شرایط پذیرش دانشگاه های چین

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا
شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا
آبان ۱۷, ۱۳۹۸
اقامت کویت
اقامت کویت
آبان ۱۸, ۱۳۹۸
شرایط پذیرش دانشگاه های چین

شرایط پذیرش دانشگاه های چین

برخی از دانشگاه های دولتی کشور چین متقاضیان کشورهای خاص را پذیرش نمی کنند که با مراجعه به وب سایت هر دانشگاه و یا ارتباط با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه می توانید از لیست مورد نظر آنها اطلاع پیدا کنید. از شرایط پذیرش دانشگاه های چین می توان به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری اشاره کرد، که از متقاضیان برخی کشورها خواسته می شود که گواهی کیفری که توسط سفارت چین تأیید شده باشد را تهیه کنند.

الزامات و شرایط پذیرش در دانشگاه های چین

هر دانشگاه چین شرایط خاص خود را برای پذیرش و ورود دانشجویانش دارد که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی یا ارسال درخواستی، ابتدا به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از شرایط آن آگاهی پیدا کرد. اما به طور کلی، مدارک مورد نیاز برای پذیرش اکثر دانشگاه های چین بر اساس هر مقطع و گرایش انتخابی به طور جداگانه لحاظ می شوند. دانشجویان بین المللی که می خواهند در دانشگاه های چین به تحصیل بپردازند، می بایست کلیه مقررات و قوانین و ضوابط تعیین شده توسط دولت چین و دانشگاهی که متقاضی تحصیل در آن هستند را رعایت کنند. همچنین از دیگر الزامات و شرایط پذیرش در دانشگاه های چین بدین صورت است که:

 • متقاضی می بایست به معنای واقعی جهت تحصیل به کشور چین وارد شده باشد و این یعنی وی نیاز به اخذ ویزای تحصیلی چین دارد.
 • متقاضیان باید دارای صلاحیت های لازم و مناسب باشند و بتوانند کلیه شرایط مورد نیاز (مطابق با نیاز دانشگاه) را برآورده کرده، دارای یک وضعیت مالی با ثبات بوده و بتوانند ضامن معتبر ارائه دهند.
 • برنامه های گرایشات غیر مرتبط از زبان و فرهنگ چینی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و غیره متفاوت می باشند.
 • گرایشاتی که به زبان چینی (ماندارین) آموزش داده می شوند، متقاضی را ملزم به شرکت در آزمون HSK برای اثبات مهارت زبان چینی خود می کنند. همچنین متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد می بایست به ارائه توصیه نامه ای از مقطع قبلی خود بپردازند.
 • برای گرایشات ارائه شده به زبان انگلیسی، نیازی به شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک آن نمی باشد؛ بلکه دانشجویان می بایست یکی از مدارک تافل یا آیلتس را ارائه دهند. معمولاً اکثر دانشجویان بین الملل اینگونه گرایشات را بر می گزینند.

پذیرش دانشجویان بین المللی در چین

چین یکی از کشورهایی است که بزرگ ترین سیستم آموزش عالی در سراسر جهان را دارد، همه ساله میلیون ها دانشجو از سراسر دنیا برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چین اقدام به ثبت نام می کنند. در مورد رشته های فنی مانند مهندسی و فناوری اطلاعات، می توان گفت چین بهترین برنامه های کارشناسی ارشد را دارد. اکثر گرایشات مقطع کارشناسی 2 تا 3 ساله است؛ اما در مورد گرایشاتی همچون پزشکی و مهندسی و نیز دوره های ویژه ارائه شده توسط موسسات پلی تکنیک این مدت زمان می تواند 5 – 4 سال به طول انجامد.

پذیرش دانشجویان بین المللی در چین

پذیرش دانشجویان بین المللی در چین

جهت تحصیل در چین هر یک از دانشکده ها و یا دانشگاه ها شرایط خاص خود را دارند که دانشجویان می بایست آنها را برآورده کنند. طبق ماده 10 قانون استاندارد زبان گفتاری و نوشتاری جمهوری چین که از سال 2001 تصویب شده است، می بایست در موسسات آموزشی چین از کاراکترهای استاندارد چینی استفاده شود مگر اینکه قانون دیگری به تصویب برسد. همچنین کتاب های درسی نیز به زبان چینی ارائه می شوند، اما با این وجود برای دانشجویان بین الملل گرایشاتی به زبان انگلیسی در دسترس می باشد.

شرکت در آزمون مد نظر هر دانشگاه از دیگر الزامات اولیه است که دانشجویان بین الملل در صورت اخذ نمره قبولی می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند. یکی از معروف ترین آزمون های ورودی دانشگاه های دولتی چین به نام آزمون گائو کائو شناخته می شود که برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و از مفاد اصلی و اجباری زبان چینی، یک زبان خارجی دیگر و ریاضیات می باشند.

 • بسته به اینکه دانشجویان بخواهند در رشته های علوم انسانی یا علمی و غیره مشغول به تحصیل شوند مفاد آزمون ورودی می توانند متغیر باشند.
 • دانشجویان بین الملل می بایست در تاریخ تعیین شده برای ثبت نام هر دانشگاه اقدام کنند.
 • سیستم دانشگاهی چین یک سیستم آنلاین است که برای ثبت نام می توان از طریق آن اقدام کرد و یا به وب سایت هر دانشگاه جداگانه مراجعه کرد.
 • دانشجو پس از انتخاب گرایش، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود می بایست فرم های مربوطه را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال نماید.

شرایط پذیرش پزشکی در چین

دانشگاه های پزشکی چین از بهترین دانشگاه های دنیا هستند که شرط ورود دانشجویان بین الملل به آنها آگاهی کامل از قوانین و مقرراتشان و عمل کردن به آنها می باشد. هر یک از دانشگاه های پزشکی چین ضوابط و شرایط خاص خود را دارند، دانشجویان بین المللی که تحصیل پزشکی در چین را انتخاب کرده اند باید الزامات تعیین شده توسط دولت چین و دانشگاه مورد نظر خود را ارائه دهند. از جمله الزامات مورد نیاز دولت چین همچون:

 • ارائه ویزای دانشجویی یا تحصیلی چین، عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه که در یکی از دفاتر اسناد رسمی چین تأیید شده باشد، ارائه وضعیت مالی مورد نیاز، ارائه ضامن معتبر، و ارائه نامه تأیید مدارک پیشین فرد و غیره می باشد.
 • هر یک از دانشجویان بین المللی که حداقل مدرک دیپلم خود را اخذ کرده باشند می توانند برای تحصیل در هر یک از گرایشات پزشکی چین اقدام کنند.
 • شرکت در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی چین از دیگر الزامات پذیرش است.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی و بهداشت برای گرایشات پزشکی خاص نیز مورد نیاز است. برای مثال، فردی که قصد تحصیل دندانپزشکی در چین را داشته باشد می بایست توانایی و سلامت کامل بکارگیری از دستان خود را داشته باشد.
 • ارائه یکی از مدارک زبانی بین المللی همچون تافل یا آیلتس نیز برای دانشجویان بین المللی الزامی است؛ چرا که کلیه دروس هر یک از گرایشات پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل ارائه و تدریس می شوند.
 • برای اخذ تخصص در یکی از گرایشات پزشکی، برخی دانشگاه ها دو توصیه نامه از اساتید پیشین متقاضی را نیز درخواست می کنند.
 • ارائه سابقه تحصیلی خوب به خصوص در دروس اصلی گرایش پزشکی همچون فیزیک، شیمی و زیست شناسی نیز شانس قبولی فرد را بالا می برد.
 • اکثریت دانشگاه های پزشکی چین، شرط سنی را نیز ملاک انتخاب خود گذاشته اند؛ بدین ترتیب که شرط سنی در بدو ورود به دانشگاه حداقل 17 سال لحاظ شده است.
شرایط پذیرش پزشکی در چین

شرایط پذیرش پزشکی در چین

دانشگاه های معتبر چین

چین یکی از کشورهایی است که نه تنها در عرصه اقتصاد بین الملل رشد چشمگیری داشته است، بلکه سیستم آموزشی خود را نیز بسیار ارتقا داده تا حدی که بسیاری از دانشگاه های آن دارای رتبه جهانی می باشند. در ادامه به معرفی شناخته شده ترین و بهترین دانشگاه های چین در عرصه بین المللی پرداخته می شود.

 • دانشگاه تسینگ هوا: هر ساله در لیست رتبه بندی برتر جهان قرار می گیرد و در حال حاضر رتبه ششم دانشگاه های برتر آسیا را دارد. این دانشگاه در برخی از گرایشات خود همانند آموزش زبان های مدرن، علوم رایانه، گرایشات مهندسی، شیمی، علوم سیاسی، معماری، حسابداری، هنر و طراحی و چند مورد دیگر بیشتر سرشناس است.
 • دانشگاه پکن: در حال حاضر در رتبه نهم آسیا و بعد از دانشگاه تسینگ هوا قرار گرفته است. در برخی گرایشات همانند زبان و ادبیات انگلیسی، تجارت و مدیریت، جغرافیا، علوم کامپیوتر و غیره مطرح تر از بقیه گرایشات می باشد.
 • دانشگاه فودان: در شانگهای قرار گرفته و رتبه هفتم آسیا را دارد. در سال 2000 این دانشگاه با دانشگاه پزشکی شانگهای ادغام شد تا تبدیل به یک موسسه بسیار قوی تر و جامع تر شود. گرایش علوم مواد و شیمی دانشگاه فودان معروف است.
 • دانشگاه علم و فناوری چین: رتبه بیست و سوم آسیا را دارد که در سال 1958 برای بهبود اقتصاد چین با زیرساخت های دفاعی و آموزش علوم و فناوری تأسیس شد. بهترین رتبه برای ارائه موضوعات علمی به این دانشگاه تعلق می گیرد.
 • دانشگاه زیجیانگ چین: در رتبه بیست و یکم آسیا قرار گرفته و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین است. در حال حاضر، این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه های لیگ C9 و اتحادیه دانشگاه های دلتا یانگ تسه و انجمن هشت دانشگاه معتبر در شرق چین است. یکی از امتیازات دانشگاه ژجیانگ داشتن کتابخانه معروف آن با بیش از هفت میلیون جلد کتاب است.
 • دانشگاه شانگهای جیو تانگ: رتبه بیست و دوم آسیا را دارد. در حال حاضر حدود 2400 دانشجوی بین المللی دارد و نیز دارای 21 موسسه تحقیقاتی و دو موسسه تحقیقاتی پزشکی وابسته است، همچنین گرایشات مهندسی این دانشگاه نیز بسیار معروف هستند.

مهاجرت و تحصیل در کشور چین نیازمند بررسی همه جانبه شرایط شخصی شما دارد که در این راستا بهترین گزینه مشورت با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه می باشد و همچنین اگر به فکر اخذ بورسیه تحصیلی چین افتاده اید می توانید با مشاورین ارشد ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *