شرایط خرید ملک در فرانسه

اقامت دانشجویی در فرانسه
اقامت دانشجویی در فرانسه
خرداد ۷, ۱۳۹۹
مهاجرت گروه درمان به سوئد
خرداد ۲۳, ۱۳۹۹
شرایط خرید ملک در فرانسه

شرایط خرید ملک در فرانسه

واحد ارزی فرانسه یورو می باشد که خریداران ملک در این کشور بایست سرمایه خود را بر اساس آن واحد تنظیم کرده و بسنجند. عقد قرارداد خرید مابین طرفین از دیگر شرایط خرید ملک در فرانسه می باشد که بایست در یکی از دفترخانه های رسمی مخصوص این کار تنظیم شود و به صورت دستی نوشته شدن امری غیر قانونی است که اگر در آینده مشکلی برای خریدار یا فروشنده پیش آید امکان رسیدگی به آن میسر نمی باشد. اطلاعات بیشتر را از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

الزامات و شرایط خرید ملک در فرانسه

در چند سال اخیر شاهد ظهور تغییرات بسیاری در بازار املاک کشورهای اروپایی بوده ایم که کشور فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. بر اساس آخرین آمار به دست آمده در فرانسه در سال اخیر حدود 30.000 سرمایه گذار خارجی ثبت نام کردند. امکان خرید ملک در فرانسه از هر نوعی همچون آپارتمان، ویلا، زمین، کافه، کلوپ، رستوران، ملک تجاری، هتل و غیره برای خریداران ملک با هر ملیتی وجود دارد و تنها شرط ممکن برای این منظور داشتن سرمایه کافی و لازم می باشد. در صورتی که خریدار تمایل داشته باشد از طریق یکی از موسسات و آژانس های مسکن اقدام نماید، در مرحله اول می بایست فرم های مربوط به این امر را دانلود کرده و تکمیل نماید. در این فرم ها اطلاعات دقیقی همچون مشخصات هویتی و فردی و میزان سرمایه فرد بایست به طور دقیق آورده شود.

امکان خرید ملک و واریز هزینه به صورت حضوری یا از طریق آنلاین وجود دارد. بر اساس آخرین برآوردهای کسب شده قیمت ملک در فرانسه در مقایسه با دیگر همسایگان آن همچون اسپانیا و هلند به ترتیب بیش از 20 و 40 درصد کاهش داشته است که این به نفع خریداران خارجی می باشد. اما در مقابل، با قیمت ملک در داخل خود فرانسه از سال 2017 به بعد آمار رشد نرخ فزاینده ای به چشم می خورد که از حدود 3.3 تا حتی 8.6 % رشد قیمت را به همراه داشته است. امکان درخواست و دریافت وام جهت خرید ملک نیز وجود دارد و این امر برای خارجیان نیز مقدور می باشد.

هزینه خرید ملک در فرانسه

خریدار یک ملک بایست در ابتدای امر و قبل از هر گونه اقدامی، سر قیمت نهایی ملک با مالک به توافق برسد و پس از آن به مدت دو تا سه ماه از وی فرصت بگیرد که این قیمت پابرجا می ماند. در این مدت که خریدار در حال بررسی شرایط و در تدارک وجه مورد نیاز می باشد، مالک حق فروش ملک خود به فردی دیگر را نخواهد داشت. اما خریدار می تواند هر زمان که منصرف شد، سپرده خود را پس بگیرد. به طور معمول، حدود 10 % از قیمت کل ملک بایست پس از توافق طرفین به حساب مالک واریز شود و در صورت انصراف خریدار پس از مدت زمان تعیین شده، مالک حق این را دارد که در صورت از دست دادن مشتری دیگر، مقداری از وجه 10 % را به عنوان جریمه فرد خریدار از مبلغ کل کسر نماید.

هزینه خرید ملک در فرانسه

هزینه خرید ملک در فرانسه

هزینه مربوط به خرید ملک در فرانسه بسته به شرایط متفاوتی همچون نوع ملک، مساحت و وسعت آن، محل استقرار ملک و امکانات موجود در آن مانند آسانسور، استخر و مواردی این چنین می تواند تحت الشعاع قرار بگیرد. همچنین برای کمک به حال خریدار در هنگام خرید، امکان استفاده از تسهیلات بانکی مخصوص خرید مسکن نیز وجود دارد. این تسهیلات برای هر دوی فرانسویان و خارجیان علاقمند به خرید ملک در فرانسه در دسترس می باشند. هزینه خرید ملک ممکن است هزینه دفترخانه (که شامل برخی هزینه های مربوط به فروش است) و هزینه تعمیرات و یا پرداخت برخی قبوض و بیمه نامه را نیز در بر بگیرد. این هزینه ها توسط دولت تعیین می شوند و بسته به مالیات وضع شده برای هر ملک می توانند از حدود 6.500 یورو تا 60.000 یورو و یا حتی بیشتر نیز باشند. در کل، دیگر هزینه های مربوط به خرید ملک در فرانسه نبایست بیشتر از 10 % از ارزش کل ملک خریداری شده باشند.

اجاره ملک در فرانسه

آگاهی از حقوق دقیق به عنوان یک مستأجر در فرانسه به هنگام اجاره ملک می تواند از فرد محافظت کند. چرا که سیستم اجاره ملک در فرانسه یک سیستم پیچیده است که بایست برای درک آن سیستم حقوقی اجاره در فرانسه درک شود. توصیه اولیه برای هر فرد سرمایه گذار خارجی این است که از طریق یکی از دفاتر املاک در فرانسه اقدام نماید. آژانس های املاک فرانسه می توانند خریدار را پیش از امضای قرارداد و اجاره ملک مورد نظر از شرایط و قوانین مربوط به اجاره نامه در فرانسه آگاه نمایند.

حدود 36 % از مردم فرانسه منازل خود را اجاره می دهند که با میانگین اتحادیه اروپا برابر است. این آمار شامل مهاجران بسیاری که طی اقامت اولیه خود در فرانسه اجاره ملک را انتخاب می کنند نیز می شود. مانند بسیاری از کشورها، نوع و قیمت اجاره ها بسته به مواردی بسیار می تواند متفاوت باشد. قابل ذکر است که اجاره ملک در شهرهای بزرگ فرانسه همچون پاریس نسبت به شهرهای کوچک آن بیشتر است. در سال 2008، بازار مسکن فرانسه مانند دیگر نقاط اروپا رکود شدیدی را تجربه کرد و از سال 2015 به بعد رشد فزاینده خود را آغاز کرد. سازمان ناظر به اجاره و خرید ملک در فرانسه، وزارت امور خارجه فرانسه می باشد که از طریق مراجعه به آن نیز می توان از آخرین شرایط و قیمت های وضع شده آگاهی پیدا کرد.

اجاره ملک در فرانسه

اجاره ملک در فرانسه

یکی از شرایط خاص اجاره ملک در فرانسه مدت زمان آن است که مدت قرارداد از همان ابتدای امر می تواند از یک ماه تا سه سال تنظیم شود. اما در صورتی که مستأجر از شرایط اولیه وضع شده تخطی کند پس از سه ماه اخطار دادن و در صورت درست نکردن اوضاع، صاحبخانه حق فسخ قرارداد و بیرون کردن وی را با ارائه اسناد مکفی دارد. مدارک مورد نیاز برای اجاره ملک مدارک شناسایی، قراردادهای کاری، در صورت مشغول به تحصیل ارائه کارت دانشجویی، اثبات حمایت مالی مکفی، در صورت وجود موارد اجاره نامه قبلی می باشد.

شرایط خرید ملک در استراسبورگ

شهر استراسبورگ فرانسه از لحاظ تجاری از موقعیت بسیار ارزشمندی برخوردار است که در بخشی از منطقه زیبای آلزاس واقع شده است. جمعیت این شهر حدود 273.000 می باشد و در محدوده اطراف آن نیز کمتر از 713.000 نفر سکونت دارند. این شهر در منطقه مرزی با آلمان واقع شده است و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا شناخته شده است. معماری زیبا، خاص و منحصر به فرد استراسبورگ به خصوص در رابطه با کلیسای منحصر به فرد آن که مربوط به قرن یازدهم می باشد، جایگاه ویژه ای به این منطقه داده است. همچنین وجود چندین نهاد دولتی بین المللی کتابخانه ملی و دانشگاهی، مراکز فرهنگی تأثیر گذار و دادگاه حقوق بشر و غیره در آن، بر شکوه این شهر افزوده است.

یکی از موارد قابل ملاحظه در استراسبورگ وجود آپارتمان های بسیار است که به جرأت می توان اذعان کرد حدود 90 % کل شهر را پوشش داده اند. از این رو، شروع قیمت خرید ملک در استراسبورگ از حدود 2900 یورو شروع می شود. سبک کلی شهر بر پایه اصول سلطنتی ساخته شده است و می توان گفت یکی از شرایط اصلی خرید ملک در این شهر برای خریداران بین الملل علاقمندی به سبک معماری قدیم و ادغام آن با سبک نوین می باشد و این بدان معنا است که ممکن است هزینه لازم برای خرید ملک در این شهر از دیگر شهرهای فرانسه بیشتر باشد.

فراهم سازی تمامی اسناد و مدارک لازم مربوط به خریدار، از جمله گردش حساب بانکی، میزان سرمایه، اسناد هویتی و وضعیت تأهل وی، دلیل و هدف اصلی از خرید ملک در استراسبورگ و غیره برای شروع ثبت نام الزامی می باشد. همچنین خریدار می بایست از طریق یکی از دفاتر رسمی مربوط به این امر اقدام نماید و ریسک تنهایی اقدام کردن برای خرید هر گونه ملکی در این شهر را کنار بگذارد. چرا که صنعت معماری خاص و زیبای این شهر، امکانات ویژه ای را در برخی جاها فراهم کرده است که نیاز به بررسی بیشتر و کارشناسانه دارد. برای اطلاع از هزینه زندگی در فرانسه، مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات دقیقی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *