درباره کشور روسیه

شرایط زندگی در نیوزیلند
شرایط زندگی در نیوزیلند
آذر ۷, ۱۳۹۸
ویزای تحصیلی فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه
آذر ۱۰, ۱۳۹۸
درباره کشور روسیه

درباره کشور روسیه

روسیه با تاریخچه غنی خود و کیفیت عالی زندگی در آن می تواند یک مکان هیجان انگیز برای زندگی به شمار آید. شهر با وجود زندگی اجتماعی فعال و صحنه های هنری و فرهنگ غنی، یک سبک زندگی جذاب را ارائه می دهد. در این مقاله مشاورین ارشد موسسه ماهان دانش پارسه درباره کشور روسیه اطلاعات بیشتری را برای شما عزیزان بیان کرده اند.

درباره کشور روسیه

زندگی در روسیه در ابتدا ممکن است باعث استرس و ترس شود اما این کشور تجربه زندگی بی نظیری برای مهاجران است. در 9 منطقه زمانی مختلف، روسیه دارای بزرگترین فدراسیون جهان بود و کل منطقه ای که در بر می گرفت دوبرابر منطقه ای بود که آمریکا در دسترس داشت. روسیه تقریبا دارای 142 میلیون نفر جمعیت است و این کشور دارای تاریخ و میراث فرهنگی غنی از جمله موزه ها، سبک معماری و آثار تاریخی می باشد.

طبیعت بکر روسیه نیز فرصت لذت بردن از طبیعت این کشور نظیر دریاچه بایکال، کوهستان های زیبا، کویر، دریاچه ها و جنگل را به مهاجران داده است. فرهنگ غنی روسیان از افتخارات آنهاست، در طول زندگی در روسیه ممکن است به بحث در مورد بزرگترین هنرمندانشان، نوازندگان کلاسیک و نویسندگان حتی در حوزه تجارت دعوت شوید، بنابراین معلومات خود را از قبل افزایش دهید تا در این موارد به شما کمک شود.

اقتصاد روسیه براساس تجارت غربی ها که باعث حضور در منطقه شده پیشرفت چشمگیری داشته است. چنین رشدی باعث حضور تعداد زیادی مهاجر به این کشور شده که در شهرهای شلوغی نظیر مسکو و سنپترزبورگ مستقر شده اند. اکثر مهاجران از عهده استانداردهای بالای زندگی برمی آیند که به خود اجازه زندگی در چنین مکانی که از سطح امنیت خوبی نیز برخوردار است را داده اند. زبان رسمی روسیه، روسی است و به نفع مهاجران است که این زبان را یاد بگیرند.

هزینه های زندگی در روسیه

این حقیقت که هزینه زندگی در روسیه بالاست قابل انکار نیست. در سال 2018 از بین 209 شهر در هزینه زندگی، مسکو دارای رتبه هفدهم و سنت پترزبورگ نیز دارای رتبه چهل و نهم بودند. از مهاجران انتظار میرود که بودجه ملزومات زندگی خود نظیر محل اقامت، مواد غذایی و تحصیلات را داشته باشند. مثلا غذای با کیفیت شاید خیلی گرانتر از حدی باشد که تازه وارد ها انتظار دارند. مهاجرانی که در خارج از مرکز شهر زندگی می کنند هزینه کمتری برای زندگی متقبل می شوند. هزینه های زندگی در روسیه شامل مواد زیر است:

  • اقامت روسیه به دو شکل است آپارتمان در شهر یا خانه های دارای امنیت در خارج از شهر
  • در همه شهرهای بزرگ روسیه مثل مسکو سوپر مارکت های زیادی وجود دارد. غذا و نوشیدنی های با کیفیت دارای قیمت زیادی هستند.
  • سیستم درمانی در روسیه دارای هرج و مرج و بی نظمی است. به مهاجران توصیه می شود که در روسیه بیمه سلامت شخصی داشته باشند که بسیاری از شرکت ها این بیمه را به کارمندان خود ارائه می دهند.
  • بطور کلی هزینه زندگی در روسیه بستگی به تامین خدمات و محصولات مورد استفاده دارد.
هزینه های زندگی در روسیه

هزینه های زندگی در روسیه

هزینه مسکن در روسیه

نظیر کشورهای دیگر قیمت خرید و اجاره خانه در روسیه به دارایی و منطقه بستگی دارد. قیمت اجاره ماهیانه و همچنین خرید مسکن در روسیه به قرار زیر می باشد:

  • میانگین قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 627 دلار و بطور کلی بین 350 تا 1.254 دلار می باشد.
  • یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 470 دلار و بطور کلی بین 250 تا 903 دلار می باشد.
  • میانگین قیمت یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1.111 دلار و بطور کلی بین 668 تا 2.364 دلار می باشد.
  • یک آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر 807 و بطور کلی بین 490 تا 1.423 دلار می باشد.
  • قیمت خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر 2.761 دلار و بطور کلی بین 1.446 تا 7.882 دلار است.
  • قیمت خرید هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر 1.965 دلار و بطور کلی بین 1.117 تا 4.507 دلار است.

در سال 1990 ، بخش مسکن دستخوش خصوصی سازی شد و ساخت و ساز تحت حمایت دولت کاهش یافت. از نیمه های سال 1990 بیش از نیمی از مسکن های روسیه خصوصی شد که توسط شهرداری اداره می شوند.

سرمایه گذاری در روسیه

در سال 1999 روسیه قانونی تحت عنوان سرمایه گذاری خارجی وضع کرد که شرکت های خارجی مزایایی مشابه با شرکت های روسی داشته باشند. سرمایه گذاری در روسیه دارای منافع زیادی است، در سال های اخیر سرمایه گذاری خارجی در روسیه رشد زیادی کرد مخصوصا از زمانی که روسیه پیشرفت بزرگی در سازمان تجارت جهانی کرد. سرمایه گذاران خارجی در روسیه با کاهش مالیات و اصلاحات اقتصادی تشویق می شوند. روسیه نیز دارای نیروی ماهر و تحصیل کرده است که کشورش بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.

دولت روسیه نیز سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز می کند. روسیه دارای بیش از 30 سرمایه گذاری دو جانبه با کشورهای اروپایی، چین، کانادا، ژاپن، هند، مصر و آفریقای جنوبی است، همچنین یکی از اعضای آژانس سرمایه گذاری چند جانبه است. روسیه دارای رتبه ممتازی در سرمایه گذاری خارجی است. در سال 2005 منطقه خاص اقتصادی جهت محصولات صنعتی، فناوری اطلاعات و اتمی در بخش نفتی و صنعت خودروسازی ایجاد کرد. اگر شما یک سرمایه گذار هستید و مایل به تاسیس شرکت در این کشور هستید لازم است که ابتدا شرایط مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری را بدانید، که در این خصوص می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *