شرایط زندگی در انگلستان

دانشگاه های روسیه
دانشگاه های روسیه
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸
تحصیل دکترا در چین
تحصیل دکترا در چین
خرداد ۳۰, ۱۳۹۸
شرایط زندگی در انگلستان

شرایط زندگی در انگلستان

زندگی در انگلستان رویای بسیاری از مهاجران است. شادی شهر و جامعه ی چند فرهنگی آن هر سال میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. شرایط زندگی در انگلستان به نسل های بی شماری از اتباع انگلیسی و خارجی باز می گردد. به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه جذابیت های کشور انگلستان بسیار زیاد و متنوع است و همین دلیل باعث می شود بسیاری از مردم فکر رفتن به آن جا را در سر داشته باشند.

شرایط زندگی در انگلستان چگونه است

هزینه های زندگی در انگلستان گران است، شاخص قیمت برای شهر لندن 222 می باشد. این شاخص نشان می دهد که غذا، اجاره و سایر موارد ضروری در لندن بیش از دو برابر گران تر از میانگین شهرهای جهان است. شفیلد (Sheffield)، شهری است در بریتانیا که پایین ترین رتبه در این شاخص یعنی 132 را دارد. میانگین اجاره ی یک آپارتمان کوچک در انگلستان 972.96 دلار می باشد.

نرخ بیکاری در انگلستان طی ماه های مارس تا می 2018 4.2 درصد بوده است، در حالی که ایرلند شمالی تقریبا رکورد جدیدی را با نرخ کم 3.5 درصد به دست آورد. به منظور مقایسه باید گفت که این میزان در ایرلند شمالی در مدت کوتاهی پس از رکود اقتصادی سال 2008 8.2 درصد بود.

طبق گزارش دفتر ملی آمار، 7.3 درصد از جمعیت انگلستان فقر مداوم را تجربه می کنند. شرایط برای زنان کمی بدتر است، چرا که 8.2 درصد از جمعیت زنان در مقایسه با تنها 6.3 درصد از جمعیت مردان، این فقر را تجربه می کنند. در کل، بریتانیا و ایرلند شمالی دارای نرخ فقر 16.7 درصد می باشند و این میزان کمی کمتر از میانگین اتحادیه ی اروپا یعنی 17.3 درصد است.

مزایا و معایب زندگی در انگلستان

کیفیت زندگی در انگلستان بسیار بالا است. مطالعه ی اخیر در مورد کیفیت زندگی، بریتانیا در رتبه ی پنجم تمام کشورهای اروپایی قرار دارد. این لیست، به سرعت پهنای باند، آلودگی، هزینه ی زندگی و بسیاری از عوامل دیگر توجه می کند. جدا از هر چیزی در این مطالعه، انگلستان بیشترین درصد تولید ناخالص داخلی خود را صرف تفریح ​​و فرهنگ کرده است.

مزایا و معایب زندگی در انگلستان

مزایا و معایب زندگی در انگلستان

فقر مطلق در میان کودکان انگلیسی در حال افزایش می باشد. فقر مطلق به معنی زندگی در یک خانواده که نتواند یک سطح استاندارد از زندگی (پناهگاه، لباس و غذا) را به دلیل درآمد کم حفظ کند، تعریف می شود. بنیاد جوزف رونتری (Joseph Rowntree) و شورای تحقیقات اقتصادی و اجتماعی پیش بینی کردند که فقر مطلق کودکان در انگلستان تا 4 درجه بیشتر می شود. این افزایش احتمالا ناشی از کاهش اخیر در مزایای دولت برای خانواده های همراه با کودک و کم درآمد است.

برای زنان امن تر است تا خارج از انگلستان زایمان کنند. طبق گزارش سالانه ی وضعیت مادران جهان، زنانی که در انگلستان زایمان خود را انجام می دهند بیشتر از دو برابر احتمال مرگ در دوران بارداری یا زایمان نسبت به زنان لهستانی را دارند. از 25 کشور برتر جهان برای مادران، انگلستان در رتبه ی 24 ام قرار دارد.

طبق گزارش مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری، مبلغ 230000 پوند (تقریبا 300000 دلار) برای رشد یک کودک در انگلستان هزینه می شود. به منظور مقایسه باید گفت حدود 234000 دلار برای رشد کودک در ایالات متحده هزینه می شود. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند به این امر کمک کند، از جمله هزینه های غذایی کمتر در ایالات متحده و منابع زمینی بیشتر.

واقعیت های زندگی در انگلستان

انگلستان در مورد تساوی و برابری زنان در جهان رتبه دارد. انجمن اقتصاد جهانی، سالانه گزارش جهانی فاصله ی جنسیتی را منتشر می کند که از لحاظ مشارکت اقتصادی، پیشرفت های تحصیلی، بهداشت و توانمند سازی سیاسی، بهترین تا بدترین کشورها را رتبه بندی می کند. در غرب اروپا، بریتانیا در رتبه 15 قرار گرفته است.

میانگین زنان نسبت به مردان 20 درصد کمتر می باشد. فراتر از درآمد، 80 درصد از زنان درگیر کارهای خانه هستند، در حالی که از هر سه مرد یک نفر به این کار مشغول است. حدود نیمی از زنان کارگر و یک سوم مردان کارگر نیز حداقل یک ساعت در روز را برای مراقبت از کودکان و یا سالمندان یا افراد معلول صرف می کنند.

نه تنها زنان پول کمتری را در این کار به دست می آورند بلکه کارهای بدون دستمزد زیادی را انجام می دهند. با این حال، بسیاری از رهبران به طور جدی با این کار مبارزه می کنند. شهردار لندن، Sadiq Khan، نخستین “حسابرسی دستمزد زن و مرد” برای پرداخت حقوق کامل توسط دولت را منتشر کرد. او همچنین برنامه هایی را برای تضمین انعطاف پذیری و استخدام عادلانه اجرا کرد.

انگلستان فعالیت های زیادی در رابطه با برابری نژاد انجام داده است. نخست وزیر Theresa May به منظور تفهیم تنوع و برابری، خواستار تحقیق در مورد این موضوع شد. در حالی که 4 درصد از سفیدپوستان بریتانیایی بیکار بودند، اما نرخ بیکاری سیاه پوستان 10 درصد بود. احتمال اینکه مردان سیاه پوست در زندان بمانند و به قید وثیقه آزاد نشوند، زیاد است.

واقعیت های زندگی در انگلستان

واقعیت های زندگی در انگلستان

سازمان هایی مانند انجمن برابری و تنوع با این روند از طریق فعالیت های سیاسی در مبارزه هستند. این سازمان یک گروه ملی است که مردم و سازمان های مختلف را برای مبارزه با ستم و مبارزه برای حقوق بشر در کشور جمع می کند. علی رغم هزینه بالای زندگی، انگلستان کشوری متنوع و پررونق است. در حالی که از لحاظ برابری نژادی و جنسیتی می تواند بهتر باشد، قطعا یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در جهان است. اگر چه کاملا مثبت نیست.

فرهنگ مردم انگلستان

مردم به دلیل جاذبه ی شهری و زندگی متنوع فرهنگی، روحیه ی ماجراجویی و کارآفرینی، فرصت های متعدد و شیوه ی زندگی متفاوت و شاید تاریخچه ی انگلستان مجذوب این کشور می شوند. پس از همه ی این موارد، برای اکثریت مردم در قرن نوزدهم، انگلستان بزرگترین کشور و امپراتوری جهان بود. زندگی در انگلستان نیز مزایای اقتصادی زیادی دارد، این شهر به عنوان “مرکز بین المللی تجارت و نوآوری” (به گفته ی شهردار آن)، یک بازار کار امید بخش برای افراد جویای کار که در انگلستان زندگی می کنند و همچنین منابعی از استعداد و توانایی برای کارفرمایان ارائه می دهد.

این جامعه بسیار متنوع و متشکل از افرادی است که دارای زمینه های مختلف مالی و ریشه های قومی می باشند. بیش از 300 زبان توسط 8.1 میلیون نفر که در حال حاضر در انگلستان زندگی می کنند، صحبت می شود. چند فرهنگی، گرچه اغلب به عنوان یک مفهوم اجتماعی به چالش کشیده شده است اما در سراسر این کشور قابل توجه می باشد. شما مطمئنا در زندگی روزمره ی خود مردمانی از نژادها و مذاهب مختلف را ملاقات خواهید کرد. فضای حاکم بر زندگی در لندن از نوع همزیستی و بردباری است.

بخش فرهنگی عظیم انگلستان این کشور را به جذاب ترین مکان برای زندگی تبدیل کرده است. همچنین صنایع خلاق تجاری به طور قابل توجهی به اقتصاد انگلستان کمک می کند. این کشور با ایجاد ارتباط میان فرهنگ و تجارت، هنرمندان و افراد دارای ایده را به عنوان کارآفرین و سرمایه گذار که به دنبال خلاقیت و نوآوری هستند را جذب می کند.

12 موسسه ی آموزش عالی تخصصی هنر در این شهر بدون شک نقش مهمی در ایجاد این مرکز فعالیت های فرهنگی ایفا می کند. در این مقاله آشنایی شما با شرایط زندگی در انگلستان بود، چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر در خصوص موارد گفته شده داشتید می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *