تحصیل در استراسبورگ فرانسه

تخصص پزشکی در روسیه
تخصص پزشکی در روسیه
تیر ۲۰, ۱۳۹۹
تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور
تحصیل افراد زیر 18 سال در خارج از کشور
شهریور ۲۹, ۱۳۹۹
تحصیل در استراسبورگ فرانسه

تحصیل در استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ یکی از شهرهای مهم فرانسه بوده و شهری کاملاً اروپایی است. دانشگاه های استراسبورگ در سطح بسیار عالی هستند به ویژه در زمینه فناوری و پزشکی، دوره های تحصیلی منحصر به فردی در دانشگاه استراسبورگ وجود دارد که برجسته ترین آنها در زمینه های محیط زیست، معماری، هنر، مهندسی و بازرگانی می باشند. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به شرایط تحصیل در استراسبورگ فرانسه اشاره کرده اند.

تحصیل در استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ از جمله شهرهای بزرگ اروپایی است که فرصت های تحصیلی بسیاری را برای متقاضیان به ادامه تحصیل از سراسر دنیا فراهم می کند. امکان شرکت در پروژه ها، همایش ها، مسابقات و رویدادهای دانشگاهی هر ساله متقاضیان بسیاری را به آنجا می کشاند. همچنین اگر فردی علاقمند به کسب مقام ملی به عنوان کارآفرین دانشجویی و ارائه نوآوری و ایده هایی جدید می باشد، دانشگاه استراسبورگ همیشه از وی حمایت خواهد کرد. شرایط تحصیل برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی در استراسبورگ متفاوت از یکدیگر است.

پذیرش در دانشگاه استراسبورگ به طور کلی و مرحله به مرحله بررسی می شود، در مرحله نخست متقاضی می بایست گرایش و مقطع مورد نظر خود را برگزیند و پس از آن شرایط ورود به سیستم آن گرایش خاص و دانشگاه را در نظر بگیرد. توجه به تاریخ های تعیین شده در هر مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روش درخواست اولیه تا پذیرش به صورت آنلاین صورت می گیرد و مدارک تکمیل شده به همراه فرم درخواست می بایست به سفارت فرانسه ارسال شوند. در صورت تأیید و قبول اولیه متقاضی، وی می بایست درخواست ویزای دانشجویی دهد که ارائه نامه پذیرش دانشگاه استراسبورگ از ضروریات اولیه است.

شرایط صدور ویزای تحصیلی فرانسه نیز بسته به برنامه و دوره پذیرفته شده متقاضی می تواند متفاوت باشد. مرحله بعد ثبت نام اداری نامیده می شود که یکی از شروط اصلی برای تحصیل دانشجو می باشد. با ثبت نام در این گزینه متقاضی امکان دریافت کارت دانشجویی و گواهی ثبت نام در دانشگاه را به دست می آورد و از این طریق می تواند در بیمه تأمین اجتماعی نیز ثبت نام کند. پس از طی کردن مراحل فوق، به متقاضی اجازه اقامت دانشجویی داده می شود که معمولاً سه ماهه است و پس از این مدت قابل تمدید می باشد. البته در بعضی موارد، دانشجویان دارای ویزای یک ساله نیازی به اجازه اقامت ندارند و بایست مستقیماً به اداره مهاجرت فرانسه مراجعه نمایند.

هزینه تحصیل در استراسبورگ فرانسه

دانشگاه استراسبورگ یک موسسه آموزش عالی دولتی در فرانسه است که دارای مدارج و رتبه بندی بالای علمی، فرهنگی و حرفه ای است. این دانشگاه از نوآوری حمایت می کند و هدف خود را بر مبنای پیشرفت در آینده در زمینه آموزش و تحقیقات قرار داده است. از این رو، چنانچه متقاضی تحصیل در چنین دانشگاه دارای رتبه بالای علمی می باشید و نگران هزینه تحصیل هستید، می توان به راحتی با ارائه مدارک معتبر نوآوری و پژوهشی در یکی از دوره های بورسیه آن دانشگاه ثبت نام و شرکت نمایید.

هزینه تحصیل در استراسبورگ فرانسه

هزینه تحصیل در استراسبورگ فرانسه

به طور کلی و با یک تخمین تقریبی شهریه سالیانه دانشگاه استراسبورگ بین 610 – 184 یورو در سال می باشد. مبلغ ذکر شده بسته به مقطع و گرایش انتخابی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی دانشگاه استراسبورگ فرانسه حدود 184 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 256 یورو در سال مورد نیاز می باشد. حال آنکه هزینه تحصیل در هر یک از گرایشات مهندسی به طور سالیانه حدود 610 یورو و برنامه های دکترا 391 یورو می باشد. البته همیشه می بایست مبلغ حدودی 300 – 215 یورو مازاد را برای هر سال در نظر گرفت.

فردی که قصد تحصیل در شهر پیشرفته ای چون استراسبورگ را دارد بایست علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه های زندگی خود را نیز در نظر بگیرد. به طور تقریبی، هزینه سالیانه زندگی در این شهر مبلغی حدود 10.000 یورو می شود، ناگفته نماند که هزینه های کل زندگی در فرانسه به سبک زندگی فرد بستگی دارد. هزینه اقامت دانشجویان در خوابگاه معمولاً مبلغی بین 300 – 200 یورو در ماه می شود که در صورت تمایل دانشجو به اجاره آپارتمان مشترک نیاز به پرداخت مبلغ 700 – 400 یورو در ماه می باشد. هزینه خورد و خوراک تقریبی یک فرد مجرد در هر ماه زندگی در استراسبورگ مبلغی حدود 300 – 250 یورو خواهد بود. متوسط قیمت یک وعده غذایی در ارزان ترین رستوران بین 15 – 10 یورو می شود. همچنین برای تردد بسته به وسیله نقلیه انتخابی بایست مبلغ حدودی 75 – 30 یورو در ماه را نیز مد نظر قرار داد.

اقامت دانشجویی در استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ کلانشهری از فرانسه است که راه ارتباطی مرزی بین فرانسه و آلمان را با یک پل مشخص می کند. در نتیجه، وجود خوابگاه ها و محل های اقامت دانشجویی در فرانسه و تفریحی بسیاری برای کسانی که قصد بازدید از آن شهر یا اقامت در آنجا را دارند فراهم می آورد. ارائه امکانات اساسی و در اختیار قرار دادن محل های اقامت مبله و مجهز برای دانشجویان از مزایای اقامت در آن شهر می باشد.

با این اوصاف، امکان اجاره یک واحد تک خوابه کاملاً مستقل و یا اقامت در یک خوابگاه 3500 تخته دانشجویی بسته به انتخاب متقاضی و مبلغ پرداختی وی خواهد داشت. یکی از شرایط اصلی برای دانشجویان مقیم این شهر این است که در صورت فرانسوی بودن نیاز است پرونده اجتماعی و در صورت خارجی بودن می بایست پرونده اسکان برای یک دانشجوی بین المللی را تکمیل نمایند، تا بر این اساس مسئولین بهترین گزینه اقامت را به آنها ارائه دهند. دیگر شرایط به قرار زیر می باشد:

  • برای تهیه محل سکونت در استراسبورگ، ارائه ویزای طولانی مدت متقاضی در ابتدای کار از ضروریات است.
  • همچنین متقاضی می بایست پس از خواندن با دقت شرایط و ضوابط و پذیرش آنها، فرم ثبت نام اولیه را با تاریخ و امضای دقیق تکمیل کرده و ارسال دارد.
  • پرداخت مبلغ اولیه که حدود 200 یورو می باشد نیز از دیگر موارد اولیه قابل توجه است که پس از ورود دانشجو به دانشگاه و ثبت نام نهایی وی، از کل شهریه اش کسر می شود. البته در صورت منصرف شده متقاضی درخواست بازگرداندن مبلغ حدود 100 یورو آن که شامل هزینه پردازش می شود، غیر قابل استرداد است.
  • تهیه یک نسخه از فیش بانکی در تأیید استطاعت مالی مکفی داشتن از دیگر موارد اولیه است.
  • متقاضی می بایست حداقل 16 سال تمام داشته باشد و دارای ویزای طولانی مدت و سرپرست یا سرپرستانی در حمایت از خود باشد. برای افراد بالاتر از سن قانونی نیاز به ارائه مدارک سرپرست نمی باشد.
  • ارائه مدارک شناسایی معتبر از دیگر ضروریات اولیه قابل ارائه می باشد.

هزینه های خوابگاه در استراسبورگ فرانسه

هزینه زندگی در استراسبورگ بسته به سلیقه و سبک زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد و یک هزینه کلی را نمی توان برای همگان ذکر کرد. اما به طور تقریبی می توان گفت که خلاصه هزینه شاخص زندگی در استراسبورگ فرانسه در مقایسه با یکی از کلان شهرهای ایران حدود 96.69 % بیشتر است. مبلغ اجاره در استراسبورگ نیز به طور متوسط حدود 11.25 % بیشتر از تهران می باشد. ولی با این وجود، استراسبورگ دارای شاخص هزینه زندگی 77.43 است. در نتیجه، هزینه خوابگاه دانشجویی به طور متوسط مبلغی حدود 400 – 200 یورو در ماه می شود، که این میزان تفاوت بسته به نوع اتاق انتخابی فرد (تک خوابه یا چهار خوابه) و نیز امکانات قابل ارائه توسط خوابگاه می باشد.

هزینه های خوابگاه در استراسبورگ فرانسه

هزینه های خوابگاه در استراسبورگ فرانسه

اقامت در خوابگاه های دانشجویی یکی از محبوب ترین گزینه های انتخابی برای دانشجویان است، چرا که بسیار به صرفه می باشند. همین امر باعث شده است که میزان تقاضا بسیار بیشتر از عرضه باشد. از این رو، برخی دانشجویان نیز مجبورند که به تهیه آپارتمان اشتراکی یا تکی اقدام نمایند. اجاره هر فرد بسته به نوع انتخاب وی می تواند از حدود 300 تا 700 یورو در ماه متفاوت باشد، که این میزان جدای از صورتحساب خدمات برق، آب، اینترنت و غیره می باشد.

همچنین، برای دانشجویان بین المللی که امکان پرداخت هزینه اقامت خود را ندارند مزیتی ویژه با عنوان VISALE در نظر گرفته شده است. این برنامه بدین صورت است که فرد می تواند یک نفر را به عنوان ضامن خود برگزیند و در صورت عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت خود، ضامن به وی کمک خواهد کرد. معمولاً افراد و دفاتر بسیاری در استراسبورگ هستند که این کار را انجام می دهند. با توجه به موارد فوق، امکان فراهم سازی محل اقامت با هر سلیقه و بودجه ای امکان پذیر می باشد اگر که متقاضی توانایی خود را به اثبات برساند.

درباره استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ واقع در منطقه آلزاس فرانسه، همسایه آلمان یک فرهنگ تلفیقی فرانسوی – آلمانی دارد و منطقه ای منحصر به فرد برای تحصیل در خارج از کشور به حساب می آید. در نتیجه، با تحصیل در فرانسه (استراسبورگ) نه تنها می توان دانش فردی را ارتقا داد بلکه امکان زندگی در یک محیط چند فرهنگی مدرن نیز امکان پذیر می باشد. استراسبورگ مملو از مکان های تاریخی، گشت و گذاری و مناظر دیدنی و غذاهای متنوع است که هر یک در نوع خود بی نظیر می باشند. استراسبورگ بزرگ ترین سیستم تراموای فرانسه را دارد و یکی از شهرهای پر طرفدار تردد با دوچرخه می باشد.

این کلانشهر، سالانه پذیرای دانشجویان بین الملل بی شماری است. بنابراین می توان گفت استراسبورگ یک مکان ایده آل برای دیدار با مردم از تمام ملیت ها می باشد. به طور کلی، استراسبورگ شهری زنده است و مردم شب ها تا پاسی از شب گذشته در اسکله ها و پیاده روها به گردش مشغول هستند. امکانات بسیار زیاد و قابل توجه این شهر همچون 11 موزه شهر، کتابخانه های بی شمار، استخرهای روباز، کنسرت ها، جشنواره ها و برگزاری تئاتر، اپرا و غیره جذابیت های خاص خود را دارند.

استراسبورگ چهار راه اروپا محسوب می شود که از آنجا می توان به راحتی به اقصی نقاط اروپا با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه سفر کرد. با توجه به سطح درآمد استراسبورگ، هزینه های مربوط به حمل و نقل، مسکن، خورد و خوراک و غیره نیز گران به نظر نمی رسند. و در نهایت، زندگی در سبکی مدرن با طبیعتی فوق العاده از مزایای اقامت در این شهر است. اگر می خواهید تحصیل رایگان در فرانسه را تجربه کنید، بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *