تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل داروسازی در اتریش
تحصیل داروسازی در اتریش
شهریور ۲۴, ۱۳۹۸
دانشگاه های اتریش
دانشگاه های اتریش
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸
تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

دندانپزشکی یکی از مهم ترین شاخه های تحصیلی در علم پزشکی می باشد که با کلیه جنبه های درمانی و تشخیص دادن بیماری های حفره دهان سر و کار دارد. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در خصوص تحصیل دندانپزشکی در اتریش برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش

گستردگی رشته دندانپزشکی بسیار زیاد می باشد و نه تنها بر سلامتی دندان ها، که علاوه بر آن به کلیه موارد دیگر که مربوط به جمجمه انسان می شود نیز تمرکز دارد. دندانپزشکان نقش بسیار مهمی را در وضعیت و سلامت فک و صورت بیماران خود ایفا می کنند. به منظور تحصیل در اتریش در رشته دندانپزشکی، لازم است که مدارک زیر را داشته باشید:

 • سطح C1 زبان آلمانی
 • قبول شدن در آزمون ورودی که زیر شاخه های علمی مختلفی دارد. مثل زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و همینطور متن هایی به زبان آلمانی و در نهایت یک تست آی کیو
 • اگر شما جزئی از شهروندان اتحادیه ی اروپا نمی باشید، یک شرط دیگر نیز دارید و آن داشتن نامه قبولی در دانشگاه های پزشکی کشور خودتان می باشد.

اگر شما زبان آلمانی را بلد نیستید و یا سطح پایینی در این زبان دارید، دانشگاه برای شما دوره های زبان آلمانی برگزار می کند تا قبل از تحصیل کردنتان این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید. پذیرش در دانشگاه های دندانپزشکی اتریش سه شرط دارد که بعد از قبول شدن در امتحان ورودی بررسی می شود:

 • شهروندان اتحادیه اروپا که تحصیلات خود را در یکی از مدارس متوسطه کشور اتریش به پایان رسانده اند.
 • شهروندان اتحادیه اروپا که تحصیلات خود را در یکی از مدارس متوسطه داخل یا خارج از اتحادیه اروپا تمام کرده اند.
 • شهروندان کشورهای ثالث که تحصیلات خود را در مدارس متوسطه کشور خود به پایان رسانده اند و شرایط دیگر پذیرفته شدن در دانشگاه های اتریش را دارند.

شرایط ویزای تحصیلی اتریش

برای اقامت هر دانشجو به مدت زمان بیشتر از 90 روز در اتریش، ویزای تحصیلی نیاز می باشد. بر اساس قوانین کنسول گری کشور اتریش تمامی متقاضیان ملزم به درخواست دادن برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش می باشند. در کنسول گری اتریش حتی ممکن است که ظاهر هر شخص نیز مورد توجه واقع شود، برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور اتریش باید دستور عمل های زیر را با دقت پیروی کنید:

 • اصل پاسپورت را باید به همراه داشته باشید، این پاسپورت باید امضا شده و برای مدت زمانی بیشتر از 6 ماه از اقامت شما در اتریش اعتبار داشته باشد. حداقل صفحات خالی آن نیز باید 2 صفحه باشد.
 • فرم درخواست ویزای اتریشی: یک فرم اصلی درخواست ویزا نیاز دارید که باید آن را با اطلاعات مربوطه به دقت پر کنید.
 • شما به دو عدد عکس که به تازگی گرفته شده است و سایز 2 در 2 پاسپورت را دارد و به صورت رو در رو گرفته شده و پشت صحنه سفید دارد، نیاز دارید.
 • دعوت رسمی: شما به نامه ی پذیرش از موسسه آموزشی، دانشگاه یا کالجی در اتریش نیاز دارید.
 • اثبات اوراق قرضه برای اعضای خانواده و یا یک قرارداد اقتصادی در کشور خود به عنوان مثال: تاییدیه اشتغال، اثبات کردن تحصیلات، اوراق قرضه (ازدواج، بیوه بودن، والدین، فرزندان، و غیره)
 • عدم سو پیشینه: ترخیص قضایی از اف بی آی (خلاصه ی تاریخچه ی جنایی) پروسه ی گرفتن این تاییدیه ممکن است یک ماه به طول بیانجامد.
 • مدارک پزشکی: تاییدیه بیمه معتبر پزشکی، با حداقل پوشش 30 هزار یورو (تقریبا 50 هزار دلار آمریکا) و پوشش دادن هزینه های اورژانس پزشکی
 • اثبات تمکن مالی: اعتبار مالی متوسط برای کفاف دادن خرج زندگی که برای دانشجویان و دانش آموزان تا 24 سال 438.177 یورو در ماه و برای دانشجویان بالاتر از 24 سال 793.407 یورو در ماه می باشد. این مبلغ شامل اجاره ی مسکن که در بیشترین حالت 253.517 یورو در ماه است نیز می باشد.
 • مدارک دیگر: یک کپی معتبر از شناسنامه و اثبات اسکان در اتریش (مثلا یک قرارداد اجاره یا رزرو اتاق در یک سالن دانشجویی و خوابگاه)
شرایط ویزای تحصیلی اتریش

شرایط ویزای تحصیلی اتریش

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تمامی دانشجویان دانشگاه های پزشکی اتریش ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه بر اساس نرخ تعیین شده از سوی دانشگاه می باشند، مگر اینکه بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیل را دریافت کرده باشند. علاوه بر شهریه اصلی، متقاضیان کشورهای غیر اروپایی می بایست هزینه ورودی و ثبت نام را نیز پرداخت نمایند. بر اساس آخرین آمار به دست آمده هزینه تحصیل دندانپزشکی اتریش برای دانشجویان اروپایی حدود 363.36 یورو در هر ترم و برای دانشجویان خارجی غیر اروپایی حدود 726.72 یورو برای هر ترم تعیین شده است.

همچنین علاوه بر شهریه مورد نیاز پرداختی دانشجویان می بایست برای دیگر ملزومات خود نیز پرداخت صورت دهند. از جمله آنها هزینه بیمه خدمات اجتماعی است که مبلغ 2020 یورو نیاز است که به شهریه کلی افزوده شود. در نتیجه به طور کلی دانشجویان اروپایی می بایست 383.56 یورو و دانشجویان غیر اروپایی 746.92 یورو را برای هر ترم تحصیل خود پرداخت نمایند. در مقاطعی از تحصیل نیز امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی بنا بر شرایط تعیین شده از سوی هر دانشگاه وجود دارد.

متقاضیان برخی کشورهای خاص که هر ساله لیست آنها توسط دولت اتریش اعلام می شود به طور کامل معاف از پرداخت شهریه هستند و تنها مبلغ مورد نیازی که می بایست پرداخت کنند 2020 یورو به اتحادیه دانشجویان جهت خدمات بیمه درمانی آنها می باشد. چنانچه فردی شهریه پذیرش یا هزینه مربوط به اتحادیه دانشجویان جهت دفترچه بیمه خدمات درمانی را پرداخت نکرده باشد، می بایست مجدد پروسه ثبت نام را طی کند؛ و در غیر اینصورت وی از ادامه تحصیل باز می ماند.

در ضمن، بسته به امکانات و الزاماتی که هر دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد ممکن است هزینه های قابل پرداخت از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر باشد و با یکدیگر همخوانی نداشته باشند. بنابر این قبل از هرگونه اقدامی و برای آگاهی دقیق تر بهتر است که با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید تا از شرایط و مبالغ قابل پرداخت آن اطلاع یابید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه های معتبر در اتریش

از بین تمام دانشگاه های کشور اتریش، هفت دانشگاه در رتبه بندی دانشگاهی QS World 2018 قرار گرفته اند و از میان این دانشگاه ها نیز، 5 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر جهان می باشند. لیست بعضی از این دانشگاه ها در زیر آمده است:

دانشگاه وین: رتبه جهانی این دانشگاه در کشور اتریش بالاترین است و 154 امین دانشگاه برتر جهان می باشد. علاوه بر این، این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه اتریش است و در سال 2015 این دانشگاه 650 ساله شدن خودش را جشن گرفت. این یعنی که دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه آلمانی زبان در جهان است و امروزه یکی از بزرگ ترین دانشگاه های اروپا به حساب می آید و حدود 94 هزار دانشجو در آن به تحصیل کردن مشغول اند. بیشتر رشته های درسی این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شوند اما تعدادی از رشته های درسی نیز به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار دارد.

دانشگاه تکنولوژی وین: این دانشگاه دومین دانشگاه برتر در اتریش است و رتبه ی جهانی آن 189 می باشد. سال تاسیس این دانشگاه به 1815 میلادی باز می گردد و یکی از بهترین دانشگاه های تکنولوژی قاره ی اروپا می باشد. تمرکز این دانشگاه روی رشته های مهندسی و علوم طبیعی می باشد.

دانشگاه اینسبروک: رتبه جهانی این دانشگاه 286 می باشد. از نظر نسبت دانشجویان بین المللی، این دانشگاه در رتبه 35 جهان می باشد و 95 نفر از افراد هیئت علمی آن در مقیاس جهانی معروف می باشند. تعداد دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می کنند 28 هزار نفر می باشد. دانشکده های این دانشگاه نیز در بین شهر زیبای اینسبروک پخش شده اند که در بخش غربی کشور قرار دارد و به خاطر برف و ورزش های برفی شهرت فراوان دارد.

دانشگاه کارل-فرنزنس گراس: این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های دنیا رتبه 480 را دارد و در سال 1585 تاسیس شده است و همین یعنی که این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی اتریش می باشد، تعداد دانشجویان این دانشگاه حدودا 32500 نفر می باشد. در سال های اخیر، این دانشگاه از دانشگاه پزشکی خود جدا شد و به یک موسسه مستقل تبدیل شد. شرایط تحصیل رایگان در اتریش را از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *