دانشگاه سوربن فرانسه

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت
اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت
آذر ۳۰, ۱۳۹۸
شرایط مهاجرت به روسیه
شرایط مهاجرت به روسیه
دی ۱, ۱۳۹۸
دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن در پاریس قرار گرفته است، اما به عنوان یک موسسه علمی تأثیر گذار در سراسر اروپا و جامعه بین الملل نقش فعالانه ای را ایفا می کند. ثبت نام دانشگاه سوربن فرانسه در دو مرحله صورت می گیرد که تا سقف 1000 یوروی آن می بایست در مرحله اول پرداخت شود و در صورت انصراف دانشجو قابل استرداد نیست و مابقی شهریه (5500 یورو) قبل از سی ام جولای و پیش از آغاز سال تحصیلی می بایست پرداخت شود. اطلاعات بیشتر را از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن یک موسسه دانشگاهی چند رشته ای، پر تحرک و تحقیقاتی است که در سطح جهانی شهرت دارد. این دانشگاه در قلب پاریس واقع شده و شعار هر ساله آن رفع چالش های پیش رو و جدید می باشد، دانشگاه سوربن به موفقیت دانشجویان خود بسیار متعهد است. دانشگاه سوربن در اول ژانویه سال 2018، با ادغام دانشگاه های پاریس سوربن، پیر و ماری کوری (UPMC) شکل گرفت با این هدف که به عنوان یک نهاد عمومی، خدمات عمومی آموزش عالی، تحقیق و نوآوری در فرانسه را توسعه بخشد.

سه دانشکده اصلی آن دانشکده های علوم انسانی، پزشکی و علوم پایه با اهدافی گسترده برای اجرای برنامه های بلند مدت می باشند. در حال حاضر این دانشگاه حدود 53.500 دانشجو، 3.400 استاد و محقق و 3.600 نیروی فنی و کادر اداری دارد. شرکت در مباحث عمومی و بیان نظریات خود بر اساس آخرین رویدادهای موجود جهانی، در دانشگاه سوربن برای عموم آزاد است. حضور در دوره ها، همایش ها و رویدادهایی که نه تنها دانشجویان مجاز به شرکت در آنها می باشند بلکه عمومیت دارند، در انتشار دانش به کل جامعه نیز تأثیر گذار است.

امکان تحصیل در فرانسه در دانشگاه سوربن از مقطع پایه کارشناسی تا تحصیلات تکمیلی و دکترا در اکثریت گرایشات وجود دارد. همچنین این دانشگاه طیف وسیعی از فعالیت های ورزشی و فرهنگی را ارائه می دهد تا از این طریق ابتکار عمل دانشجویان خود را تقویت کند. تلفیق سیاست مشترک با ارگان های معتبر تحقیقاتی ملی و شرکای دانشگاهی به همراه اعضای انجمن علمی دانشگاه سوربن، جز مشارکت های حائز اهمیت و حل مشکل می باشد. این شبکه گسترده نه تنها در فرانسه بلکه با اهداف بلند مدت با دانشگاه های ممتاز سراسر جهان در فعالیت است.

شرایط پذیرش دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن بنا به نیاز روز و دانشجویان، طیف وسیعی از گرایشات را ارائه می دهد که دانشجویان می توانند بنا به علاقه خود هر یک را برگزیده و در آن مشغول به تحصیل شوند. تکمیل فرم های ثبت نام، نام نویسی در پروسه پذیرش، طی کردن امتحان ورودی و اخذ نمره قبولی، ارائه پیوست های لازم و در نهایت ویزای تحصیلی فرانسه از جمله شرایط کلی ورود به دانشگاه سوربن می باشند. به عنوان مثال، تحصیل در مقطع کارشناسی شامل شش ترم است که معادل سه سال تحصیلی می باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه سوربن فرانسه

شرایط پذیرش دانشگاه سوربن فرانسه

اکثریت گرایشات این دانشگاه در این مقطع به زبان فرانسه تدریس می شوند، به جز گرایش فیزیک، مدیریت و بایگانی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بر این اساس، یکی از ممتازترین شرایط پذیرش دانشگاه سوربن، آشنایی به زبان فرانسه می باشد. برای متقاضیانی که به زبان فرانسوی تسلط کافی ندارند، این دانشگاه یک دوره فشرده را به زبان فرانسوی ارائه می دهد تا دانشجویان را به سطح مورد نیاز برساند. از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی دیگر از شرایط تحصیل در فرانسه در خصوص پذیرش دانشگاه سوربن بر مبنای شایستگی است که این امر خود رقابت را تشدید می بخشد.
  • ارائه گواهی ها و سوابق تحصیل پیشین که مرتبط با گرایش انتخابی متقاضی تحصیل در سوربن باشند از دیگر الزامات است.
  • ارائه گواهی زبان فرانسه یا انگلیسی (برای گرایشاتی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند) جهت تأیید مهارت زبانی فرد نیز از ضروریات است.
  • شرط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به بالا، آشنایی به زبان انگلیسی آکادمیک می باشد.
  • در صورتی که در لیست ریز نمرات ارائه شده متقاضی، نمره ای پایین تر از 12 باشد، مدرک وی مورد قبول نمی باشد و متقاضی می بایست برای دریافت مدرک معادل در فرانسه اقدام کند.
  • توجه به تاریخ های تعیین شده از دیگر شرایط است، چرا که به درخواست های خارج از مهلت مقرر شده هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

کلیه هزینه های تحصیلی دانشگاه سوربن همچون: هزینه ثبت نام اولیه، شهریه ثابت، شهریه متغیر، امکان استفاده از برنامه های ویژه مانند همایش ها، امکان بکارگیری ملزومات همچون استفاده از آزمایشگاه، کتابخانه و غیره همگی توسط سیستم آموزش عالی ملی وزارت آموزش عالی و تحقیقات فرانسه تعیین می شود. حتی برای ثبت نام جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی نیز می توان با مراجعه به وب سایت وزارت آموزش عالی و تحقیقات فرانسه از بورسیه های لازم آگاهی یافت.

در حال حاضر، دانشگاه سوربن با ارائه طیف گسترده ای از گرایشات، هزینه های متفاوتی را نیز برای تحصیل ارائه می دهد. برای مثال کلیت تحصیل در گرایش پزشکی را می توان تعیین کرد اما گرایشات مختلف آن هر کدام جزئیات شهریه ای خاص خود را دارند. همچنین امکان ثبت نام در هر یک از آموزش های حضوری و یا مجازی میسر می باشد، که این موارد نیز هزینه های جداگانه ای را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه سوربن یک مرکز دانش گستر است که با فرصت های تحصیلی برابر تأسیس شده است، بنابراین شانس تحصیل و استفاده از کمک هزینه تحصیلی برای همگان یکسان است.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

امکان استفاده از کمک های مالی بسته به وضعیت دانشجو و کسب یک سری اطلاعات همچون: میزان درآمد والدین، نیازهای اضطراری، میزان درآمد خود فرد متقاضی و غیره صورت می گیرد. به طور حدودی و بر اساس آخرین شهریه اعلام شده، شهریه هر سال تحصیلی مبلغی حدود 6.500 یورو می باشد که ممکن است مطابق با ارائه دروس جدول فصلی نیز تغییر کند. این مبلغ هزینه های مربوط به تهیه ملزومات تحصیلی، اقامت، بیمه درمانی، خورد و خوراک و یا دیگر هزینه های عمومی را شامل نمی شود.

بورسیه های دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن نیز همانند دیگر دانشگاه های مطرح دارای یک دفتر کمک های مالی است که بسته به وضعیت مالی دانشجو، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی متفاوتی را ارائه می دهد. این کمک هزینه ها برای گرایش و مقاطع خاص ممکن است سالیانه تغییر کنند که این بسته به نیاز دانشگاه و آن دپارتمان خاص جهت تعداد دانشجوی مورد نیاز دارد. بورسیه های دانشگاه سوربن با عناوین مختلفی شناخته می شوند که می توانند بسته به شرایط مالی و درآمد والدین دانشجو، دریافت کمک های اضطراری، دریافت کمک های مالی بر اساس درآمد خود متقاضی، معافیت از پرداخت هزینه ثبت نام یا کل شهریه تحصیل بنا به اثبات صلاحیت دانشجو و غیره باشد.

بورسیه های اختصاص داده شده به دانشگاه سوربن از مراکز مختلفی می توانند تأمین شوند تا بدین ترتیب شهریه اختصاص داده شده با عنوان کمک هزینه توسط آن مراکز پرداخت شود. یکی از این سازمان ها، وزارت امور خارجه فرانسه می باشد که هر ساله جهت حمایت به تعالی اهداف این کشور بهترین دانشگاه های فرانسه را پشتیبانی می کند. بدین ترتیب دانشجویان مشمول بورسیه تحصیلی شده از طریق حمایت وزارت امور خارجه، حدود 1.181 یورو را در ماه دریافت می کنند.

بورسیه های دانشگاه سوربن فرانسه

بورسیه های دانشگاه سوربن فرانسه

یکی از شرایط اصلی دریافت هر یک از بورسیه های تحصیلی، انتخاب نوع دریافت بورسیه هنگام پر کردن فرم می باشد. بدین ترتیب که متقاضیان دریافت بورسیه می توانند یکی از آیتم های M1 یا M2 را انتخاب کنند، آیتم اول از طریق انتخاب استاد و تأیید شدن وی توسط استاد می باشد و آیتم دوم از طریق یکی از حمایت گران این دانشگاه همچون وزارت امور خارجه است.

رشته های تحصیلی دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن یک دانشگاه چند رشته ای است که قدرت انتخاب دانشجویان را بالا می برد. از معروف ترین گرایشات قابل ارائه این دانشگاه رشته های ادبیات، زبان و ادبیات، فرهنگ و تمدن، هنر و موسیقی، علوم پایه و علوم پزشکی می باشند. به طور کلی و با توجه به دپارتمان های متفاوت دانشگاه سوربن می توان گفت این دانشگاه دارای چندین دانشکده جداگانه است که برای گرایشات هنر و علوم انسانی، پزشکی و مطالعات پیراپزشکی، علوم مهندسی و علوم پایه ایجاد شده اند.

لازم به ذکر است که برخی از گرایشات این دانشگاه مختص دانشجویان بین الملل پایه ریزی شده اند. این بدان معنا نیست که دانشجویان فرانسوی قادر به انتخاب آنها و تحصیل در آن گرایشات خاص نمی باشند، بلکه به معنی این است که این گرایشات با هدف توسعه و رشد فرهنگ فرانسوی پایه گذاری شده اند تا بدین ترتیب از طریق ارائه به دانشجویان بین الملل دستیابی به این هدف ممکن شود. برای مثال، یکی از گرایشات بسیار پر طرفدار و جذاب این دانشگاه، گرایش فرهنگ و تمدن می باشد که دانشجویان را تشویق به یادگیری و تحقیق در مورد فرهنگ ها و آداب و رسوم جوامع دیگر می کند.

بحث های داغ قابل ارائه در جلسات پایان نامه یکی از چالش برانگیزترین موضوعات قابل ارائه می باشند. در مثالی دیگر می توان به دپارتمان زبان و ادبیات این دانشگاه اشاره کرد که با ارائه زبانی دیگر امکان تحصیل در زبان های دیگر را امکان پذیر می سازد. حتی دانشگاه سوربن به دانشجویان خلاقی که به تحقیق در مورد ریشه یابی فرهنگ و لغات زبانی دیگر غیر از فرانسه و انگلیسی می پردازند، اجازه کار بر روی اینگونه پروژه ها را داده است. برای دستیابی به اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل رایگان در فرانسه بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *