تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

تحصیل در چین بدون مدرک زبان
تحصیل در چین بدون مدرک زبان
اسفند ۲۱, ۱۳۹۸
تحصیل در کرواسی
تحصیل در کرواسی
فروردین ۱۷, ۱۳۹۹
تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان

یکی از مزایای اصلی تحصیل پزشکی در چین این است که دانشجو علاوه بر یادگیری برنامه های درسی استاندارد که در دیگر کشورها ارائه می شوند در مورد طب سنتی و طب سوزنی چینی نیز مطالب زیادی را می آموزد. از دیگر امتیازات شایان ذکر تحصیل پزشکی در چین، امتیاز اخذ مدرک دوگانه در پایان تحصیلات و تحصیل بدون مدرک زبان می باشد. جهت دریافت اطلاعات در خصوص تحصیل پزشکی در چین بدون مدرک زبان بهتر است که ادامه مقاله را مطالعه کنید.

شرایط تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان

چین از جمله کشورهایی است که می توان علاوه بر تحصیل در آن تجربیات بین المللی بسیاری را کسب کرد. به عبارتی، چین از جمله کشورهایی است که در آن سبک زندگی سنتی و مدرن با یکدیگر تلفیق شده اند. با توجه به اینکه کشور چین، چهارمین کشور بزرگ و پرجمعیت جهان است، زبان چینی (ماندرین) یکی از زبان های آموزشی پر طرفدار در دنیا می باشد. به عبارت دیگر، کسی که قصد تحصیل در چین در یکی از گرایشات پزشکی را به زبان چینی دارد، نیازی به ارائه مدرک بین المللی معتبر زبان انگلیسی در بدو ورود ندارد. اگرچه، شرکت در یکی از دوره های آموزشی زبان چینی و اخذ مدرک معتبر آشنایی به آن زبان برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیلی الزامی است.

در مقابل، کسانی که قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را نیز دارند، با ارائه یکی از مدارک بین المللی زبان دیگر نیازی به شرکت در دوره های تحصیلی زبان چینی نخواهند داشت. یکی از شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان در شاخه پزشکی، ورود به دانشگاه های تلفیقی بین چین و کشورهای دیگر می باشد. به عنوان مثال، یکی از دانشگاه های پزشکی چین به نام دانشگاه علوم پزشکی ونژو است که با همکاری دانشگاه پزشکی لوبین لهستان، دانشجویان را پذیرش کرده و پس از فراغت از تحصیل به آنها یک مدرک پزشکی دوگانه را ارائه می دهد.

هزینه تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در چین

هزینه تحصیل با توجه به گرایش انتخابی و دانشگاه مورد نظر می تواند متفاوت باشد. چرا که مدت زمان استاندارد تحصیل پزشکی در چین 2020 بین 6 – 5 سال تعیین شده است که هر دانشگاه با محاسبه طول این دوره شهریه خود را در ابتدای هر سال تحصیلی تعیین می کند. همچنین دانشگاه های پزشکی ملزومات و خدمات متفاوتی را به دانشجویان خود ارائه می دهند، که آن خدمات نیز بایست محاسبه شده و به شهریه کل دانشجو افزوده گردند.

هزینه تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در چین

هزینه تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در چین

در صورتی که بخواهیم نگاهی جزئی تر به هزینه های تحصل پزشکی در چین بیندازیم، تنها کار ممکن این است که مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل و نیز شهریه ثبت شده هر دانشگاه را با توجه به آخرین آمار اعلام شده ارائه دهیم. بر این اساس شهریه سه مورد از معروف ترین دانشگاه های پزشکی چین در ادامه به شرح ذیل ذکر خواهند شد:

  • دانشگاه جیانگ سو: با مدت زمان مورد نیاز 5 سال تحصیل، هزینه تحصیل 2400.000 یوان چین را در بر خواهد داشت.
  • دانشگاه پزشکی چین: با مدت زمانی 6 ساله برای تحصیل، هزینه سالیانه ای برابر با 2400.000 یوان را شامل می شود.
  • انشگاه پزشکی نانجینگ: با مدت زمان تحصیل 5 ساله، شهریه ای حدود 1700.000 یوان را در سال در بر خواهد داشت.

در یک بررسی کلی تر می توان چینن اذعان کرد که هزینه تحصیل هر یک از گرایشات پزشکی چین در دانشگاه های متفاوت چین (جدای از در نظر گرفتن سال های تحصیلی مورد نیاز) مبلغی بین 1450.000 یوان تا 2400.000 یوان خواهد بود.

شرایط ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین که به ویزای X نیز معروف است، مختص تمامی کسانی است که قصد تحصیل در چین را دارند. به طور کلی، این ویزا به دو نوع تقسیم می شود: ویزای X1 که برای مطالعات طولانی مدت بیش از 180 روز اقامت چین و ویزای X2 که برای مطالعات کوتاه مدت کمتر از 180 روز در چین صادر می شوند. به عبارت دیگر، تاریخ اعتبار هر دو نوع ویزا از زمان صدور آن، 90 روزه می باشد. در حالی که مدت زمان اقامت دانشجویی که ویزای نوع یک را دارد پس از ورود متقاضی به چین مشخص می شود و مدت زمان اقامت کسی که ویزای نوع دوم را دارد، بیش از 180 روز ممکن نیست.

برای دریافت هر یک از دو ویزای ذکر شده ارائه یک سری مدارک و ملزومات مورد نیاز می باشد. به عنوان مثال، پس از تعیین دانشگاه، مقطع و گرایش مورد نظر، دانشجو می بایست فرم های مربوطه را نیز دانلود کرده و تکمیل نماید. همچنین ارائه گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماهه و حداقل یک صفحه خالی، عکس اخیر متقاضی با پس زمینه سفید یا روشن و رنگی، نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، اسناد و مدارک معتبر در تأیید توانایی مکفی دانشجو برای تأمین هزینه زندگی در چین و تحصیل وی از دیگر مدارک الزامی قابل ارائه برای دریافت ویزای تحصیلی می باشند.

درخواست فرد می تواند از طریق حضوری با مراجعه متقاضی به سفارت یا کنسولگری چین و یا از طریق مراجعه به وب سایت کنسولگری چین و ضمیمه کردن مدارک مورد نیاز به آن می باشد. زمان پردازش از ارسال مدارک تا صدور ویزا، معمولاً 4 روز کاری است و هزینه صدور ویزا نیز با توجه به نرخ روز شرایط اقتصادی چین تعیین می شود.

دانشگاه های معتبر پزشکی چین

هر ساله کشور چین بر اساس استانداردهای جهانی تعیین شده دانشگاه های خود را بروز رسانی می کند و بر این اساس یک لیست را به جامعه بین الملل با توجه به رتبه بندی جهانی و جایگاه دانشگاه های خود ارائه می دهد. دانشگاه های پزشکی چین نیز از این قائده مستثنی نیستند، در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های چین در شاخه پزشکی بر اساس آخرین آمار و رتبه بندی جهانی ارائه می شود.

دانشگاه های معتبر پزشکی چین

دانشگاه های معتبر پزشکی چین

دانشگاه های پزشکی چین

دانشگاه های پزشکی چین

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط تحصیل در چین و همچنین شرایط اخذ پذیرش بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط برقرار کرده و بهترین مشاره را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *