تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

مهاجرت به کانادا 2020
مهاجرت به کانادا 2020
دی ۲۵, ۱۳۹۸
تحصیل در سوئد 2020
تحصیل در سوئد 2020
دی ۲۸, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. علاوه بر وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهان و همچنین هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه، تحصیل در این کشور را مورد توجه علاقمندان تحصیل در خارج از کشور قرار داده است. جهت آگاهی از جزئیات بیشتر و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020 توصیه می شود با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به گفت و گو بنشینید تا پس از انتخاب دانشگاه مناسب، گرایش و مقطع انتخابی خود از تمامی جزئیات مربوطه اطلاع حاصل کنید.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

در واقع تصمیم به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برابر است با تغییر زندگی و مزایای بسیاری دارد. تحصیل پزشکی در آلمان برای اخذ مدرک پزشکی عمومی 6 سال طول می کشد، برنامه های مطالعاتی برای این گرایش با هدف بهره وری بالای یادگیری هر ساله سازماندهی داده می شوند. برای گذر از هر مرحله نیاز به شرکت در یک آزمون خاص و اخذ قبولی است، در نهایت نمرات کسب شده هر آزمون به صورت نمره کل در مرحله نهایی سنجش دانشجو درج می شود.

پزشکی بالینی در آلمان همچنین به نام Vorklink نیز شناخته می شود که طی دو سال اول تحصیل، دانشجو با مفاهیم و مباحث اساسی پزشکی آشنا می شود. در سال آخر سنجش مهارت دانشجو طی یک آزمون دو مرحله ای (کتبی و شفاهی) مشخص می شود، این آزمون به بررسی سطح علمی موضوعاتی از قبیل بیوشیمی و فیزیولوژی می پردازد. سه سال از تحصیل دانشجو موظف به شرکت در سخنرانی ها، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و گذراندن دوره کارآموزی می باشد. همچنین کسب مهارت های علمی و دانش نظری از دیگر ملزومات تحصیل در گرایش پزشکی است.

در صورت عدم قبولی در آزمون نهایی، مجوز لازم به فرد برای مشغول به کار شدن داده نمی شود. پس از گذر از تمامی مراحل و شرکت در تمامی آزمون ها، دانشجویی که قصد اقامت و مشغول به کار شدن در آلمان را دارد موظف به شرکت در یک آزمون ملی استاندارد است تا بر اساس نمره اخذ شده این آزمون اعتبار پزشکی وی تعیین شود. در نهایت، در صورت تمایل فرد به اخذ تخصص در هر یک از گرایشات پزشکی، وی می تواند پس از قبولی در آزمون نهایی به تحصیلات خود ادامه دهد.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان 2020

از جمله شرایط اصلی تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی در آلمان، داشتن مهارت کافی به زبان آلمانی می باشد. برای این منظور ارائه مدارک معتبر زبان آلمانی همچون TestDaF یا DSH از الزامات اولیه است که در هنگام درخواست و تکمیل فرم ثبت نام می بایست صورت گیرد. علاوه بر آن، دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی که شهروندان کشورهای غیر اروپایی هستند به ویزای تحصیلی آلمان یا دانشجویی و مجوز اقامت جهت ورود به نیاز خواهند داشت.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان 2020

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان 2020

بر این اساس، توصیه می شود دانشجویان غیر اروپایی حداقل سه ماه قبل از عزیمت به آلمان برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدام کنند.  از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز می باشند همچون:

 • داشتن پاسپورت معتبر (با اعتبار چند ساله و دارا بودن برگه سفید مکفی)
 • دو قطعه عکس در ابعاد عکس گذرنامه
 • نامه ای که نشان دهنده پذیرش فرد از سوی یکی از دانشگاه های آلمان باشد.
 • نسخه ای از سوابق تحصیلی پیشین
 • گواهی مدرک زبان آلمانی معتبر
 • اثبات اینکه از بودجه کافی در حمایت از خود طی مدت زمان اقامت و تحصیل در آلمان برخوردار است.
 • حداقل بودجه لازم برای حمایت از خود در تأمین هزینه های زندگی در آلمان 8.700 یورو در سال (معادل 10.250 دلار) خواهد بود.
 • همچنین ارائه گواهی بیمه سلامت و عدم سوء پشینه کیفر از دیگر مدارک مورد نیاز در اخذ پذیرش هستند که بایست ارائه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

هنگام صحبت کردن در مورد تحصیل در آلمان، دانشجویان بین الملل بایست علاوه بر شهریه دانشگاه دیگر هزینه های زندگی را نیز در نظر بگیرند. در این راستا، کیفیت بالای آموزشی یکی از ویژگی های اصلی تحصیل در آلمان است، همچنین می توان زبان آموزشی خود را انگلیسی یا آلمانی انتخاب کرد. با این حال، فرصت های زیادتری برای تحصیل با زبان آلمانی با کمترین هزینه و یا بدون پرداخت هزینه وجود دارد. بر اساس قانون وضع شده سال 2020، تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مجاز به پرداخت هزینه است. اما در مقابل، طی یک سری شرایط خاص تحصیل رایگان در آلمان بدون توجه به ملیت فرد نیز در دسترس همگان قرار داده شده می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

اکثریت دانشگاه های آلمان دولتی هستند و برای تحصیل تنها نیاز به پرداخت هزینه های اداری در حدود 200 -100 یورو در سال می باشد. این هزینه خدمات رسانی و ثبت نام دانشجویی است و پرداخت آن برای هر ترم صورت می گیرد. با این وجود هزینه تحصیل در آلمان با توجه به گرایش، مقطع و دانشگاه انتخابی می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی برای تحصیل در گرایش پزشکی آلمان نیاز است که تنها شهریه ثابت هر ترم با توجه به سال ورودی پرداخت شود که معمولاً بیش از 250 یورو (معادل 290 دلار آمریکا) در هر ترم نمی شود. اما شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی آلمان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا بالاتر است و تا حدود 3000 یورو می رسد.

لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

بسته به مقطع انتخابی و هدف دانشجو از تحصیل در آلمان که می تواند به صورت تحقیقاتی نیز باشد، دانشگاه های متعددی برای انتخاب و تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی وجود دارد. برخی از آنها پس از فارغ التحصیلی دانشجو امکان کار در آلمان را نیز برای وی فراهم می آورند. بنابراین متقاضی تحصیل ابتدا می بایست هدف خود را مشخص نماید و بعد با توجه به آن دانشگاه مناسب را بر گزیند. اما به طور کلی در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان آورده می شود.

 • دانشگاه هایدلبرگ: تأکید این دانشگاه بر تحقیق، پشتیبانی، حمایت و ارتقا برنامه های تحقیقاتی است. در حال حاضر، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی بین موسسات تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند.
 • دانشگاه روت آخن: دارای 9 دانشکده مختلف در گرایشات متنوع پزشکی است.
 • دانشگاه لوبک: بیشترین تمرکز این دانشگاه بر شناخت علائم عفونت و التهاب، اختلالات مغزی با توجه به واکنش و متابولیسم بدن، و ژنتیک می باشد.
 • دانشگاه ویتن: که به نام دانشگاه هردک نیز شناخته می شود. قدیمی ترین دانشگاه خصوصی آلمان است که شهریه ای حدود 1000 – 400 یورو را در ماه با توجه به گرایشات انتخابی دانشجویان از آنها می گیرد.
 • دانشگاه مونستر: شامل 15 بخش و 250 دوره مختلف تحصیلی است. هدف اصلی این دانشگاه بر پایه تحقیقات و پژوهش گذاشته شده است.
 • دانشگاه ورزبورگ: یکی از مدرن ترین کتابخانه های پزشکی کشور آلمان را دارد و شامل چندین مؤسسه تحقیقاتی است.
 • دانشگاه توبینگن: یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کلاسیک است که به دلیل کسب موفقیت های بی شمارش در زمینه پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی شهرت جهانی کسب کرده است.
 • دانشگاه فرایبورگ: یکی از موفق ترین دانشگاه های جهان در عرصه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است.
 • دانشگاه لایپزیگ: دومین دانشگاه قدیمی آلمان است که بیش از 48 کلینیک و انسیتو در 5 بخش جداگانه را دارد.
لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020

اقامت دانشجویی در آلمان 2020

بر اساس شرایطی که برای سال جدید وضع شده است از ژانویه سال 2020، تمامی دانشجویان بین المللی که می خواهند در آلمان تحصیل کنند، برای دریافت ویزای تحصیلی یا دانشجویی خود می بایست حداقل مبلغ 10.236 یورو را در یکی زا حساب های تعیین شده توسط دانشگاه واریز کرده و این مبلغ مسدود می شود. هنگام تحصیل در آلمان و همچنین برای دریافت اجازه اقامت در آلمان، تمامی دانشجویان بین المللی می بایست ثابت کنند که منابع مالی معتبر را حداقل برای تأمین یک سال هزینه تحصیلی و زندگی در آنجا دارند. روش های بی شماری برای اثبات این امر وجود دارد، اما مسدود شدن حساب رایج ترین آنها است.

میزان وجهی که دانشجویان هر ماهه بایست به حساب مسدود شده واریز کنند توسط دولت آلمان تعیین می شود. همچنین برای دریافت اقامت دانشجویی، در ابتدا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی یا دانشجویی است. ویزاهای متفاوتی برای این امر وجود دارد که اقامت سه ماهه تا طولانی مدت را به متقاضی آن می دهد. یکی از ویزاهای محبوب آلمان ویزای یک ساله ویژه دوره زبان آلمانی است، پس از آن برای متقاضی تاریخ مصاحبه ای تعیین می شود که حضور در آن الزامی است. در ادامه دریافت دفترچه خدمات درمانی آلمان و ارائه مدرک زبان معتبر (به ویژه آلمانی) از دیگر اولویت های صدور اقامت دانشجویی می باشند.

در صورت موافقت سفارت با صدور ویزای دانشجویی، دارنده آن می تواند وارد کشور آلمان شود. همچنین پس از فارغ التحصیلی نیز مجوز اقامت وی تا سه سال قابل تمدید است و به دانشجو این فرصت داده می شود که به دنبال کار مناسب خود بگردد. برای تکمیل اطلاعات در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط برقرار کنید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *