تحصیل در اتریش

تحصیل پزشکی در کانادا
تحصیل پزشکی در کانادا
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در چین
تحصیل پزشکی در چین
خرداد ۱, ۱۳۹۸
تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

بسیاری از دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی تدریس می کنند بنابراین دانشجویان بین المللی باید به زبان انگلیسی آشنایی کامل تا تسلط نسبی به آن را داشته باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد که تحصیل در اتریش را انتخاب کرده اند به طور متوسط، حدود 15٪ از دانشجویان خارج از کشور می باشند.

شرایط تحصیل در اتریش

اتریش نه تنها در مرکز اروپا واقع شده است، بلکه این کشور نقش مهمی در تاریخ  اروپا ایفا کرده است، که بخشی جدایی ناپذیر در شکل گیری اروپائی است که ما امروزه می شناسیم. کشور اتریش به خاطر صحنه های شگفت انگیز و ورزش های زمستانی که در آن منطقه  انجام می شود(آرلبرگ، محل تولد اسکی آلپی مدرن و ایسبرک در قله آلپ) به خوبی  شناخته شده است. شهرهای اصلی اتریش مانند وین و گراس از بسیاری از قلعه های باروک، کاخ ها و باغ  ها و موزه های تاریخی اتریش تشکیل شده اند.

موسیقیدانان و آهنگسازان مشهور اتریش شامل هایدن، مالر، لست و البته موتزارت هستند، در حالی که سیگموند فروید، بنیانگذار روانکاوی نیز در اینجا متولد شد. در چنین کشور کوچکی دانشگاه های آن بعنوان دانشگاه های عالی شناخته شده است. بسیاری از دانشگاه های اتریش رتبه بندی خوبی در بین دانشگاه های بین  المللی را دارند و در جهان به رسمیت شناخته شده اند. بسیاری از دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی تدریس می کنند بنابراین دانشجویان بین المللی باید به زبان انگلیسی آشنایی کامل تا تسلط نسبی به آن را داشته باشند.

با رشد پایدار صنعت و نسبت اشتغال بالا در اتریش فرصت مناسب برای دانشجویان فارغ التحصیل وجود دارد. وین قدیمی ترین و شناخته شده ترین شهر اتریش است، اما دانشجویان همچنین می توانند به  تحصیل در شهرهای Graz،  Innsbruck، Linz یا Salzburg مشغول شوند؛ همه ی این شهرها معماری فوق العاده و فرهنگ غنی که در اتریش مشهور است را دارا می باشند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد که  در اتریش تحصیل کرده اند به طور متوسط، حدود 15٪ از دانشجویان خارج از کشور می باشند. اگرچه هزینه زندگی در اتریش نسبتا متوسط ​​است، اما با این حال دانشجویان  اغلب از تخفیفاتی برای سفر، هزینه ورود به حساب، و حتی فعالیت های ورزشی را  از دانشگاه مورد نظر دریافت می کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های اتریش به قرار زیر می باشد:

 • درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر ارسال شود، فرم درخواست دانشگاه را دانشجو می تواند از صفحه اصلی دانشگاه دانلود یا توسط آن دانشگاه برای دانشجو مورد نظر ارسال شود.
 • نامزد مورد نظر باید برنامه ای را که خواسته وتهیه نمود بصورت دقیق مطالعه و اطلاعات شخصی مربوطه را تکمیل نماید و آن را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کند.
 • دانشجو باید ملیت خود را اثبات نماید که برای اینکار لازم است نسخه ای از شناسه رسمی همراه با اسناد مسافرتی یا عکس را(در صورت لزوم)ارسال نماید.
 • دانشجو جهت پذیرش در هر مقطع باید مدارک مربوط به قبولی در مقطع قبلی را ارائه دهد.
 • برای تحصیلات لیسانس و دیپلم: مدارک تحصیلی متوسطه یا معادل آن
 • برای مطالعات کارشناسی: کارشناسی یا معادل آن
 • برای تحصیلات دکترا: دیپلم، کارشناسی ارشد یا معادل آن
شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش

شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش

دانشجو برای بسیاری از اثبات دوره ها و برنامه ها باید مهارت خود را زبان آلمانی ارائه دهد.بنابراین برای تحویل مدرک تحصیلی خود بتواند مدرک تحصیلی زبان آلمانی را هم ارائه داده که برای اینکار اسناد خارجی باید همراه با نخسه اصلی ارائه شود و کاملا باید قانونی باشد، اگر اسناد اراده شده به زبان های غیر آلمانی ارائه شده باشند حتما ترجمه های قانونی به زبان آلمانی نیز باید اضافه گردد. همچنین ترجمه های انجام شده در خارج از کشور باید قانونی باشد.

دانشگاه های هنر و برنامه های دوره های USA غالبا مستلزم امتحان ورودی دانشگاهی نیستند، به جای آن دانشجویان رشته های دیگر باید در یک آزمون ورودی دانشگاهی شرکت کنند. مهلت ارائه درخواست ساکنان خارجی برای پذیرش در دانشگاه های اتریش برای ترم زمستان تا یکم سپتامبر و برای ترم تابستان تا یکم فوریه میباشد که این مهلت ها قابل تمدید نمی باشد.

اما مهلت ارسال درخواست برای ساکنان تریشی و اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا EEA شهروندان سوئیسی تقریبا برای ترم زمستان در اواسط و پایان ماه اکتبر و برای ترم تابستان در اواسط و پایان ماه مارس می باشد. به اینگونه دانشجویان یک زمان اضافه برای ارسال درخواست برای ترم زمستان در 30 نوامبر و برای ترم تابستان 30 آوریل داده می شود.

تحصیل در بهترین دانشگاه های اتریش

دانشگاه وین بالاترین رتبه دانشگاه را در اتریش داراست، که رتبه 154 دانشگاه جهانی  QS قرار دارد. دانشگاه وین بزرگترین دانشگاه در اتریش است و با بزرگداشت 650 ساله خود در سال 2015، قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان  است. امروزه این دانشگاه که یکی از بزرگترین دانشگاه ها در اروپا است، حدود 94000  دانشجوی بین المللی را ثبت نام کرده است. در دانشگاه وین تدریس به زبان انگلیسی صورت می پذیرد؛بنابراین متقاضیان این  دانشگاه باید زبان انگلیس را فراگرفته باشند. این دانشگاه با 15برنده جایزه نوبل از جمله دریافت کننده جایزه ادبیات سال 2004، الفریده جلیونک است.

دانشگاه تکنولوژی وین، دومین نماینده اتریش در رتبه بندی دانشگاه وین است که در رتبه 182 قرار دارد. این دانشگاه در سال 1815 تاسیس شده که یکی از معتبر ترین موسسات فنی در اروپا است. این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تدریس می نماید و حدود 29،900 دانشجو را دارد که درصد قابل توجهی دانشجویان بین المللی را شامل می شود. University Innsbruck، این دانشگاه بین المللی در بین دانشگاه ها از رتبه 286 در رتبه جهانی قرار دارد. در این دانشگاه حدود 28.000 نفر دانشجو درس می خوانند و این سومین  دانشگاه در اتریش است.

Karl-Fran zens-University Graze به طور معمول به عنوان دانشگاه گراس شناخته شده است و در  رتبه 480 مرکز آموزش عالی جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1585 تأسیس شد و این دومین و قدیمی ترین دانشگاه در اتریش است که بیش از 32،500 دانشجوی مشغول به تدریس در این دانشگاه هستند. سایر دانشگاه های اتریشی که در میان بهترین های جهان قرار دارند عبارتند از:

 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز
 • آلپن آدریا دانشگاه کلاژنفورت
 • دانشگاه پاریس لدرون سالزبورگ

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی در اتریش به دو صورت می باشد: 1.دانشجویانی که از هر کشور اتحادیه اروپا یا EEA برای تحصیل در کشور اتریش می خواهند اقام نماید نیاز یه ویزا ندارند و می توانند برای تحصیل به این کشور مراجعه نماید. با این حال اگر این دانشجویان یا هرفرد دیگری بخواهد بیشتر از شش ماه در اتریش  زندگی و اقامت داشته باشد، حتما باید برای ماندن و گرفتن ویزا اقدامات لازم را  انجام دهد.

ویزای تحصیلی در اتریش

ویزای تحصیلی در اتریش

بدین صورت که شما درخواست خود را به همراه پرونده به سفارت اتریش در محل زندگی خودتان ارائه داده و قبل از مهاجرت و رفتن به کشور اتریش منتظر پاسخ درخواست خود باشد. دانشجویانی که جز کشورهای اتحادیه اروپا یا  EEA نیستند برای تحصیل در کشور و دانشگاه های اتریش نیاز به ویزای تحصیلی نوع D می باشند. مدارک مورد نیاز برای ویزای نوع D به شرح ذیل می باشند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای نوع D
 • دو قطعه عکس جهت گذرنامه
 • نامه پذیرش در دانشگاه باید توسط دانشگاه اتریشی که دانشجو درخواست داده صادر شده باشد.
 • دانشجو باید بتواند مدارکی جهت اثبات شرایط اقامتی خود در اتریش را ارائه نماید.
 • دانشجو باید بتواند مدارکی جهت اثبات بیمه درمانی خود در اتریش را ارائه نماید.
 • دانشجو باید بتواند مدارکی جهت اثبات موجودیت کافی یا همان تمکن مالی خود در  اتریش ارائه نماید به عبارتی دیگر باید بیانیه ی بانکی از حساب شخصی خود را ارائه دهد.
 • ارائه کپی برنامه سفر خود و یا بلیط سفر خود را ارائه دهد.

همه متقاضیان باید داده های بیومتریک (10 اثر انگشت) خود را نیز ارائه دهند. که برای انجام این کار باید یک قرار ملاقات در سفارت اتریش در کشور خود محیا سازید.

مزایای تحصیل در اتریش

اتریش ممکن است کشور نسبتا کوچکی باشد اما برای تحصیل و از جمله تعدادی از دانشگاه هایی که در بین بهترین کشورهای جهان قرار دارند، دلایل زیادی وجود دارد. اتریش از لحاظ منطقه :اتریش بزرگتر و وسیعتر از ایالت مین است و همچنین از لحاظ  جمعیت، تقریبا برابر است با همان تعداد افرادی که در انگلستان و لندن زندگی می کنند.

این کشور زیبای اروپای مرکزی است، که پر از مناظرو چشم انداز های خیره کننده و  شهرهای پرجمعیت است که قطعا نباید بر اساس اندازه و وسعت شهر قضاوت شود. این کشور آهنگسازان بزرگی مانند Wolfgang Amadeus Mozart و متفکران نوظهور مانند، سیگموند فروید و لودویگ ویتگنشتاین را به ارمغان آورده اند پس بازهم میتواند که موسیقیدان های بزرگتر و متفکران بزرگتری را به جامعه و کشور تحویل دهد.

 • مدارک تحصیلی شما باید در سطح معادل با آنچه که در دانشگاه اتریش ارائه می شود در نظر گرفته شود.
 • دانشجویان برای ورود به دانشگاه مورد نظر و کشور اتریش تمکن مالی خود را  ارائه دهید زیرا که کشور اتریش و دانشگاه باید از درآمد شما برای مخارج تحصیل و زندگی اطمینان خاطر حاصل نماید.
 • اگر دانشجویی تقاضای ثبت نام برای دانشگاه university der küinnte (دانشگاه هنر) را  داشته باشد باید در امتحان ورودی این دانشگاه ثبت نام نماید.
 • تحصیل در سطح و مقطع کارشناسی (لیسانس) اکثر دوره های دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی می باشد پس بهتر است که زبان آلمانی را فراگیرید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخلاف مقطع کارشناسی در دوره های دانشگاه های اتریش براساس زبان انگلیسی تدریس داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

5 دیدگاه ها

 1. غلام رضا گفت:

  سلام شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش برای رشته ی پزشکی به چه صورت است ؟ ۱۹ سالمه دیپلم ریاضی دارم معدلم ۱۷/۵۳ هست

  • mahanmohajer گفت:

   سلام دانشگاه های اتریش در خصوص پذیرش رشته پزشکی و دندان پزشکی قبولی در آزمون سراسری را علاوه بر مدرک زبان آلمانی ملاک می دانند.

 2. امیرحسین گفت:

  salam mikham bdonam aya bara torkiye mishe kar daneshjoee anjam dad?

 3. حسن پور گفت:

  سلام وقت بخیربرای رشته ی مدیریت صنعتی و گذراندن همین رشته در مقطع ارشد و دکتری کشور اتریش چه شرایطی رو مد نظر قرار داده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *