زندگی در فیلیپین

تحصیل در مدارس انگلستان
تحصیل در مدارس انگلستان
شهریور ۲۱, ۱۳۹۸
اقامت ایسلند
اقامت ایسلند
شهریور ۲۱, ۱۳۹۸
زندگی در فیلیپین

زندگی در فیلیپین

در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه از شرایط زندگی در فیلیپین اطلاعاتی را برای شما گردآوری کرده اند. هزینه های زندگی در کشور فیلیپین در مقایسه با کشورهای توسعه یافته ای همچون ایالات متحده یا انگلستان به مراتب پایین تر و مقرون به صرفه تر است، اما در مقابل درآمدزایی در آن به پای کشورهای توسعه یافته نمی رسد.

شرایط زندگی در فیلیپین

فیلیپین کشوری است با بیش از صد میلیون نفر جمعیت که همگی آنها در بیش از 7017 جزیره زندگی می کنند. بر اساس آمار به دست آمده، تخمین زده شد که 21.6 % از کل جمعیت فیلیپین در فقر زندگی می کنند که این درصد در مقایسه با سال های پیشین (حدود 26.6 % بود) کاهش یافته است و بسیاری از تغییرات دیگر برای بهبود شرایط زندگی در کشور ایجاد شد.

درآمد سالیانه خانواده های فیلیپینی در حدود 5.000 دلار است و این خانواده ها برای هزینه ضروری زندگی خود در سال کمی بیشتر از 4.000 دلار نیاز دارند، در نتیجه درصد فقر بیشتر از زندگی مرفهی است، به خصوص برای کسانی که جمعیت بیشتری دارند. به دلیل کمبود بودجه مالی خانواده ها، تنها 30 % از کودکان تحصیلات خود را تمام می کنند، چرا که اکثر کودکان مجبورند به خانواده های خود کمک کرده تا درآمد بالاتری به دست آورند.

برخی سازمان های بین الملل درصدد وضع قوانینی هستند که بکارگیری کودک ها در صنعت کار به کل لغو شود. در حال حاضر، دولت فیلیپین در حال اجرای یک راه حل بلند مدت برای مقابله با شرایط فقر مردم است که این برنامه قرار است تا سال 2022 فقر را تا حداقل 15 % کاهش دهد. بر همین اساس تمرکز اصلی دولت بر روی اصلاح جوانان با توجه به اصلاحات آموزشی است و می توان اذعان کرد در کشور فیلیپین خانواده هایی هستند که با امکانات مکفی زندگی می کنند.

خانه های آنجا بسیار زیبا و مزین به باغ های کوچک زیبا است و در عین راحتی و زیبایی بسیار ساده و بدون زرق و برق هستند. پوشش گیاهی بسیار انبوه آن باعث نشاط و سر زندگی مردم شده و استفاده از سقف های بامبو و خاردار بر جذابیت خانه های آن افزوده است. در فیلیپین اثری از ترافیک و آلودگی محیطی نیست و با وجود عدم امکانات مکفی، طبیعت آن مردم را سرزنده نگه داشته است.

هزینه زندگی در فیلیپین

فیلیپین یک کشور مجمع الجزایر انگلیسی زبان است که برای بازنشستگان و کسانی که به دنبال یک زندگی کم هزینه و در عین حال راحت در یک مکان عجیب و غریب هستند، بسیار مناسب است. به طور معمول و با احتساب هزینه های اصلی زندگی که یک فرد بتواند از یک زندگی نسبتاً خوب و ایده آل برخوردار باشد صرف مبلغ 1000 دلار کافی است.

هزینه زندگی در فیلیپین

هزینه زندگی در فیلیپین

فیلیپین جز کشورهای بسیار زیبایی است که خواه فرد تصمیم بگیرد در شهر زندگی کند یا در ارتفاعات و یا در نزدیکی ساحل برای تهیه بودجه خود به مشکل بر نمی خورد. اگرچه در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، به سیستم مراقبت های بهداشتی و سایر امکانات رفاهی آن کمتر توجه شده، اما به هر حال هزینه زندگی برای یک شهروند کشور توسعه یافته در کشوری همچون فیلیپین بسیار مقرون به صرفه تر است.

بیشتر مهاجران شهرهای کوچک مناظری چشم نواز را برای زندگی خود نسبت به شهرهای شلوغ و پرجمعیت ترجیح می دهند. بر اساس آخرین آمار اعلام شده به طور متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در یکی از مراکز اصلی شهرهای بزرگ آن همچون داوائو، باگو و دوماگوئه به طور متوسط بین 220 – 155 دلار در ماه می باشد. که با همین توصیفات برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه حدود 420 – 325 دلار نیاز است و البته قیمت آپارتمان و منزل مسکونی در مناطق دوردست به طور معمول حدود 35 – 25 % ارزان تر است.

هزینه خدمات عمومی در فیلیپین بسیار مقرون به صرفه است و با احتساب مجموع هزینه های لازم همچون: آب، برق، خدمات زباله، اینترنت و تلفن در ماه حدود 193 – 146 دلار هزینه بر است که حتی بسته به برنامه و خدمات ارائه شده یک منطقه ممکن است ارزان تر هم باشد. هزینه خورد و خوراک که بیشترین هزینه زندگی را شامل می شود نیز می تواند با احتساب تهیه تمامی مواد لازم و ضروری به حدود 200 دلار در ماه برسد.

شرایط کار در فیلیپین

شرایط کار در فیلیپین بسته به نوع شغلی که انجام می دهید به طرز چشمگیری متفاوت است، بنابراین انتظار نداشته باشید که در آن کشور شغلی ایده آل با دایره معلومات و توانایی های خود بیابید. به طور معمول، افرادی که در پست های بالاتر کار می کنند نسبت به بقیه کارمندان از دستمزد، محیط کار مناسب و مزایای بهتری نیز برخوردار هستند. اما در مورد کارگران و کسانی که در پست های پایین تر مشغول به کار هستند هیچ تضمینی برای امنیت شغلی و حقوق و دستمزد بالا نیست و علاوه بر آن ممکن است ساعات طولانی تر و یا حتی در شب و در شرایطی خطرناک نیز مجبور به کار شوند.

چنانچه قصد مهاجرت و اقامت فیلیپین با هدف کار دارید، بایستی بتوانید خود را با دستمزد پایین، و استفاده از خدمات بهداشتی و ایمنی پایین تر و بکارگیری امکانات کمتر نسبت به کشور خود وفق دهید. با وجودی که اداره کار آن کشور، سعی در کنترل و ارائه هر چه بهتر خدماتی همچون: اعمال قوانین عادلانه، ایجاد برابری شغلی، حقوق و اضافه کار مشخص، مزایای تعطیلات، ایمنی در محل کار و مواردی این چنین را دارد، اما هنوز هم نقض هایی در این زمینه به چشم می خورد.

شرایط کار در فیلیپین

شرایط کار در فیلیپین

ساعات کار معمول در فیلیپین 8 ساعت در روز با احتساب 1 ساعت برای نهار و استراحت می باشد. همچنین تمامی کارفرمایان موظف هستند که در هفته بنا به خواست کارگر خود یک روز را به وی مرخصی دهند که این مورد بستگی به شغل مورد نظر دارد. پاداش در نظر گرفته شده حداقل دریافت 10 %  از حقوق هر فرد می باشد که به وی اختصاص داده می شود و در صورت استفاده نکردن از مرخصی ها در پایان سال محاسبه شده و به حقوق فرد اضافه می گردند. همچنین کارفرمایان ملزم به بیمه کردن تمامی کارمندان خود هستند و کارمندان حق استفاده از مرخصی هنگام بیماری را نیز با ارائه گواهی پزشکی دارند.

مزایا و معایب زندگی در فیلیپین

زندگی در کشوری همچون فیلیپین نیز همانند دیگر مناطق دنیا مزایا و معایب خاص خود را دارد، که در ادامه برخی از آنها آورده می شوند. همه ساله وجود مناطق سرسبز و بسیار زیبای فیلیپین سبب جذب مهاجرین بسیاری به این کشور می شوند، اما در مقابل کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند پس از گذشت اندک زمانی متوجه وجود برخی از جنبه های زندگی کمتر از حد مطلوب در آنجا می شوند.

مردم فیلیپین به طرز باورنکردنی مهربان و رفتارشان دوستانه است، که با وجود شرایط سخت زندگی بسیار همدل، شاد و با روحیاتی مثبت هستند که این تجسم روحیه گرایی را نشان می دهد. این امر خود باعث شده حتی شهروندان کشورهای مرفهی همچون آمریکا زندگی در فیلیپین و بودن در بین مردمی بسیار مهربان و دلسوز را به داشتن امکانات بسیار و یک زندگی مرفه تر ترجیح دهند. اگرچه به خدمات بهداشتی و درمانی در آن کشور زیاد رسیدگی نشده است، اما طی سال های اخیر مراکز درمانی بسیار پیشرفته ای با نیروهای متخصص از سراسر دنیا احداث گردیده اند. این مراکز با کمک سازمان هایی همچون یونیسف برپا شده اند تا تمامی مردم قدرت و توانایی استفاده از خدمات درمانی را پیدا کنند.

وجود مناظر دلنواز و جنگل های انبوه و طبیعت بکر و دست نخورده آن در اکثر مناطق و جزایر فیلیپین خود می تواند یکی از دلایل اصلی مهاجرت دیگر ملیت ها (به خصوص قشر بازنشسته که نیاز به آرامش بیشتری دارند) به آن کشور باشد، اما در مقابل طوفان های سهمگین، وجود زلزله های بسیار در آن، سیل و دیگر حوادث طبیعی که همه ساله در آن وجود دارد را نیز نباید نادیده گرفت. برای تکمیل اطلاعات در خصوص کشور فیلیپین می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به گفت و گو بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *