تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

تحصیل در استراسبورگ فرانسه
تحصیل در استراسبورگ فرانسه
تیر ۲۸, ۱۳۹۹
تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

یکی از اولین نکاتی که بایست برای تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور ذکر کرد این است که درست تا زمانی که به سن 18 سالگی نرسیده اند، ملاحظاتی در برخورد با آنها صورت می گیرد و ترتیبات معمول پشتیبانی شخصی و دانشگاهی در موردشان اعمال می شود. اما همین که به سن قانونی 18 سال رسیدند دانشگاه با آنها دقیقاً همانند دانشجویان بزرگسال و بالغ و کاملاً مستقل رفتار می کند. ادامه مقاله را که مشاورین موسسه مهاجرتی ماهان دانش پارسه در دسترس شما عزیزان قرار دادند در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا، استرالیا، سوئیس و همچنین نحوه اخذ ویزا می باشد.

شرایط تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

همواره متقاضیان زیر 18 سال که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند از نظر قانونی کودک می باشند و برخی محدودیت ها برای آنها در نظر گرفته شده که ملزم به رعایت آنها می باشند. دانش آموز 16 تا 17 ساله حق این را دارد که برای تحصیل و اسکان خود قراردادهای لازم را بدون نیاز به پشتیبان خود امضا کند اما تا زمانی که به 18 سالگی نرسیده است از نظر قانونی صلاحیت امضای تمامی قراردادهای قانونی را ندارد. در این صورت از والدین دانش آموز خواسته می شود که قراردادهای خاص با دانشگاه را امضا نمایند. جهت جلوگیری از برخورد مدرسه با والدین به طور مستقیم، معمولاً با خود دانش آموزان مذاکرات صورت می گیرد.

ممکن است برخی اردوهای اختیاری یا اجباری برای آموزش بهتر دانش آموزان گذاشته شود. برای رعایت تمامی موارد بهداشتی و ایمنی، والدین بایست فرزندان خود را بیمه کرده باشند. هر گونه سوء استفاده در مورد کودکان زیر 18 سال پیگرد قانونی دارد و سریعاً بایست گزارش شود، چرا که تمامی مراکز آموزشی خارج از کشور خدمات اجتماعی مناسب را برای کودکان ارائه می دهند. برای تماس اضطراری، مثلاً در موقعیت درمانی خاص که کودک نیاز به معالجه دارد، بایست تلفن همراه والدین ثبت شود. اما در کل، دانش آموزان بالای 16 سال حق اینکه رضایت به معالجه پزشکی بدهند یا نه با خودشان است و والدین نمی توانند آنها را مجبور به انجام کاری خلاف میلشان نمایند.

شرایط ویزا برای افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

هنگام درخواست ویزای دانش آموزانی نیاز به ارائه مدارکی به شرح ذیل می باشد:

 • اثبات دارا بودن منابع مالی معتبر در تأمین و پشتیبانی دانش آموز برای پرداخت کلیه هزینه های زندگی و تحصیل وی، که این مورد می تواند بسته به شرایط هر فرد متفاوت باشد.
 • ارائه مدرکی دال بر رضایت والدین یا سایر سرپرست یا سرپرستان قانونی دانش آموز از دیگر الزامات است.
 • مدرکی که نشان دهنده چگونگی کیفیت رابطه فرزند با والدین است از دیگر ضروریات است.
 • بسته به ملیتی که متقاضی از آن درخواست می دهد، نیاز به ارائه گواهی پزشکی در مورد برخی بیماری های خاص می باشد. به عنوان مثال، برای برخی از ملیت ها اثبات عدم مبتلا بودن به بیماری سل در نظر گرفته شده است.
 • وجود حداقل یک صفحه خالی در گذرنامه از دیگر مواردی است که در زمان درخواست ویزا، بایست رعایت شود.
 • برخی کشورها نیز پس از بررسی شرایط و وضعیت دانش آموز، ممکن است مدارک و اسناد اضافی را نیز درخواست کنند.
 • ارائه مدارک شناسایی معتبر که تعیین کننده سن دقیق متقاضی باشد، لازم است.
 • سوابق و گواهی های پیشین تحصیلی، تأییدیه توسط مدیر یا مراکز آموزشی پیشین، ریز نمرات متقاضی، و در صورت وجود مدارک و گواهی های آزاد اخذ شده قبلی از دیگر ضروریات قابل ارائه می باشند.
 • متقاضی می بایست به ارائه چند قطعه عکس پرسنلی خود که اخیراً گرفته شده بپردازد.
شرایط ویزا برای افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

شرایط ویزا برای افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

معمولاً یک افسر کنسولگری یا سفارت جهت تعیین صلاحیت با فرد مصاحبه می کند. حال در صورتی که متقاضی بالای 14 سال باشد نیاز به شرکت در مصاحبه فردی می باشد. و در صورتی که زیر این سن باشد می تواند با سرپرست یا قیم خود در جلسه مصاحبه حاضر شود. همچنین سرپرست وی بایست طی نامه ای دلیل اصلی فرستادن فرزند خود برای تحصیل به خارج از کشور را ذکر نماید و نیز با جزئیات کامل توضیح دهد که آیا فرزندش پس از اتمام تحصیلات خود قصد بازگشت به کشورش را دارد یا خیر.

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس کانادا

در حال حاضر، کانادا (به خصوص شهرهای پر جنب و جوشی مانند تورنتو، آنتاریو، مونترال، کبک، بریتیش کلمبیا و نیو فانلند) یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل دانش آموزان از سراسر دنیا می باشد. امکان برخورداری از آموزش عالی در بیش از 50 مدرسه دولتی، خصوصی و شبانه در سراسر کانادا برای دانش آموزان وجود دارد. یکی از مزایای اصلی تحصیل در مدارس کانادا، ایجاد فرصت برابر و یکسان برای همه دانش آموزان با هر ملیت و نژادی می باشد. دانش آموزان خارجی از پشتیبانی علمی و اجتماعی فوق العاده ای طی مدت زمان تحصیل خود برخودار می شوند و می توانند با آمادگی کامل علاقه خود را شناسایی کرده و در دانشگاه آن را دنبال کنند.

ایمنی و رفاه دانش آموزی از بدو ورود تا زمان فارغ التحصیلی دانش آموز برای وی تأمین می شود. کشور کانادا از زمره کشورهایی است که گواهینامه ISO: 9001: 1500 را برای سیستم آموزشی خود اخذ کرده است. این گواهی یک کیفیت کاملاً شناخته شده است که تعهد کار و مدیریت مراکز آموزشی در سطح بالا را نشان می دهد. مدارس کانادایی گزینه های باور نکردنی را به دانش آموزان خارجی خود ارائه می دهند که از آن جمله می توان به آموزش برنامه های بین المللی، زبان فرانسه، ورزش های حرفه ای و خاص، هنر و موسیقی، تجارت، فناوری ارتباطات، بهداشت و سلامتی، گردشگری و دیگر موارد اشاره کرد.

بسیاری از مدارس دانش آموزانی که حتی سطح زبان انگلیسی پایینی دارند را می پذیرند و پس از آن در یک برنامه فشرده و دقیق بر روی این مهارت آنها کار می کنند و با گذاشتن کلاس هایی ویژه با معلمانی ماهر توانایی آنها را طی چند سال به طرز باور نکردنی بالا می برند. همچنین در برنامه های بهزیستی و اجتماعی خاصی که برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود به آنها طرز چگونگی مراقبت از خود چه در زمینه بهداشتی و چه در مقابل افراد سودجو به طرزی صحیح آموزش داده می شود تا برای ورود به اجتماع کاملاً آماده شوند.

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس استرالیا

هر ساله استرالیا دانش آموزان بسیاری را به خود جذب می کند و به آنها آموزشی در سطح بسیار با کیفیت و معتبر بین المللی را ارائه می دهد. محبوب ترین مقاصد تحصیلی در استرالیا ایالات ساحل شرقی ویکتوریا، نیو ساوت ولز و کوئینزلند می باشند. استرالیا یک کشور امن و مستقل است که این یکی از دلایل اصلی در جذب محصلان بسیار از سراسر دنیا می باشد و از این رو، می توان گفت همین امر سبب شده که ملیت های بسیاری بدانجا سفر کنند که باعث ایجاد یک جو چند ملیتی عالی شده است.

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس استرالیا

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس استرالیا

با تحصیل در استرالیا، محصل یک آموزش با کیفیت بالا را دریافت خواهد کرد و گواهینامه های ارائه شده هر ایالت در سال های 11 و 12 دانش آموز به وی اعطا می شوند. دانش آموزان می توانند در زمان سپری کردن تحصیل خود و با گذراندن دروس متفاوتی همچون انگلیسی، ریاضیات، علوم، منطق، مدیریت شغلی، بهداشت، سیاست، هنرهای تجسمی و غیره از علاقه اصلی خود مطلع شده و در صورت تمایل به ادامه تحصیل با اطمینان خاطر رشته مورد نظر خود را برگزینند. یکی از مزایای اصلی تحصیل در مدارس استرالیا در این است که دانش آموز پس از اتمام دوره تحصیلی متوسطه خود، فرصت های بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی یا انتخاب یکی از دانشگاه های استرالیا برای ادامه تحصیل خواهد داشت.

یکی از بزرگ ترین مزایای تحصیل در استرالیا این است که امکان صحبت کردن به زبان انگلیسی که زبان اصلی مردم آن کشور است هر روز وجود دارد. این امر خود باعث مهارت و تسلط هر چه بیشتر دانش آموز به این زبان خواهد شد. امکان ارائه خدمات پشتیبانی توسط مدارس استرالیا از همان بدو ورود برای همگان وجود دارد. خدماتی همچون: کمک به انتخاب در زمینه های تحصیلی و گرایشی مختلف، کمک های دانشگاهی و زبان انگلیسی، مشاوره و پشتیبانی در تمام مواقع ضروری، راهنمایی شرکت در فعالیت های مناسب برای فرد، و شرکت در یک تیم ورزشی و غیره همیشه برای دانش آموز ارائه خواهد شد.

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس سوئیس

کشور سوئیس از جمله کشورهایی است که سطح آموزشی بسیار بالا و منحصر به فردی را برای تمامی افراد در تمامی سنین ارائه می دهد. به عنوان مثال، برای هر دانش آموز جهت تحصیل در مدارس سوئیس در بدو ورود به مدرسه انتخابی وی و پس از انجام مصاحبات لازم، یک مشاور تحصیلی در نظر گرفته می شود که در تمامی مراحل تحصیل با وی همراه است و دانش آموز هر زمان که بخواهد می تواند در هر مورد با وی مشورت کند و به عبارت دیگر، یک پشتیبان دلسوز و توانمند در تمام سال های تحصیل با وی همراه خواهد بود.

اندازه کلاس ها کوچک در نظر گرفته شده تا بیش از مقدار معینی دانش آموز گنجایش نداشته باشد و نیز تمامی دانش آموزان بتوانند به راحتی با معلم خود ارتباط بگیرند. این بدان معنا است که کلاس های عمومی همانند خصوصی در نظر گرفته شده اند و با در نظر گرفتن چنین سیستمی هیچ دانش آموزی از برنامه های درسی خود باز نمی ماند و همواره رقابت بسیار شیرینی بین دانش آموزان وجود دارد. برای دانش آموزان خارجی اقامت گاه های اختصاصی در نظر گرفته شده است که مختص همان مدرسه ای که در آن پذیرفته شده اند می باشد. با پرداخت شارژ ماهانه توسط والدین این دانش آموزان امکان برخورداری از تمامی امکانات رفاهی برای همگان به طور یکسان وجود دارد.

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس سوئیس

تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس سوئیس

همچنین دانش آموزان می توانند با پرداخت هزینه ای اضافی توسط والدینشان از امکانات غذایی شامل صبحانه، میان وعده و نهار برخوردار شوند. البته امکان آوردن تغذیه از خانه نیز برای دانش آموزان وجود دارد، اما ساعت استراحت و صرف غذا برای همگان یکسان می باشد. همچنین مشوق هایی به صورت جایزه هایی خاص برای دانش آموزان فعال تر در نظر گرفته می شوند که می توانند خود انگیزه ای بالا در میان کل دانش آموزان ایجاد کنند. برخی از این جوایز برای دانش آموزان بین الملل به صورت تخفیف در برخی هزینه ها می باشند.

ویزای همراه افراد زیر 18 سال در خارج از کشور

والدین یا سرپرستان دانش آموزان زیر 18 سال که قصد ورود به کشوری که فرزندشان قصد تحصیل در آنجا را دارد نیز بایست به تهیه ویزا اقدام نمایند. اولین نکته قابل توجه شاید این باشد که همزمان امکان دریافت ویزای همراه برای هر دوی والدین وجود ندارد و هر زمان که دانش آموز بخواهد در کشوری دیگر به تحصیل مشغول شود تنها یکی از والدین می توانند با وی همراه شوند و پس از آن برای آمدن دیگر قیم نیز به طور جداگانه و پس از استقرار در کشور مقصد درخواست دهند. بسته به کشوری که دانش آموز برای تحصیل در آن پذیرفته می شود، ویزای سرپرست می تواند از یک تا پنج سال اعتبار داشته باشد. در صورت اتمام مهلت و نیاز، این ویزا قابل تمدید می باشد. اخذ ویزای همراه افراد زیر 18 سال منوط به دارا بودن برخی شرایط به شرح ذیل می باشد:

 • تنها والد یا سرپرست و خویشاوند قانونی دانش آموز می تواند درخواست این ویزا را همزمان با پذیرفته شدن فرزند خود دهد.
 • سرپرست یا همراه دانش آموز بایست مدارک مالی معتبر در دارا بودن استطاعت مالی معتبر را ارائه دهد، تا طی آنها ثابت شود که منابع مالی معتبر در حمایت از کلیه خرج و مخارج خود و فرزندش را طی مدت زمان اقامتش در کشور مقصد دارد. این موارد علاوه بر تأمین کلیه خرج و مخارج زندگی شامل هزینه تحصیل دانش آموز و تهیه مسکن نیز می شود.
 • همراه دانش آموز حداقل بایست 21 سال تمام داشته باشد.

درخواست ویزای همراه را می توان به صورت آنلاین از طریق وزارت امور خارجه داخلی داد. بهتر است در هنگام درخواست ویزا، تمامی اسناد و مدارک فرد برای تکمیل برنامه و نیز مبالغ کافی در پرداخت هزینه های لازم تهیه شده باشند. زمان پردازش تا صدور ویزای همراه بسته به کشور مبدأ ممکن است تا 4 ماه طول بکشد و برای آگاهی از هزینه قابل پرداخت می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *