تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا
خرداد ۱۵, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

امروزه افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی هستند که ضمن بهره مندی از امکانات مناسب مدرکی معتبر نیز داشته باشند. یکی از این کشورها فیلیپین می باشد که در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط پذیرش، ویزا و همچنین هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین را برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

فیلیپین کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد که پایتخت این کشور شهر مانیل بوده، مجمع الجزایر فیلیپین شامل 7107 جزیره در اقیانوس آرام غربی می باشد و تا کشورهایی مانند اندونزی، مالزی، پالائو و جمهوری خلق چین هم مزر است. فلیپین 12مین کشور پرجمعیت جهان است که نزذیک به 87 میلیون نفر جمعیت دارد. سیستم آموزش عالی شامل مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

فلیپین آموزش پزشکی را تحت دوره MBBS ارائه می دهد که بعنوان دوره پزشکی اولیه برای پزشکان شناخته می شود. آموزش پزشکی در فیلیپین عمدتا توسط مدارس پزشکی شناخته شده و دولتی در کشور طراحی و ارائه شده است. پس از اتمام این درجه در فلیپین دانشجویان باید در آزمون تست غربالگری پزشکی شرکت کنند. دروه ی مدرک کارشناسی ارشد در فلیپین پنج ساله است که مدرک (MD) را ارائه می دهد.

دروه ی دکترای جراحی یا همان دوره ی (MS) می باشد، قبل از ارسال درخواست به هریک از دانشگاه های فلیپین باید متقاضی دروه های آموزشی قبل از پزشکی که عبارتند از: زیست شناسی، روانشناسی، داروخانه، فن آوری، پزشکی، بیوشیمی فمیکروبیولوژی، پرستاری و فیزیوتراپی را در محل تحصیل خود گذرانده باشد.

دانشجویان بین المللی ممکن است بتوانند از طریق شرکت بیمه بهداشتی فیلیپین، که بیمه مقرون به صرفه است و برای تمام شهروندان فیلیپین بوده خود را بیمه کرده و هزینه ی بیمه خود را پرداخت نمایند. با این حال، دانشجویان باید گزینه های بیمه بین المللی را برای کشور فلیپین بررسی کنند.

دانشجویانی که از کشور آفریقا و یا آمریکای جنوبی به فیلیپین سفر می کنند باید قبل از ورود خود به کشور فلیپین به واکسن زرد واکسینه شوند و کارت واکسن خود را به همراه داشته باشند. تحصیل پزشکی (M.D) یک دوره پنج ساله حرفه ای با موضوعات و نظریه های پزشکی، شیوه ها، فن آوری ها و حل مسائل پزشکی است. این دوره شامل سه سال آموزش علمی، یک سال کارآموزی بالینی و یک سال کارآموزی پس از فارغ التحصیلی است. این دوره یا تکمیل یک سال کارآموزی که شامل تحصیلات تکمیلی است یک پزشک حرفه ای را به دنیای پزشکان جهانی تحویل می دهد.

در دو سال اول آموزشی از طریق کامپیوتر با استفاده از پروژکتور ها و ال سی دی همراه با نمایش اسلاید، فیلم، کار آزمایشگاهی و بحث های گروهی صرف می شود. در سال سوم و چهارم، دانشجویان شروع به ملاقات با بیماران در محیط بیمارستان می کنند. دانشجویان در بخش های مختلف بیمارستان تقسیم می شوند و در هر بخش در زمینه های پزشکی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و متخصص اطفال، و چند هفته در تخصص های دیگر تحت نظارت یک هیات علمی آموزش می بینند.

پس از انجام هر وظیفه بالینی(هرگونه انجام معاینات پزشکی)، دانشجویان برای ارزیابی عملکرد کار خود، ارزیابی دوره ای انجام خواهند داد. دوره ی پزشکی که توسط دانشجو به پایان میرسد ممکن است نیاز به ارائه یک پایان نامه فارغ التحصیلی یا یک پروژه تحقیق مستقل یا کار حرفه ای تحت نظارت سرپرست مربوطه به عنوان یک الزام به انجام برسد.

تحصیل رشته دندانپزشکی در فیلیپین

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های فلیپین دندانپزشکی (DMD) است، که این رشته به مدت شش سال به طول می انجامد، که دو سال اول مربوط پزشکی عمومی است. دوسال بعدی مربوط به آموزش پیش بالینی است، دو سال اخر مربوط به پزشکی بالینی یعنی حضور در بیمارستان ها درمان بیماران می باشد. مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فلیپین:

 • در فلیپین 5000 دانشجو سالانه مشغول به تحصیل می باشند که نیمی از آنها دانشجوهای هندی هستند.
 • داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در آسیا، تمام برنامه های آموزشی، از جمله برنامه های کارشناسی ارشد، به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.
 • کیفیت دانشکده های فلیپین بسیار بالا است.
 • در موسسات آموزش عالی فلیپین 115،000 استاد با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به کار می باشند.
 • مدرک پزشکی بین المللی شناخته شده در فلیپین توسط سیستم dalta وسازمان بهداشت جهانی و mci شورای پزشکی هند تایید می شود.
تحصیل رشته دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل رشته دندانپزشکی در فیلیپین

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در فلیپین

دولت و کشور فلیپین برای پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آزمون ملی را ترتیب داده اند که هر دانشجو قبل از ورود به دانشگاه باید در این آزمون شرکت نماید. همچنین شرایط دیگری برای پذیرش باید پشت سر بگذارند، که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • گرفتن مدرک لیسانس: دانشجویانی که در جستجوی پذیرش در دانشگاه های پزشکی فلیپین هستند، باید دارای مدرک لیسانس باشند.
 • آزمون ملی: باید درآزمون ملی(nmat) آزمون که ورودی این دانشگاه ها میباشدشرکت نمایند.این آزمون توسط مراکز آموزشی فیلیپین برگزار میشود ودانشجویان علاقمند به تحصیل در فلیپین باید در این آزمون نمره قبولی را دریافت نمایند.
 • گواهی الحاقی برای پذیرش در یک دوره پزشکی (CEMed): فرم درخواست CEMed باید تکمیل شود که این فرم از دفاتر منطقه ای کمیسیون آموزش عالی (CHED) بدست آید.

دانشجویان خارجی می توانند در اداره خدمات دانشجویی( CHED OSS) واقع در ساختمان مرکز ملی مهندسی، دانشگاه فیلیپین این فرم را دریافت نمایند. مدارک مورد نیاز برای  CEMed به شرح زیر است:

 • فرم درخواست CEMed تکمیل شده.
 • ارائه کپی دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی تأیید شده توسط مدرسه ای که در آن مشغول به تحصیل بودید ثبت گردد.
 • ارائه نتایج آزمون NMAT توسط CEM صادر شده باشد.
 • ارائه مدارک شخصی اعم از شناسنامه و کارت شناسایی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

پذیرش متقاضی در دانشکده پزشکی، برای دانشجویانی که CEMed صادر شده باشد تنها پس از قبولی در سایر قوانین  دانشگاه مانند قبولی در مصاحبه دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

هزینه های تحصیل در دانشگاه های فلیپین چه دولتی و چه خصوصی مقرون به صرفه است. با توجه به اینکه ویزای دانشجویی در فلیپین اجازه این که دانشجو بصورت پاره وقت بتواند کار کند را نمی دهد، پس دانشجوی بین المللی قبل از مهاجرت باید مخارج تحصیل و زندگی خود را آماده و در آن جا از آن استفاده کند و یا توسط خانواده ی خویش حمایت مالی داشته باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در فیلیپین به صورت تقریبی در ادامه آمده است:

 • هزینه های تحصیل به طور متوسط در دانشگاه های دولتی فلیپین 1500 دلار
 • دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیل بین 1200 تا 2500 دلار می باشد.
 • هزینه تحصیلی در رشته پزشکی و دندانپزشکی به ازای هر ترم تحصیلی بین 800 تا 1500 می باشد که این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی متغیر است.
 • هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی تقریبا بین 600 تا 1500دلار
 • هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد حدود 800 تا 1500 دلار می باشد.

هزینه های زندگی در کشور فلیپین برای دانشجویان بین المللی نسبتا پایین است که سالانه در حدود 4000 تا 6000 دلار می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

دانشگاه های معتبر پزشکی در فیلیپین

فیلیپین دارای بیش از 2300 دانشگاه و سایر نهادهای آموزشی، از جمله دانشگاه های ماهواره ای و کالج های محلی و چندین مدرسه بین المللی است، که شامل حدود 700 دانشگاه دولتی و حدود 1600 دانشگاه خصوصی می باشد. بسیاری از دانشگاه های فیلیپین وابسته به کاتولیک رومی هستند که این امر نشان دهنده ی گذشته ی استعماری این کشور بوده است.

چهار دانشگاه برتر در فیلیپین در بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2018 رتبه بندی شده اند و دو دانشگاه دیگر فیلیپین در رتبه بندی دانشگاه QS آسیا 2018 قرار دارند. کشور فیلیپین دانشگاه های معتبری دارد که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد، که به دانشگاه دولتی فیلیپین و دانشگاه سانتوماس می توان اشاره کرد.

دانشگاه فیلیپین دارای رتبه 367 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2018 و رتبه 75 در قاره آسیا می باشد. این دانشگاه در واقع یک دانشگاه دولتی است که شامل هفت دانشکده تشکیل دهند در سراسر کشور است و حدود 22،765 دانشجو را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه فیلیپین توسط دولت آمریکایی در سال 1908 تاسیس شد، این دانشگاه در حال حاضر در میان 150 دانشگاه برتر دنیا برای تدریس از زبان انگلیسی استفاده می کند.

دانشگاه سانتو توماس (UST) رتبه 701 در رتبه بندی جهانی و رتبه 157 در قاره آسیا دارا می باشد. UST یک دانشگاه تحقیقاتی کاتولیک خصوصی است که د رشهر مانیل مستقر می باشد و قدیمی ترین دانشگاه در فیلیپین و قاره آسیا است که در سال 1611 تاسیس شده است. همچنین این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های کاتولیک در جهان است که بیش از 42،000 دانشجو در آنجا به تحصیل مشغول هستند.

این دانشگاه از دانشجویان خود به جامعه فلیپین قهرمانان ملی، دانشمندان مشهور و برجسته، پزشکان برجسته، 4رئیس جمهور فلیپین، 3 معاون رئیس جمهور تحویل داده است. مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آماده هستند تا شما را در خصوص موارد گفته شده بیشتر و به صورت کامل تری آشنا کنند، با ما در ارتباط باشید.

38 دیدگاه ها

 1. Sdf گفت:

  سلام وقت بخیر من دانشجوی سال دوم پزشکی چین هستم آیا امکان انتقالی به دانشگاه های فیلیپین رو دارم؟ شرایطش چیه؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام بر شما
   شما باید تعداد واحدهای گذرانده شده را بررسی و جهت درخواست انتقالی به کمپوس دانشگاه مراجعه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 2. الهام قدیس گفت:

  salam vaght bekheyr sharayet , shahriye dandanpezeshki dar filipin chiye

  • mahanmohajer گفت:

   سلام جهت پذیرش در دانشگاه های فیلیپین قبولی در آزمون sat ملاک است که به راحتی می توانید قبولی را در این آزمون دریافت نمائیدف حدودا شهریه رشته دندان در فیلیپین سالیانه بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار است

 3. حسن پور گفت:

  سلام,من ۳۱ ساله هستم و امسال ارشد شرکت کردم ولی رتبه خوبی نیاوردم.میخوام بدونم واسه مهاجرت کاری یا تحصیلی اینکه کدوم دانشگاه درس خونده باشم مهمه؟بنظر شما دوباره کنکور بدم تا دانشگاه برند قبول بشم و آیا من تو سن ۳۵ سالگی با تهیه رزومه خوب شانسی برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به کانادا دارم؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام شما در خصوص مهاجرت کاری علاوه بر تایید مدارکتان نیاز به دعوتنامه ی کاری بسیار معتبری دارید که مورد تایید سفارت قرار گیرد .اما دراین خصوص دوره هایی مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در کانادا بصورت آکادمیک می توانید بگذرانیدو اشتغال داشته باشید.

 4. مریم علی پور گفت:

  سلام برای اقامت کشور سوئد چه شرایطی رو بایستی داشته باشیم

  • mahanmohajer گفت:

   سلام شما با گذراندن کورس زبان سوئدی یا انگلیسی می توانید در خصوص اقامت این کشور همزمان با مجوز ورود همراه اقدام نمائید.

 5. شیوا گفت:

  سلام آیا موسسه برای گرفتن خوابگاه هم کمکمون میکنه ؟ میانگین شهریه ها در فیلیپین به چه شکله؟؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام بسته به نوع محدوده و سلیقه فرد هزینه های متغیر می باشد و میانگین شهریه خوابگاه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار برآورد می گردد

 6. غلام گفت:

  سلام زبان تدریس در فیلیپین چیه و داروسازی به چه صورته در این کشور؟؟

 7. پریا سیداشرافی گفت:

  سلام ۲۴ سالمه لیسانس زبان انگلیسی دارم و دیپلم تجربی ایا امکان تحصیل دندان پزشکی در فیلیپین رو دارم؟؟؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام بله شما میتوانید جهت پذیرش در دانشگاه های فیلیپین با ارائه ی مدارک خود این امکان را داششته باشید.بدون محدودیت سنی

 8. Aminkhan گفت:

  با عرض سلام و ادب، به من گفته شده که با داشتن یک مدرک کارشناسی معتبرِ مربوط به پزشکی از ایران می توانم برای تحصیل در دنداپزشکی دانشگاه فیلیپین اقدام کرده و پذیرفته بشم. درصورت صحت شرایط فوق، آیا دانشجو در یک دوره ی چهار ساله تحصیل خواهد کرد یا شش ساله؟ و بعد از اتمام تحصیل، مدرک مورد تایید مستقیم یا مشروط وزارت بهداشت قرار می گیرد؟ با تشکر و آرزوی موفقیت و توفیق الهی بر شما.

  • mahanmohajer گفت:

   با سلام تنها دانشگاه مورد تایید در فیلیپین دانشگاه up میباشد که شرایط پذیرش نسبتا پیچیده ای دارد و باید مدرک علوم پایه نظری شما تایید شود. در خصوص دوره تحصیلی اگر تمامی واحدهای شما تایید شود ۴ ساله می باشد.

 9. شاهین گفت:

  سلام لطفایه شماره تماس بزارید.من قطعاقصدادامه تحصیل درفیلیپین دارم،مدارکم دوهم دارم تکمیل میکنم

 10. گودرزی گفت:

  سلام آیا پذیرش در فیلیپین برای بهمن هست؟

 11. sima گفت:

  سلام پزشکی در فیلیپین چند سال هست من ۱۸ سالمه دیپلم تجربی دارم

 12. سحرزارع گفت:

  سلام کورس زبان انگلیسی در فیلیپین به چه میزان است؟

 13. نیما گفت:

  هزینه زندگی در فیلیپین به چه صورت است؟؟

 14. گلی گفت:

  سلام شرایط تحصیل در رشته ی دندان فیلیپین چیه آیا امتحان ورودیش سخته؟؟؟

  • mahanmohajer گفت:

   سلام دانشگاه های فیلیپین آزمون ورودی آنچنان پیچیده ای را برگزار نمیکنند و شما به راحتی میتوانید نمره ی قبولی را کسب نمایید

 15. محمد گفت:

  سلام ببخشید میشه بفرمایید هزینه زندگی در فیلیپین چقدره آیا بصورت سالیانه قابل پرداخت هست؟

 16. معتمدی گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ۱۹ شده آیلتس ندارم اگر بخام در دانشگاه یوپی پذیرش بشم امکانش هست؟

  • موسسه مهاجرتی ماهان مهاجر گفت:

   سلام پذیرش در دانشگاه یوپی مقداری دشوار است علاوه بر این محدودیت هایی برای غیر بومی ها لحاظ شده در ده سال اخیر می توانید برای دیگر دانشگاه های فیلیپین اقدام نمائید.

 17. احلام گفت:

  سلام عرض شد آیای دانشگاه های فیلیپین مورد تایید وزرات بهداشت هستند ؟؟؟

  • موسسه مهاجرتی ماهان مهاجر گفت:

   سلام تنها دانشگاه مورد تایید از نظر وزارت بهداشت دانشگاه یوپی می باشد و مابقی دانشگاه های این کشور جزو گرید مطلوب به حساب می آیند.

 18. ساغر عباسی گفت:

  سلام آیا برای دندان پزشکی در فیلیپین باید آیلتس ارائه بدیم و میزان شهریه رو لطفت بگید؟

 19. جواد گفت:

  سلام و عرض ادب هزینه پزشکی در فیلیپین هر ترم چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *