تحصیل در سوئد 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020
دی ۲۶, ۱۳۹۸
تحصیل پرستاری در سوئد
تحصیل پرستاری در سوئد
دی ۲۸, ۱۳۹۸
تحصیل در سوئد 2020

تحصیل در سوئد 2020

سیستم آموزشی سوئد مشابه نظام آموزش عالی دیگر کشورهای اروپایی است. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در خصوص شرایط تحصیل در سوئد 2020 برای شما عزیزان بیان کرده اند. شایان ذکر است که سوئد یکی از کشورهایی است که دو دوره پذیرش (یکی در پاییز و دیگری در بهار) را در هر سال ارائه می دهد. دانشجویان برای اجاره واحد مسکونی در داخل شهر نیز می توان به آژانس های مسکن سوئد مراجعه کرد و قراردادی را با توجه به شرایط مورد نظر صاحبخانه و شرایط کلی سوئد امضا کرد.

شرایط تحصیل در سوئد 2020

کشور سوئد یکی از بهترین نقاط دنیا برای ادامه تحصیل به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی است. تأکید اصلی سیستم آموزشی سوئد بر رشد ارزش های انسانی و اصلی است که به پیشرفت هر فرد کمک می کند. یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در سوئد توجه به تاریخ های تعیین شده می باشد که معمولاً پروسه درخواست و ثبت نام از پاییز شورع می شود. زبان آموزشی تحصیل در سوئد، زبان انگلیسی است ولی در صورتی که متقاضی مهارت کافی در زبان سوئدی داشته باشد نیز امکان تحصیل به آن زبان موجود می باشد. برای هر دوره درخواست، هر فرد می تواند حداکثر در 8 برنامه کارشناسی یا 4 برنامه کارشناسی ارشد ثبت نام کند.

همچنین جدای از وب سایت اصلی ثبت نام سیستم آموزشی در سوئد، هر دانشگاه می تواند الزامات و مهلت ورود خود را داشته باشد. فرم درخواست اولیه به صورت آنلاین در دسترس می باشد که پس از تکمیل بایست در سیستم بارگزاری شود. همچنین هر دوره یا گرایشی هزینه ثبت نامی دارد که قبل از پذیرش و تنها برای اینکه درخواست فرد بررسی شود بایست این هزینه پرداخت شود. هزینه پرداختی حدود 900 کرون سوئدی می شود. تمامی مدارک و سوابق پیشین فرد و هرگونه مستندات دیگری در پذیرش فرد تأثیر دارند، در نتیجه پس از بررسی مدارک اولیه پذیرش یا عدم پذیرش وی از طریق پنل شخصی که هنگام ثبت نام برای وی ایجاد شده به وی اطلاع داده خواهد شد.

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئد 2020

تحصیلات در مقطع تکمیلی تا حدی رایگان است و تمرکز جدی بر کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دارد. سطح آموزش به طور مداوم در حال گسترش است و تحصیل در سوئد برای علاقمندان به ادامه تحصیل می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد. از اولین شرایط پذیرش دانشگاه های سوئد می توان به انتخاب گرایش، مقطع و دانشگاه مورد نظر اشاره کرد، نکته قابل توجه آنکه سوئد یکی از محدود کشورهایی است که گرایشات بسیار متنوعی را در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئد 2020

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئد 2020

تمامی گرایشات کارشناسی ارشد سوئد شرایط درخواست و پذیرش یکسانی ندارند، بسته به گرایش انتخابی فرد و دانشگاه مورد نظر، هر یک می تواند مدارک و اسناد خاص خود را بخواهد. به عنوان مثال، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی، نیاز به ارائه مدرک کارشناسی علوم ریاضیات می باشد. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی برای پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی سوئد از جمله الزامات ضروری و اولیه است. معمولاً حداقل نمره مورد نیاز برای مدرک آیلتس، نمره 6 می باشد، اما باز هم ممکن است این گزینه نیز برای هر دانشگاه متفاوت باشد.

برای آن دسته از متقاضیانی که تحصیلات پیشین خود را در یک کشور انگلیسی زبان به اتمام رسانده اند، نیازی به ارائه مدرک زبان بین المللی نمی باشد و تنها مدارک و سوابق تحصیلی پیشین کفایت می کند. دیگر مدارک بین المللی زبان که برخی از دانشگاه ها آنها را قبول می کنند همچون: تافل، PTE، یا مدرک زبان C1 می باشند. از دیگر الزامات عمومی که در ابتدای روند درخواست می بایست ارائه شوند همچون:

  • شناسنامه
  • مدارک تحصیلی پیشین (ترجمه شده به زبان انگلیسی)
  • توجه به مهلت درخواست هر دانشگاه
  • انگیزه نامه و نامه های تأییدیه از اساتید و مراکز آموزشی پیشین
  • گذرنامه دارای اعتبار مکفی
  • چند قطعه عکس پرسنلی که اخیراً گرفته شده

برترین دانشگاه های سوئد 2020

سوئد مدت هاست که از یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در سرتاسر دنیا برخوردار است. بنابر این اکثر دانشگاه های سوئد در رتبه بندی جهانی قرار گرفته اند. پنج مورد از دانشگاه های سوئد تقریباً هر ساله در صدر دانشگاه های برتر دنیا قرار می گیرند که نام آنها عبارت است از، انستوی کارو لینسکا (یک دانشکده پزشکی)، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لوند، دانشگاه استکهلم و موسسه فناوری سلطنتی KTH. که برای کشور کوچکی همچون سوئد این مقدار هم بسیار قابل توجه است و نشان از سطح علمی بسیار بالای سیستم آموزشی آن کشور دارد. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های سوئد بر اساس آخرین آمار به دست آمده ارائه می شود:

برترین دانشگاه های سوئد 2020

برترین دانشگاه های سوئد 2020

رتبه بندی جهانی (QS) از مهم ترنی و بالاترین رتبه بندی ها است که در سرتاسر جهان اعتبار دارد. رتبه بندی دانشگاهی به گردآوری طیف گسترده ای از آمارها می پردازد، که کیفیت تدریس، تعالی کار تحقیقاتی و تأثیر تحقیقات از طریق استنادها از جمله برخی عوامل برای این گزینه هستند. رتبه بندی علمی دانشگاهی توسط دانشگاه شانگهای جیو تانگ چین نیز اغلب بر روی نتایج و کیفیت کارهای تحقیقاتی تمرکز دارد. یکی از آیتم های مهم این رتبه بندی توجه به تعداد مقالات علمی منتشر شده و تعداد کارمندان و فارغ التحصیلان برنده جایزه نوبل متمرکز شده است.

شرایط اقامت دانشجویی سوئد 2020

همیشه پس از انتخاب دانشگاه و شهر مورد نظر جهت تحصیل، انتخاب محل سکونی مناسب با سلیقه و بودجه فرد از اهمیت بعدی است که باید بدان پرداخته شود. بیشتر دانشگاه های سوئد به فراهم سازی خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان بین المللی خود پرداخته اند. خوابگاه ها دارای اتاق های یک نفره تا چند نفره هر کدام با هزینه ای جداگانه هستند. همچنین دانشجویان می توانند به اجاره یک واحد مسکونی در داخل شهر اقدام بورزند، البته در صورتی که بودجه مکفی داشته باشند. هزینه و گاهاً شرایط اقامت سوئد برای دانشجویان در شهرها و مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد.

معمولاً یافتن محل اقامت مناسب با بودجه هر فرد در شهرهای کوچک و متوسط ساده تر از شهرهای بزرگی همچون استکهلم و گوتنبرگ است. مطمئناً هزینه و اجاره بهای خوابگاه دانشجویی بسیار کمتر و به صرفه تر از اجاره یک واحد آپارتمان خصوصی در داخل شهر است. معمولاً اکثر دانشجویان بین الملل برای سال اول اقامت خود خوابگاه ها را بر می گزینند، چرا که تجربیات کسب شده در خوابگاه و آشنایی با فرهنگ و سیستم آموزشی سوئد در خوابگاه ها راحت تر است.

خوابگاه های دانشجویی می توانند به صورت جداگانه یا مختلط باشند و در هر راهرو حدود 15 – 10 اتاق وجود دارد که بعضی امکانات همچون تلویزیون یا آشپزخانه بین اتاق ها مشترک است. حتی برخی از خوابگاه های دانشجویی، هزینه لباسشویی را برای ساکنین خود رایگان کرده اند. خود دانشجویان مسئول تمیز کردن اتاق های خود و آشپزخانه مشترک هستند و تهیه ملزومات شخصی همچون بالشت، پتو، حوله، وسایل آشپزخانه، لامپ و غیره به عهده خود دانشجویان می باشد. مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بهترین و آسان ترین راه ممکن جهت تحصیل و اعزام دانشجو به سوئد را به شما عزیزان معرفی خواهند کرد، کافیست با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *