شرایط مهاجرت به روسیه

دانشگاه سوربن فرانسه
دانشگاه سوربن فرانسه
دی ۱, ۱۳۹۸
زندگی در لوکزامبورگ
زندگی در لوکزامبورگ
دی ۲, ۱۳۹۸
شرایط مهاجرت به روسیه

شرایط مهاجرت به روسیه

با فراز و نشیب هایی که امروزه کشور روسیه دارد، اما همچنان مقصد مناسبی جهت مهاجرت می باشد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد شرایط مهاجرت به روسیه ارائه شده است، همچنین شما اطلاعات مفیدی در مورد امکان اقامت در روسیه و دریافت مجوز اقامت پیدا خواهید کرد. کارشناسان موسسه ماهان دانش پارسه در اختیار شما هستند تا اطلاعات به روزی را ارائه دهند.

الزامات و شرایط مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه تحت نظر مدیریت امور مهاجرت انجام می شود و راه خوبی برای اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. روسیه یکی از آزادترین سیاست های مهاجرت در دنیا را در اختیار دارد و با پنج سال زندگی در این کشور و تسلط به زبان رسمی آنها و عدم ارتکاب به جرم می توان جز شهروندان این کشور شد. فرآیند صدور مجوز کار برای اتباع خارجی در شرکت های روسیه طولانی و مشکل است و بعضی اوقات بیش از یک سال طول می کشد. صدور مجوز کار برای کارمندان دارای مهارت با هزینه حداقل 167.000 روبل در ماه همراه است و کارفرما باید ضوابط خاصی از جمله اطلاعیه پرداخت حقوق به مقامات مهاجرتی را رعایت کند. برای مهاجرت به روسیه ارائه موارد زیر به دولت الزامی است:

 • ترجمه رسمی و محضری از تمام اسناد و مدارک خارجی
 • تسلط به زبان و قوانین این کشور
 • عدم سابقه داشتن بیماری های خطرناک
 • اثبات داشتن پول کافی برای زندگی

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

کشور روسیه دارای بیش از 600 دانشگاه خصوصی و دولتی است. متقاضیان غیر تبعه ی روسیه می توانند در دانشگاه هایی که تدریس به زبان انگلیسی می باشد تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های روسیه برخلاف دیگر کشورها دارای آزمون ورودی نیست اما گذراندن دوره یک ساله پیش دانشگاهی الزامی است. برای تحصیل در مقطع دکترا محدودیت سنی وجود دارد و دانشجو باید در سن 28 تا 35 باشد. اگر شخص متقاضی تحصیل در روسیه، دانشگاه خاصی در نظر داشته باشد آن دانشگاه برای آن شخص درخواست ویزای دانشجویی می دهد، این کار 3 الی 5 هفته زمان می برد و حدود 30 یورو هزینه آن می باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

این روند ممکن است زمان بیشتری ببرد و بهتر است این مراحل را از 3 ماه قبل از ورود به این کشور طی کرد. مدت زمان اعتبار ویزای اولیه 3 ماه می باشد اما اگر شخص متقاضی در حال انجام برنامه تحصیلات تکمیلی باشد امکان تمدید این ویزا وجود دارد. در روسیه پیدا کردن مکانی برای اقامت خصوصی سخت است و بسیاری از دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه زندگی می کنند. شخصی که برای تحقیقات پس از مقطع دکترا یا شرکت در سمینارهای دانشگاهی به روسیه سفر می کند نیاز به ویزا دارد، اینگونه ویزاها برای اهداف علمی و فرهنگی تا یکسال اعتبار دارند.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت روسیه با ازدواج با یک شهروند روسی امکانپذیر است، همسران افراد روسی بدون در نظر گرفتن اینکه سهمیه ساکنان خارجی آن کشور از سال قبل تکمیل شده است، حق اقامت در این کشور را دارند. پس از گذشت سه سال از ازدواج و اقامت در روسیه شخص شرایط دریافت تابعیت این کشور را نیز دارد. اخذ تابعیت روسیه از طریق ازدواج راحت تر و سریعتر انجام می شود، در ابتدا باید اقامت موقت را اخذ کرد که در صورت ازدواج با یک فرد روسی اخذ اقامت موقت لازم نیست.

پس از پنج سال زندگی در روسیه میتوان درخواست تابعیت داد و در طول این پنج سال اجازه سفر به خارج از روسیه بیش از سه ماه داده نمی شود، اما در صورت ازدواج با یک شخص روسی به مدت حداقل سه سال درخواست تابعیت بسیار راحت است و نیاز به پنج سال زندگی در روسیه نیست و می توان مستقیما برای تابعیت اقدام کرد. اگر روند ازدواج با یک شهروند روسی سریعتر طی شود باز کار کمتری ندارد و فرد متقاضی باید در نظر داشته باشد که باید مدارک زیادی ارائه دهد و طی کردن کل مراحل برای رسیدن به هدف مورد نظر زمان بر است.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اقامت دائم روسیه

افراد دیگر ملیت ها که به کشور روسیه مهاجرت می کنند بعد از یک سال زندگی در این کشور می توانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند و پس از گذشت پنج سال از اقامت دائم درخواست تابعیت روسی دهند. جهت اخذ اقامت دائم یا تابعیت روسیه، اقامت باید قانونی باشد، برای شهروندان و ساکنین دائم روسیه مزایا و حقوقی وجود دارد و هر دو گروه مجاز به کار کردن در این کشور هستند، از مزایا و معایب برای این افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون ویزا می توانند به روسیه وارد شوند یا از این کشور نیز خارج شوند.
 • به خدمات اجتماعی روسیه دسترسی کامل دارند.
 • می توانند مشغول به کار خود اشتغالی باشند یا برای خود تجارت منحصر به فرد داشته باشند.
 • می توانند در انتخابات شرکت کنند.
 • اقامت روسیه پنج سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز می باشد.
 • در صورتیکه اقامت دائم منقضی شود قابلیت تمدید ندارد.
 • پس از یک سال اقامت قانونی در روسیه اجازه درخواست اقامت دائم داده می شود در صورتیکه قبل از انقضای اقامت موقت، برای اقامت دائم اقدام کند.

اگر شخصی قادر به رعایت شرایط اقامت دائم روسیه نباشد، اقامت دائم آن شخص باطل می شود و آن شخص موظف است ظرف مدت 15 روز روسیه را ترک کند. اگر شخصی روسیه را به مدت شش ماه بدون اطلاع ترک کند اقامت دائم آن فرد نامعتبر می شود. با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید تا شما را از سریع ترین راه های مهاجرت به روسیه آشنا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *