تحصیل در کانادا 2020

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا
تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا
دی ۱۲, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در کانادا 2020
تحصیل پزشکی در کانادا 2020
دی ۱۵, ۱۳۹۸
تحصیل در کانادا 2020

تحصیل در کانادا 2020

بسته به دوره و شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا ممکن است مدرک زبان بین المللی تافل یا آیلتس از فرد خواسته شود و یا متقاضی علاوه بر ارائه آن موظف به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیز باشد. برای آگاهی از شرایط و جزئیات دقیق در خصوص شرایط تحصیل در کانادا 2020 توصیه می شود با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید. شما عزیزان باید قبل از ارائه مدارک گرایش خود را انتخاب کرد، چرا که ممکن است برخی گرایشات نیاز به ارائه مدارکی ویژه علاوه بر مدارک کلی را نیز داشته باشند.

شرایط تحصیل در کانادا 2020

اولین نکته ای که توجه به آن ضروری به نظر می رسد، توجه به تاریخ های مد نظر و مهلت های مقرر تعیین شده جهت تحصیل در کانادا می باشد. به عنوان مثال مهلت ارسال درخواست و مدارک برای تحصیل در ماه سپتامبر (زمستان)، بین دسامبر و مارس است. با این حال این روند از موسسه ای به موسسه دیگر یا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. انتخاب گرایش، مقطع و دانشگاه مورد نظر از دیگر ضروریات اولیه جهت پذیرش در کانادا است. حضور در امتحانات به موقع و ارائه مدرک معتبر زبان برای قبولی دانشگاه از دیگر شرایط اولیه است.

پس از طی کردن مراحل فوق، می توان برای درخواست در کالج ها و دانشگاه های کانادا اقدام کرد. برای ارائه نامه های مرجع در تأیید متقاضی، مدیران و اساتید پیشین فرد می بایست وی را تأیید کنند، این مرحله حداقل می بایست یک ماه قبل از موعد مقرر اجرا شود. اکثر دانشگاه های کانادا در سال 2020 پذیرش خود برای ماه سپتامبر را تا ماه جولای می گیرند. اخذ دریافت ویزای دانشجویی از دیگر ملزومات ضروری است که دانشجو به محض دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی خود درخواست کند. همچنین برخی از ملیت ها برای پذیرفته شدن نیاز است که در مصاحبه ای که در سفارت بدین منظور گذاشته شده است، شرکت کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا 2020

جهت پذیرش در بهترین دانشگاه های کانادا پس از تکمیل و ارسال مدارک متقاضی، در صورت قبولی وی از طرف کالج یک ایمیل برای آن فرد ارسال خواهد شد. توصیه می شود در پاسخ دادن به ایمیل تأخیر نکرده تا در صورت لزوم برای شرکت در مصاحبه به صورت حضوری یا ویدئویی فرصت کافی برای آماده شدن را داشته باشید. منتظر مهلت مقرری که برای پاسخ دهی به هر نامه که از سوی دانشگاه ارسال می شود نباشید، بلکه سریع برای اینکه از خط مشی تعیین شده دانشگاه باز نمانید، پاسخ خود را به قبول تحصیل در آن دانشگاه یا عدم قبول ارسال کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا 2020

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا 2020

پس از تأیید پذیرش، متقاضی موظف به پرداخت شهریه اولیه ای می باشد که دانشگاه برای وی تعیین کرده است. در دریافت ویزای تحصیلی نیز نباید تعلل کرد، چرا که از شرایط اصلی و اولیه پذیرش دانشگاه رویت ویزای تحصیلی فرد می باشد، پردازش و صدور ویزا نیز خود مدتی طول می کشد. قبل از عزیمت به کانادا، نیاز است که اصل و کپی تمامی مدارک تهیه شده تا به دانشگاه ارائه شود. مهلت های تعیین شده از مرحله درخواست گرفته تا تکمیل ثبت نام و پذیرش هر دانشگاهی متفاوت است. از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا می توان به در دست داشتن یکی از مدارک زبان بین المللی تافل یا آیلتس اشاره کرد. در نظر داشته باشید که اعلام نتایج هر یک از آزمون های فوق حدود دو هفته طول می کشد.

ویزای تحصیلی کانادا 2020

کانادا یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان بین الملل است که افراد متقاضی تحصیل در آنجا نیاز به ارائه یک مجوز تحصیلی دارند. برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا چند مورد نیاز است که می بایست برآورده شوند. اولین گزینه ای که بایست برآورده شود، صدور مجوزی است که توسط مقامات مهاجرتی کانادا صادر شده و به دانشجویان خارجی این اجازه را می دهد تا بتوانند در کانادا تحصیل کنند. مجوز تحصیل برای هر موسسه یا دانشگاه به طور جداگانه صادر می شود به عنوان مثال، دانشجویی که مجوز دانشگاه تورنتو را به دست آورده حق تحصیل در دانشگاه مک گیل را ندارد. دیگر مدارک جهت اخذ ویزا به قرار زیر می باشد:

  • انگیزه نامه و معرفی نامه متقاضی از دیگر مدارک لازم اولیه برای صدور ویزا است.
  • ثبت نام برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا به هر دو صورت آنلاین و از طریق مراودات کاغذی امکان پذیر است.
  • ارائه پاسپورت معتبر با مدت زمان اعتبار مکفی، مدارک مستدل در اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا و یا نامه دریافت بورسیه تحصیلی از یکی از دانشگاه های کانادا، برگه سلامت که از اداره مهاجرت پزشکی کانادا می بایست صادر شود نیز از دیگر مدارک اولیه برای صدور ویزای می باشند.
  • پرداخت هزینه های درخواست ویزا و ثبت نام اولیه و به همراه داشتن فیش های واریزی در زمان درخواست ویزا از دیگر الزامات اولیه هستند.
  • حداقل شرط سنی که برای متقاضیان تحصیل در کانادا گذاشته شده است، 18 سال می باشد. اگر چه این محدودیت سنی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

هزینه تحصیل در کانادا 2020

اگرچه هزینه زندگی در کانادا و همچنین تحصیل بالا است، اما در مقایسه با هزینه تحصیل در کشورهای توسعه یافته ای همچون انگلستان، ایالات متحده آمریکا و استرالیا بسیار پایین تر است. بدین ترتیب هزینه ها و شهریه های هر ترم و مقطع و نیز هر دانشگاه می توانند متفاوت باشند. اما به طور کلی، متقاضی تحصیل در کانادا می بایست حداقل مبلغ 30.000 – 20.000 دلار در سال را برای تحصیلات خود در نظر بگیرد. که هر چه مقطع انتخابی متقاضی جهت ادامه تحصیل بالاتر رود، شهریه تحصیل وی نیز کاهش خواهد یافت.

برای مثال برای یکی از گرایشات مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ سالیانه ای حدود 30.000 – 16.000 دلار کانادا نیاز خواهد بود. قابل ذکر است که شهریه 30.000 دلار کانادا در سال مختص برخی گرایشات خاص همچون MBA می باشد. علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه های زندگی نیز می بایست برای فردی که قصد زندگی در کشوری دیگر را دارد با توجه به محل اقامت، شهری که در آن ساکن است و امکانات و ملزومات مورد نیاز وی در نظر گرفته شود. مسلماً هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بالاتر است.

هزینه تحصیل در کانادا 2020

هزینه تحصیل در کانادا 2020

برای اخذ ویزای دانشجویی حداقل مبلغ مورد نیاز، پرداخت 10.000 دلار کانادا در سال می باشد، اگر چه اکثر دانشگاه های کانادا مبلغ 15.000 دلار را مبنا قرار می دهند. همیشه لازم است که هزینه ای اضافی را نیز برای هر گونه هزینه غیر منتظره از جمله پوشاک زمستانی و ملزومات در نظر بگیریم. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کانادا که در حال حاضر در یکی از دانشگاه های آنجا مشغول به تحصیل می باشند، در سال تحصیلی 2020 در مقایسه با سال گذشته شهریه کمتری را می بایست پرداخت کنند. در مقابل، شهریه دانشجویان بین المللی برای مقطع کارشناسی 7.6 % و کارشناسی ارشد تا 4.4 % افزایش یافته است.

تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد کانادا 2020

گرایشات ارائه داده شده در هر مقطع، برای هر دانشگاه می تواند شرایط خاص خود را در بر داشته باشد. اما به طور کلی، متقاضیان تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سال 2020، نیاز به ارائه مدرک زبانی معتبر در تأیید مهارت زبان خود دارند. همچنین آنها می بایست رونوشت هایی را از سوابق تحصیلی پیشین خود گردآوری کرده و همراه با آنها مدارک مستدل جهت استطاعت مالی مکفی داشتن در تأمین هزینه های زندگی و تحصیل خود و برگه سلامت در تأیید توانایی جسمی متناسب با گرایش انتخابی را نیز ارائه دهند. مدرک زبانی معتبر برای هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از ضروریات است که می تواند یکی از مدارک انگلیسی یا فرانسه باشد.

در رتبه بندی سال 2020، حدود 96 دانشگاه کانادا در این لیست قرار گرفته اند. برای مقطع کارشناسی سال تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ممکن است این تاریخ کمی زودتر یا دیرتر باشد. اخذ مدرک کارشناسی کانادا در مقایسه با مدرک کارشناسی ارشد ساده تر است و شرایط قبولی آن نیز راحت تر می باشد. اما در مقابل، مزیت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد این است که انتخاب ساعت و کلاس مربوط به هر درس (که به صورت چند مورد ارائه می شود) به عهده دانشجو است. اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *