راه های مهاجرت به فرانسه

سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه
سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه
آذر ۲۵, ۱۳۹۸
خرید ملک در فرانسه
خرید ملک در فرانسه
آذر ۲۶, ۱۳۹۸
راه های مهاجرت به فرانسه

راه های مهاجرت به فرانسه

فرانسه کشوری زیبا با تاریخ، فرهنگ و پیشینه ای غنی است که این عوامل خود سبب جذب بسیاری به آنجا خواه برای یک دوره کوتاه مدت و خواه در یک حرکت دائمی شده است. در اینجا چند گام ساده و عملی که راه های مهاجرت به فرانسه را برای شما عزیزان آسان تر می سازند، توسط مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه شرح داده خواهند شد.

راه های مهاجرت به فرانسه

چنانچه متقاضی کار در فرانسه شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشد، اولین قدم برای عزیمت به آنجا می تواند از طریق اقدام برای دریافت ویزای کاری فرانسه باشد. در دست داشتن این نوع ویزا به فرد امکان می دهد تا حداقل یک سال در فرانسه ساکن باشد پس از گذشت یک سال از اقامت فرد در فرانسه، وی ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خواهد بود. همچنین در صورت تمامی انجام این مراحل امکان دریافت گواهی رانندگی برای وی میسر خواهد بود.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل: یکی از ساده ترین راه ها دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و اقدام برای تحصیلات دانشگاهی است. پس از فراهم سازی مدارک لازم و اخذ ویزای تحصیلی، نیاز است که متقاضی در مصاحبه ای که سفارت برای وی تدارک می بیند شرکت کند. در صورت جلب رضایت مصاحبه کنندگان وی می تواند با در دست داشتن ویزای تحصیلی به کشور فرانسه وارد شود. همچنین شرکت در یکی از دوره های آموزشی زبان فرانسه می تواند از ساده ترین راه های مهاجرت به فرانسه باشد. از جمله مواردی که نیاز است فرد از همان ابتدا مدارک مکفی را در رابطه با آنها ارائه دهد همچون:

 • یافتن محل اقامت مناسب
 • ارائه مدارک کامل در بدو ورود
 • ارائه مدرک زبانی معتبر (فرانسه یا انگلیسی)
 • منابع مالی مکفی در تأمین هزینه های زندگی طی مدت زمان اقامت فرانسه

مزایای مهاجرت به فرانسه

فرانسه به دلیل داشتن بازار املاک پایدارش شهرت جهانی دارد. بنابراین فردی که به قصد خرید ملک به فرانسه مهاجرت می کند علاوه بر برخورداری از زندگی در یک کشور ایده آل، از یک سرمایه گذاری امن و سود ده نیز برخوردار می شود. کار کردن در فرانسه خود یک مزیت محسوب می شود، چرا که دولت فرانسه در حال ایجاد طرح های نوآورانه و اجرای قوانین جدیدی برای فعالیت های اقتصادی اش در فرانسه می باشد. بنابراین کار آفرینی نیز در کشوری همچون فرانسه می تواند بسیار پر بازده باشد.

مزایای مهاجرت به فرانسه

مزایای مهاجرت به فرانسه

برخورداری از زندگی در کشوری با جاده های مناسب، فرودگاه های بین المللی از اقصی نقاط آن و یک شبکه حمل و نقل قطار سریع السیر بدان معنا است که فرد ساکن فرانسه از ایمنی و آرامش به موقع سر کارهایش رسیدن برخوردار است. همچنین فرانسه ششمین کشور جهان در استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی می باشد. مناطق جنوبی فرانسه بر خلاف مناطق شمالی آن که شبیه انگلستان است، مناطقی آفتاب گیر می باشند. بنابراین می توان گفت فردی که قصد مهاجرت به کشور اروپایی فرانسه را دارد می تواند با توجه به سلیقه خود هر منطقه ای که با روحیاتش سازگارتر است را برای زندگی برگزیند.

می توان ادعا کرد فرانسه با وجود مناطق طبیعی زیبا، تفرج گاه های چشم نواز و بناهای تاریخی اش یکی از پر بازدیدترین کشورهای جهان است. بنابراین یکی دیگر از مزایای زندگی در فرانسه می تواند بهره مندی از زندگی در یک فضای رویایی با طبیعتی بکر باشد. مواد غذایی و نوشیدنی فرانسه یکی دیگر از امتیازات زندگی در آنجا محسوب می شوند، در فرانسه دسترسی به انواع غذاها با توجه به هر سبک و سلیقه ای امکان پذیر است. مراقبت های بهداشتی فوق العاده عالی آن و سیستم آموزشی بسیار با کیفیت فرانسه می توانند از دیگر مزایای در نظر گرفته شده باشند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

قبل از ذکر مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به فرانسه بهتر است این نکته را مد نظر قرار داد که در هنگام ارائه مدارک به سفارت بهتر است علاوه بر ارائه فتوکپی تمامی اسناد لازم یک نسخه از فایل اسکن شده تمامی مدارک نیز ضمیمه شده و تحویل داده شوند. در ادامه مدارک مورد نیاز ذکر می شوند که برای تک تک افراد لازم به ارائه می باشد. به عبارت دیگر، چنانچه فردی قصد مهاجرت به فرانسه به همراه خانواده اش را دارد بهتر است پس از فراهم سازی کلیه مدارک خود و خانواده اش اقدام به ثبت نام نماید. مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشند:

 • ارائه گذرنامه معتبر به همراه ویزای مورد نیاز (برای غیر اروپاییان). مهاجرین اروپایی تنها با داشتن کارت شناسایی معتبر می توانند وارد خاک کشور فرانسه شوند.
 • ارائه گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • ارائه دو نسخه معتبر از شناسنامه
 • مدارک مالی مستند در تأیید استطاعت مالی مکفی تا مدت زمان دو سال جهت اقامت در فرانسه
 • به همراه کلیه اسناد دیگری که توسط کنسولگری فرانسه کشور محل اقامت فرد در زمان درخواست ویزا از وی تقاضا می شود. همچنین ممکن است این مدارک در هنگام ورود به گمرک درخواست مجوز اقامت از فرد مطالبه شوند.
 • کلیه اسناد و مدارک می بایست توسط یک مترجم به زبان فرانسوی ترجمه شده و در یکی از دفاتر رسمی به ثبت رسیده باشند.
 • همچنین ارائه دفترچه یا کارت بیمه تأمین اجتماعی فرانسه یا مدرکی که ثابت کند فرد برای دریافت آن ثبت نام کرده است، ضروری است.
 • در صورت وجود قراردادهای کاری پیشین و فعلی فرد که شامل شرح کامل وظایف و حقوق های واریزی فرد باشند.
 • کلیه مدارک و سوابق تحصیلی پیشین با ارائه ریز نمرات کامل
 • یکی دیگر از مدارک قابل ارائه که البته اختیاری می باشد، گواهینامه رانندگی یا بین المللی فرد است.
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی

برای کسانی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق خود اشتغالی یا شرکت در یک فعالیت لیبرال را دارند، شرایط بسیار ساده تر می شود. شاید این بدان دلیل باشد که این افراد در همان بدو ورود مدارک خود حمایتی مالی خود را در تأمین کلیه هزینه زندگی در فرانسه را ارائه می دهند. از این رو دولت فرانسه از اینگونه افراد که نه تنها به صنعت و اقتصاد فرانسه ضربه وارد نمی سازند، بلکه سبب رشد و گسترش آن نیز می شوند اهمیت به سزایی را قائل می شود.

اولین موردی که در این رابطه بدان بایست توجه کرد، اخذ ویزای بلند مدت فرانسه با مضمون کارآفرینی یا شرکت در یک برنامه خود حمایتی فرانسه می باشد. حداقل اعتبار این نوع ویزا به مدت یک سال است و صدور آن از مدت زمان 15 روز به بالا به طول می انجامد. به محض رسیدن به فرانسه، نیاز است که فرد کلیه تشریفات رسمی را بجا آورد و خود را به یکی از دفاتر مهاجرین معرفی نماید تا اجازه رسمی برای وی جهت مشغول به کار شدن در فعالیت حرفه ای اش در فرانسه صادر شود.

در صورتی که کار و حرفه راه اندازی شده کاملاً جدید باشد، متقاضی می بایست بتواند قابلیت اقتصادی پروژه خود را به اثبات برساند و در صورتی که فرد متقاضی شرکت در یک طرح حمایتی یا لیبرال باشد، نیاز به اثبات این امر دارد که منابع مالی مکفی (برابر با حداقل دستمزد قانونی در فرانسه برای یک کارگر تمام وقت) را در اختیار دارد. در صورتی که شرایط طرح خود حمایتی فرد دارای الگوریتمی ویژه باشد، فرد می بایست تابع مقررات خاص باشد و به فراهم سازی و ارائه مدارک مورد نیازی که از وی درخواست می شود همچون مدارک تحصیلی، سوابق فعالیت و کاری مرتبط پیشین وی، سوابق خانوادگی و غیره اقدام نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی

مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

سیستم ثبت شرکت SAS جدیدترین سیستم در فرانسه است که به خصوص برای افراد غیر مقیم و خارجیانی که به آنجا مهاجرت کرده اند لحاظ می شود. طبق این سیستم مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری و نیز زمانی که فرد برای فعال سازی شرکت خود بدان نیاز دارد کاملاً قید می شود و متقاضی حق تخطی از آن را ندارد. بر این اساس، جزییات ثبت شرکت و مدارکی که از همان ابتدا می بایست مشخص و ارائه شوند در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • رزرو نام شرکت و نام سرمایه گذار
 • سازگاری ساختار شرکت مطابق با نیازهای روز فرانسه و نیز در هماهنگی با مهارت های آن فرد
 • تهیه فرم های ثبت نام و اقدام به تکمیل آنها با جزئیات دقیق و کامل
 • تهیه اساسنامه شرکت
 • ارائه اسناد با عنوان پرونده ثبت تجاری به واحد مربوطه
 • انتصاب مدیران
 • انتخاب دیگر اعضای شرکت
 • تهیه لیستی دقیق از تاریخ و روز برگزاری جلسات هیأت مدیره
 • پرداخت هزینه مجوز اولیه به دولت
 • تهیه گواهی ثبت
 • انتشار سهام و ارائه گواهینامه های معتبر
 • گردآوری کلیه اسناد و گواهینامه ها و مدارک
 • تحویل کلیه مدارک و اسناد به فدرال اکسپرس

حداقل زمانی که برای ثبت یک شرکت در فرانسه مورد نیاز می باشد، یک هفته است و مالیات بر ارزش افزوده و نیز هزینه دفتر ثبت با نرخ دلار محاسبه می شوند. پس از فعالسازی و شروع به کار شرکت نیز آن همچنان تحت نظارت دولت قرار می گیرد و بازده سالانه آن بررسی می شود تا در صورت نداشتن منفعت کافی حق اقامت فرد ملقی شده و فرصت به شخصی دیگر داده شود.

طبق سیستم ثبت شرکت SAS حداقل تعداد مدیران با هر ملیتی یک نفر، تعداد سهامداران یک نفر و سرمایه مورد نیاز به ازای هر یک سهم یک یورو محاسبه شده است. مقدار مالیات بر ارزش افزوده نیز پس از مکاتبات دولت با سیستم ثبت شرکت ها و بررسی نرخ رشد و رکود فرانسه طبق آخرین آمار، محاسبه می شود. امیدواریم اطلاعات فوق تا حدی شما عزیزان را در راستای مهاجرت کمک کرده باشد، در صورتی که بخواهید از مزایا و معایب زندگی در فرانسه مطلع شوید، می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *