظر جستجو کنید.

از دیگر شرایط لازم که می بایست بدان توجه داشت انتخاب دانشگاه و گرایش مناسب خود می باشد که در آینده حرفه ای هر فرد تأثیر به سزایی دارد. به دلیل آنکه اکثریت دانشگاه های چین دارای کیفیت آموزشی بسیار بالا و رتبه بندی در سطح جهانی هستند، دریافت بورسیه تحصیلی هم رقابتی و هم سخت تر است. بنابراین، یکی دیگر از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین، داشتن سوابق تحصیلی پیشین بسیار درخشان و عالی می باشد.

معمولاً روال کار دریافت بورسیه جهت تحصیل در چین بدین صورت می باشد که در ابتدا و قبل از انجام هرگونه اقدامی نیاز است که به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری چین مراجعه کرده و از آخرین تاریخ ها و مدارک مورد نیاز آگاهی پیدا کرد. پس از آن می بایست با گردآوری کلیه مدارک لازم به صورت کامل و یکجا اقدام کرد و همزمان با ارائه آنها به سفارت، درخواست خود را نیز مطرح کرد. سفارت چین پس از بررسی کلیه مدارک ارسال شده (که نامه قبولی دانشگاه نیز ضمیمه می باشد)، تصمیم خود را اتخاذ کرده و از میان تمامی درخواست ها به کامل ترین و بهترین آنها پاسخ مثبت می دهد.

نکته: در صورتی که متقاضی درخواست اولیه خود را به سفارت چین داده باشد، بدون اینکه نامه تأییدیه دانشگاه مورد نظر خود را جهت بورسیه کامل شدن دریافت کرده باشد، شانس دریافت بورسیه خود را کاهش می دهد؛ چرا که ظرفیت دانشگاه ها با توجه به صلاحیت متقاضیان تعیین می شود و هر آن امکان دارد فرد دیگری که مدارک کامل تری را دارد پذیرش شود.

شرایط بورسیه پزشکی چین

هر ساله دانشگاه های پزشکی چین یک سری بورسیه را برای دانشجویان بین المللی خود لحاظ می کنند که با توجه به امکانات و خدمات ارائه شده هر دانشگاه، شرایط و هزینه های مربوطه می توانند متغیر باشند. از اولین شرایط ضروری و لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی گرایشات پزشکی چین، داشتن تسلط و مهارت کافی به زبان انگلیسی می باشد.

شرایط بورسیه پزشکی چین

شرایط بورسیه پزشکی چین

دروس پزشکی در تمام طول دوره به زبان انگلیسی تدریس می شوند و علاوه بر آن از همان ابتدا وارد توضیحات مربوط به مطالعات پزشکی و یا زبان انگلیسی تخصصی خواهند شد. از مدارک و الزامات جهت دریافت بورسیه جهت تحصیل پزشکی در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضروری است که فرم درخواست اولیه به صورت کامل تکمیل و امضا شده باشد، و پس از آن مجدد اسکن شده و با امضای شخص متقاضی ارسال شود.
 • ارائه گواهی پزشکی در تأیید صحت و سلامت فرد متقاضی از دیگر الزامات است.
 • همچنین متقاضی دریافت بورسیه پزشکی می بایست مدارکی مالی را ارائه دهد که طی آنها اثبات کند نیاز مبرم به دریافت کمک هزینه و دریافت بورسیه تحصیلی را دارد.
 • در بیشتر موارد ارائه یک نسخه از اظهارنامه مالیاتی والدین متقاضی الزامی است و در صورت عدم وجود چنین نسخه ای، متقاضی می بایست بیانیه کتبی به همین مضمون را ارسال نماید.
 • همچنین ارائه نامه ای از سوی رئیس، استاد یا هر منبع معتبر دیگری که تأیید کند، متقاضی جهت ادامه تحصیل خود نیاز به دریافت این بورسیه دارد نیز ضروری است. نامه یا سند رسمی مربوطه می بایست به شرح دریافت کمک هزینه ها و وام های پیشین متقاضی جهت تحصیل وی نیز اشاره داشته باشد.
 • در برخی موارد، ممکن است از دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی پزشکی خواسته شود که به ارائه مقاله ای کوتاه درباره خود و تأثیر بورسیه بر زندگی و آینده تحصیلی و شغلی خود بپردازند.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین

اولین موردی که برای تحصیل در چین می بایست بدان توجه کرد این است که مدارک مورد نیاز گردآوری شده و به مرکز مربوطه ارسال شوند. از جمله مدارک اصلی جهت اخذ بورسیه تحصیلی به شرح ذیل می باشند:

 • داشتن گذرنامه معتبر، که به متقاضیان دو تابعیتی توصیه می شود با کشور زادگاه خود ثبت نام کنند.
 • ارائه گواهی پزشکی جهت تأیید برخورداری از سلامت کامل
 • همچنین آگاهی از شرط سنی لازم از دیگر مواردی است که می بایست رعایت شود. به عنوان مثال، متقاضیان ورود به دانشگاه پس از اخذ دیپلم تحصیلی نباید بیشتر از 25 سال تمام داشته باشند. حداکثر سن لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 35 سال و برای مقطع دکترا 40 سال می باشد. همچنین برای مقاطع بالاتر از دکترا حداکثر سن مورد نیاز 50 سال تمام می باشد.
 • تکمیل فرم درخواست بورسیه دولت چین که می بایست به یکی از دو زبان چینی یا انگلیسی باشد.
 • تمامی مدارک و اسناد همچون شناسنامه و مدارک هویتی و سوابق تحصیلی فرد متقاضی می بایست به یکی از دو زبان چینی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • ارائه انگیزه نامه یا هدف از تحصیل در چین نیز به یکی از دو زبان چینی یا انگلیسی الزامی است که حداقل تعداد کلمات برای دانشجویان کارشناسی می بایست 500 کلمه و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی 800 کلمه باشند.
 • ارائه توصیه نامه از اساتید و مراکز آموزشی پیشین فرد لازم می باشد که نیاز است حداقل دو توصیه نامه از اساتید مرتبط و به زبان چینی و انگلیسی ارائه شود.
 • همچنین از متقاضیان تحصیل در برخی گرایشات خاص همچون گرایشات هنر و موسیقی خواسته می شود که آثار خود را ارسال کنند.
 • متقاضیان زیر 18 سال می بایست مدارک معتبر معرفی سرپرست خود در چین را نیز ارائه دهند.
 • ارائه گواهی صلاحیت زبان (انگلیسی یا چینی) نیز از دیگر الزامات اولیه است، که هر یک از مدارک بین المللی تافل یا آیلتس قابل ارائه می باشند.
 • ارائه نامه پذیرش شده از سوی دانشگاه مورد نظر نیز الزامی بوده و در ضمن کلیه مدارک فوق می بایست به صورت آنلاین ارسال شوند.
مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین

انواع بورسیه تحصیلی در چین

در کشور چین سه نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند از آنها استفاده کنند. در ادامه به ذکر جزئیات این سه نوع بورسیه پرداخته خواهد شد. اسامی بورسیه ها بدین شرح می باشد:

 • بورسیه تحصیلی دولت چین
 • بورسیه تحصیلی دولت محلی (شهر یا استان) چین
 • بورسیه تحصیلی موسسه کنفسیوس

نحوه درخواست و تاریخ ارسال مدارک برای هر یک از این بورسیه ها متفاوت است. به عنوان مثال، برای درخواست بورسیه تحصیلی دولت چین می توان از اوایل ژانویه تا اواخر مارس هر سال اقدام کرد. نیاز است متقاضی از جزئیات مربوط به این نوع بورسیه و نحوه درخواست و مراحل آن، با مراجعه به سفارت یا کنسولگری چین آگاهی یابد. معمولاً اطلاع رسانی جهت درخواست برای این نوع بورسیه و اعلام مدارک لازم مورد نیاز بین ماه می و ژوئن می باشد که ممکن است تا اوایل جولای و آگوست نیز به طول انجامد.

درخواست بورسیه تحصیلی دولت محلی چین بدین صورت است که (به دلیل اینکه این بورسیه محلی است) هر منطقه و دولت محلی جزئیات خاص خود را دارد و در اکثر موارد، ارسال درخواست برای کل گرایشات آن در تمام طول سال باز است. اطلاع رسانی جهت گردآوری مدارک مورد نیاز معمولاً بین ماه می تا سپتامبر می باشد.

برای بورسیه های موسسه کنفوسیوس، ارسال درخواست در تمام طول سال باز است. اعلام نتیجه بورسیه تحصیلی معمولاً پس از ارسال و تأیید مطالب درخواستی، طی 45 روز کاری به متقاضی اعلام می شود. نکته بسیار مهمی که در مورد این بورسیه می بایست به خاطر داشت این است که این بورسیه تحصیلی فقط محدود به گرایشاتی است که به زبان چینی تدریس می شوند. همچنین دریافت هر یک از بورسیه های تحصیلی چین، به دو طریق ممکن می باشد:

 1. دریافت بورسیه تحصیلی کامل
 2. دریافت قسمتی از شهریه تحصیل به صورت کمک هزینه و بورسیه تحصیلی

اکثریت متقاضیان به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی کامل هستند که کل هزینه های زندگی و تحصیل آنها را همچون شهریه دانشگاه، محل اقامت چین، هزینه های زندگی و بیمه برای کل مدت زمان اقامت و تحصیلشان در چین را پوشش می دهد. برای آشنایی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی چین می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید، مشاورین ما در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *