تحصیل دوره زبان در فرانسه

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه
مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۹
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹
تحصیل دوره زبان در فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسه

اگر میخواهید زبان فرانسه را کاملا درک کنید و در فرانسه تحصیل و زندگی کنید، روش ساده تری جز شرکت در دوره های زبان فرانسه برای انجام این کار وجود ندارد. در ادامه شرایط تحصیل دوره زبان در فرانسه بصورت کامل توضیح داده خواهد شد. چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید.

شرایط تحصیل دوره زبان در فرانسه

بسته به کشوری که فرد متقاضی ملیت آنجا را دارد و همچنین با توجه به مدت زمانی که قصد اقامت در فرانسه را برای گذراندن دوره ای خاص خواهد داشت، نیاز به دریافت ویزای تحصیلی مناسب دارد. در نتیجه یکی از اولین شرایط شرکت در یکی از دوره های زبان جهت تحصیل در فرانسه، اخذ ویزای مناسب آن دوره می باشد. توصیه می شود حدود 3 – 2 ماه قبل از اقدام برای ثبت نام در دوره جهت دریافت ویزای مناسب تحصیلی اقدام شود. گذشته از آن، بسته به دوره انتخابی متقاضی، شرایط می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال، برای فردی که قصد شرکت در دوره های زبان فرانسه از سطح ابتدایی تا پیشرفته را داشته باشد، نیاز به اقامت مدت زمان بیشتری در فرانسه می باشد. به طور کلی، 15 سطح مختلف از سطح مقدماتی تا پیشرفته یادگیری زبان فرانسه وجود دارد که از چند ماه تا چند سال به طول می انجامند. یکی از شروط ورود به هر دوره، شرکت در آزمون ورودی مربوط به آن دوره و اخذ نمره قبولی می باشد. در غیر این صورت، نیاز به شرکت در مرحله مقدماتی است.

همچنین از دیگر شرایط شرکت در دوره های زبان فرانسه، انطباق سنی گروه با یکدیگر می باشد، که معمولاً در دو گروه خردسال و بزرگسال دوره ها تقسیم بندی می شوند. متقاضی نیاز به تهیه کتاب آموزشی در بیشتر موارد نخواهد داشت و توسط معلمان و اساتید هر بخش جزواتی در بدو ورود برای متقاضیان فراهم شده است که می بایست برای تهیه آنها اقدام نمایند. بقیه موارد مورد نیاز آموزشی همچون فیلم ها و فایل های آموزشی نیز در کلاس و پس از اتمام هر جلسه در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. فراهم سازی محل اقامت مناسب و نیز ارائه مدارکی دال بر توانایی تأمین شهریه دوره و زندگی طی مدت زمان اقامت در فرانسه از دیگر شرایط ضروری اولیه هستند که بایست در نظر گرفته شوند.

هزینه دوره های زبان در فرانسه

هزینه هر دوره بستگی به مدت زمان اقامت در فرانسه و طول دوره و همچنین سطح دوره زبانی دارد. برخی دوره ها به صورت هفته ای یک روز و طی مدت زمان 48 هفته به طول می انجامند. و برخی دیگر تا 3 سال هم زمان می برند. بنابر این، بسته به نیاز متقاضی مدت زمان دوره های زبان و هزینه مورد نیاز برای هر یک می توانند متفاوت باشند. در ادامه برخی از دوره های زبان فرانسه با بررسی کلی آخرین آمار به دست آمده ذکر می شوند. قابل توجه آنکه در صورت اقدام به شرکت در این دوره ها نیاز است که به وب سایت مرکز مورد نظر مراجعه کرده و از آخرین اطلاعات و شهریه های لازم اطلاع یابید.

  • دوره زبان استاندارد: 4 – 1 هفته: 210 یورو، 8 – 5 هفته: 190 یورو و 9 هفته به بالا 180 یورو، و برای شرکت در دوره های طولانی مدت 20 هفته به بالا: 150 یورو برای هر ترم مورد نیاز می باشد.
  • دوره زبان استاندارد پلاس: 4 – 1 هفته: 450 یورو، 8 – 5 هفته: 430 یورو، و 9 هفته به بالا 420 یورو، و برای شرکت در دوره های طولانی مدت 20 هفته به بالا: 390 یورو برای هر ترم مورد نیاز می باشد.
  • دوره زبان فشرده: 4 – 1 هفته: 300 یورو، 8 – 5 هفته: 280 یورو، و 9 هفته به بالا 270 یورو و برای شرکت در دوره های طولانی مدت 20 هفته به بالا: 220 یورو برای هر ترم مورد نیاز می باشد.
  • دوره زبان فشرده پلاس: 4 – 1 هفته: 540 یورو، 8 – 5 هفته: 520 یورو، و 9 هفته به بالا 510 یورو و برای شرکت در دوره های طولانی مدت 20 هفته به بالا: 460 یورو برای هر ترم مورد نیاز می باشد.
  • دوره زبان خصوصی: 48 یورو برای هر جلسه و هر درس نیاز است که پرداخت شود.
هزینه دوره های زبان در فرانسه

هزینه دوره های زبان در فرانسه

شرایط اقامت دانشجویی در فرانسه

شاید بتوان گفت یکی از اولین و اصلی ترین فاکتورهای اقامت در هر کشوری بررسی هزینه های زندگی در آنجا می باشد، که کشور فرانسه نیز از این قائده مستثنی نمی باشد. به طور کلی، هزینه زندگی در فرانسه در سراسر کشور متفاوت است. چرا که لیون و پاریس در مقایسه با دیگر شهرهای فرانسه گران ترین مکان ها برای زندگی می باشند. علاوه بر خرج و مخارج زندگی نیاز به آگاهی از برخی دیگر اطلاعات اقامت در فرانسه همچون فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی آن، قوانین و مقررات رانندگی، حمل و نقل عمومی و غیره می باشد.

از دیگر شرایط لازم جهت اقامت در فرانسه، دانستن و تسلط کافی به زبان فرانسوی می باشد. چرا که مردم آن تعصب خاصی به رواج زبان بومی خود دارند و حتی در برقراری ارتباط با خارجیان نیز ترجیح می دهند به زبان فرانسوی تکلم کنند. آب و هوای اکثر مناطق فرانسه معتدل است و سازگاری با آن کار سختی نیست. اما در کل برای کسانی که به وضعیت آب و هوایی آفتابی علاقه دارند، فرانسه مکان مناسبی نیست. چرا که در اکثریت فصول سال ابری می باشد.

شرایط اقامت دانشجویی در فرانسه

شرایط اقامت دانشجویی در فرانسه

واحد ارزی فرانسه یورو است. بنابراین متقاضیان اقامت فرانسه می بایست هر مقدار وجهی را که با توجه به واحد ارزی کشور خود دارند پس از تغییر آن به واحد یورو محاسبه نمایند. چرا که پس از انجام این کار می توانند از مقدار سرمایه خود برای عزیمت به فرانسه آگاهی یابند. یکی از موارد جالب برای تازه واردان در فرانسه این است که با کدهای تلفن متفاوتی روبرو می شوند. چرا که هر شهر و هر منطقه کد مخصوص به خود را دارد. همچنین تعطیلات عمومی کشور فرانسه با تعطیلات عمومی دیگر جاها متفاوت است که این خود باعث می شود برای کسانی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند، سازگاری با تقویم رسمی فرانسه و نه با تقویم رسمی خودشان صورت گیرد.

شرایط ویزای دانشجویی فرانسه

بسته به ملیت و وضعیت متقاضیان اقامت در فرانسه، شرایط ویزای دانشجویی می تواند متفاوت باشد. تمامی متقاضیان تحصیل در فرانسه پس از انتخاب مقطع، گرایش و دانشگاه و محل تحصیل و زندگی مورد نظرشان، می بایست اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه را در اولویت کاری برنامه های خود قرار دهند. متقاضیان اروپایی که برای تحصیل و اقامت در فرانسه، تنها نیاز به ارائه یک گذرنامه یا شناسنامه معتبر دارند. در نتیجه آنها نیازی به طی کردن پروسه اخذ ویزای تحصیلی نخواهند داشت. در مقابل، متقاضیان غیر اتحادیه اروپایی بایست حتماً ویزای تحصیلی دریافت کنند، که البته این امر نیز بنا به نیاز آنها می تواند متفاوت باشد.

یکی از ویزاهای مرسوم و متداول فرانسه، مانند دیگر کشورهای اروپایی ویزای شینگن است که برای دوره های کوتاه مدت تحصیلی نیز کارایی داشته و تا سه ماه نیز اعتبار دارد. یکی دیگر از ویزاهای فرانسه ویزای بلند مدت یک ساله است و مختص کسانی می باشد که قصد گذراندن یک دوره تخصصی خاص در یکی از انسیتوهای عالی فرانسه را دارند. برای کسانی که قصد تحصیل در فرانسه با ورود به یکی از دانشگاه های آن کشور را به مدت بیشتر از دو سال داشته باشند ویزای طولانی مدت فرانسه صادر می شود.

این ویزای از اعتبار سه ساله برای دوره کارشناسی، دو ساله برای کارشناسی ارشد و چهار ساله برای دکترا برخوردار است و به عنوان ویزای VLT-TS فرانسه شناخته می شود. این ویزای تحصیلی برای تمامی دانشجویان بین الملل (به غیر از متقاضیان ساکن الجزایر) صادر می شود و هزینه آن با توجه به ملیت فرد متقاضی و از کشوری که برای آن اقدام می کند متفاوت است. در هنگام درخواست ویزا، متقاضی نیاز به ارائه مدارک تکمیلی دیگری همچون مهارت زبان فرانسه و منابع مالی مکفی (مبلغی حدود 615 یورو در هر ماه) نیز خواهد داشت. اگر سوالی در خصوص تحصیل رایگان در فرانسه دارید، می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *