شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسه
تحصیل دوره زبان در فرانسه
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹
تحصیل در مجارستان
تحصیل در مجارستان
خرداد ۵, ۱۳۹۹
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

دولت فرانسه هر ساله برای جذب دانشجویان بین المللی بسیار به دنبال ایجاد جذابیت هایی می باشد، که برخورداری از شرایط تحصیل رایگان در فرانسه یکی از این موارد است. با این حال تحصیلات در فرانسه برای شهروندان فرانسوی و شهروندان منطقه اقتصادی اروپایی کاملاً رایگان است. یکی از بورسیه های اعطایی معروف فرانسه بورسیه تحصیلی ایفل است که با هدف ترغیب دانشجویان به تحصیلات عالی انجام می شود. اگرچه این بورسیه تمامی هزینه های تحصیلی را پوشش نمی دهد اما می تواند به صورت یک کمک هزینه اعمال شود تا متقاضیان تحصیل در فرانسه بتوانند هزینه های زندگی خود را تأمین کنند. سوالات خود را می توانید از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بپرسید.

الزامات و شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

یکی از شرایط خاص برای دانشجویان بین الملل جهت برخورداری از تحصیل رایگان در فرانسه این مورد است که، متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی می بایست حداقل یک سال گذشته را در خارج از فرانسه گذرانده باشند. اعطای بورسیه تحصیلی فرانسه شامل کسانی می شود که سوابق تحصیلی بسیار خوبی را داشته باشند. همچنین کلیه سوابق مربوط به وضعیت مالی فرد همچون وضعیت اقتصادی و خانوادگی وی مورد ارزیابی قرار می گیرند. زندگی در فرانسه در مقایسه با آمریکا بسیار کم هزینه تر است، اما باز هم هزینه ها و دغدغه های خاص خود را دارد. بنابراین دولت فرانسه علاوه بر اعطای برخورداری از تحصیل رایگان برای کسانی که توانایی تأمین مخارج تحصیل خود را ندارند، امکان کار کردن آنها به صورت پاره وقت را نیز فراهم کرده است.

برای اینکه دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی بتوانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند، تنها مجاز به کار حداکثر 19.5 ساعت در هفته می باشند. که این امر مشمول تعطیلات نمی شود و در تعطیلات دانشجویان مجاز به انجام کار تمام وقت و بیش از این ساعت می باشند. در فرانسه کمک های مالی و بورسیه های متعددی وجود دارد که با توجه به دانشگاه انتخابی و وضعیت مالی فرد متقاضی امکان استفاده از بهترین آیتم متناسب با شرایط هر فرد امکان پذیر می باشد.

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

در صورتی که بخواهیم تحصیل پزشکی در فرانسه 2020 را با کشور توسعه یافته ای همچون ایالات متحده آمریکا مقایسه کنیم می توان به این نکته اشاره کرد که حتی در صورت پرداخت شهریه ترم اول پزشکی در فرانسه که مبلغی حدود 264 دلار آمریکا می شود. تحصیل در فرانسه در مقایسه با آمریکا رایگان تلقی می شود، چرا که این مبلغ برای گرایش پزشکی هزینه ای بسیار ناچیز است. به طور کلی، شهریه تحصیل در فرانسه بر اساس دانشگاه های آن کشور تعیین می شود و نمی توان یک شرط خاص را برای تمامی دانشگاه های آن کشور یکسان دانست. به عبارت دیگر، به دلیل برخی هزینه های اضافی که توسط دانشگاه تعیین می شود، کل پرداخت ممکن است کمی متفاوت باشد.

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

یکی از دانشگاه های پزشکی ارزان قیمت فرانسه دانشگاه دکارت پاریس می باشد که مبنای پرداخت شهریه خود را بر خلاف مقررات مربوط به هزینه پیشنهادی دولت گذاشت؛ و آن این بود که مصوب شد هر دو شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا سالانه مبلغ یکسانی را پرداخت کنند. بنابراین، یکی از ارزان ترین و به صرفه ترین دانشگاه های پزشکی دنیا برای دانشجویان بین الملل شناخته می شود. یکی از شروط اصلی پذیرش دانشجویان بین الملل در دانشگاه های پزشکی فرانسه داشتن سوابق تحصیلی بسیار خوب می باشد.

همچنین تسلط و مهارت کافی در زبان فرانسه نیز خود می تواند یک امتیاز ویژه محسوب شود، اما به طور کل داشتن مدرک بین الملل و تسلط در زبان انگلیسی در بدو ورود کفایت می کند. برخی دانشگاه های پزشکی فرانسه آزمون ورودی دارند که شرط قبولی دانشجویان خود یا حتی اعطای بورسیه تحصیلی به آنها را کسب نمره قبولی در آن می دانند. جدای از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی اختصاص داده شده به گرایشات پزشکی، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تحصیل پزشکی در کشور توسعه یافته ای همچون فرانسه حتی در صورت عدم دریافت بورسیه تحصیلی نیز به ندرت در ماه بیشتر از 1000 دلار هزینه می برد که این خود اثبات کننده تحصیل بسیار مقرون به صرفه در فرانسه می باشد.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه طی کردن یک دوره پنج ساله است که مبتنی بر یک برنامه درسی مدرن با بالاترین استانداردهای آموزش دندانپزشکی در اروپا و آمریکای شمالی است. بنابراین اولین گزینه لازم برای متقاضیان به تحصیل در این گرایش خاص در فرانسه این است که توانایی دنبال کردن این سیستم آموزشی را داشته باشند. همچنین سازگاری با محیط آموزشی همچون شرکت در کلاس هایی در مراکز پیشرفته فرانسه از جمله اتاق آناتومی و آزمایشگاه بررسی مهارت های بالینی و فنی با شبیه سازهای بیمار و تحقیق در طیف وسیعی از تجهیزات دندانپزشکی از دیگر ملزومات اولیه است.

توانایی تطبیق و سازگاری خود با سیستم آموزشی فرانسه برابر است با قابلیت تطابق با سیستم بهداشت دهان و دندان جهانی، چرا که دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه یک محیط یادگیری مشترک و به روز را دنبال می کنند. فارغ التحصیلان دندانپزشکی با هر نژاد و ملیتی که باشند به طور خودکار واجد شرایط برای کار به عنوان پزشک عمومی در هر نقطه از 32 کشور اتحادیه اروپا و نیز کشورهای عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا هستند. عضویت در انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا تضمین می کند که هر گونه به روز رسانی اطلاعات و شایستگی های دندانپزشکی سیستم اروپایی بایست توسط فارغ التحصیلان رعایت شود.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه

همچنین فارغ التحصیل حق کار کردن در هر یک از کلینیک های خصوصی، بیمارستان های خصوصی و عمومی و مطب های مخصوص دندانپزشکی را دارد. البته تمامی اولویت های فوق بسته به پشتکار و توانایی دانشجو در زمان تحصیل وی دارد. شاید بهتر باشد متقاضیان برای دور نماندن از برنامه تحصیلی، ترم اول را با پرداخت شهریه ثابت و متغیر دانشگاه به تحصیل مشغول شوند و با اثبات توانایی خود از ترم های بعدی مشمول بورسیه تحصیلی و قابلیت استفاده از تحصیلات رایگان شوند. همچنین وضعیت مالی و خانوادگی دانشجو نیز از پیش از ورودش به دانشگاه و فرانسه تا پس از آن مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نیاز دانشگاه تا حد امکان به آن فرد جهت تکمیل کردن تحصیلاتش کمک می نماید.

هزینه اقامت در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه با توجه به سبک زندگی هر فرد و شهری که انتخاب می کند و در آن ساکن می شود متفاوت است. به طور مثال، هزینه زندگی در شهر پاریس نسبت به حومه و مناطق دور افتاده فرانسه بسیار بیشتر است. حتی هزینه هفتگی خورد و خوراک فرد نیز بستگی به این امر دارد که وی از یک سوپر مارکت بزرگ یا از یک بقالی کوچک محلی خرید کند. یکی از عمده مزایای زندگی در فرانسه بازارهای دایر خارج از شهری آن می باشد که هر نوع کالایی با قیمت بسیار مناسب در آنها یافت می شود.

هزینه اجاره یک آپارتمان تنها شامل رهن و اجاره یک محل نمی شود و شامل هزینه های دیگری همچون نگهداری ساختمان و پرداخت دیگر قبوض نیز می شود. از این رو، هر چه محل اقامت انتخابی فرد مجلل تر و لوکس تر باشد به مراتب هزینه های نگهداری و خدمات دیگر آن نیز افزایش می یابد. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، اگر بخواهیم یک مبلغ حدودی برای هزینه اقامت در فرانسه را ذکر کنیم می توان گفت که هزینه نگهداری یک واحد مسکونی با امکانات در حد متوسط به طور ماهیانه حدود 25 یورو (معادل 29.75 دلار) می شود.

هزینه اقامت در فرانسه

هزینه اقامت در فرانسه

همچنین هزینه های آب و برق به وسعت ملک فرد و نیز آب و هوا بستگی دارد. به طور معمول، هزینه گاز و برق در بهار و تابستان در یک خانه خارج از شهر و در سردترین منطقه فرانسه در ماه حدود 100 – 50 دلار خواهد شد. هزینه تلفن، اینترنت و دیگر خدمات رسانه ای کابلی حدود 60 دلار در ماه می شود. توصیه می شود برای برآورد دقیق هزینه های زندگی و اقامت فرانسه، پس از انتخاب منطقه و شهر مورد نظر خود به بررسی قیمت های لحاظ شده در آن محل برای هر فرد پرداخته و بعد آن مبلغ را ضرب در تعداد نفرات مورد نظر کنید.

شرایط زندگی دانشجویی در فرانسه

شاید بتوان گفت اولین نکته ای که برای دانشجویان ساکن فرانسه لذت بخش خواهد بود قرار گرفتن در معرض فرهنگ شگفت انگیز آن کشور می باشد. معمولاً دانشگاه ها برنامه های خود از قبیل: کنفرانس ها، سمینارها، دورهمی ها، فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت های خود را در فضای باز برگزار می کنند. اولویت اصلی دانشگاه های فرانسه بر روی یادگیری دانشجویان به شیوه ای خلاقانه و لذت بخش می باشد. کلیه فعالیت هایی که توسط دانشکده ها و دانشگاه ها برنامه ریزی شده است، سرگرمی زیادی را برای دانشجویان رقم می زند. اما بسته به کالج و دانشگاه انتخابی هر فرد، شرایط می تواند متفاوت باشد.

یکی از امتیازات ویژه دانشجویان برخورداری از تخفیفات خاص دانشجویی و ارائه بلیط هایی ارزان قیمت برای بازدید از موزه ها، کنسرت ها، سالن های تئاتر و دیگر اماکن تفریحی فرانسه می باشد. مدرن ترین و کامل ترین امکانات ورزشی در هر دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که مستلزم پرداخت هزینه ناچیزی برای پیوستن به این گروه ها است. اکثر دانشگاه های فرانسه امکان دسترسی سریع و راحت به اینترنت را برای دانشجویان خود فراهم می کنند تا به راحتی در ارتباط با جهان بمانند.

کسانی که در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند نیز علاوه بر دسترسی به اینترنت پر سرعت، می توانند از دیگر امکانات دانشگاه همچون کتابخانه و کافی شاپ نیز بهره مند شوند. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های فرانسه، انتخاب زمان و تاریخ کلاس ها با توجه به نظر خود دانشجو می باشد. چرا که طیف گسترده ای از برنامه ها و زمان بندی کلاس ها برای راحتی هر چه بیشتر دانشجویان ارائه می شود.

مسابقات زیادی نیز در زمینه های گوناگون از ورزشی گرفته تا مطالعاتی و پژوهشی برای دانشجویان برگزار می شود که نه تنها یادگیری آنها را لذت بخش تر می سازد، بلکه باعث توزیع کار تیمی و ایجاد یک رقابت سازنده می شود. مهمترین نکته قبل از هر چیز در خصوص موارد گفته شده اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می باشد، که در این خصوص مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه با سال ها تجربه آسان ترین راه ممکن را به شما معرفی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *