تحصیل در مدارس استرالیا

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه
شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه
بهمن ۸, ۱۳۹۸
مهاجرت به ترکیه 2020
مهاجرت به ترکیه 2020
بهمن ۲۷, ۱۳۹۸
تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

گران ترین هزینه های آموزشی در استرالیا به شهرهای سیدنی و ملبورن اختصاص داده شده است، این در حالی است که هزینه آموزشی شهرهای آدلاید و هوبارت کمترین مقدار را می طلبد. شرط اصلی رفتن به مراحل بالاتر جهت تحصیل در مدارس استرالیا ارائه مدارک و گواهی های سال های پیشین می باشد. چارچوب های تضمین کیفیت که در آن مدارس بایست استانداردهای لازم را رعایت کنند از الزاماتی است که مدارس موظف به ارائه آنها هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط تلفنی و یا حضوری برقرار کنید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

سیستم آموزشی جهت تحصیل در استرالیا شامل مراحل پیش دبستانی، مقدماتی یا مهد کودک، دبستان، دبیرستان و مرحله پیش دانشگاهی (کالج) می شود. روند تحصیل از مرحله مقدماتی تا متوسط مدت 13 سال به طول می انجامد، ورود به مدرسه و تحصیل کردن تا سن 16 سالگی اجباری است. دانش آموز می تواند در مدارس مختلفی همچون مدارس دولتی، غیر دولتی، کاتولیک یا مذهبی، مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی و غیره ثبت نام کند و این امر کاملاً اختیاری است. ثبت نام تنها در مدارسی مجاز است که در بخش آموزش ایالتی یا قلمرو کشور ثبت شده باشند و از نظر زیر ساخت ها و جذب معلمان خود مطابق با الزامات و قوانین دولت عمل کرده باشند.

سیستم آموزشی مدارس استرالیا تنها بر آموزش دروس پایه گذاری نشده است، بلکه به دانش آموزان مهارت هایی همچون مهارت ارتباطی، نظم داشتن و احترام به خود، همسالان خود و دنیای پیرامونشان نیز آموزش داده می شوند. طی دوران تحصیل، به دانش آموزان دروسی همچون انگلیسی، ریاضیات، مطالعات جامعه و محیط، علوم، هنر، زبان های دیگر، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی آموزش داده می شود. همچنین آنها کار گروهی، بیان خواسته خود و پیشرفت شخصی از داخل کلاس تا خارج آن را یاد می گیرند.

  • استانداردهای آموزشی استرالیا بسیار متنوع و بالا است و دانش آموز را برای یک زندگی مستقل و ارتباط مناسب با محیط پیرامونش کاملاً آماده می سازند.
  • اندازه کلاس ها کوچک با ظرفیت پذیرش حداکثر 30 دانش آموز در یک کلاس می باشد.
  • در کلیه مدارس امکان دسترسی به سطح بالای فناوری همچون استفاده از رایانه و دسترسی به اینترنت موجود می باشد.
  • برنامه های استعداد یابی جهت تشخیص دانش آموزان برتر و موفق مرتباً برگزار می شود.

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا

در حال حاضر حدود 300.000 دانشجو و دانش آموز بین الملل در موسسات آموزشی و دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل هستند. اولین شرط لازم برای ورود به هر یک از مراکز آموزشی استرالیا داشتن ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی فقط محدود به زمان تحصیل نمی شود و پس از آن نیز می توان برای یافتن شغل مناسب و اقامت دائم در استرالیا از طریق داشتن ویزا با تاریخ اعتبار کافی استفاده کرد. درخواست ویزا مطابق با هر برنامه مطالعاتی و مد نظر متقاضی می تواند متفاوت باشد، برخی درخواست ها ساده تر و برخی پیچیده تر هستند.

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا

دولت استرالیا ویزاهای متنوعی حتی در زمینه تحصیلی ارائه می دهد که برخی کوتاه مدت و برخی بلند مدت می باشند که برخی برای سیستم ابتدایی آموزش و برخی برای آموزش در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند، همچنین برخی از آنها برای شرکت در دوره های تخصصی خاص و برخی برای شرکت در دوره زبان انگلیسی می باشند. ویزای تحصیلی دانش آموزی می تواند در زمره ویزاهای بلند مدت استرالیا قرار گیرد، چرا که فرد متقاضی تحصیل در استرالیا همزمان می خواهد در آنجا به مدت طولانی اقامت گزیده و زندگی کند تا بتواند تحصیلات خود را از مقطع ابتدایی تا پیش دانشگاهی به اتمام برساند.

ویزای اولیه ای که صادر می شود بین 18 ماه تا 2 سال اعتبار دارد و پس از آن نیاز به تمدید مداوم آن قبل از اتمام تاریخ اعتبار آن می باشد. همچنین دانش آموز بایست مدارک مستدل در معرفی یک حامی به مرکز آموزشی که در آن ثبت نام می کند ارائه دهد تا در صورت لزوم، بخش آموزش بتواند با آن حامی تماس بگیرد. توصیه می شود که در صورت داشتن دیگر شرایط لازم برای اقامت و تحصیل در استرالیا، برای اخذ ویزای تحصیلی مدت ها قبل از اقدام برای درخواست اولیه پذیرش در استرالیا اقدام کرد تا از پروسه ثبت نام و مهلت تعیین شده هر مرکز باز نماند.

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

بر اساس آخرین آمار به دست آمده و بورسیه های ارائه شده در هر سطح، هزینه آموزش مدارس استرالیا به دست آمد تا والدین بر اساس آن هزینه تحصیل فرزندان خود را بررسی کنند. بر این اساس، یافته های منتشر شده نشان می دهند که برای استفاده کردن از آموزش مراکز خصوصی خانواده ها نیاز دارند که برای هر یک از فرزندان خود نزدیک به نیم میلون دلار پرداخت نمایند. در حالی که برای تحصیل در مدارس دولتی استرالیا تنها نیاز به پرداخت 60.000 دلار برای هر فرزند می باشد. علاوه بر شهریه ثبت نامی اولیه، هزینه های اضافی همچون هزینه پوشاک، فعالیت های فوق برنامه و سرویس مدارس نیز بایست به مبلغ کل اضافه گردند.

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

انتظار می روند که والدین در کلان شهرها حدود 4.455 دلار را در سال برای آموزش سطح متوسطه فرزندانشان در یک مدرسه دولتی، حدود 12.599 دلار را در یک مدرسه کاتولیک و حدود 22.450 دلار را در یک مدرسه خصوصی هزینه کنند. بسته به انتخاب مدرسه هزینه ها می توانند به میزان قابل توجهی افزایش یابند. برای برخی از مدارس سالانه مبلغ 30.000 دلار، آن هم تنها برای پرداخت شهریه، نیاز است که پرداخت شود.

نکته دیگری که هزینه های آموزشی را تحت پوشش خود قرار می دهد، مکانی است که دانش آموز در آنجا ساکن است و قصد استفاده از مدارس آموزشی آن منطقه را دارد. به عبارت دیگر، هزینه تحصیل در مدارس کلان شهرها (چه دولتی چه خصوصی) در مقایسه با شهرهای کوچکتر استرالیا به مراتب پایین تر و مقرون به صرفه تر است. در مقایسه ای که بر روی ایالات متفاوت استرالیا صورت گرفت، ثابت شد که هزینه مدارس به ترتیب در شهر سیدنی گران ترین و پس از آن از نظر مقرون به صرفه بودن در شهرهای ملبورن، کانبرا، هوبارت، و داروین رده های بعدی را دارد.

شرایط ویزای همراه استرالیا

فردی که قصد مهاجرت به استرالیا با هدف حامی را دارد بایست قبل از هر گزینه ای بتواند سلامت خود را با ارائه یک گواهی پزشکی معتبر اثبات کند. همچنین حامی می بایست مدارک مستدل و معتبری در تأمین کلیه خرج و مخارج دانش آموز به واحد آموزشی مربوطه ارائه نماید. این مدرک مالی می تواند به صورت نقدی، یا ارائه گردش حساب و یا اسناد مالکیت معتبر باشد.

ویزای همراه در صورتی برای حامی دانش آموز صادر می شود که وی بتواند مدارک مکفی در تأیید داشتن شغلی ثابت با درآمدی مشخص را ارائه دهد یا اینکه بتواند مدارکی را ارائه دهد که طی آنها ثابت شود سرمایه وی در حال سود دهی و افزایش است و قابلیت تأمین هزینه های زندگی و آموزش دانش آموز و خود را طی مدت زمان اقامتش در استرالیا دارد. ویزای همراه برای افرادی صادر می شود که مشخصات زیر را داشته باشند:

  • از کشور مبدأ قصد عزیمت به کشور استرالیا را دارند. به عبارت دیگر، فردی نیاز به ویزای همراه دارد که بخواهد با دانش آموز وارد استرالیا شود.
  • برای کسانی که در استرالیا اقامت موقت یا دائم دارند، در صورتی که بخواهند فرد را حمایت مالی کنند ارائه مدارک معتبر با درآمدی مشخص و ثابت در هر ماه کفایت می کند.
  • حامی دانش آموز می تواند از فامیل درجه یک وی همچون پدر یا مادر و یا فامیل و دوستان و آشنایان دیگر باشد.
  • تنها برای کسانی ویزای همراه صادر می شود که قصد حمایت و پشتیبانی از یکی از آشنایان خود که زیر سن 18 سال را دارد، داشته باشد.
  • حامی دانش آموز بایست سابقه کیفری نداشته باشد و چه در خارج از استرالیا ساکن است و چه در داخل آن، ایجاد بر هم زدن نظم عمومی و سابقه اختلال در سیستم و قوانین و مقررات کشوری که در آن ساکن است را نداشته باشد.

تحصیل در مدارس دولتی استرالیا

سیستم آموزشی استرالیا سطوح آموزش ابتدایی، متوسطه و دوره پیش دانشگاهی را قبل از ورود به دانشگاه به محصلان خود ارائه می دهد. سبک و شیوه آموزش، در تمام مدارس استرالیا مشابه است و تنها تفاوت هایی جزیی بین ایالت ها و شهرهای کوچک و بزرگ استرالیا وجود دارد. آموزش تحصیلی (ابتدایی تا متوسطه) بین سنین شش تا شانزده ساله اجباری است و مدت زمان مورد نیاز برای آموزش یک فرد قبل از ورود به دانشگاه 13 سال می باشد.

تحصیل در مدارس دولتی استرالیا

تحصیل در مدارس دولتی استرالیا

اولین مرحله همان ورود به مهد کودک است که از سن 7 – 6 سالگی شروع می شود. پس از آن و در سنین بین 8 – 7 سالگی دانش آموز وارد دوره دبستان می شود. دوره متوسطه طی 4 – 3 سال زمان می برد و طی آن دانش آموز علاوه بر مفاد آموزشی، نکات بسیاری را راجع به تعاملات اجتماعی، استقلال و ورود به دانشگاه فرا می گیرد. زبان آموزشی رسمی استرالیا انگلیسی است و تمامی دانش آموزان برای ورود به مدرسه بایست مهارت مکفی در زبان انگلیسی و برقراری ارتباط با دیگر دانش آموزان و معلمان خود را داشته باشند.

برخی از مدارس در استرالیا هستند که آموزش دو زبانه را ارائه می دهند، اما باز هم شرط تحصیل برای دانش آموزان بین الملل آشنایی به زبان انگلیسی می باشد. سیستم آموزشی استرالیا بر چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) پایه گذاری شده است و با بسیاری از دیگر کشورهای توسعه یافته متفاوت می باشد. این چارچوب صلاحیت های بخش های مختلف آموزشی (از آموزش فنی و حرفه ای گرفته تا شرکت در یک دوره ای خاص یا رفتن به مدرسه) را در بر می گیرد و در هر مرحله پس از اتمام، به دانش آموزان مدرک و گواهی متناسبی داده می شود.

شرایط اقامت دانش آموزان در استرالیا

اقامت استرالیا همان برخورداری از حق شهروندی از طریق ویزای دائمی است که برای ملیت های مختلف می تواند صادر شود. بدین وسیله کسانی که این امتیاز را دریافت می کنند، می توانند بدون محدودیت در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنند و از حق و حقوق مساوی با یک شهروند استرالیایی برخوردار شوند. دانش آموزان برای دریافت اقامت دائم خود در استرالیا بایست از طریق برنامه مهارت مهاجرت و وزارت مهاجرتی استرالیا اقدام کنند. همچنین در بدو ورود به استرالیا و حین تحصیل می بایست دفترچه خدمات درمانی استرالیا را گرفته باشند تا در هنگام درخواست ویزا دچار مشکل نشوند.

دانش آموزان ممتاز می توانند با ابراز علاقه خود در یکی از مقاطع تحصیلی بالاتر و یا شغل مناسب مرتبط با تخصص خود برای دریافت اقامت اقدام نمایند. یکی از شرایط اصلی که اقامت دانش آموزان را میسر می سازد، اثبات داشتن توانایی لازم در مهارت زبان انگلیسی می باشد. اقامت دانش آموزان تا سن 18 سالگی که تحت سرپرستی یک ولی صورت می گیرد.  بدین صورت که در تعیین محل اسکان مناسب، هزینه زندگی و تحصیل و دیگر خرج و مخارج به مشکل بر نخواهد خورد.

پس از سن 18 سالگی، افراد از استقلال کامل برخوردار می باشند و سرپرستی قیم از آنها سلب می شود. در این زمان، یا می توان برای تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام کرد و یا اینکه به دنبال شغلی تخصصی مرتبط با گرایش و حرفه خود پرداخت. ویزاهای استرالیا هر کدام دارای یک امتیاز می باشند. با در دست داشتن این ویزاها امکان اقامت دائم زندگی در استرالیا به هر فرد داده می شود.

بیشترین مشاغل و گرایشاتی که در حال حاضر مورد نیاز استرالیا هستند و بر اساس آنها شانس دریافت اقامت فرد نیز افزایش می یابد، گرایشات حسابداری، علوم کامپیوتر و تمامی رشته های مهندسی است. از طریق این گرایشات هم می توان برای ادامه تحصیل اقدام کرد و هم برای یافتن شغل و حرفه تخصصی مورد نظر؛ که اقدام از هر دو طریق شانس دریافت اقامت فرد را افزایش می دهد. برای اطلاعات دقیق در خصوص شرایط ویزای دانش آموزی و همچنین زندگی در استرالیا بهتر است با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به گفت و گو بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *