شرایط اقامت در فرانسه

شرایط تحصیل در چین
شرایط تحصیل در چین
آذر ۱۳, ۱۳۹۸
ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان
ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان
آذر ۱۵, ۱۳۹۸
شرایط اقامت در فرانسه

شرایط اقامت در فرانسه

با 5 سال زندگی متوالی در فرانسه می توانید کارت اقامت دریافت کنید که قابل تمدید است و به شما این اجازه را می دهد که تا مدت 10 سال در این کشور زیبا زندگی کنید که بستگی به موقعیت شما مثل دلیل ادامه اقامت، استخدام، چگونگی وفق پیدا کردن با جامعه فرانسه و توانایی زبان دارد. در ادامه این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه شما را با شرایط اقامت در فرانسه آشنا خواهند کرد.

الزامات و شرایط اقامت در فرانسه

بعد از 5 سال زندگی در فرانسه (در بعضی موارد کمتر) می توانید درخواست تابعیت یا اقامت دائم این کشور را داشته باشید. زندگی در فرانسه برای مدت طولانی ممکن است فراهم شدن شرایط اقامت دائم یا تابعیت پس از 5 سال را به دنبال داشته باشد، گرچه این زمان در موارد خاص نظیر ازدواج یا تابعیت فرانسوی داشتن یکی از والدین کاهش میابد. تابعیت فرانسه یا اقامت دائم هر دو گزینه اجازه ادامه زندگی برای مدتی طولانی در فرانسه را به شما می دهد.

اقامت دائم فرانسه به شما اجازه میدهد که به مدت 10 سال در این کشور بمانید و قابل تمدید است و با این وضعیت تا مدت نامحدودی می توانید به زندگی خود ادامه دهید، همچنین ممکن است مزایایی مشابه دیگر شهروندان فرانسه را داشته باشید (در حوزه آموزش، کار، بهداشت و درمان). اگر تابعیت فرانسه را انتخاب کنید یکی از شهروندان اتحادیه اروپا نیز می توانید باشید و از رفتن به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره مند شوید، اگر یک شهروند فرانسوی شوید لازم نیست ملیت خود را ترک کنید، شما می توانید دارای تابعیت دوگانه ی فرانسوی باشید. اگر در طول 10 ماه بیش از 6 ماه متوالی فرانسه را ترک کنید اقامت مداوم شما باطل می گردد که البته در برخی موارد استثناهایی نظیر: بیماری های جدی، زایمان، تحصیل یا تحقیق وجود دارد.

اقامت کاری در فرانسه

در کشور فرانسه از هر ده نفر، یکی آنها مهاجر است. مهاجران زیادی اعم از اروپایی و غیر اروپایی برای اشتغال به این کشور میروند، سیستم تامین اجتماعی فرانسه امنیت زندگی مهاجران را تضمین می کند. با وجود اینکه در خصوص دستمزد و مرخصی محدودیت وجود دارد، آمار مهاجران در این کشور رو به افزایش است و فرانسه به عنوان یک مرکز کاریابی شناخته شده است. کار پیدا کردن در فرانسه برای مهاجران سخت نیست، در بخش های عمومی و خصوصی مهاجرانی که دارای استعداد هستند به کار گرفته می شوند و دارای درآمد خوبی هستند.

  • اگر به کودکان علاقمند هستید می توانید وقت خود را با کوکان بگذرانید و پرستار کودک شوید و وظیفه مراقبت از کودکان در طول زمانیکه والدینشان سرکار هستند را بر عهده بگیرید.
  • در هر جایی از کشور باشید می توانید زبان مادری خود را آموزش دهید، مهاجران از طریق تدریس زبان می توانند درآمد خوبی کسب کنند. تعداد بسیار زیادی از مراکز آموزش و مدارس زبان برای تدریس زبان خارجی به دانش آموزان خود مهاجران را برمی گزینند.
  • هر ساله حدود 120.000 مهاجر وارد این کشور می شوند و بسیاری از آنها در کارهای فصلی و سخت مثل برداشت انگور به بومیان کمک می کنند. برای کار کردن بصورت قانونی باید مجوز کار دریافت کنید.
  • برای دانشجویان، بهترین راه کسب درآمد در حین تحصیل کارآموزی است و به مجوز کار نیاز ندارد. با این وجود امضای قرارداد آموزشی با شرکت و موسسه آموزشی لازم است.
اقامت کاری در فرانسه

اقامت کاری در فرانسه

اقامت تحصیلی فرانسه

گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه به ملیت، موقعیت و مدت زمان اقامت فرد بستگی دارد. اگر فردی ملیت اروپایی (اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) یا سوئیس را نداشته باشد و با توجه به ملیت آن فرد، برای تحصیل در فرانسه باید درخواست ویزای تحصیلی داده شود حتی اگر قصد ماندن در فرانسه برای کمتر از 3 ماه را داشته باشید.

دو نوع ویزای تحصیلی کوتاه مدت وجود دارد: ویزای اقامت کوتاه مدت برای تحصیل و ویزای رقابتی دانشجویی، که اگر توسط یک موسسه فرانسوی برای آزمون یا مصاحبه از شما دعوت شود باید برای درخواست یکی از ویزاها اقدام کنید. افراد بعضی از کشورهای غیر اروپایی در صورتیکه بیش از 90 روز اقامت داشته باشند نیاز به ویزا ندارد. اگر فردی ملیت اروپایی (اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) یا سوئیس را نداشته باشد برای تحصیل، تحقیق یا کارآموزی در فرانسه باید درخواست ویزای تحصیلی دهد. دو نوع ویزای تحصیلی بلندمدت وجود دارد:

  • ویزای تحصیلی بلند مدت برای اجازه اقامت فرانسه: این نوع ویزا اجازه زندگی در فرانسه بدون نیاز به مجوز اقامت به مدت یکسال را به شما می دهد و تایید ویزا هنگام ورود نیز ضروری است.
  • ویزای بلند مدت موقت: با این ویزا به مدت یکسال می توانید در فرانسه بمانید و هنگام ورود نیاز به تایید آن نیست، این نوع ویزا قابلیت تمدید ندارد.
اقامت تحصیلی فرانسه

اقامت تحصیلی فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

فرانسه یک کشور نسبتا ثروتمند است و هزینه های زندگی در فرانسه نسبتا بالاست (15% بالاتر از ایالات متحده). بر اساس آمار هزینه اجاره یک آپارتمان در پاریس در مقایسه با دیگر شهرهای فرانسه تقریبا دوبرابر است، حتی هزینه مواد غذایی هم 10 – 20% بیشتر است. در کلان شهرهای فرانسه هزینه های زندگی بسیار بالاست و فراموش نکنید که فرانسه یکی از بالاترین استانداردهای دنیا را دارد. مردم فرانسه به علت شراکت های مالی زیادی که دارند به هر اتفاقی که در کشورشان رخ می دهد بسیار اهمیت می دهند.

هزینه زندگی در فرانسه بستگی به محل و چگونگی زندگی در آنجا دارد حتی می توانید یک زندگی مقرون به صرفه داشته باشید. هزینه زندگی در پاریس بسیار زیاد است و ماریس در مرکز این شهر میتواند بالاترین هزینه زندگی در فرانسه را داشته باشد. خدمات آب و گاز نسبتا ارزان اند اما برق مخصوصا برای پخت و پز و گرم کردن دارای هزینه ی بیشتری است، برای صرفه جویی می توانید از بخاری گازی و اجاق گاز استفاده کنید.

خدمات بهداشت و سلامت در فرانسه جزء بهترین خدمات در جهان است و اگر عضو سیستم تامین اجتماعی فرانسه باشید، هزینه های فوق العاده بهداشت و درمان را دربر می گیرد و بقیه هزینه درمان یا دارو با یک بیمه درمانی پرداخت می شود. بطور کلی فرانسه به امید کاهش عظیم هزینه های زندگی انتخاب برتر نمی باشد به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان بازسازی شده از 80.000 یورو تا 200.000 یورو متغیر است.

پیدا کردن خانه در مرکز شهر سخت است اما با هزینه بالا امکان پذیر خواهد بود. اگر تا محدوده 5 کیلومتر دورتر از مرکز شهر بروید انتخاب های بیشتری خواهید داشت، شروع قیمت اجاره ها از 350 برای آپارتمان و 600 یورو برای خانه می باشد. در خصوص راه های مهاجرت به فرانسه می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *