تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین 2020
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین 2020
دی ۲۴, ۱۳۹۸
مهاجرت به کانادا 2020
مهاجرت به کانادا 2020
دی ۲۵, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

آموزش هر یک از گرایشات پزشکی و دندانپزشکی در کشور لهستان به هر دو زبان لهستانی و انگلیسی میسر است، تحصیل در هر یک از این دو زبان آموزشی بر عهده دانشجو و کاملاً انتخابی است. تنها کاری که دانشجو می بایست انجام دهد ارائه مدرک زبانی معتبر به هر یک از این دو زبان می باشد. در ادامه مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات بیشتری را در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020 بیان کرده اند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

اولین شرط برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان، تکمیل فرم آموزش پزشکی است. به عبارت دیگر، هر ساله دانشگاه های پزشکی لهستان برای پذیرش دانشجویان خود در تاریخی معین اقدام به برگزاری یک آزمون ورودی می نمایند و با بررسی نتایج آن، دانشجویان برتر را پذیرش می نمایند. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی جهت جا نماندن از پروسه ثبت نام و درخواست اولیه بایست برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرد. تمامی دانشگاه های پزشکی لهستان با بیمارستان هایی خاص قرار داد دارند، به طوری که دانشجو طی مدت زمان تحصیل خود می بایست همزمان در یکی از این بیمارستان های وابسته، تحقیقات بالینی و آموزشی خود را تکمیل نماید.

همچنین دانشجویان حین تحصیل می بایست در برنامه های مشارکتی که بین دانشگاه ها و مراکز درمانی مختلف برگزار می شود شرکت نمایند تا تکنیک های بیشتر و کامل تری را بیاموزند. علاوه بر آن، شرکت در تمامی همایشات علمی از جمله الزاماتی است که دانشجو طی دوران تحصیل خود می بایست مد نظر قرار دهد. تحصیل در لهستان در گرایش پزشکی بین 6 – 4 سال به طول می انجامد که کم و زیاد شدن سال های آموزش بسته به شرایطی خاص می باشد، تحصیل در گرایش دندانپزشکی لهستان 5 سال طول می کشد.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های لهستان 2020

کارشناسان عضو سازمان علوم پزشکی کشور لهستان پس از بررسی کلیه موارد ارسالی متقاضیان و پرونده درخواست اولیه آنها، مرحله اول پذیرش جهت تحصیل در لهستان 2020 را با زمان تاریخ مصاحبه برای متقاضی تعیین می کنند، شرکت در مصاحبه اجباری است. مصاحبه های مربوط به پذیرش هر یک از گرایشات پزشکی در سال تنها 4 بار و نیز در مکان هایی خاص برگزار می شوند، مصاحبه ها کاملاً حضوری بوده و از طریق تلفن یا اینترنت امکان شرکت در آنها وجود ندارد. پس از شرکت در مصاحبه، متقاضی حداکثر ظرف مدت دو هفته از تصمیم هیأت علمی آگاه می شود. در صورت قبولی و پذیرش اولیه، متقاضی می بایست مبلغ 3000 زلوتی لهستان (معادل 1000 دلار آمریکا) را برای رزرو جایگاه خود بلافاصله به حساب دانشگاه مربوطه واریز نماید.

 • در صورت عدم واریز مبلغ فوق ظرف مدت دو هفته از زمان پذیرش، جای وی به فردی دیگر داده می شود.
 • دیگر مراحل ثبت نام اولیه همچون ارسال مدارک یا واریز مبالغ ذکر شده به صورت آنلاین انجام می گیرد.
 • هزینه شرکت در مصاحبه نیز حدود 250 دلار می شود که غیر قابل برگشت است.
 • ارائه رونوشت های رسمی از سوابق تحصیلی پیشین از جمله الزامات اولیه است.
 • ارائه توصیه نامه هایی از مدرسه، دانشگاه یا اساتید پیشین خود جهت تأیید متقاضی نیز از جمله ضروریات است.
 • همچنین متقاضی می بایست یک گواهی سلامت که به طور کامل توسط پزشک وی تکمیل شده باشد را ارائه دهد.
 • ارائه 3 قطعه عکس با ابعاد عکس پاسپورت که با مشخصات داوطلب پشت نویسی شده باشند نیز لازم است.
 • ارائه مدرک زبان معتبر در تأیید مهارت و توانایی زبان آموزش متقاضی نیز از جمله موارد اصلی است که در زمان ارسال درخواست می بایست ارسال شود.
شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های لهستان 2020

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های لهستان 2020

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

برای تحصیل هر یک از گرایشات پزشکی لهستان در سال 2020، به دانشجویان بین الملل وام هایی به صورت کمک هزینه تحصیلی اعطا می شود که تمام یا بخشی از شهریه و هزینه تحصیل آنها را پوشش می دهد. تقریباً می توان گفت شهریه های تحصیل نسبت به سال قبل تفاوت چندانی نکرده است و بسته به ملزومات ارائه شده توسط دانشگاه ممکن است برخی دانشگاه ها هزینه های مازادی را از دانشجو طلب کنند. به طور کلی و بر اساس آخرین آمار به دست آمده می توان چنین گفت که شهریه هر یک از گرایشات پزشکی تقریباً معادل 17.000 دلار می شود. علاوه بر آن:

 • هزینه اجاره یک اتاق در خوابگاه دانشجویی حدود 3500 دلار خواهد شد.
 • هزینه های مربوط به ثبت نام اولیه و پیش از پذیرش نهایی دانشجو نیز مبلغی حدود 720 دلار را در بر دارد.
 • هزینه مربوط به خورد و خوراک حدود 5000 دلار، برای خرید ملزومات آموزشی همچون کتاب و دیگر لوازم حدود 3000 دلار، هزینه زندگی در لهستان حدود 6500 دلار خواهد شد.
 • هزینه هایی همچون ثبت نام اولیه، شهریه دانشگاه، هزینه های اداری، درخواست ویزای دانشجویی و مواردی این چنین نیز حدود 150 دلار آمریکا خواهد بود.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

در یک جمع بندی کلی، تمامی هزینه های محاسبه شده برای یک سال زندگی در لهستان و تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی مبلغی حدود 36.500 دلار را در بر خواهد داشت. هزینه های ذکر شده فوق بسته به نوع و شرایط زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد. در بعضی جاها هزینه مازادی حدود 650 دلار و حتی بیشتر به هزینه های شخصی افراد اضافه می شود.

لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

دانشگاه های پزشکی لهستان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و دریافت هزینه بسیار کم و مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مورد توجه جامعه بین الملل قرار گرفته اند. بنابر این می توان به صراحت گفت که اکثریت دانشگاه های این کشور دارای اعتباری جهانی هستند. دانشگاه های پزشکی لهستان به ارائه سه بخش اصلی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می پردازند. اکثر گرایشات پزشکی طی 6 سال تحصیلی صورت می گیرند که سال آخر به دوره کارآموزی اختصاص داده شده است. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های پزشکی لهستان برای سال تحصیلی 2020 آورده می شود.

 • دانشگاه پزشکی جاگلونیان قدیمی ترین دانشگاه پزشکی لهستان است.
 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان
 • دانشگاه علوم پزشکی گدانسک
 • دانشگاه علوم پزشکی لوبلین
 • دانشگاه علوم پزشکی وروکلاو
 • دانشگاه نیکولوس کپرنیک
 • دانشگاه علوم پزشکی سیلسیا یا سیلزی یکی از بزرگ ترین دانشگاه های پزشکی لهستان است که رتبه 47 کشوری را دارد.
 • دانشگاه وارمیا و مازوری
 • آکادمی پزشکی ورشو
 • دانشگاه علوم پزشکی لودز
 • دانشگاه علوم پزشکی کارول مارسینوکوفسکی
لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020

پذیرش در هر یک از دانشگاه های فوق و یا دیگر دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در لهستان به دلیل حجم بالای درخواست ها کاملاً رقابتی است. بنابراین توصیه می شود قبل از انتخاب دانشگاه خود و هر گونه اقدامی از شرایط و جزئیات آن دانشگاه آگاهی کامل یابید. همچنین به مهلت ثبت نام هر دانشگاه می بایست توجه کرد و درخواست خود را در تاریخ مقرر ارسال نمود. هزینه های تحصیل نیز با توجه به موقعیت هر دانشگاه می تواند متفاوت باشد. در ضمن زبان انتخابی آموزش به یکی از دو زبان انگلیسی یا لهستانی امکان پذیر است.

شرایط اقامت دانشجویی در لهستان 2020

از جمله شرایط اقامت لهستان برای دانشجویان در سال 2020، دنبال کردن قوانین وضع شده برای این منظور می باشد. یکی از این عوامل مجاز بودن دانشجو به شرکت و حضور در تمامی کلاس های آموزشی و سمینارها است. در صورتیکه دانشجو زیر تعهدات مالی اولیه خود بزند و هزینه خوابگاه را پرداخت ننماید، نه تنها از خوابگاه اخراج می شود بلکه حق شرکت در هیچ یک از کلاس های درس و سمینارهای مربوطه را نیز نخواهد داشت. وام هایی که دانشجو به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کند مستقیماً به حساب دانشگاه واریز می شوند و دانشجو نمی تواند آنها را برداشت نماید.

بسته به برنامه و گرایشی که دانشجو قصد تحصیل در آن را دارد و نیز سال تحصیلی که ثبت نام اولیه خود را انجام می دهد، پرداخت شهریه برای هر ترم و نیز هزینه خوابگاه (به طور ماهیانه یا سالیانه) محاسبه شده و لازم است که مبلغ وضع شده در موعد مقرر توسط دانشجو پرداخت شود. دانشجو پس از دریافت مجوز اقامت خود حق زندگی در خوابگاه دانشجویی یا اجاره واحد مسکونی در داخل شهر را دارد، اما توصیه می شود سال اول در خوابگاه دانشجویی اقامت کند.

تعداد افراد مستقر در خوابگاه و در هر اتاق نیز مشخص می باشد و حق تخطی از آن وجود ندارد. برای دریافت کمک های مالی، به آن دسته از دانشجویانی که متقاضی هستند توصیه می شود ظرف مدت 90 – 60 روز قبل از شروع باز شدن برنامه های تعیین شده کمک های مالی تقاضا صورت گیرد. همچنین یکی دیگر از شرایط اقامت دانشجویی در لهستان، ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خدمات درمانی لهستان می باشد. برای آگاهی از شرایط کامل اقامت دانشجویی لهستان توصیه می شود با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید تا در این زمینه شما عزیزان را به صورت کامل راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *