تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل در نیوزیلند
خرداد ۱۸, ۱۳۹۸
مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

تحصیل پزشکی در انگلستان

در طول تاریخ پزشکی یکی از رشته های مورد تقاضا و پرطرفدار در سراسر جهان بوده است.  یکی از کشورهای اروپایی که مورد توجه بسیاری از علاقمندان تحصیل پزشکی در خارج قرار گرفته، انگستان است. موسسات و دانشگاه های انگلستان در مطالعات پزشکی بهترین هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در انگلستان بهتر است ادامه مقاله که توسط مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تهیه شده است را مطالعه کنید.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

مطالعه پزشکی (آموزش برای تبدیل شدن به یک دکتر) در انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای پذیرش دانشجویان بین المللی با نمرات بالا است. پذیرش در دانشکده های پزشکی در انگلستان بسیار رقابتی است و بیشتر دانشجویان بین المللی ابتدا باید یک دوره پایه پزشکی را به مدت یک سال دنبال کنند. مطالعه پزشکی در انگلستان توسط بسیاری از مدارس به عنوان برنامه 6 ساله و 5 سال برنامه برای دندانپزشکی و داروسازی سازماندهی شده است.

پس از 6 سال تحصیلات ابتدایی پزشکی در انگلستان، پزشکان هنوز چند مرحله برنامه های بنیادی، تخصص، GP و آموزش از راه دور در پیش خواهند داشت. تبدیل شدن به یک دکتر در انگلستان یکی از دوره های طولانی می باشد و ممکن است 10 سال یا بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص زمان ببرد. آموزش پزشکی شامل چندین مراحل مرتبط است که عبارتند از:

 • تحصیلات کارشناسی ارشد: برنامه پزشکی اولیه 6 ساله یک دوره تحصیلی در مدرسه پزشکی (وابسته به دانشگاه) با قرار دادن دوره های بالینی در بیمارستان ها و مراکز اجتماعی است.
 • برنامه بنیاد: دوره دو ساله پزشکی، دوره ای است که همه فارغ التحصیلان پزشکی قبل از ادامه تحصیل باید انجام دهند.
 • تخصص، تمرین عمومی و پرستاری: پزشکان باید تمرین عمومی یا تخصص را بگذرانند. طول و ماهیت دوره آموزشی بستگی به منطقه حرفه ای / تخصص که در آن پزشک مایل به کار است، دارد.

شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های انگلستان

پزشکی یکی از رقابتی ترین دوره ها در انگلستان است و هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در دانشکده پزشکی پذیرفته می شوند، اما استانداردهای ورود به هر دانشکده متفاوت است. نمره های دروس شیمی و یا زیست شناسی، نمره 38 در IB یا نمره IELTS 7.0، استاندارد دانشگاهی مورد نیاز برای دانشجوی کارشناسی پزشکی است. مصاحبه برای پذیرش می تواند سخت باشد و دانش آموزان باید از انگیزه، کار قبلی، منافع شخصی و همچنین توانایی تولید شواهدی از تمام دستاوردهای قبلی، از جمله تجربه کار مربوطه، انتظار داشته باشند، تعدادی از مدارس پزشکی انتظار تکمیل آزمون معدل بالینی UCAT را دارند.

شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های انگلستان

اگر تصمیم بگیرید که می خواهید برای تحصیل در پزشکی مطالعه کنید، باید به یک مدرسه پزشکی بپیوندید، که اغلب بخشی از یک دانشگاه است، اما ارتباط قوی با بیمارستان های محلی و روش های آموزش پزشکی دارد. برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند، امتیاز نمره IELTS کمتر از 6.5 در تمام چهار دسته – خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن – با امتیاز 7.0 به طور کلی در اکثر دانشگاه ها مورد نیاز است.

Foundation: پس از پایان تحصیل در مقطع کارشناسی دو ساله، دانشجویان پزشکی پس از گذراندن دوره آموزش بنیاد، دو سال دیگر تحصیلات خود را ادامه خواهند داد. این دانشجویان مدارس پزشکی، متخصصان دیگر و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مختلف را به ارمغان می آورند. پس از تکمیل، شما به مسیر آموزش تخصصی خود حرکت خواهید کرد.

آموزش تخصصی: پس از چهار سال تحصیل، اکنون کار جدی آغاز می شود، فرآیند ورود هنگامی که شما تصمیم گرفته اید جهت تخصص اقدام کنید بسیار رقابتی است، بنابراین لازم است که در این مرحله از تجربیات خود به نحو احسنت استفاده کنید زیرا مراحل سختی را در پی خواهید داشت. آموزش در اینجا می تواند برای تخصص تا هفت سال طول بکشد و پس از اتمام شما گواهی تکمیل آموزش (CCT) را دریافت خواهید کرد.

دانشگاه های معتبر پزشکی در انگلستان

در ادامه به دانشگاه های معتبر پزشکی در کشور انگلستان بر اساس آموزش، تحقیق، چشم انداز بین المللی و انتقال دانشجو اشاره شده است:

 • دانشگاه آکسفورد، رتبه 1 در سراسر جهان و دارای 15 مدرس در شاخه پزشکی است.
 • دانشگاه کمبریج، رتبه دوم را در سراسر جهان و دارای 14 مدرس در مقطع کارشناسی ارشد در پزشکی
 • کالج امپریال لندن، رتبه نهم در سراسر جهان، دارای 32 مدرس پزشکی
 • دانشگاه کالج لندن، رتبه 14 در سراسر جهان، دارای 10 استادان پزشکی
 • دانشگاه ادینبورگ، رتبه 29 در سراسر جهان، شامل 73 مدرک پزشکی
 • کالج کینگ لندن، رتبه 38 در سراسر جهان، این دانشگاه حدود 106 مدرس پزشکی دارد.
 • دانشگاه منچستر، 56 مدرک پزشکی را در سراسر جهان رتبه بندی کرده است.
 • دانشگاه بریستول، رتبه هفتاد و نه در سراسر جهان، دارای 10 استادیار پزشکی
 • دانشگاه وارویک، رتبه ی 79 در سراسر جهان که شامل 12 مؤسسات پزشکی است.
 • دانشگاه گلاسکو در رتبه هفتاد و شانزدهم در مقطع کارشناسی ارشد پزشکی قرار دارد.

بورسیه های تحصیل پزشکی در انگلستان

اگر در مورد تحصیلات مربوط به پزشکی در خارج از کشور فکر می کنید، اما نگران هزینه های تحصیل و سایر هزینه ها هستید، باید بدانید که بورس تحصیلی پزشکی در انگلستان در دسترس است. زمینه پزشکی شامل موضوعات مختلف مانند دندانپزشکی، داروسازی و بسیاری موارد دیگر است، موسسات انگلستان در مطالعات پزشکی بهترین هستند، شما بهتر است قبل از شروع تحصیلات در مورد برخی از دانشگاه های برتر و کالج های پزشکی و همچنین شرایط بورسیه انگلیس تحقیق کنید. بعضی از دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات بورس هایی را ارائه می دهند، که باید با توجه به شرایط و نیازهای شما مورد ارزیابی قرار گیرد.

دانشگاه ادینبورگ دو بورس تحصیلی فوق لیسانس پزشکی Glenmore را ارائه می دهد، این بورس تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد یک ساله ارائه می شود. بسیاری از موضوعات پزشکی وجود دارد که در آنها این کمک هزینه تحصیلی ارائه می شود. دانشگاه آکسفورد بورسیه تحصیلی دانشجویان را بر اساس درآمد خانواده اش ارائه می دهد. اگر درآمد خانوار کمتر از مبلغ مورد نیاز برای پرداخت هزینه ها باشد، این دانشگاه بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه خواهد داد.

بورسیه های تحصیل پزشکی در انگلستان

بورسیه تحصیلی در کالج کینگ لندن به دانشجویانی تعلق می گیرد که در رشته های BA / BSc در پزشکی و بهداشت عمومی جهانی ثبت نام کنند. ارزش کل این جایزه برای هر دوره سال تحصیلی فوق لیسانس 3000 پوند است، دانش آموزان بین المللی واجد شرایط درخواست هستند.

دانشگاه ادینبورگ / کالج سلطنتی پزشکان ادینبورگ بورس تحصیلی برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد داخلی هستند، ارائه می دهد. این بورسیه 75٪ تا 50٪ از هزینه های تحصیل را شامل خواهد شد و به دانش آموزانی که با مشکلات مالی مواجه هستند کمک چشمگیری خواهد کرد، اما این بورسیه بستگی به برتری تحصیلی و دلیل تحصیل شما خواهد داشت.

هزینه و شهریه دانشگاه های پزشکی در انگلستان

اگر می خواهید در یک مدرسه پزشکی در انگلستان تحصیل کنید، باید به طور کامل از تمام هزینه هایی که درگیر هستند و بر اساس بودجه آگاهی کامل داشته باشید آگاهی داشته باشید. علاوه بر هزینه های مرتبط با دوره، از جمله هزینه های تحصیل، کتاب های درسی و تجهیزات، شما نیز باید در هزینه های زندگی مانند اقامت، غذا و مسافرت سرمایه گذاری کنید. برای دانشجویان بین المللی و اتحادیه اروپا میانگین هزینه کالج پزشکی در انگلستان تا 38000 پوند در سال می باشد که بسته به دانشکده پزشکی متفاوت می باشد.

به عنوان مثال، در دانشگاه پزشکی لستر، دانشجویان بریتانیا و اتحادیه اروپا مبلغ 9000 پوند در سال را از جمله iBSc پرداخت می کنند، اما اگر در یک کشور غیر اروپایی زندگی می کنید، هزینه تحصیل در رشته پزشکی 17270 پوند برای دو سال اول و سپس £ 35،170 برای سال های بعد می باشد. جهت کسب اطلاع از هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید.

2 دیدگاه ها

 1. غلام رضا گفت:

  سلام شرایط تحصیل برای پایه دوازدهم انگلیس چیه؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام برای تحصیل در مدارس انگلیس برای افراد زیر ۱۸ سال نیاز به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی نیست و با گذراندن کورس فاندیشن می توانید گرید ۱۲ را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *