تخصص پزشکی در فرانسه

مهاجرت گروه درمان به دانمارک
مهاجرت گروه درمان به دانمارک
خرداد ۲۹, ۱۳۹۹
تخصص پزشکی در چین
تخصص پزشکی در چین
تیر ۱۶, ۱۳۹۹
تخصص پزشکی در فرانسه

تخصص پزشکی در فرانسه

اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه، به خصوص برای مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار رقابتی است. چرا که علاوه بر کیفیت بالای سیستم آموزشی فرانسه، شهریه لازم برای شرکت در یک دوره نیز نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. در ادامه این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به تخصص پزشکی در فرانسه اشاره کرده اند.

شرایط تخصص پزشکی در فرانسه

اقدام برای اخذ تخصص پزشکی شرایط خاص خود را دارد که از اولین موارد آن می توان به مدت زمان مورد نیاز برای اقامت و تحصیل در فرانسه اشاره کرد. به طور کلی، پزشکی عمومی فرانسه 6 سال طول می کشد، که دو سال آخر آن مربوط به کارورزی و کار عملی می باشد. گرایشات دامپزشکی 6 سال، دندانپزشکی بین 6 – 5 سال، داروسازی بین 6 – 5 سال، پرستاری بین 4 – 3 سال، فیزیوتراپی بین 4 – 3 سال به طول می انجامند. برای اخذ تخصص در هر یک از گرایشات ذکر شده با توجه به نوع آن نیاز به شرکت در یک دوره 6 – 3 ساله می باشد.

معمولاً برای تمامی گرایشات پزشکی نیاز است که از سال چهارم به بعد دانشجو وارد کار عملی شود. بدین ترتیب، هر دانشجو با کسب یک رتبه از طریق دانشگاه به یک مرکز بیمارستان وابسته به دانشگاه منتقل می شود. همچنین برای ورود به بیمارستان ها و مشغول به کار شدن به صورت عملی، در صورتی که دانشجو تسلط و اعتماد به نفس کافی نداشته باشد برای وی یک دوره کارآموزی تخصصی 6 ماهه گذاشته می شود. با مشغول به کار شدن دانشجویان در مراکز درمانی فرانسه و در صورتی که وارد سال چهارم تحصیلی خود شده باشند، می توانند همزمان برای اخذ اقامت دائم خود نیز اقدام نمایند.

در زمان کارورزی، دانشجویان بایستی زیر نظر یک سرپرست در بیمارستان مشغول به کار شوند. همچنین به طور حدودی ماهیانه مبلغی بین 2000 – 1300 یورو به آنها پرداخت می شود. دانشجو در صورتی می تواند فارغ التحصیل شود و مدرک خود را دریافت کند که با موفقیت کامل از پایان نامه اش دفاع کرده باشد. در آن صورت به وی مجوز پزشکی اعطا می شود. نکته آخر اینکه، اخذ تخصص در هر یک از گرایشات جهت تحصیل پزشکی در فرانسه کار راحتی نمی باشد و تنها دانشجویان سخت کوش می توانند از عهده این امر برآیند و در صورت عدم رضایت دانشگاه، فرد می بایست به کشور خود باز گردد.

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در فرانسه

ضوابط و شرایط پذیرش در بهترین دانشگاه های فرانسه برای رشته پزشکی توسط هیأت علمی پزشکی آن کشور تعیین می شود تا دفتر پذیرش را قادر سازد دانشجویانی را برگزیند که توانایی انجام کار در سطح دانشگاه های آن کشور را داشته باشند و نیز بتوانند در دوره ها و برنامه های متناسب تعیین شده دانشگاه ها شرکت کرده و تلاش و انگیزه خود را نشان دهند. کلیه متقاضیان می بایست دوره متوسط یا دبیرستان یا معادل آن را گذرانده باشند و در بدو ورود مدرکی معتبر دال بر گذراندن مرحله پیشین و امکان ورود به مقطع بالاتر که ورود به دانشگاه می باشد را ارائه دهند. همچنین برای اخذ تخصص در یکی از گرایشات پزشکی متقاضیان بایست مدرک کارشناسی را ارائه دهند.

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در فرانسه

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در فرانسه

متقاضیانی که از طریق آنلاین ثبت نام می کنند بایستی تمامی فرم های لازم را نیز از طریق همان سایت تکمیل و ارسال دارند و نیز کسانی که به صورت حضوری اقدام می کنند، بایستی علاوه بر تکمیل فرم ها به صورت حضوری مدارک هویتی خود را نیز در همان ابتدا ارائه دهند. همچنین پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام اولیه و درخواست پذیرش الزامی است که در صورت انصراف فرد، غیر قابل استرداد می باشد و این بدان دلیل است که وجه پرداختی به همراه سایر مدارک در همان ابتدای کار به دفتر پذیرش ارسال می شود.

ارائه مدارکی مستدل در اثبات توانایی مالی مکفی داشتن در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی طی مدت زمان اقامت فرانسه از دیگر اقدامات ضروری است. در صورتی که متقاضی هنوز مشغول به کار نشده باشد و تحت تکفل والدین باشد، بایست مدارکی در تأمین هزینه های وی طی اقامتش در فرانسه توسط والدینش ارائه داده شود. همچنین مدارک هویتی و ریز نمرات و کلیه اسناد لازم جهت پذیرش بایستی به زبان فرانسه ترجمه شوند. مدرک زبان معتبر در اثبات توان برقراری ارتباط نیز نیاز است در همان ابتدای کار ارائه شود که می تواند یکی از مدارک زبان فرانسه یا زبان انگلیسی باشد.

ویزای تحصیلی فرانسه

در صورتی که تمامی مدارک خود را برای پذیرش گرفتن از یکی از دانشگاه های فرانسه آماده کرده اید و نیاز به اخذ ویزای آن کشور دارید، می بایست شرایطی را به شرح زیر دنبال کنید. البته اخذ ویزای تحصیلی فرانسه فقط برای غیر اروپاییان می باشد و شهروندان اروپایی نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که اخذ این ویزا ممکن است با توجه به ملیت افراد مختلف متفاوت باشد. در ادامه قبل از هر گونه اقدامی متقاضی می بایست بسته به گرایشی که قصد تحصیل در آن را دارد، دانشگاه خود را انتخاب کرده و نامه پذیرش از آن دانشگاه دریافت کند.

پس از اخذ پذیرش، متقاضی می بایست تحقیق کند و ببیند که چه نوع ویزایی نیاز دارد. به عنوان مثال، برای شرکت در دوره های کوتاه مدت آموزشی حداکثر سه ماهه، فرد می تواند با همان ویزای شینگن نیز ثبت نام نماید. ویزای موقت کوتاه مدت، ویزای دیگری است که به فرد اجازه اقامت در فرانسه تا حداکثر شش ماه را می دهد و قابل تمدید نیز نیست. در نتیجه، همان طور که از نامش پیدا است این ویزا برای دوره های کوتاه مدت کاربرد دارد.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای بلند مدت، ویزایی است که با توجه به مقطع انتخابی متقاضی برای کل مدت زمان اقامت وی در فرانسه صادر می شود. به عبارت دیگر، این ویزا برای دوره کارشناسی، اعتبار سه ساله، برای دوره کارشناسی ارشد، اعتبار دو ساله و برای دوره دکترا، تا چهار سال اعتبار دارد. همچنین این ویزا قابل تمدید می باشد. درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی را می توان از طریق کنسولگری فرانسه صورت داد. برنامه مصاحبه حضوری برای هر فرد نیز از طریق وب سایت رسمی کنسولگری فرانسه تعیین شده و به وی اطلاع داده خواهد شد. پس از ارائه تمامی مدارک لازم و دنبال کردن موارد فوق، زمان مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی فرانسه بین 5 تا 7 روز کاری می باشد.

اعتبار دانشگاه های فرانسه برای تخصص

دانشگاه های فرانسه جز بهترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند که به سطح کیفیت آموزش خود اهمیت زیادی می دهند. از این رو، همگان شانس ورود به مقاطع بالاتر را ندارند و سیستم آموزشی فرانسه با کسی تعارف ندارد و به دانشجویان کم کار سریعاً جواب رد می دهد. در حال حاضر، 600 دوره آموزشی به زبان فرانسه یا انگلیسی در دانشگاه های فرانسه ارائه می شود که افراد می توانند با توجه به علاقه خود در هر یک از این دوره ها با مقاطع مختلف شرکت نمایند. این امر نیز خود می تواند مصداقی بارز از اعتبار سطح علمی بالای دانشگاه های فرانسه باشد.

هر ساله چه بر اساس رتبه بندی جهانی و چه بر اساس رتبه بندی داخلی فرانسه، لیستی از بهترین دانشگاه های فرانسه اعلام می شود که متقاضیان می توانند این لیست به روز شده را از طریق سفارت فرانسه به دست آورند. یکی دیگر از موارد اثبات کننده اعتبار بالای دانشگاه های فرانسه، امکان تحصیل در یک گرایش از مقاطع ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی می باشد که این امر در تمامی کشورها و به خصوص برای اکثریت گرایشات امکان پذیر نمی باشد.

دانشگاه های فرانسه امکان تحصیل برای متقاضیان خارجی خود را به هر یک از دو زبان فرانسه و یا انگلیسی فراهم ساخته اند. فراهم سازی این قابلیت آن هم در سطحی گسترده و برای اغلب گرایشات و مقاطع تحصیلی خود می تواند گواه بارزی بر سطح بالای اعتبار دانشگاه های فرانسه برای اخذ تخصص باشد. نکته قابل تأمل آنکه اکثریت گرایشات مقاطع تحصیلات تکمیلی به هر یک از دو زبان گفته شده یا زبان اسپانیایی قابل آموزش می باشند. یکی از بهترین راه های مهاجرت به فرانسه به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه، تحصیل دوره زبان در فرانسه می باشد که در این راستا می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *