سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه

تابعیت و اقامت ایتالیا
تابعیت و اقامت ایتالیا
آذر ۲۴, ۱۳۹۸
راه های مهاجرت به فرانسه
راه های مهاجرت به فرانسه
آذر ۲۵, ۱۳۹۸
سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه

سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه

برای مهاجرت به روسیه راه های بی شماری وجود دارد که در ادامه مشاورین ارشد موسسه ماهان د انش پارسه به سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه اشاره کرده اند، بنابراین اقدام از طریق ازدواج، کارآفرینی، تحصیل و متعاقب آن یافتن کار می تواند بهترین گزینه های مورد نظر افراد باشد.

سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه

یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های ممکن برای مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. ازدواج با یک شهروند روسی این فرصت را برای هر فرد تضمین می کند که اجازه اقامت موقت برایش صادر شود. دولت روسیه به منظور ترویج ازدواج و توسعه بنیان خانواده ها این امر را برای مهاجران بدان کشور میسر ساخته است. برخی معتقدند مهاجرت از طریق کار در روسیه هم ممکن است، اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که استخدام یک کارمند خارجی در روسیه بسیار هزینه بر و سخت است مگر اینکه از طریق یک آشنا یا دوست در آنجا اقدام به کار کرد.

یکی دیگر از سریع ترین راه های ممکن جهت مهاجرت به روسیه اقدام از طریق تحصیل می تواند باشد. برای این منظور متقاضی می بایست تمامی مدارک خود را به زبان روسی ترجمه کرده و در یکی از دفاتر اسناد رسمی به امضا و مهر رسانده باشد. همچنین تمامی سوابق و مدارک تحصیلی پیشین به همراه گذرنامه معتبر (دارای اعتبار مکفی) از دیگر مدارکی هستند که نیاز به ارائه در بدو ورود به روسیه دارند.

آشنایی به زبان روسی، ارائه مدرک پزشکی دال بر صحت و سلامت کامل فرد، گواهی عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه و غیره نیز از جمله مواردی هستند که نیاز به تهیه و ارائه دارند. در نهایت، یکی دیگر از بهترین و سریع ترین راه های ممکن از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی در روسیه می تواند باشد. سرمایه گذاری در شهرهای مختلف روسیه می تواند شرایط و مبلغ مورد نیاز خود را داشته باشد. با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات مهاجرتی یا سفارت روسیه می توان از جزئیات امر آگاهی پیدا کرد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

دانشگاه های روسیه برای دانشجویان بین الملل خود برنامه های آموزشی از 1 تا 5 سال را ارائه می دهند. بنابراین تهیه کلیه اسناد در مهلت مقرر و تعیین شده به هر فرد این امکان را می دهد که بتواند از اقامت موقت در روسیه تا پایان دوران تحصیلات خود برخوردار شود. قوانین مهاجرت روسیه، شرایط اقامت قانونی اتباع بیگانه در روسیه را حتی از طریق تحصیل تعیین می کنند. شاید بتوان گفت اولین نکته حائز اهمیت این است که متقاضیان به تحصیل در روسیه، قبل از هر چیز می بایست کارت مهاجرت را تکمیل کرده و از طریق آنلاین و با تکمیل فرم های مربوطه اقدام به ثبت نام نمایند.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

پس از ثبت نام اولیه و تأییدیه گرفتن، نیاز است که دانشجو بلافاصله با گروه امور بین الملل دانشجویان دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده تماس گرفته تا از مدارک مورد نیازی که می بایست گردآوری کند، آگاهی یابد. بیشتر خارجی ها برای ورود به روسیه به ارائه گذرنامه و نیز ویزای دانشجویی نیاز دارند که این موارد نیز بایست مد نظر قرا گیرند. طریقه تمدید ویزای تحصیلی متعاقباً از طریق یکی از دفاتر محلی اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه قابل پیگیری خواهد بود. در نهایت می توان چنین گفت که مهاجرت تحصیلی به روسیه ز طریق طی کردن 5 مرحله به شرح زیر قابل پیگیری و انجام خواهد بود:

 • انتخاب گرایش، مقطع و دانشگاه مورد نظر با توجه به شرایط خود
 • جمع آوری اطلاعات و جزئیات دقیق درباره شهریه هر دانشگاه با توجه به گرایش انتخابی و نیز آگاهی از بورسیه های در نظر گرفته شده آن دانشگاه
 • گردآوری اسناد و مدارک لازم بر اساس لیست اعلام شده دانشگاه مورد نظر
 • شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و عبور از رقابتی ترین مرحله پذیرش
 • دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه و متعاقب آن اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی روسیه و در نهایت مهاجرت به آن کشور و مشغول به تحصیل شدن

مهاجرت به روسیه از طریق کارآفرینی

مهاجرت به روسیه به منظور رشد اقتصادی و کمک به صنعت تجارت آن کشور همیشه از استقبال ویژه ای برخوردار بوده است. دولت روسیه برای مهاجرینی که به منظور کارآفرینی و جذب نیروی انسانی اقدام به مهاجرت به آنجا می کنند، شرایط ویژه ای را در نظر می گیرد. کارآفرینی در روسیه می بایست بسیار هوشمندانه صورت گیرد، چرا که معمولاً میزان بقای مشاغل نوپا نسبت به همتایان بومی آنها از بقای کمتری برخوردار است. بنابراین هرچه نقش مثبت مهاجرین در تعادل سازی بخش تجاری روسیه بیشتر باشد، از استقبال و حمایت بیشتری از سمت دولت روسیه برخوردار خواهند شد.

همانطور که دولت روسیه از کارآفرینان به آنجا حمایت می کند، در صورت تخطی آنان از قوانین وضع شده نیز مجازات های مدنی و کیفری را برای آنها اجرا می کند. بدین ترتیب، بهتر است که برای کارآفرینی در هر منطقه از روسیه از قوانین وضع شده آن منطقه آگاهی پیدا کرد و در صورت امکان تطبیق با آنها سرمایه گذاری خود را آغاز نمود. وزارت امور داخلی فدراسیون روسیه اصلی ترین مقام مسئول در زمینه مهاجرت خارجیان بدانجا از طریق سرمایه گذاری است که حتی اجازه استخدام شهروندان بومی و خارجی شرکت تازه تأسیس نیز بایستی زیر نظر آن سازمان صورت گیرد.

مهاجرت به روسیه از طریق کارآفرینی

مهاجرت به روسیه از طریق کارآفرینی

کنسولگری های روسیه مسئول صدور ویزای سرمایه گذاری می باشند، بنابراین ارائه مدارک کامل و راضی کردن آنها از اولویت های اولیه و همچنین تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری از دیگر موارد اولیه و ضروری می باشند. ورود و خروج سرمایه گذاران و کار آفرینان از فدراسیون روسیه بر عهده سرویس مرزی روسیه می باشد، در هنگام عبور از سرویس یا کنترل مرزی پاسپورت، اسناد شناسایی یک شهروند خارجی بررسی شده و پس از تأیید و عبور از کنترل مرزی، به شهروندان خارجی کارت مهاجرت و اجازه کارآفرینی داده می شود.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

در این قسمت الزامات و مراحل دریافت مجوز اقامت روسیه به صورت موقت، اقامت دائم و تابعیت در این کشور از طریق ازدواج شرح داده خواهند شد. شرایط و مراحل لازم جهت اخذ اجازه اقامت در روسیه از طریق ازدواج در تاریخ هفتم نوامبر 2011 وضع شد و تاکنون تغییرات چشمگیری در آن مشاهده نشده است. برای خارجیانی است که با یکی از شهروندان روسی ازدواج کرده اند که در مرحله نخست به آنها اجازه اقامت موقت داده می شود. اجازه اقامت موقت از طریق یکی از دفاتر تحت نظارت وزارت کشور صادر می شود. روند درخواست می تواند تا شش ماه به طول انجامد. از جمله مدارک اولیه و مورد نیاز که بایستی تهیه شوند:

 • ارائه فرم درخواست
 • چهار قطعه عکس
 • گذرنامه
 • گواهی پلیس
 • اوراق درآمد متقاضی
 • گواهی پزشکی در تأیید سلامت فرد
 • ارائه شناسنامه همسری که یک شهروند روسی است ضروری می باشد.

طبق گزارشات ثبت شده، در روسیه حمایت قانونی از خارجیان دارای اقامت موقت در دفاتر محلی هر بخش از روسیه کاملاً متفاوت است. یک شهروند خارجی پس از اخذ اقامت موقت خود و اقامت حداقل یک ساله در روسیه می تواند برای دریافت اقامت دائم خود درخواست دهد. درخواست برای اخذ اقامت دائم می بایست حداقل شش ماه قبل از انقضای تاریخ اجازه اقامت موقت وی ارائه شود. همچنین نیاز است که فرد خارجی مزدوج با یک شهروند روسی حداقل سه سال به طور مشترک با آن فرد زندگی کند.

دریافت تابعیت، نیاز به اقامت در روسیه به مدت پنج سال به بالا دارد. بدین ترتیب که فردی که با یکی از شهروندان روسی ازدواج کرده می بایست این مدت زمان را با وی به طور مشترک زندگی کند. همچنین متقاضی می بایست از سرمایه لازم جهت اقامت در روسیه برخوردار باشد. توصیه می شود که برای تحقیق در مورد قوانین و اطلاعات مربوط به این گزینه و همچنین درباره کشور روسیه قبل از هرگونه اقدامی با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *