تحصیل پزشکی در چین

تحصیل در اتریش
تحصیل در اتریش
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸
تحصیل در مالزی
تحصیل در مالزی
خرداد ۲, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین

امروزه دانشگاه های پزشکی چین بر دوره هایی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، فارماکولوژی و آسیب شناسی تمرکز می کنند. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعاتی در خصوص تحصیل پزشکی در چین را برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط تحصیل پزشکی در چین

MBBS در چین یک دوره شش ساله است، چین نسبت به دیگر کشورها می تواند گزینه مناسب تری برای تحصیل پزشکی باشد. به طور متوسط ​​3 تا 5 درصد دانش آموزان از طریق آزمون های ورودی پزشکی عمومی در دانشکده های پزشکی دولتی پذیرش می شوند. درصد باقیمانده دانشجویان برای پذیرش در دانشکده های خصوصی یا در جستجوی مقصد MBBS در خارج از کشور می باشد. هزینه های مقرون به صرفه یکی دیگر از دلایلی است که دانش آموزان ترجیح می دهند MBBS را در چین انتخاب کنند.

بررسی MBBS در چین چشم انداز مثبت را نشان می دهد، درجه پزشکی از دانشگاه های چین توسط شورای پزشکی تایید شده است. هنگامی که جهت تحصیل در چین MBBS را انتخاب می کنید، می توانید یک لیست عظیمی از کالج های پزشکی را که دوره MBBS را ارائه می دهند مشاهده کنید. با این حال، MCI برای همه دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات پزشکی تصویب نمی کند. سایر سازمان های پزشکی مانند WHO نیز دوره های پزشکی ارائه شده توسط بسیاری از دانشگاه های چین را تایید می کنند.

MBBS در چین بررسی همه روش های مثبت در کیفیت آموزش را بررسی می کند. مؤسسات پزشکی توسط وزارت آموزش و پرورش چین تنظیم شده است، WHO و MCI دوره های تنظیم شده توسط وزارت آموزش و پرورش چینی را تضمین می کنند. بخش آموزش و پرورش تلاش می کند تا کیفیت بالایی از آموزش با تمام امکانات را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

شرایط پذیرش پزشکی در چین

واجد شرایط بودن برای پیوستن به درجه پزشکی در چین بسیار ساده است، معیارهای واجد شرایط برای متقاضیان MBBS در رشته مدرک تحصیلی بالاتر از 10 + 2 می باشد. 50٪ از امتیازات در موضوعات اصلی به عنوان فیزیک، شیمی و زیست شناسی شده است. هنگام ارسال درخواست برای پذیرش دانشجویان باید تمام گواهینامه ها و مدارک خود را تأیید کنند.

شرایط پذیرش پزشکی در چین

شرایط پذیرش پزشکی در چین

نزدیک به 80 درصد از دانشگاه های کشور چین در رده بسیار عالی قرار دارند. نامزدها براساس علائم و درخواست زود هنگام انتخاب می شوند. لازم نیست که نمره بالا را در معاینه مدرسه برای ثبت نام داشته باشید، اما باید تمام مستندات و علمی را ارائه دهید. بعضی از مدارک در زیر آمده است:

 • گواهی انتقال مدرسه
 • مدارک تحصیلی
 • کپی گذرنامه
 • فرم درخواست
 • گواهی ضبط کیفری
 • گواهینامه های بازرسی پزشکی

آموزش پزشکی در چین

افرادی که از آموزش پایه پزشکی در چین پیروی می کنند، تبدیل به یک پزشک می شوند، آموزش های اضافی به دانش آموزان پزشکی اجازه می دهد تا در یک منطقه پزشکی تخصص بگیرند و مشغول به کار شوند. آموزش پزشکی مدرن در چین در اوایل قرن بیستم آغاز شد. دانشگاه های پزشکی، دانشکده ها و مدارس که توسط شورای عالی چین تأیید شده است، شش سال تحصیل در مقطع کارشناسی را ارائه می دهند.

برای کنترل استانداردهای آموزش پزشکی در چین، وزارت آموزش و پرورش چین تنظیم مقررات کنترل کیفیت در زمینه آموزش پزشکی را تنظیم می کند، این مقررات توجه ویژه ای به محیط انگلیسی برای دانشجویان کارشناسی می دهد. آموزش پزشکی در چین به منظور رعایت استانداردهای بین المللی بهبود یافته است، امروزه اکثر دانشگاه های پزشکی برنامه های BDS را در به زبان انگلیسی تدریس می کنند. دانشجویان پزشکی بالینی شامل موارد زیر می شوند:

 • کودکان
 • زنان و مامایی
 • پزشکی داخلی
 • روانپزشکی
 • بهداشت و جراحی عمومی

این دوره ها برای دانشجویانی که تحت برنامه قرار می گیرند، پس از 5 سال کار درسی می باشد. دانشجویان پزشکی کارآموزی خود را در یکی از بیمارستان وابسته به دانشگاه / مدرسه پزشکی خود شروع می کنند. اکثر دانشگاه های پزشکی چینی، مدارس و کالج ها توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده اند و آموزش پزشکی چین در 4 سال اخیر توسط سازمان بهداشت جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته است. درجه های پزشکی در چین که توسط دانشگاه های پزشکی و کالج پذیرفته شده اند در سراسر جهان معتبر هستند. برای کسب اطلاعات یشتر در خصوص موارد گفته شده بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *