تحصیل در مالزی

تحصیل پزشکی در چین
تحصیل پزشکی در چین
خرداد ۱, ۱۳۹۸
زندگی در نیوزیلند
زندگی در نیوزیلند
خرداد ۲, ۱۳۹۸
تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

دانشگاه های خصوصی در مالزی اغلب، بورس تحصیلی یا کمک های دانشجویی به دانش آموزان بین المللی و همچنین دانشجویان داخلی ارائه می دهند و اطلاعات مربوط به این موارد و همچنین شرایط و هزینه های تحصیل در مالزی را می توانید از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

شرایط تحصیل در مالزی

مالزی یک کشور چند فرهنگی و چند قومی است که از دو بخش اصلی (مالزیای غربی و مالزی شرقی) تشکیل می شود و این دو بخش توسط دریای جنوبی چین جدا شده است. مالزی دارای آب و هوای گرمسیری است جاذبه های طبیعی، فرهنگ غنی و مناظر زرق و برق دار، مالزی باعث جذب مردم از سراسر جهان می شود. این کشور دارای ترکیبی منحصر به فرد از معماری باستانی و مدرن است که الهام بخش ترکیبی از فرهنگ ها و قومیت ها است، که این موقعیت مناسب باعث مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی مالزی می شود.

مالزی یکی از کشورهای با ثبات سیاسی در جهان و هم چنین دومین کشور در  سنگاپور از لحاظ نفوذ اقتصادی منطقه می باشد. کسانی که برای تحصیل به مالزی مهاجرت می کنند، می توانند مدرک دیپلم، دوره  کارشناسی یا کارشناسی ارشد را دریافت نمایند. شهر کوالالامپور یه شهر فرهنگی، مالی و اقتصادی کشور مالزی است که محل اقامت رسمی پادشاه این کشور است. کوالالامپور در حال حاضر یک شهر بسیار مدرن است که دارای بلندترین ساختمان های دوقلو پتروناس است.

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مالزی Malaya در این شهر قرار دارد. این شهر با شکوه از سبک ها و ساختمان های بزرگ قرن نوزدهم در میدان مرکزی تشکیل می شود که باقی مانده از نفوذ فرهنگی امپراتوری بریتانیا است. مثلث طلایی معروف ترین منطقه خرید و تفریحی کوالالامپور، مراکز خرید، موزه ها، برج های بلند و هتل های پنج ستاره است. همچنین در Peninsular مالزی شهر Penang است. پنانگ از دو ناحیه اصلی جزایر  پننگ و سپرنگ پرای تشکیل شده است.

شرایط پذیرش در دانشگاه های مالزی

متقاضی برای اینکه بتواند در مالزی تحصیل کند و پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را دریافت نماید، شرایط و مدارک ذیل را باید داشته باشید:

 • درخواست برای پذیرش به یکی از دانشگاه های مالزی
 • دریافت ویزای دانشجویی
 • زبان رسمی کشور مالزی Bahasa Melayu است، اما در دانشگاه و موسسات اموزشی از زبان انگلیسی شناخته شده برای تحصیل و آموزش استفاده می کنند، که فرد متقاضی باید زبان انگلیسی را فراگیرد.
 • داشتن و ارائه مدرک دیپلم
 • سن متقاضیان باید کمتر از 30سال باشد.
 • ترجمه مدرک تحصیلی و کارنامه متقاضی و ارائه آن
 • ارائه مدرک زبان آیتلس و یا تافل
 • ارائه گواهی اشتغال بکار در صورتی که شامل حال فرد متقاضی باشد.
 • ارائه مدرکی مبنی بر اثبات تمکن مالی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • سه قطعه عکس
 • ارائه مدرکی مبنی بر بیمه درمانی
 • ارائه تکمیل فرم درخواست پذیرش و تاییدیه دانشگاهی که آن را پذیرفته
شرایط پذیرش در دانشگاه های مالزی

شرایط پذیرش در دانشگاه های مالزی

شرایط ویزای تحصیلی مالزی

یکی از شرایط تحصیل در مالزی اقدام به گرفتن ویزای یا گذرنامه دانشجویی است، تمام دانشجویان بین المللی نیاز به “گذرنامه دانشجویی” و ویزای دانشجویی دارند. گرفتن پاسپورت دانشجویی شما راحت است و هنگامی که شما با یک برنامه در یک دانشگاه معتبر در مالزی پذیرفته می شوید، باید یک اوراق قرضه شخصی که مبلغ آن در حدود 200-2000 (500myr تا 500دلار) آمریکا بسته به کشور مبدا می باشد، پرداخت کنید.

پس از دریافت پذیرش دانشگاه، همه ی دانشجویان (برای ورود به هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی) مجبور هستند به طور جداگانه برای یک ویزای دانشجویی تک ورودی از طریق سفارت مالزی در کشور خود درخواست و اقدام نماید. در این مرحله باید مدارکی اعم از مدارک تحصیلی و مدرک ثبات مالی برای  هزینه تحصیل و زندگی در مالزی ارائه نمایید. مدارک لازم برای ویزا:

 • یک قطعه عکس
 • کپی پاسپورت
 • نامه معرفی از دانشگاه دانشجو
 • آخرین مدارک تحصیلی دانشجو
 • تضمین مالی دانشجو جهت مخارج زندگی و دانشگاهی

تحصیل در دانشگاه های مالزی

پناننگ بعنوان پایتخت جورج تاون، در اواخر دهه 1700 توسط بریتانیا تاسیس شد و بعنوان یک میراث جهانی یونسکو ثبت شد. یکی دیگر از قدیمی ترین موسسات آموزشی در کشور، University Sains Malaysia، در  اینجا می توانید پیدا کنید، که به لطف برنامه توسعه EduCity، به یک مرکز آموزش جهانی تبدیل شده  است. شش دانشگاه مالزی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2019 رتبه 500 را دارا می باشند. بهترین دانشگاه در مالزی از لحاظ رتبه بندی دانشگاه مالایا می باشد.

دانشگاه سلانگور، مالزی (UKM) در بندنی، سلانگور، تقریبا 35 کیلومتری جنوب مرکز شهر کوالالامپور، در رتبه بندی جهانی 2019 قرار گرفت و در حال حاضر در رتبه 184 جایگاه مشترک را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای 27000 دانشجو است و دارای مدرک ویژه ای در زمینه های  آموزش، سیاست، مهندسی، حقوق و ریاضیات است. دانشگاه Kebangsaan مالزی یک دانشکده پزشکی است که در حومه چراس واقع شده است.

دانشگاه پوترا مالایا (UPM) در رتبه بندی های 2019 در رتبه های بعدی پیشرفت کرده است و رتبه سوم در میان دانشگاه های برتر مالزی است. به طور عمده در  Serdang واقع شده است، که آن را یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیقات  در کشور محسوب می شود و در اصل در سال 1931 به عنوان مدرسه کشاورزی تاسیس  شد.

University Sains Malaysia USM، به عنوان دانشگاه علم و صنعت مالزی شناخته شده است، که در حال حاضر رتبه 207 در جهان است. دانشگاه ملی تکنولوژی مالزی (UTM)، رتبه 228 و در جوهور بهرو واقع شده  که از قدیمی ترین دانشگاه فنی و مهندسی عمومی در کشوراست.

هزینه های تحصیل در مالزی

هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های مالزی متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای یک دانشجوی بین المللی حدود 7000 است، هزینه تحصیل برای یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد درسال حدود 11.000myr می باشد. این هزینه ها مربوط به دانشگاه های دولتی کشور مالزی بوده اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است به خصوص تحصیل در رشته ی پزشکی. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان یک روش رایج برای تحصیل در مالزی است.

هزینه های تحصیل در مالزی

هزینه های تحصیل در مالزی

دانشگاه های خصوصی در مالزی اغلب، بورس تحصیلی یا کمک های دانشجویی به دانش آموزان بین المللی و همچنین دانشجویان داخلی ارائه می دهند و اطلاعات مربوط به این موارد در وب سایت های آنها موجود است. دولت مالزی نیز برای دانشجویان بین المللی هزینه های مالی را در نظر می گیرد، که از این قیبل هزینه ها میتوان صندوق ها، بورس تحصیلی و برنامه ی دانشجویان ملل متحد (CSFP) را نام برد، که در دسترس دانشجویان تحصیلات  تکمیلی با درجه 2یا 1 یا بالاتر یا معادل آن قرار می گیرد.

دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل خود اجازه کار کردن را ندارند. همچنین باید در نظر داشته باشید که دانشجویان بین المللی قادر به کار در  مدت زمان طولانی نیستند، تنها زمانی که دانش آموزان می توانند کار کنند در  طول ترم تعطیلات دانشگاه بیش از هفت روز، برای بیش از 20 ساعت در هفته و در یک رده محدود از مشاغل است.

هزینه زندگی دانشجویی در مالزی

هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی به میزان 14400 یورو (~ 440-4600 دلار  آمریکا) در سال، از جمله غذا، مسافرت و اقامت است. قطعا این امر مهم است که شما بودجه و هزینه تحصیل و زتدگی خود را مشخص و برای مخارج برنامه ریزی کنید، به خصوص به این دلیل که درخواست ویزا شما مستلزم اثبات وضعیت مالی شما است.

زبان رسمی کشور مالزی Bahasa Melayu است اما در دانشگاه و موسسات آموزشی این کشور از زبان انگلیسی برای تحصیل و آموزش نیز استفاده می شود. در نتیجه اگر به جز زبان رسمی کشور خود به زبان دیگر مسلط نبوده، باید به دنبال فراگیری آن باشید. حتی در صورت آموزش زبان انگیلیسی بهتر است که برخی از زبان های کشور مالزی را فراگیرید که این در رزومه دانشجو تاثیر به سزایی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

2 دیدگاه ها

 1. الهه بیرقی گفت:

  salam bbkhshid hazineye pezeshki dar malezi cheghadre???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *