سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

مشاغل پر درآمد در کانادا
مشاغل پر درآمد در کانادا
اسفند ۷, ۱۳۹۸
کار در استرالیا
کار در استرالیا
اسفند ۱۳, ۱۳۹۸
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ثبت شرکت ها در لهستان در دفتر ثبت مربوطه این کشور نگهداری می شود و این امر برای اقامت مدیران هیچگونه محدودیتی ایجاد نمی کند. کلیه اسناد و گواهینامه های مربوط به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان در یک پوشه حرفه ای نگهداری می شوند و نام شرکت لهستانی ثبت شده باید حاوی پسوند Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia یا مخفف اختصاری Spólka z o.o برای بیان مسئولیت محدود باشد.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

اولین موردی که در خصوص ثبت شرکت در لهستان بایست بدان توجه داشت، ثبت اساسنامه شرکت در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور لهستان می باشد. طی این روند نام شرکت و فعالیت تجاری آن کاملاً مشخص شده و مقدار مبلغ سرمایه گذاری شده نیز از همان ابتدای امر تعیین می شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت حدود 5000 زلوتی (معادل 1200 یورو) می باشد و ارزش سهام در اختیار سهامداران قرار می گیرد. اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود می بایست پس از امضا محضری شده و به تأیید و مهر دولت لهستان برسد. بدین صورت که برنامه ثبت شرکت بایست در ثبت احوال و آمار کشور لهستان ثبت شود تا بتوان اقامت آنجا را به دست آورد.

با ثبت شدن شرکت و مشخص شدن سرمایه اولیه، تمامی مالیات ها و پرداخت های لازم به اطلاع اعضای شرکت می رسد و بایست در موعد مقرر پرداخت ها صورت گیرد. پس از پایان مراحل ثبت نام اطلاعاتی همچون: رزرو نام شرکت فرد، اساسنامه تهیه شده به همراه سایر فرم ها و اسناد مورد نیاز دادگاه و سایر مدارک عمومی تهیه شده در دیگر بخش های دولتی و ثبت در دفتر اسناد رسمی به فرد اطلاع داده می شود. همچنین برای ثبت شرکت در لهستان بایست مشخصات مربوطه در دادگاه ملی، دفتر مرکزی آماری، شرکت بیمه اجتماعی، اداره درآمد داخلی و مالیاتی، بخش واردات و صادرات مربوط به امور گمرکی، و دیگر بخش های لازم ثبت شوند.

شرایط شرکت های سهامی در لهستان

شرکت با عنوان سهامی برای اداره شرکت های بزرگ و متوسط در نظر گرفته شده است، یک شرکت سهامی خاص ممکن است توسط یک یا چند شخص ایجاد شود. منظور از شخص، یک فرد حقیقی یا حقوقی و یا یک واحد سازمانی بدون شخصیت حقوقی می باشد. شرکت سهامی خاص ممکن است توسط یک شرکت با مسئولیت محدود و تک سهامداری ایجاد نشود. البته بسته به شرایط فرد ممکن است با طی کردن یک سری پروسه این امر نیز امکان پذیر شود. برای ایجاد یک شرکت سهامی در لهستان لازم است که ابتدا اساسنامه شرکت تهیه شود، در اساسنامه عنوان شرکت سهامی خاص ذکر می شود. پس از آن و قبل از ثبت شرکت، لازم است که سرمایه سهام پرداخته شود، سرمایه سهام بایست به حساب بانکی شرکت پرداخت شود.

شرایط شرکت های سهامی در لهستان

شرایط شرکت های سهامی در لهستان

منصوب کردن ارگان های حاکم و اعضای شرکت (به عنوان مثال مدیر عامل، مشاور، بازرس و غیره) از دیگر مراحل ثبت شرکت سهامی است. علاوه بر آن، ثبت شرکت بایست از طریق ثبت ملی در دادگاه نیز صورت گیرد و به تأیید برسد. کلیه تقاضانامه ها بایست در فرم رسمی KRS-W3 به همراه دیگر ضمیمه ها ارسال شوند. در این فرم رسمی تمامی اطلاعات مربوط به سهامداران شرکت، فعالیت شرکت و اشخاصی که مجاز به نمایندگی شرکت هستند، بایست آورده شود. همچنین شرکت مسئولیت پرداخت مالیات بر درآمدی که از همان ابتدا تعیین می شود، را دارد و در قبال کلیه دارایی های خود متعهد است. این بدان معنی است که سهامداران در قبال تعهدات شرکت با دارایی های خود مسئولیتی ندارند. مسئولیت آنها فقط به ارزش سرمایه ای که به شرکت کمک می کند محدود می شود و نکته آخر اینکه، یک خارجی که بدون مدارک لازم در لهستان اقامت کرده است نمی تواند فعالیت های تجاری را انجام دهد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لهستان

در لهستان یک شرکت با مسئولیت محدود می تواند برای هر منظور قابل قبول به طور کاملاً قانونی تأسیس شود. این مسئولیت می تواند توسط یک شخص حقوقی یا یک یا چند شخص حقیقی صورت گیرد. به عبارت دیگر، واحدهای سازمانی و بدون شخصیت حقوقی نیز می توانند به ثبت شرکت اقدام نمایند. برای ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود لازم است که اساسنامه یک شرکت با مشخص شدن مسئولیت در قالب یک دفتر اسناد رسمی (در یکی از دفاتر اسناد رسمی لهستان) تهیه شود.

قبل از ثبت شرکت، لازم است که سرمایه سهام پرداخته شود. حداقل سرمایه پرداختی مورد نیاز 5000 زلوتی می باشد که از طریق کمک های نقدی با پرداخت در حساب بانکی یک شرکت صورت می گیرد. پس از آن اعضای شرکت شامل هیأت مدیره، مدیر اجرایی، ناظر و غیره بایست مشخص شوند تا وظایف حاکم بر شرکت تفکیک شده و به هر فرد اعلام شود. همچنین ثبت شرکت با مسئولیت محدود می بایست در دادگاه ملی لهستان ثبت شود. بدین صورت که برنامه اجرایی بایست همراه دیگر پیوست ها در قالب فرمتی خاص به واحد مربوطه ارسال شود.

در این برنامه لیست تمامی شرکای شرکت، اطلاعات مربوط به فعالیت شرکت و مشخصات اشخاصی که مجاز به نمایندگی از نهادهای گوناگون هستند به تفصیل بایست آورده شود. پس از ثبت مشخصات فوق و نهایت تأیید شرکت در بخش کارآفرینان، یک شرکت با مسئولیت محدود شخصیت حقوقی در لهستان ایجاد می شود که مالیات بر درآمد نیز بر آن تعلق می گیرد و بایست از ابتدا پرداخت شود. شرکت مسئول تعهدات با کل دارایی های خود بدون محدودیت خواهد بود. هر خارجی که به طور قانونی در لهستان اقامت داشته باشد می تواند یک شرکت با مسئولیت محدود را تأسیس و اداره کند. نکته حائز اهمیت دیگر اینکه توافق نامه های بین المللی بین دولت فرد موسس شرکت و لهستان ممکن است محدودیت ها یا حقوق دیگری را ایجاد کند.

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت و راه اندازی یک کار تجاری در لهستان یکی از ساده ترین راه حل ها جهت اخذ اقامت دائم لهستان می باشد. اجازه اقامت موقت در لهستان حداکثر به مدت سه ماه به فرد اعطا می شود که این مجوز قابل تمدید است. مجوز اقامت لهستان تنها سندی است که هر فرد در طول اقامت قانونی خود در لهستان به آن نیاز دارد و از آن طریق حق سفر به لهستان را به دست می آورد. در صورتی که قصد سفر با همگی اعضای خانواده باشد، تمامی آنها بایست اجازه اقامت داشته باشند. علاوه بر دریافت اجازه اقامت موقت لهستان، برای ثبت شرکت نیاز به ارائه مجوز ها و افتتاح حساب بانکی خاص در لهستان نیز می باشد. ثبت نام بایست تا 3 روز پس از ورود به لهستان انجام شود.

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

کلیه موارد مربوط به ثبت شرکت بایست در یکی از دفاتر ثبت شرکت صورت گیرند. مراحل ثبت نام برای اقامت دائم از همان ابتدای امر کمی سخت است، برای اخذ اقامت دائم به ارائه گذرنامه، کارت شناسایی و قرارداد اجاره نیاز است. علاوه بر این، مالک بایست فرد را طی این مراحل همراهی کند. پس از پایان ثبت نام و ارائه مدارک و اسناد لازم به همراه مبلغ سرمایه گذاری مد نظر، اجازه اقامت صادر می شود. اقامت دائم در صورتی به سرمایه گذار اعطا می شود که بدون وقفه در لهستان زندگی کرده باشد. به عبارت دیگر، وقفه ها نبایست طی مدت زمان اقامت فرد بیش از 6 ماه باشد.

برای درخواست اقامت به بیمه خدمات درمانی لهستان نیز نیاز می باشد. با توجه به کشور مبدأ متقاضی، مراحل ذکر شده ممکن است بین 6 – 3 ماه به طول انجامد. تمامی اسناد و مدارک مربوطه در ابتدا بایست به اداره مهاجرت ارسال شوند. با داشتن اقامت لهستان، می توان آزادانه به همه کشورهای شینگن سفر کرد. از جمله مدارک اصلی برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ارائه قراردادهای تجاری و شفافیت امور حسابداری طی مدت زمان مشغول به کار بودن شرکت می باشند.

اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

لهستان عضو اتحادیه اروپا است که در شرق کشور آلمان واقع شده است. لهستان اقامت موقت را به سرمایه گذاران مشاغل که می خواهند یک تجارت در این کشور داشته باشند ارائه می دهد. یکی از شروط اولیه جهت بهترین سرمایه گذاری در لهستان اثبات درآمد سالیانه 15.000 یورو می باشد که اقامت موقت به سرمایه گذاران اعطا می شود. یکی از راه های سرمایه گذاری آسان در لهستان، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد که پس از گذشت 3 سال از داشتن اجازه موقت، سرمایه گذار می تواند برای اقامت دائم خود در لهستان اقدام نماید.

پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم نیز می توان درخواست تابعیت لهستان را کرد. به طور کلی، اخذ اقامت دائم لهستان از طریق سرمایه گذاری کار ساده ای نیست اما سرمایه گذارانی که بیش از 1 میلیون یورو در اقتصاد لهستان سرمایه گذاری کنند، می توانند از تسریع در روند اقامت خود برخوردار شوند. گذرنامه لهستانی امکان مسافرت بدون ویزا به ایالات متحده و آزادی جابجایی در اتحادیه اروپا را برای دارنده آن فراهم می سازد که یکی از بهترین های گذرنامه های جهان است.

یکی از راه های ساده اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری این است که خارجی یک شرکت را در لهستان تأسیس کند (به صورت انحصاری یا مشارکتی) سپس درخواست مجوز کار در آنجا را کند. چنین فردی به طور خودکار صاحب یک شرکت می شود و نیازی به حضور و زندگی در لهستان ندارد. به عبارت دیگر، ثبت یک شرکت از طریق اینترنت نیز می تواند صورت گیرد، اما مشروط بر اینکه فرد سرمایه گذار درخواست کار در لهستان را کرده باشد و زمینه اقامت خود را فراهم آورده باشد. افرادی که به فکر اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت هستند اما از مراحل آن اطلاعاتی را در دست ندارند، می توانند با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط بوده تا بهترین و آسان ترین روش ممکن را به شما معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *