تحصیل پزشکی در کانادا 2020

تحصیل در کانادا 2020
تحصیل در کانادا 2020
دی ۱۵, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در چین 2020
تحصیل پزشکی در چین 2020
دی ۱۶, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی در کانادا 2020

تحصیل پزشکی در کانادا 2020

به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه داشتن ویزای تحصیلی در بدو ورود از الزامات قابل ارائه به دانشگاه های پزشکی کانادا می باشد. به دلیل رقابتی بودن تحصیل پزشکی در کانادا 2020 در میان دانشجویان بین الملل، دانشجویانی که سوابق و مدارک تحصیلی قوی تری همچون مقاله، دستاوردهای علمی، اختراع و غیره را دارند در اولویت پذیرش قرار دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا 2020

تحصیل پزشکی آن هم در کشوری همچون کانادا همیشه همراه با رقابت بوده است، این در حالی است که پست های تعیین شده برای هر دانشگاه تعداد مشخص و محدودی دارند. بر این اساس، تحصیل پزشکی در کانادا شرایط و معیارهای خاص خود را برای دانشجویان بین الملل و کانادایی دارد. در حقیقت، هزینه های کانادا برای دانشگاه های پزشکی و همچنین هزینه های مالیاتی استانی تخصیص یافته، ثبت نام در آن کشور را دشوار ساخته است. بدیهی است این امر به دلیل انتخاب دقیق و چشم انداز آینده دولت کانادا برای چارچوب های مفید و سازنده سطح درمان و پزشکی آن کشور می باشد.

مدت زمان تحصیل پزشکی در دانشگاه های کانادا با توجه به شرایط و ضوابط هر دانشگاه، از 5 – 3 سال به طول می انجامد. از سوی دیگر، گاهی اوقات دانشجویی که تنها در یک دوره عمومی شرکت می کند مانند گرایش زیست شناسی تنها نیاز به سپری کردن 4 سال برای تحصیل دارد. متقاضی تحصیل در کانادا در گرایش پزشکی که دوره پیش نیاز را در خود این کشور می گذراند نسبت به فردی که مستقیم وارد دانشگاه می شود این امتیاز را دارد که مدرک وی برای تمامی دانشگاه های کانادا دارای اعتبار است. در مقابل، دیگر دانشجویان از سال اول تحت نظارت دانشگاه می توانند تحصیل کنند.

تحصیل در هر دانشگاه و هر مقطع علاوه بر شرایط، زبان مورد نیاز خود را نیز می طلبد که می تواند یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. برای ثبت نام جهت تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی، متقاضی بایست مدرک دیپلم مرتبط با آن گرایش را ارائه دهد و در نهایت، با توجه به ظرفیت جذب و تأمین مالی و همچنین نیازهای آتی در چارچوب های بهداشتی، تعداد کرسی های مورد نیاز هر ساله به طور جداگانه تعیین می شود.

شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های کانادا 2020

از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی کانادا 2020 در این است که اگرچه دانشجو حق دارد همزمان در بیش از یک کالج به تحصیل بپردازد، اما کالج ها می بایست به هم وابسته باشند. به عبارت دیگر، دانشجویان بین المللی اجازه تحصیل در برخی و نه تمامی دانشگاه های کانادا را دارند. شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا بر اساس هر ایالت می تواند متفاوت باشد، بدیهی است برخی دانشکده ها با دولت و نهادهای بین المللی توافق نامه هایی را به امضا می رسانند تا در صورت لزوم بتوانند کرسی های خالی خود را پر کنند.

شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های کانادا 2020

شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های کانادا 2020

از جمله شرایط اصلی پذیرش ارائه یکی از مدارک زبان معتبر بین المللی همچون: آیلتس، تافل و غیره می باشد. همچنین دانشجویان بین المللی که اقامت دائم کانادا را ندارند، برای تحصیل در آنجا می بایست کلیه هزینه های مربوط به آموزش کامل دوره پزشکی را بتوانند خود پرداخت نمایند. دانشگاه های پزشکی کانادا بهترین کیفیت آموزش با سخت گیری شدید را ارائه می دهند، بنابراین تضمینی در جذب تمامی فارغ التحصیلات گرایش پزشکی در این کشور نیست و برخی مجبور به بازگشت به کشور خود پس از فراغت از تحصیل دارند.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا 2020

هزینه های تحصیل دانشگاه های پزشکی کانادا 2020 که دانشجویان ملزم به پرداخت آنها می باشند، تنها بخشی از هزینه ای است که دولت کانادا برای ارائه امکانات به دانشجویان در نظر می گیرد. به عبارت دیگر، هزینه ملزومات و دیگر برنامه های آموزشی که برای گرایشات پزشکی در نظر گرفته شده بسیار بالا است. برای دانشجوی بین الملل هزینه های پرداختی وی با توجه به گرایش انتخابی اش در کانادا و محل زندگی وی همراه خواهد بود. همچنین تابعیت وی نیز در پرداخت مبالغی مازاد نباید نادیده گرفته شود.

بنابراین به طور کل شهریه تحصیل گرایشات پزشکی در کانادا ممکن است از یک سطح به سطح دیگر و از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. اصولاً هزینه ای که دانشجو یا شهروند دارای اقامت دائم کانادا برای تحصیل پزشکی می بایست برای سال 2020 پرداخت کند، مبلغی حدود 16.798 دلار کانادا در سال می شود، در حالی که این مبلغ در شهری همچون آنتاریو ممکن است تا 27.304 دلار در سال نیز برسد. در مورد دانشجویان خارجی، شهریه تحصیل با همان امکانات از حداقل مبلغ 27.379 دلار در دانشگاه شربروک شروع شده و در دانشگاه تورنتو به حداکثر مبلغ 72.840 دلار در سال می رسد.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا 2020

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا 2020

همچنین، دیگر هزینه های اجباری نیز برای تمامی دانشجویان وجود دارد که مربوط به ثبت نام اولیه است و بسته به ملیت متقاضی می تواند بین 2.208 – 75 دلار کانادا متغیر باشد. به هزینه های فوق، هزینه زندگی در کانادا را نیز بایست افزود که این مورد نیز با توجه به شهر و محل اقامت و امکانات مد نظر متقاضی می تواند متغیر باشد. لازم به ذکر است که برای گرایشات پزشکی بورسیه هایی نیز هر ساله لحاظ می شود که با توجه به آنها، تمامی طول تحصیل دانشجو به صورت رایگان خواهد بود.

لیست دانشگاه های پزشکی در کانادا 2020

در حال حاضر، 17 دانشگاه پزشکی در کانادا وجود دارد که انواع گرایشات همچون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و غیره را ارائه می دهند. اما تنها 8 مورد از آنها درهای خود را به روی دانشجویان بین الملل گشوده اند و مابقی ترجیح می دهند که از مردم بومی خود پذیرش کنند. بر این اساس بهترین دانشگاه های کانادا در شاخه پزشکی، شامل 8 دانشگاه بین المللی بر اساس موقعیت جغرافیایی شرق به غرب به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

  • دانشگاه مموریال: این دانشگاه در جزیره نیوفاند لند واقع شده و تعداد سال های تحصیل برای پزشک شدن 4 سال می باشد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است. تعداد جایگاه های خالی برای سال تحصیلی 2020 – 2019 حدود 80 مورد تعیین شده است.
  • دانشگاه دالهوسی: در استان نواسکوتیا واقع شده و برای پزشک شدن نیاز به 4 سال تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. تعداد جایگاه های پذیرفته شده سال قبل 109 مورد بوده است.
  • دانشگاه لاوال: در شهر کبک واقع شده و بسته به ظرفیت دانشگاه تحصیل از 5 – 4 سال زمان نیاز دارد. یک سال تحصیل بیشتر ممکن است به دلیل ارائه سطح مقدماتی یکپارچه آن باشد. زبان آموزشی این دانشگاه فرانسه می باشد.
  • دانشگاه شرب روک: واقع شده در شهر کبک و زبان آموزشی فرانسه، برنامه پزشکی 4 ساله را ارائه می دهد. شرط قبولی داشتن سوابق تحصیلی معتبر است.
  • دانشگاه مونترال: در شهر مونترال واقع شده و زبان آموزشی آن فرانسه می باشد، مدت زمان تحصیل بسته به پیشینه متقاضی بین 5 – 4 سال متغیر است.
  • دانشگاه مک گیل: واقع شده در شهر مونترال، آموزش خود را به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی در برنامه ای 4 ساله ارائه می دهد.
  • دانشگاه تورنتو: واقع شده در آنتاریو، برنامه پزشکی خود را طی یک دوره 4 ساله به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
  • دانشگاه مک مستر: واقع شده در ایالت آنتاریو، 3 گرایش پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
لیست دانشگاه های پزشکی در کانادا 2020

لیست دانشگاه های پزشکی در کانادا 2020

کار پزشکی در کانادا

اصولاً پزشک شدن در کانادا بدین صورت تعریف شده است که پزشکی به معنای برخورداری از یک زندگی مرفه و راحت در مقابل طی کردن مسیر شغلی بسیار مشکل و دشوار و خرج کردن هزینه های بالایی است. اما در نهایت، فردی که بتواند نظر مساعد دولت کانادا را جهت کار به صورت یک پزشک در آن کشور جلب نماید از شرایط زندگی و رفاهی بسیار خوبی بهره مند خواهد شد. به طور تقریبی می توان ادعا کرد که درآمد یک پزشک در کانادا طی یک سال مبلغی معادل 339.000 دلار کانادا خواهد بود که این در مقایسه با درآمد پزشکان دیگر کشورها بی نظیر است.

با این وجود، این امر بستگی به میزان دسترسی پزشک برای حضور در یک سمت دائمی در یکی از استان های کانادا دارد. این مورد برای خارجیان کمی دشوار است، چرا که یک فرد خارجی تنها در صورتی می تواند نظر مساعد دولت کانادا را جهت مشغول شدن به عنوان یک پزشک در آن کشور جلب کند که واقعاً بتواند توانایی و مهارت خود را به اثبات رسانده باشد. به طور معمول، فارغ التحصیل هر یک از گرایشات پزشکی پس از اتمام تحصیلات خود، توسط شورای پزشکی کانادا مورد ارزیابی قرار می گیرد. به عبارت دیگر، دانشجوی فارغ التحصیل پس از اخذ مدرک پزشکی خود و پشت سر گذاشتن امتحانات دانشگاه و اخذ نمره قبولی، چنانچه قصد اقامت کانادا را داشته باشد تازه وارد پروسه ای جدید خواهد شد.

به عبارتی، شرکت در آزمون قبولی برای کار کردن پس از فارغ التحصیلی در کانادا که یکی از سخت ترین آزمون های جهان است، تمامی قابلیت های لازم پزشک برای این حرفه مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. در صورت قبولی متقاضی در این آزمون دو سال گواهی پزشکی عمومی برای وی صادر می شود و در صورت اخذ تخصص توسط وی 6 سال از مدت زمان کار کردن وی در کانادا، گواهی تخصص برای وی صادر خواهد شد. اطلاعات تکمیلی در خصوص زندگی در کانادا برای دانشجویان را مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در اختیار شما قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *