تحصیل در چین بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا 2020
ویزای تحصیلی کانادا 2020
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان
تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان
فروردین ۱۷, ۱۳۹۹
تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در خصوص شرایط و همچنین هزینه های تحصیل در چین بدون مدرک زبان اشاره کرده اند. از نکات حائز اهمیت در خصوص ویزای تحصیلی کشور چین توجه به زمان درخواست این ویزا می باشد، بهترین زمان برای درخواست 2 – 1 ماه قبل از تاریخ سفر می باشد، تا در صورت مشکل و نیاز به بازنگری مدارک، متقاضی فرصت مکفی داشته باشد.

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان

برای متقاضیان تحصیل در چین امکان ادامه تحصیل بر اساس مدارک تحصیلی آنها به صورت رقابتی وجود دارد و بدون در نظر گرفتن مدرک زبان، کسانی شانس قبولی بیشتری دارند که مدارک بهتر و کامل تری را بتوانند ارائه دهند. بدین صورت که متقاضیان می توانند با هر مدرک و هر ملیتی با هدف ادامه تحصیل وارد کشور چین شوند، سپس در یکی از دوره های زبان چینی آن کشور شرکت کنند و پس از اخذ مدرک معتبر سطح C خود، در آزمون ورودی یکی از موسسات آموزشی چین به نام آزمون HSK شرکت کرده و با کسب نمره قبولی بلافاصله در آن موسسه مشغول به تحصیل شوند.

بنابراین، پذیرش بر اساس رقابت بسیار حائز اهمیت به نظر می رسد، چرا که هر موسسه یا دانشگاه ظرفیت مشخصی برای پذیرش دارد و اولویت با کسانی است که نمره بالاتری را اخذ کرده باشند. در مقاطع بالاتر همانند مقطع دکترا شرایط پذیرش دانشگاه های چین راحت تر است و تنها با تأیید دو استاد از مقطع پیشین، متقاضی می تواند در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل بپردازد. زبان چینی، زبان اصلی تدریس برای دانشجویان تازه وارد در مقاطع پایین تر در هر یک از موسسات یا دانشگاه های چین است. همچنین منابع مورد نیاز محصلان همچون: کتاب، نشریه و موارد مرجع در کتابخانه بیشتر به زبان چینی در دسترس می باشد.

بنابراین لزوم آشنایی با دستور زبان چینی در سطحی معین، در همه ابعاد به چشم می خورد. آزمون تسلط به زبان چینی بنام Hanyu Shuiping Kaoshi، یک آزمون استاندارد است که برای بررسی مهارت های زبان چینی غیر بومیان طراحی شده است و تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش چین برگزار می شود و برای هر فرد یک گواهینامه صادر می شود که به سه سطح اولیه، متوسط و پیشرفته تفکیک می شود.

هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

می توان با اطمینان به این مطلب اشاره کرد که چین به دلیل ارائه سطح کیفیتی بالایی در آموزش جزء معدود کشورهایی است که گفته می شود هزینه تحصیل در آن، نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. با این حال، هر دانشگاهی می تواند با توجه به امکانات و ملزومات ارائه دهنده خود، هزینه متفاوتی داشته باشد. در ادامه هزینه کلی با احتساب میانگین به دست آمده، برای هر گرایش آورده می شود. لازم به ذکر است که هزینه ها به ازای هر سال تحصیلی و برای یک نفر محاسبه شده اند. بنابراین در صورتی که متقاضی قصد تحصیل در دو گرایش را به طور همزمان داشته باشد، می بایست هزینه هر دو گرایش را حساب کند.

هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

 • هزینه تحصیل در هر یک از گرایشات هنر در مقاطع کارشناسی برای سال های اول و دوم تحصیل: بین 3.200 – 1.700 دلار آمریکا، برای سال سوم به بعد و مقطع کارشناسی ارشد به ازای هر سال مبلغی حدود 3.700 – 2.200، و برای مقطع دکترا حدود 4.100 – 2.700 دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در هر یک از گرایشات علوم یا مهندسی برای مقطع کارشناسی بین 4.100 – 1.800 دلار آمریکا، مقطع کارشناسی حدود 4.700 – 2.400 دلار و برای مقطع دکترا حدود 5.300 – 2.900 دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی، برای مقطع کارشناسی بین 6.300 – 2.550 دلار، کارشناسی ارشد حدود 7.250 – 3.250 دلار و برای مقطع دکترا حدود 8.200 – 4.000 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در دیگر گرایشات نیز متغیر است و بسته به نزدیکی به هر یک از گرایشات ذکر شده فوق، می توانند محاسبه تقریبی شوند. اما توصیه می شود برای آگاهی از هزینه تحصیل در هر مقطع و گرایش آموزشی، پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر به وب سایت آن دانشگاه مراجعه کرد و از شهریه های مربوطه آگاهی پیدا کرد.

تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

به طور معمول، تحصیل پزشکی در چین 2020 یک دوره پنج ساله است که با احتساب دوره کارآموزی یک ساله (یا همان دوره آموزش بالینی) شش سال خواهد بود، و پس از آن به دانشجو مدرک نهایی اعطا می شود. همچنین اخذ تخصص در هر یک از گرایشات پزشکی یک دوره 3 – 2 ساله است، که پذیرش در آن، مبتنی بر قبولی در آزمون ورودی است که برای تمامی دانشگاه ها برگزار می شود. از میان تمامی دانشگاه های پزشکی در چین، دروس در 45 مورد آن به زبان انگلیسی و بقیه به زبان چینی تدریس می شود. متقاضیان تحصیل در هر یک از دانشگاه های پزشکی چین به زبان چینی، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند و پس از وارد شدن به چین و قبل از ورود به دانشگاه، می توانند در یکی از دوره های آموزش زبان چینی شرکت کنند.

تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

کلیت روند بدین صورت است که متقاضیان می بایست همزمان با انتخاب دانشگاه مورد نظر خود با توجه به در نظر گرفتن مواردی همچون: شهریه، شهر محل زندگی، رتبه بندی دانشگاه و غیره از زبان تدریس آن دانشگاه نیز آگاهی یابند. پس از آن نیاز به تکمیل فرم درخواست به صورت آنلاین می باشد، که متعاقب آن بایست از طریق ایمیل به همراه دیگر مدارک (همچون گذرنامه، مدارک شناسایی، و رزومه تحصیلی و کاری فرد) ارسال شود. پس از آن، نیاز به پرداخت هزینه های مربوطه می باشد که از طرف دانشگاه به فرد اعلام می شود و همراه با آن هزینه شرکت و ثبت نام در دوره زبان چینی نیز که قبل از ورود به دانشگاه متقاضی می بایست در آن شرکت کند به فرد اعلام می شود.

شرایط ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین به نام ویزای X برای دانشجویان بین المللی صادر می شود که توسط هر یک از دانشگاه ها، کالج ها یا مدارس چین پذیرفته شده اند. ویزای دانشجویی به دو نوع ویزای X1 و X2 تقسیم بندی می شود. ویزای X1 برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در چین بیش از مدت زمان 6 ماه را دارند و ویزای X2 مختص دانشجویانی است که برای تحصیل در دوره های کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) به چین می روند. به طور کلی، برای دریافت ویزای تحصیلی چین، نیاز به ارائه مدارکی به شرح ذیل است:

 • ارائه گذرنامه متقاضی که حداقل به مدت شش ماه اعتبار داشته و دارای دو صفحه خالی باشد.
 • چند قطعه عکس پرسنلی که اخیراً از فرد گرفته شده در ابعاد عکس گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده ویزای دانشجویی با تأیید نوع ویزا (کوتاه مدت یا بلند مدت) که برای هر ویزا، فرم درخواست متفاوت است.
 • ارائه نامه پذیرش اولیه از هر یک از دانشگاه، مدرسه یا کالج در چین
 • برگه سلامت معاینه پزشکی تکمیل شده اولیه، که می بایست دارای امضای پزشک و تمبر بیمارستان باشد.
 • ارائه مدارک و سوابق تحصیلی پیشین
 • ارائه کلیه مدارک های علمی دیگر اخذ شده شامل مقالات و مدارک فنی حرفه ای

کلیه اسناد فوق می بایست به سفارت یا کنسولگری چین ارائه شوند. به طور معمول، صدور ویزای دانشجویی (در صورت تکمیل بودن مدارک) 10 – 5 روز کاری پس از ارسال مدارک لازم طول می کشد. هزینه ویزای X بسته به کشوری دارد که متقاضی از آن اقدام می نماید.

شرایط ویزای تحصیلی چین

شرایط ویزای تحصیلی چین

دانشگاه های معتبر چین

بر اساس آخرین آمار اعلام شده رتبه بندی جهانی (که در آمریکا صورت می گیرد) حدود 1000 دانشگاه و موسسه برتر از سرتاسر دنیا در لیست بهترین ها قرار گرفتند که از این میان 110 موسسه آموزشی از چین نیز قرار دارند. در این لیست دانشگاه پکن با رتبه 53 و دانشگاه تسینگ هوا چین با رتبه 57 در صدر قرار گرفته اند. این تحقیقات با بررسی پژوهش های جهانی، منطقه ای، انتشارات، کتاب ها، همایش ها، تأثیر استنادات، تعداد استنادات، تعداد انتشارات مربوط به هر دانشگاه و تعداد مقالات منتشر شده و همکاری بین المللی صورت گرفته است.

 • بدین ترتیب دانشگاه پکن با کسب امتیاز کل جهانی 74.6، و رتبه جهانی 53 در صدر لیست 9 دانشگاه برتر چین قرار می گیرد.
 • دانشگاه تسینگ هوا واقع شده در پکن، با اخذ امتیاز کل 73.9 و رتبه جهانی 57 در جایگاه دوم قرار دارد.
 • سومین جایگاه مربوط به دانشگاه هنگ کنگ می باشد که در هنگ کنگ واقع شده و امتیاز کل 68.9 را کسب کرده تا رتبه جهانی 106 را از آن خود کند.
 • رده چهارم دانشگاه فودان است که در شانگهای واقع شده، این دانشگاه با به دست آوردن مجموع امتیازات 67.4، رتبه جهانی 121 را از آن خود کرده است.
 • جایگاه پنجم مربوط به دانشگاه علوم و فناورری چین، واقع شده در هایفی، استان آنهویی می باشد، که امتیاز جهانی 66.5 و رتبه جهانی 136 را دارد.
 • دانشگاه شانگهای جیو تانگ، واقع شده در شانگهای با امتیاز کل 66.3 و رتبه جهانی 138 در رده بعدی قرار دارد.
 • دانشگاه زیجیانگ چین واقع شده در استان ژجیانگ با کسب امتیاز کل 66.3 و به دست آوردن رتبه جهانی 138 در رتبه هفتم قرار دارد.
 • دانشگاه هنگ کنگ با امتیاز کل 65.6 و رتبه جهانی 154 در جایگاه بعدی قرار دارد.

در نهایت، دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ، واقع شده در هنگ کنگ با دارا بودن امتیاز کل 64.8 و رتبه جهانی 164 در جایگاه بعدی قرار دارد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص موارد گفته شده و همچنین نحوه اخذ بورسیه تحصیلی چین بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *