تحصیل پزشکی در اتریش

کالج های معتبر کانادا
کالج های معتبر کانادا
شهریور ۲۳, ۱۳۹۸
تحصیل داروسازی در اتریش
تحصیل داروسازی در اتریش
شهریور ۲۴, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

متقاضیان کشورهای غیر از اتحادیه اروپا و همچنین افراد عضو اتحادیه اروپا هر کدام برای ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش شرایط خاصی را دارند. جهت تحصیل پزشکی در اتریش برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ابتدا باید دانشگاه صلاحیت هر فرد را مورد بررسی قرار دهد و سپس سایر مدارک به هنگام گرفتن پذیرش در همان دانشگاه مورد نظر متقاضی باید ارائه شود، که این مدارک را بعد از منتشر شدن نتایج آزمون های ورودی هر دانشگاه از متقاضی دریافت می کنند. اطلاعات بیشتر را از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه های پزشکی در اتریش هم دانشگاه و مدارس مربوط به این رشته و هم اینکه بیمارستان های دانشگاهی نیز می باشند. برای اینکه شرایط ثبت نامی خود را جهت تحصیل در اتریش در دانشگاه ها کامل کنید، باید در ابتدا یک آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذرانید که مدت زمان به طول انجامیدن آن حدودا 8 ساعت می باشد. این آزمون ورودی به طور هم زمان در تمام دانشگاه های پزشکی سراسر کشور اتریش برگزار می شود و متقاضیان این رشته تحصیلی، باید در آن شرکت کنند.

تعداد مکان هایی که برای دانشجویان پزشکی در این کشور وجود دارد بسته به سهمیه هر کدام از آن ها و همچنین حق شهروندی آن ها متفاوت می باشد. این در حالی است که دانشجویان بین المللی تنها 5 درصد از کل صندلی های دانشگاه های علوم پزشکی را در اختیار خود دارند و دانشجویانی که از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به اتریش می آیند، 25 درصد از ظرفیت دانشگاه های پزشکی این کشور را پر خواهند کرد. نکته دیگر این است که برای قبول شدن در این امتحان، آمادگی کامل و اساسی نیاز می باشد.

برای درخواست دادن به دانشگاه های کشور اتریش، شما باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنید و باید توجه داشته باشید که ارسال مدارک شما ممکن است مدت زمانی به طول بیانجامد، پس شما باید هرچه سریع تر و به موقع مدارک خود را ارسال کنید. در برخی از دانشگاه ها نیز انجام این پروسه کاری به صورت آنلاین برگزار می شود، بعد از آن نیز اطلاعات بیشتر مربوط به شما را از طریق ایمیل برایتان ارسال می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

تمام دانشجویان دانشگاه های کشور اتریش هم زمان، هم شهریه دانشگاه و هم شهریه اتحادیه دانشجویان را باید پرداخت کنند. اما خوشبختانه برخی از معافیت های دائمی و موقت برای برخی از دانشجویان در نظر گرفته می شود که بسته به شرایط هر کدام متفاوت می باشد. این معافیت های موقت از شهریه، برای دانشجویان عادی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای مدت دو ترم وجود دارد که این شرایط برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز تا حدودی صدق می کند. در واقع یک نوع تعهد در مورد سهمیه بندی های شهریه دانشجویان در دانشگاه های اتریش وجود دارد که به صورت زیر می باشد:

  • 36336 یورو برای هر ترم دانشجویانی که از شهروندان اتحادیه اروپا می باشند.
  • 72672 یورو برای هر ترم دانشجویانی که تابعیت کشورهای غیر از اتحادیه اروپا را دارند.
هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

علاوه بر این شهریه های مربوط به دانشگاه، سهم هزینه پرداختی هر کدام از دانشجویان برای هزینه های مربوط به اتحادیه دانشجویان مبلغ 20.20 یورو می باشد که هر دانشجو ملزم به پرداخت کردن آن است. بنابراین دانشجویان باید مبالغی حدود 383.56 تا 746.92 یورو را در طول هر ترم پرداخت کنند، هزینه های شهریه و اتحادیه دانشجویان در طول پروسه پذیرش باید به طور کامل پرداخت شود و در غیر این صورت پذیرش صورت نمی گیرد و دانشجو در دانشگاه ثبت نام نمی شود. هزینه این شهریه ها از طریق استفاده از کارت های بانکی یا Maestro card قابل پرداخت می باشد.

بورسیه های تحصیلی در اتریش

موقعیت های گرفتن بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کشور اتریش بسیار متفوت و متنوع می باشد که این بورسیه ها در برخی موارد شامل دانشجویان بین المللی نیز می شود. البته نوع هر بورسیه بسته به کشور مبدا و سطح تحصیلی متقاضی، متفاوت می باشد و روش های گوناگونی در پی دارد. این بورسیه های تحصیلی توسط موسسات آموزشی مختلفی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، البته در برخی موارد دانشجو می تواند برای گرفتن بورسیه های تحصیلی از کشور مبدا خودش نیز اقدامات لازم را انجام بدهد.

بورسیه های موسساتی توسط چندین موسسات آموزش عالی در کشور اتریش ارائه می شوند. این بورسیه به طوری است که برخی از این موسسات آموزش عالی در اتریش، ممکن است که تعداد کمی بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند، البته این امر نسبتا کم پیش می آید. آیا محدودیتی در مقدار بورسیه ای که به دانشجو ارائه می شود وجود دارد؟ بسته به نوع بورسیه و رشته ای که برای آن متقاضی درخواست بورسیه تحصیلی داده است، نوع و میزان این کمک های مالی متفاوت می باشد.

دانشگاه های معتبر پزشکی در اتریش

بهترین دانشگاه های پزشکی اتریش در زمینه های مختلف مباحث پزشکی و زیست پزشکی از کیفیت بسیار بالایی در سطح کشور و جهان برخوردارند. از جمله این موارد می توان به بی حسی، قلب و عروق، پزشکی عمومی، پزشکی داخلی، دستگاه گوارش، زنان و زایمان، چشم، رادیولوژی و جراحی های متفاوت اشاره کرد. در ادامه لیست برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی اتریش بر اساس محبوبیت و تحقیقاتی که در این زمینه های مختلف انجام شده است آورده شده است:

  • دانشگاه علوم پزشکی وین (با رتبه ی جهانی 196)، این دانشگاه بهترین دانشگاه کشور اتریش می باشد که سال تاسیس آن به بیشتر از 800 سال پیش باز می گردد و دانشمندان بزرگی مثل زیگموند فروید و اروین شرودینگر در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
  • دانشگاه علوم پزشکی اینسبروک (با رتبه ی جهانی 388)
  • دانشگاه علوم پزشکی گراز (با رتبه ی جهانی 403)
  • دانشگاه پزشکی خصوصی پاراکلوس (با رتبه ی جهانی 1084)

اتریش یک کشور محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی در بین دیگر کشور های جهان می باشد. دلیل این محبوبیت نه تنها هزینه های تحصیلی و شهریه مقرون به صرفه دانشگاه ها است که علاوه بر آن رتبه بالای اکثر دانشگاه های آن در مقیاس جهانی می باشد که چشم متقاضیان را به این سمت خیره کرده است، بسیاری از دانشگاه های این کشور در رده بندی بین المللی نمره قابل قبولی را کسب کرده اند. برای اطلاع یافتن از بورس های تحصیلی ارائه شده در سال تحصیلی جاری و همچنین تحصیل رایگان در اتریش می توانید به موسسه ماهان دانش پارسه مراجعه کنید. این موسسه با داشتن مشاورین تحصیل کرده در خارج از کشور، کامل ترین اطلاعات را به شما عزیزان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *