تخصص پزشکی در چین

تخصص پزشکی در فرانسه
تخصص پزشکی در فرانسه
تیر ۵, ۱۳۹۹
تخصص پزشکی در روسیه
تخصص پزشکی در روسیه
تیر ۲۰, ۱۳۹۹
تخصص پزشکی در چین

تخصص پزشکی در چین

اخذ تخصص پزشکی در چین امتیازاتی برای فرد به همراه دارد که می توان به این مورد اشاره کرد که مدرک پزشکی چین توسط سازمان بین المللی بهداشت جهانی (WHO) به رسمیت شناخته می شود و در اکثر کشورهای توسعه یافته دنیا مورد تأیید است. بنابراین، این امتیاز نیز برای متخصصان پزشکی ایجاد شده است که بتوانند با مدرک خود در هر نقطه دنیا که بخواهند مشغول به کار و اقامت شوند. اطلاعات تکمیلی را می توانید از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

تخصص پزشکی در چین

چین جز کشورهایی محسوب می شود که اخذ تخصص در هر یک از گرایشات مربوط به مراقبت های بهداشتی و درمانی در آن بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر آن، کیفیت روش تدریس دانشگاه های آن نیز بسیار بالا است و هر ساله تعداد بسیار زیادی از بهترین دانشگاه های چین در لیست 500 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. از جمله گرایشات پر طرفدار پزشکی که متقاضیان بسیاری جهت اخذ تخصص خود تمایل به شرکت در آنها را دارند همچون: پزشک داروهای گیاهی، روانپزشکی، و جراحی عمومی می باشند. نکته قابل توجه آنکه کشور چین به دلیل طبابت سنتی بسیار معروفش، برخی از دروس و حتی گرایشات خود را به این نوع طب اختصاص داده است که برای همه پزشکان مفید است.

یکی از مهم ترین دلایل اهمیت دادن کشور چین به سطح تحصیلات تکمیلی و اخذ تخصص در هر یک از گرایشات پزشکی این است که چین با کاهش شدید باروری (قانون تک فرزندی در هر خانواده) روبرو است در نتیجه افزایش امید به زندگی در میان سالخوردگان بسیار بالا رفته است. بنابراین، تخصص در هر گرایشی می تواند برای جامعه کنونی چین بسیار مفید و همراه با موفقیت و رشد تحصیلی و شغلی باشد. نکته قابل تأمل دیگر در مورد اخذ تخصص پزشکی در چین این است که طی سال های اخیر تعداد دانشجویان ثبت نام شده در این مقطع بسیار افزایش یافته است که این خود نشانه خوبی برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در کشوری با امکانات بالای تحصیلی را دارند.

شرایط ویزای تحصیلی چین

ویزاهای چین اسامی مختلفی دارند. ویزای تحصیلی چین به نام X خوانده می شود که این نوع ویزا به متقاضیانی اعطا می شود که خواهان تحصیل در سطح پیشرفته هستند. ویزای X1 برای تحصیلات طولانی مدت بیش از 180 روز و ویزای X2 برای تحصیلات کوتاه مدت صادر می شود. کسانی که تمایل به شرکت در یک دوره کارآموزی با اقامتی بیش از 6 ماه در چین را دارند. فردی که قصد اقامت و تحصیل در چین به مدت زمان بیش از 6 ماه را داشته باشد بایست درخواست ویزای F را نماید. همچنین برای درخواست ویزای تحصیلی چین نیاز به ارائه یک سری مدارک به شرح زیر می باشد:

 • ارائه اصل گذرنامه معتبر به همراه کپی از صفحه اطلاعات آن. گذرنامه متقاضی بایست حداقل 6 ماه اعتبار به همراه یک صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده که بایست به طور دقیق و کامل توسط خود متقاضی پر شده باشد.
 • ارائه یک قطعه عکس اخیر متقاضی به رنگ سیاه و سفید در ابعاد 2 * 2 که می تواند به فرم درخواست ضمیمه شود.
 • اصل و کپی فرم تأیید شده ویزای دانشجویی خارجی که نیاز است توسط واحد دولتی ذیربط چین صادر شده باشد و طی آن تأیید شود که متقاضی نامه پذیرش از یکی از موسسات تحصیلی چین را دریافت کرده است.
 • همچنین درخواست ویزای تحصیلی چین نیازمند پرداخت یک سری هزینه ها می باشد که برای آگاهی از جزئیات دقیق آن بایست به سفارت چین مراجعه کرد.
 • اصل و کپی فرم درخواست ویزای دانشجویی به همراه اصل تأییدیه پذیرش از دانشگاه چین از دیگر الزامات اولیه برای درخواست ویزای تحصیلی چین می باشد.
 • زمان درخواست تا جواب گرفتن معمولاً 4 روز کاری بیشتر نباید طول بکشد که باز هم بستگی به کشوری که فرد از آن درخواست می کند دارد.
 • شرکت در مصاحبه تعیین شده برای فرد در تاریخ و ساعت تنظیم شده از دیگر موارد و شرایط لازم است. در صورت عدم حضور به موقع فرد، صدور ویزای وی با مشکل مواجه می شود.
شرایط ویزای تحصیلی چین

شرایط ویزای تحصیلی چین

اخذ پذیرش پزشکی در چین

اولین نکته حائز اهمیت شاید این باشد که تحصیل پزشکی در چین 2020 به زبان انگلیسی ارائه می شود که این امر شرایط را برای متقاضیان بین المللی راحت تر کرده است. همچنین خلاقیت و پشتکار در دنبال کردن اصول آکادمیک و ادغام آن با دانش نظری و تمرکز بر مهارت های فنی از جمله مواردی است که متقاضی بایست بتواند خود را با آنها وفق دهد. برای متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی است نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد. در مقابل، دیگر متقاضیان بین الملل که زبان مادری آنها غیر انگلیسی است نیاز به ارائه یکی از مدارک زبان بین المللی دارند. به عنوان مثال، آنها می بایست حداقل نمره 60 را در تافل و 6 را در آیلتس ارائه دهند. دیگر شرایط پذیرش دانشگاه های چین به قرار زیر می باشد:

 • شرط سنی برای ورود به دانشگاه های پزشکی چین 18 سال به بالا می باشد.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی منطبق با مقطعی که متقاضی برای آن درخواست داده است از دیگر شرایط لازم است که می بایست رعایت شود.
 • نمرات انگلیسی در مقاطع پیشین تحصیلی بایست C و یا بالاتر باشند. به عبارت دیگر، کسب نمره 70 از 100 زبان انگلیسی الزامی است. و نمرات دیگر دروس اصلی همچون ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی بایست حداقل D یعنی امتیاز 60 یا بالاتر باشد.
 • ارائه گواهی عدم سابقه و سوء پیشینه از دیگر شرایط لازم است.
 • ارائه گواهی پزشکی دال بر صحت و سلامت متقاضی مورد بعدی است.
 • متقاضیانی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند اما هنوز موفق به دریافت دیپلم تحصیلات تکمیلی خود نشده اند، بایست مدارک تکمیلی را برای تأیید وضعیت تحصیلی خود تهیه کنند.
 • شهریه تحصیل در گرایش پزشکی عمومی به طور سالیانه، بر اساس یک برآورد کلی بین 48.000 – 45.000 یوان چین می شود. که این شامل هزینه ثبت نام اولیه، بیمه، فراهم کردن ملزومات تحصیل و دیگر برنامه های در نظر گرفته شده می شود.
 • هزینه اقامت چین برای هر سال تحصیلی به طور تقریبی حدود 5.800 یوان برای هر شخص می شود.
اخذ پذیرش پزشکی در چین

اخذ پذیرش پزشکی در چین

اعتبار دانشگاه های چین برای تخصص

اگر بخواهیم اعتبار دانشگاه های چین را در یک طبقه بندی نشان دهیم می توانیم پیشرفت سیستم آموزشی آن کشور را اینگونه مطرح کنیم که:

 • در سال 1950 ساختار مراکز آموزشی – درمانی چین تأسیس شد.
 • از سال 1995، حدود 211 پروژه برای احداث دانشگاه، بیمارستان و موارد مربوط به سیستم درمانی در دست اقدام قرار گرفت که تا سال 1998 این پروژه ها به تعداد 985 مورد رسیدند.
 • از سال 1992، ادغام سازی سیستم آموزشی در مقیاس ملی صورت گرفت و از سال 2002 سیستم ارزیابی واجدین شرایط روی کار آمد.
 • از سال 2004 ارزیابی مرکز آموزش عالی شروع به کار کرد و نیز از سال 1995 همکاری با موسسات خارجی نیز آغاز شد.
 • در سال 1950، ساختار آموزش عالی با تأکید بسیار زیاد بر موسسات علوم و مهندسی چین تأسیس شد.
 • از سال 1995، از 211 پروژه ای که در دست اقدام بود 112 مورد آن تبدیل به دانشگاه شدند. همچنین اولویت هایی همچون ارتقا ظرفیت کلی نهادی و کیفیت آموزش، توسعه زمینه های کلیدی انضباطی، و ایجاد یک چارچوب برای ارائه هر چه بهتر خدمات عمومی آموزش عالی برای تمامی دانشگاه ها در نظر گرفته شدند.

با عملی کردن پروژه ها و ساختن ساختمان اصلی دانشگاه ها طی 20 – 10 سال، دانشگاه های پزشکی چین به حدی از کیفیت و ارائه برنامه های آموزشی خود رسیدند که در رتبه برترین دانشگاه های جهان و بین المللی قرار گرفتند. فرآیند ادغام سازی بیش از 708 رشته مختلف در 302 دانشگاه از جمله مواردی بود که به بالا بردن کیفیت و رتبه دانشگاه های پزشکی چین کمک شایانی کرد. بهینه سازی تخصیص منابع آموزشی و بهبود بیشتر کیفیت تدریس و استانداردهای آموزشی نیز همزمان با فراهم سازی سیستم مدیریتی – آموزشی بهتر به اعتبار دانشگاه های چین نیز افزودند؛ تا بدین ترتیب امروزه بیش از 500 دانشگاه چین در رتبه برترین دانشگاه های جهانی قرار گیرند. به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تحصیل در چین بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است، که جهت اطلاعات بیشتر بهتر است با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *