تحصیل در کانادا

خدمات و تجارت دیجیتال در استرالیا
خدمات و تجارت دیجیتال در استرالیا
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸
تحصیل در ترکیه
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا، شما باید یک اجازه تحصیلی کانادا دریافت کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادایی برای مدت اقامت شما عمل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای دانشجویی، با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

شرایط تحصیل در کانادا

دانشجویان جهت تحصیل در کانادا می توانند از تنوع فرهنگی، از دامنه های بریتیش کلمبیا تا استان پرینای مانیتوبا، با شهرهایی مانند تورنتو، مونترآل، ونکوور و کبک آشنا شوند. کانادا به خاطر زیبایی طبیعی اش، جنگل ها، دریاچه ها و کوه ها و همچنین تنوع چند فرهنگی خود بسیار شناخته شده است.

این کشور دارای وضعیت دو زبانه انگلیسی و فرانسوی است که در ادارات به طور مداوم از آنها استفاده می شود. دانشگاه های برتر کانادا کانادا دارای جایگاه خوبی در میان اهداف پیشرو در جهان است. استان های محبوب کانادایی برای دانشجویان بین المللی، انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که بین آنها بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا وجود دارد.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه نخبه در یکی از کشورهای توسعه یافته جهان هستند، درخواست تحصیل در کانادا می تواند یک گزینه جذاب باشد. در مجموع 26 دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS 2019 قرار دارند، 11تای آنهادر رتبه 300 قرار دارند. دانشگاه تورنتو در رتبه (28) و دانشگاه مک گیل (33) است که به ترتیب در تورنتو و مونترال (بزرگترین شهرهای کانادا) واقع شده است. همچنین در رده جهانی 220 دانشگاه های آلبرتا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونتل، دانشگاه واترلو و دانشگاه غربی قرار دارد.

دوره های تحصیل در کانادا

مدرک کارشناسی در کانادا می تواند به مدت سه یا چهار سال به اتمام برساند. همانگونه که بعضی از دانشگاه های کانادا در اختیار دولت هستند، تفاوت های کمی در ارائه آموزش به دانشجویان وجود دارد.  به طور خاص کبک، دوره های مختلف تحصیلی ارائه می دهد. به عنوان مثال، دانش آموزان سال اول دبیرستان را به پایان رسانده و باید یک دوره اجباری در کالج حرفه ای (CEGEP) را بگذرانند. برای اطلاع از جزئیات خاص می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دوره های تحصیل در کانادا

دوره های تحصیل در کانادا

مونترال بزرگترین شهرستان در استان کبک و دومین شهر بزرگ کانادا است، که دانشگاه های مونترال در QS به عنوان بهترین دانشگاه های دانشجویی انتخاب شده اند، چهار مؤسسه در مونترال و همچنین هفت مؤسسه دیگر و 12 دانشکده عمومی و حرفه ای (CEGEPs) وجود دارد. مونترال به طور گسترده ای به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا انتخاب شده است ترکیبی منحصر به فرد از پیچیدگی اروپایی و آمریکایی است.

در دانشگاه های مونترال به عنوان یک دانش آموز، مطمئنا با بسیاری از مراحل تئاتر، موسیقی، رقص و هنرهای تجسمی، از جمله جشنواره کمدی سالانه Just To Laugh، برخورد خواهید کرد. دانشگاه مک گیل (رتبه 33 دانشگاه QS World Rankings 2019)را به خود اختصاص داده است. فراتر از آن، دانشگاه مونترال رتبه(مشترک 149) و دانشگاه کنکوردیا (مشترک 464) در میان دیگر داتشگاه ها را دارند. دانشگا های مک گیل و کنکوردیا عمدتا به زبان انگلیسی کار می کنند.

تحصیل در تورنتو کانادا

 تورنتو پایتخت انتاریو و بزرگترین شهر کانادا، تورنتو به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان شناخته شده است و تقریبا نیمی از جمعیت 2.8 میلیون نفری آن از خارج از شهر است. بر این اساس، این یک مکان هیجان انگیز و متنوع برای زندگی است. پنج بانک بزرگ کشور کانادا در تورنتو می باشد، تورنتو مرکز مالی پیشرو در کانادا است، همچنین به عنوان یکی از بزرگترین مرکز سرگرمی، رسانه ها و صنایع خلاق شناخته شده است. مجموعه موزه ها و گالری های تورنتو چشمگیر است، شما می توانید از موزه بزرگ سلطنتی و گالری هنری انتاریو به موزه هنرهای معاصر سرامیک Gardiner، گالری هنر Inuit یا موزه Bata دیدن کنید.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یکی از بزرگترین جشنواره ها است و شامل صحنه های زنده موسیقی است و توسط مردم محلی و بازدید کنندگان به طور یکسان جشن گرفته می شود. دانشگاه ها در تورنتو شامل بالاترین رتبه های کانادا می باشند. در واقع، دانشگاه تورنتو بالاترین رتبه را در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2019، در 28th در جهان به خود اختصاص داده است.  این دانشگاه توسط دانشگاه York (رتبه بندی مشترک 481st)، دانشگاه Ryerson (801-1000) و تعدادی از دیگر ارائه دهندگان آموزش عالی، از جمله کنسرواتوار سلطنتی موسیقی پیوست.

هزینه تحصیل در کانادا

به طور کلی، هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورها (ایالات متحده، انگلستان و استرالیا) مناسب تر است. میانگین هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در حدود 17،337 دلار کانادا (در حدود 13،350 دلار آمریکا) در سال است. دانشگاه ها در کانادا هزینه های خود را تعیین می کنند و هزینه تحصیل نیز بستگی به دوره انتخابی دارد برای دانش آموزان هنر و علوم انسانی، در پایین ترین مقیاس قرار دارند، اما تحصیل با موضوعاتی مانند مهندسی و دانشجویان پزشکی در میان گران ترین ها است.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه های تحصیل در کانادا

کمک هزینه تحصیلی، برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. این شامل بورس تحصیلی ویژه برای تحصیلات ورزشی، پزشکی و غیره می باشد. شما همچنین ممکن است بتوانید برای بورس تحصیلی که به طور انحصاری توسط دانشگاهی که در آن شما قصد تحصیل دارید، ارائه شود. در همه موارد، مهم است که در اسرع وقت اعمال شود چون بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است.

به متقاضیان بین المللی نیز توصیه می شود که این فرصت را از دست ندهند. یک نمونه از منبع کمک هزینه تحصیل در کانادا، برنامه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع کانادا است که کمک هزینه تحصیلی را ارائه می دهند. شما همچنین می توانید فهرست تحصیلی خود را برای تحصیل در کانادا بررسی کنید.

هنگامی که یک لیست کوتاه از دانشگاه ها را برای درخواست انتخاب کرده اید، مرحله بعدی تماس با دفتر بین المللی دانشگاه است که شما را از طریق مراحل درخواست راهنمایی می کند. شما نیاز دارید که مستقیما به هر موسسه آمادگی خود را اعلام کنید، زیرا سیستم برنامه متمرکز وجود ندارد. روند درخواست برای دانشگاه ها در کانادا به طور کلی ساده است. بیشتر موسسات آموزش عالی نیاز به تکمیل دیپلم دبیرستان دارند.

از دانشجویان بین المللی نیز ممکن است خواسته شود مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهند. برای بعضی از برنامه های دانشگاهی دانشجویان بین المللی، باید یک رزومه ای از تحصیلات خود ارائه دهند. سایر اسناد مورد نیاز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مدارک مرجع
 • نمونه هایی از مشاغل اضافی
 • شواهدی از خدمات اجتماعی
 • مشارکت ورزشی و جزئیات جوایز و بورس تحصیلی به دست آمده.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

22 دیدگاه ها

 1. سها عبالله زاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۱۸ سالمه و درحال حاضر برای آیلتس دارم دوره میگذرونم تا ۶ آکادمیک رو بگیرم شرایط تحصیل در مقطع لیسانس برای رشته ژنتیک رو در کانادا میخام بدونم و اینکه شهریه رو بهم بگید ممنون میشم

  • mahanmohajer گفت:

   سلام رشته ژنتیک از آن دسته رشته های بسیار محدود است که برخی از دانشگاه های کانادا بسته به شرایط خاصی در رزومه ی فرد، پذیرش را ارائه می دهند .شهریه های تحصیلی در این کشوربین ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

 2. هلیا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید چطوری میتونم برای دانشگاه بریتیش کلمبیا برای ارشد اقدام کنم؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام می بایست رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه نمائید تا راهنمایی کامل گردیدو جهت پذیرش مدارک تحصیلی همچون مدرک زبان آیلتس ۶/۵ یا ۷ آکادمیک ارائه گردد و نمرات و رزومه ی شما می بایست مورد تایید قرار بگیرد.

 3. مهدیس گفت:

  سلام من کارشناسی حسابداری میخونم و ترم دو هستم میخواستم ببینم میشه برا تحصیل در ترکیه ، بورسیه شد وکجا باید درخواست بدم؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام امکان بورسیه در مقطع لیسانس وجود ندارد و شما با پذیرش در دانشگاه های دولتی می توانید از کیفیت آموزشی بالا با هزینه نیمه رایگان بهره مند شوید.

 4. parisa گفت:

  سلام ممنونم از سایت خوب و جامعتون
  میشه راهنمایی کنید فیزیوتراپی توی استانبول کدوم دانشگاه خوبه و توی این وضع خوبه رفتن یا نه؟
  ممنونم

  • mahanmohajer گفت:

   سلام شما جهت پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه همچون استانبول و حاجت تپه و … با قبولی در آزمون ورودی یوس یا sat در خصوص این رشته از کیفیت آموزشی و نیمه رایگان این کشور بهره مند گردید

 5. گلناز گفت:

  سلام وقت بخیر.آیا دانشگاه های فرانسه مدارک دانشگاهی مثل علمی کاربردی و آزاد و بیام نور رو هم برای ادامه تحصیل قبول می کنند یا فقط دانشگاه های سراسری؟

 6. sharifi گفت:

  با سلام من فوق لیسانس کامپیوتر دارم اما میخوام از اول در فرانسه درس رشته کامپیوتر رو بخوانم متاهل هم هستم و مدرک ندارم. ایا امکان پذیر میباشد

  • mahanmohajer گفت:

   سلام شما با پذیرش در کورس زبان فرانسوی به مدت یکسال می توانید در خواست پذیرش را در رشته ی مورد نظرتان بدهید و از تحصیل رایگان یا نیمه رایگان این کشور بهره مند شوید.

 7. ida گفت:

  سلام ، من رشته مهندسی IT با معدل ۱۴/۳۶ در مقطع لیسانس فار‌غ التحصیل سال ۱۳۹۱ هستم، امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد ؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام برای پذیرش مقطع ارشد در دانشگاه های آلمان نیاز به ارائه ی زبان و سطح c1 آلمانی یا
   ایلتس ۶/۵ دارید ،ضمنا بر اساس شرایط دانشگاه معادل سازی مدرک شما نیز لحاظ می گردد.

 8. احمد گفت:

  سلام من ۳۱ سالمه میخام بدونم برای ویزای اسکیل ورکر شرایطم بایستی چطور باشه ممنون میشم از راهنماییتون

  • mahanmohajer گفت:

   سلام برای ارزیابی امتیازتان می توانید در سایت cic امتیاز خود را جمع بندی نمائید در خصوص مدرک زبان و سن و سابقه کار

 9. yahoda hashemi گفت:

  سلام مرسی که انقدر مطالبتون خوبه من برای مدرسه میخام اقدام کنم البته تا دیر نشده اگر امکانش هست راهنمایی کنید شهریه هاش چطوریه و اینکه بهم بگیدآیا نیاز هست مدرک زبان فرانسوی ارائه بدم ؟؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام در خصوص پذیرش در مدارس کانادا بین ۳ تا ۱۸ سال نیازی به ارائه ی مدرک زبان آیلتس یا سطح فرانسوی نیست شما می توانید جهت اطلاع و اقدام به موقع با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمائید.

 10. سوزان شریفی گفت:

  سلام من دوره ی دستیار دندان پزشکی بصورت مبتدی دیدم میتونم براساس دوره ای که دیدم برای کانادا اقدام کنم ۲۵ سالمه

  • mahanmohajer گفت:

   سلام بله شما در بهترین کالج های کانادا می توانید دوره یک یا دوسال را طی نمائید و در رشته ی مورد نظرتان آفر کاری را دریافت نمائید که این بستگی به مدیریت خودتان در محیط دارد.

 11. امیر علی توکلی گفت:

  برای سوئیس میخام برای سال سوم دبیرستان اقدام کنم ۱۵ سالمه چه شرایطی باید داشته باشم لطف میکنید توضیح بدید

  • mahanmohajer گفت:

   سلام برای پذیرش در مدارس سوئیس محدودیتی در قبال مدرک زبان نمی باشد اما بایستی تمکن و توانایی مالی نسبتا بالایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *