تحصیل در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸
تحصیل در چین
تحصیل در چین
خرداد ۱۸, ۱۳۹۸
تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین

فیلیپین دارای بیش از 2200 دانشگاه و سایر نهادهای آموزشی، از جمله دانشگاه های ماهواره ای و کالج های محلی و چندین مدرسه بین المللی است.  دانشجویان بین المللی باید یک ویزای دانشجویی جهت تحصیل در فیلیپین داشته باشند که پس از پذیرش در دانشگاه، باید از سفارت یا کنسولگری فیلیپین در کشور خود درخواست کنند، مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در این خصوص مطالبی را برای شما عزیزان آماده کرده اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

شرایط تحصیل در فیلیپین

فیلیپین یک کشور تازه کار صنعتی و بازار در حال رشد بسیار خوبی در قاره آسیا دارد. فیلیپین، به طور رسمی به نام جمهوری فیلیپین، یک کشور مستقل در آسیای جنوب شرقی در غرب اقیانوس آرام است. این کشور بعد از آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین ذخایر مس در جهان را دارد و هم چنین دومین کشور از ذخایر معدنی طلا می باشد. مجمع الجزایر فیلیپین شامل 7107 جزیره در اقیانوس آرام غربی می باشد و تا کشورهایی مانند اندونزی، مالزی، پالائو و جمهوری خلق چین هم مزر است. فلیپین 12مین کشور پرجمعیت جهان است که نزذیک 87 میلیون نفر جمعیت دارد.

سیستم آموزش عالی در فیلیپین شامل مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. دانشکده ها در فیلیپین معمولا از سیستم ترم استفاده می کنند، شروع ثبت نام برای ترم اول در ماه ژوئن آغاز شده و شروع کلاس ها تقربیا از اکتبر شروع میشود، ثبت نام برای ترم دوم در ماه نوامبر آغاز شده و شروع کلاس ها تقریبا از آوریل می باشد. برای پایان هر دو ترم یک هفته امتحان پس از پایان کلاس ها در نظر گرفته شده است.

دانشجویان بین المللی ممکن است بتوانند از طریق شرکت بیمه بهداشتی فیلیپین، که بیمه مقرون به صرفه است و برای تمام شهروندان فیلیپین بوده خود را بیمه نمایند و هزینه ی بیمه ی خود را پرداخت نمایند. با این حال، دانشجویان باید گزینه های بیمه در کشور خود یا گزینه های بیمه بین المللی را برای کشور فلیپین بررسی کنند. دانشجویانی که از کشور آفریقا و یا آمریکای جنوبی به فیلیپین سفر می کنند باید قبل از ورود خود به کشور فلیپین به واکسن زرد واکسینه شوند و کارت واکسن خود را به همراه داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور فلیپین را دارند باید یک ویزای تحصیلی برای رفتن به فلیپین را درخواست دهند. که به محض پذیرش در فلیپین با استفاده از این ویزا بتوانند در کشور فلیپین مستقر شوند، بیش از 5000 دانشجوی بین المللی سالانه در کشور فیلیپین تحصیل می کنند. مزایای تحصیل در فلیپین:

 • داشتن بهترین سیستم آموزشی در قاره آسیا
 • ارائه تمام کلاس های آموزشی به زبان انگلیسی
 • بهترین امکانات رفاهی و دانشگاهی
 • در دانشگاه های فلیپین 115000 استاد با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تدریس و کار می باشند.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا و یا دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشند، می توانند پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود از کشور فلیپین به عنوان اولین قدم خود را به این کشورها برسانند؛ زیرا آنها توانایی خود را برای انجام تحصیل به زبان انگلیسی را ثابت خواهند کرد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های فیلیپین

سالانه بیش از 8000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های فیلیپین جهت تحصیل ثبت نام به عمل می آورند که 7٪ آنها دانشجویان هندی می باشند. دانشگاه ها و کالج های فیلیپین هزاران نفر از پزشکان و مهندسین را برای کار در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و سایر کشورهای توسعه یافته غرب آماده کرده است. بعضی از دانشگاه های این کشور از دانشگاه های معتبر ISO و با 2299 موسسه ی آموزشی عالی به عنوان مراکز برتر شناخته شده است.

شرایط پذیرش در دانشگاه های فیلیپین

شرایط پذیرش در دانشگاه های فیلیپین

فیلیپین در حین انقلاب صنعتی، مستعمره ی کشور اسپانیا و سپس ایالات متحده آمریکا بود. به همین دلیل، زبان انگلیسی در کسب و کار، حکومت، نظام حقوقی، پزشکی، علوم و مدرک تحصیلی در همه کالج ها غالب است. فیلیپینی ها زبان انگلیسی را به طور کلی در زندگی و کار روزمره ی خود به کار می برند اما از زبان های بومی کشور خود بیشتر در بین خانواده و دوستان خود استفاده می کنند. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های فلیپین موارد ذیل را باید ارائه دهید:

 • داشتن مدرک دیپلم
 • گذراندن آزمون وروردی nsat
 • گذراندن آزمون خصوصی cep که در برخی از موسسات خصوصی فلیپین برگزار می شود.
 • اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان بین المللی

دوره ی اول دانشگاه های فلیپین دوره ی کارشناسی است که به مدت چهار سال جهت فارغ التحصیلی به طول می انجامد. که طی دوسال نخست دانشجویان 63 واحد درسی عمومی و طی سال پایانی دروس تخصصی مربوط به رشته ی خود را گذرانده و به پایان می رسانند. دوره ی دوم دانشگاه های فلیپین دوره ی کارشناسی ارشد به مدت دو سال تحصیل تمام وقت و ارائه پایان نامه است.

دوره ی سوم دانشگاه های فلیپین دوره ی دکترا است که مدت دو تا سه سال است و لازمه ی ورود به این مقطع گذرندان دو دوره ی قبلی است. پس از ارائه ی مدراک درخواستی و یا قبولی در آزمون ورودی، دانشجوی بین المللی درخواست خود را به دانشگاه مذکور ارسال کرده و پس پذیرش به کشور فلیپین و دانشگاه انتخابی سفر کرده و مراحل باقی مانده جهت پذیرش را به پایان میرساند. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشجو:

 • چند قطعه عکس دانشجو
 • تکمیل فرم درخواستی
 • ارائه ی مدارک تحصیلی قبلی
 • ارائه ی سندی مبنی بر پرداخت هزینه دانشگاه
 • انتخاب رشته موردنظر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک دریافت ویزای دانشجویی

درخواست ویزای دانشجویی در فیلیپین

همه دانشجویان بین المللی باید یک ویزای دانشجویی داشته باشند که پس از پذیرش در دانشگاه فیلیپین، باید از سفارت یا کنسولگری فیلیپین در کشور خود درخواست کنند. متقاضی باید مدارک لازم را تهیه کند و سپس برای مصاحبه ای در سفارت یا کنسولگری خود را آماده و شرکت کند. ویزای فیلیپین متقاضی، برای یک سال معتبر است و باید در پایان هر سال این ویزا تمدید و دوباره درخواست داده شود. مدارک مورد نیاز متقاضی برای درخواست ویزا شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارائه پاسپورت متقاضی، که باید حداقل شش ماه پس از اینکه متقاضی قصد رفتن به فلیپین را دارد اعتبار داشته باشد.
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای متقاضی
 • ارائه یک گواهی پزشکی (DFA Form 11) که با اشعه ایکس از قفسه سینه متقاضی جهت سالم بودن فرد گرفته شده باشد و ارائه جواب گزارشات آزمایشگاهی
 • ارائه سه قطعه عکس از خودتان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدرکی از علاقه مندی متقاضی برای پذیرش تحصیل در یکی از دانشگاه های فیلیپین
 • اثبات تمکن مالی یعنی اینکه شما پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت در فلیپین و یا بورسیه تحصیلی را دارید.
 • پرداخت هزینه ویزای متقاضی

هزینه تحصیل در فیلیپین

هزینه های تحصیل و زندگی در فیلیپین از فرد به فرد و دوره های انتخابی که دانشجویان تصمیم به ادامه تحصیل در آن را دارند، متفاوت می باشند. فیلیپین در مقایسه با کشورهای دیگر از نظر هزینه تحصیل و هزینه زندگی یک کشور متوسط ​​و مقرون به صرفه است، به همین دلیل این انگیزه را به متقاضی می دهد که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کند.

با توجه به اینکه ویزای دانشجویی در فلیپین اجازه این که داشنجو بصورت پاره وقت بتواند کار کند را نمی دهد، پس دانشجوی بین المللی قبل از مهاجرت باید مخارج تحصیل و زندگی خود را آماده و در آنجا از آن استفاده کند و یا توسط خانواده ی خویش حمایت مالی داشته باشد.

هزینه تحصیل در فیلیپین

هزینه تحصیل در فیلیپین

هزینه های تحصیل به طور متوسط در دانشگاه های دولتی فلیپین 1500 p می باشد اما در دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیل بین 1200 تا 2500 p است. همچنین هزینه های زندگی در کشور فلیپین برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه و پایین است که سالانه در حدود 4000 تا 6000 p می باشد. هزینه های تحصیل و بعضی از هزینه های زندگی به قرار زیر می باشد:

 • هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی 600 تا 1500 p
 • هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد 800 تا 1500 p
 • اقامت: هزینه مسکن از لحاظ اجاره یک آپارتمان یا یک اتاق در خوابگاه دانشجویی از 2000 p شروع می شود.
 • هزینه های متوسط ​​برای غذا را می توان از 800 p تخمین زد.
 • هزینه های متفرقه: این هزینه ها عبارتند از هزینه حمل و نقل، هزینه لباس های شسته شده، هزینه های بهداشتی و سایر هزینه های شخصی می تواند از  1000 p برآورد کرد.

برترین دانشگاه های فلیپین

دانشگاه فیلیپین دارای رتبه 367 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2018 و رتبه 75 در قاره آسیا می باشد. دانشگاه فیلیپین در واقع یک دانشگاه دولتی است که شامل هفت دانشکده تشکیل دهند در سراسر کشور است و حدود 22،765 دانشجو را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه فلیپین توسط دولت آمریکایی در سال 1908 تاسیس شد، این دانشگاه در حال حاضر در میان 150 دانشگاه برتر دنیا برای تدریس از زبان انگلیسی استفاده می کند.

دانشگاه آتنو د مانیل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که رتبه 551-600 در رتبه بندی جهانی و رتبه 95 در قاره آسیا را دارد. چهار محوطه ی دانشگاهی آن در منطقه مترو مانیل واقع شده است ولی محوطه اصلی در شهر کوهسون می باشد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور در سال 1859 است که توسط انجمن عیسی ساخته شده است. Ateneo به عنوان یکی از 200 دانشگاه برتر دنیا برای تدریس به زبان  انگلیسی رتبه بندی شده است.

دانشگاه دلاسال: در میان دانشگاه های برتر فیلیپین، دانشگاه دلاسال (DLSU) رتبه 701-750 را در جهان و رتبه 134 در قاره آسیا به خود اختصاص داده است. DLSU یک دانشگاه تحقیقاتی کاتولیک خصوصی است که در سال 1911 توسط برادران دانشکده های مسیحی تاسیس شد و در ابتدا دانشگاه پسران بود. در این دانشگاه حدود 18،500 دانشجو تحصیل می کنند و دارای یک محوطه اصلی در قلب مانیل است.

دانشگاه سنت توماس: دانشگاه سنت توماس (UST) رتبه 701 در رتبه بندی جهانی و رتبه 157 در قاره آسیا را دارد. UST یک دانشگاه تحقیقاتی کاتولیک خصوصی است که در شهر مانیل مستقر می باشد که در سال 1611 تاسیس شده است. همچنین این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های کاتولیک در جهان است که بیش از 42،000 دانشجو در آنجا به تحصیل مشغول هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موارد گفته شده بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *