شهر نووسیبیرسک روسیه

بهترین شهرهای روسیه برای زندگی
بهترین شهرهای روسیه برای زندگی
آبان ۲, ۱۳۹۸
مزایا و معایب زندگی در آلمان
مزایا و معایب زندگی در آلمان
آبان ۴, ۱۳۹۸
شهر نووسیبیرسک روسیه

شهر نووسیبیرسک روسیه

شهر نووسیبیرسک دارای یک کارخانه ذوب قلع بزرگ و پالایشگاه طلای بسیار تخصصی است و فعالیت در بخش هایی همچون مهندسی ماشین آلات سنگین، هواپیماهای نظامی، پرس هیدرولیک، تجهیزات الکتریکی، ماشین آلات معدنی سنگین، خدمات راه آهن و معدن و ماشین آلات کشاورزی را شامل می شود. در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه توضیحات بیشتری در خصوص شهر نووسیبیرسک روسیه برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

زندگی در شهر نووسیبیرسک روسیه

شهر نووسیبیرسک در جنوب مرکزی روسیه و بخش مرکزی غربی سیبری واقع شده است. این شهر به گوسفکا یا الکساندرسکی معروف بود، اما در سال 1895 به احترام نوونیکولایفکس، تزار دوم تغییر نام یافت. نووسیبیرسک یک شهر صنعتی بزرگ است که طیف عظیمی از مشاغل مهندسی، متالوژی و فرآوری مواد غذایی را تحت پوشش خود دارد. حدود ده دانشکده آموزش عالی از جمله دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک که در سال 1959 تأسیس شده است در این شهر وجود دارد. همچنین بزرگ ترین موسسات تحقیقاتی علوم پایه و کارکنان بعد از مسکو و سن پترزبورگ را این شهر دارد.

اقتصاد نووسیبیرسک مبتنی بر صنعت، تجارت، خدمات، حمل و نقل، ساخت و ساز، علم و خدمات علمی است. این شهر علیرغم فقدان شرکت های بزرگ استخراج منابع در منطقه، در حال توسعه موفقیت آمیز است که این خود سبب شده در بین شهرهای بزرگ سیبری بی نظیر باشد. سیستم تولیدی این شهر بر بیش از 220 شرکت بزرگ تولیدی و متوسط ​​بنا شده است که 60٪ از تولید منطقه ای محصولات و خدمات صنعتی و همچنین بیش از 400 شرکت صنعتی کوچک را شامل می شود.

در حال حاضر، نووسیبیرسک یکی از تأمین کنندگان برجسته سوخت هسته ای در بازارهای قدرت جهانی است.  نووسیبیرسک بزرگترین قطب حمل و نقل در سیبری غربی است که در تقاطع شریان های اصلی ترافیکی از جمله راه آهن ترانس سیبری واقع شده است. این شهر دارای چهار ایستگاه راه آهن است و به همین دلیل می توان گفت نووسیبیرسک بزرگترین انبار طبقه بندی روسیه و حمل و نقل محموله ها و کالاهای متفرقه است.

هزینه زندگی در شهر نووسیبیرسک روسیه

برای زندگی در روسیه در شهر نووسیبیرسک می بایست تمام هزینه ها و ملزومات زندگی را لحاظ کرد و بعد تصمیم گیری نمود، برای این منظور نیاز است که با یک فرد متخصص مشورت کرد تا از آخرین نرخ و هزینه های زندگی آگاهی پیدا کرد. اما اگر بر اساس آمار به دست آمده بخواهیم هزینه های زندگی را محاسبه کنیم می توانیم چنین بگوئیم. به طور معمول، اجاره یک واحد آپارتمان در مرکز شهر نووسیبیرسک یا به عبارتی در وسط شهر حدود 12.000 روبل می باشد که در حومه ها و اطراف آن این مقدار کمتر نیز می شود.

هزینه زندگی در شهر نووسیبیرسک روسیه

هزینه زندگی در شهر نووسیبیرسک روسیه

هزینه کرایه و حمل و نقل عمومی با وسایل نقلیه عمومی (نه شخصی) در هر بار سوار شدن بسیار ارزان بوده و برای مترو به حدود 20 – 15 روبل و برای تاکسی حدود 150 – 100 روبل می باشد. برای کسانی که قصد استفاده از خودروهای شخصی را دارند به دلیل اینکه روسیه یکی از کشورهای غنی از ذخایر نفتی است، قیمت بنزین بسیار ارزان و بین 26 – 23 روبل برای هر لیتر می شود. دیگر هزینه ها به قرار زیر می باشد:

 • همچنین قیمت اینترنت و استفاده از تجهیزات الکترونیکی نیز از حدود 800 – 400 روبل (بسته به استفاده هر فرد) می رسد.
 • هزینه خورد و خوراک در یک رستوران خوب در مرکز شهر نووسیبیرسک، از حدود 300 – 100 روبل می شود.
 • قیمت خرید یک کیلو مرغ بین 200 – 150 روبل
 • ده عدد تخم مرغ، 60 روبل
 • یک قرص نان، 30 روبل
 • یک کیلو گوشت گوساله، 300 – 250 روبل
 • برنج 50 روبل
 • پاستا 50 روبل
 • میوه از 200 – 80 روبل
 • قهوه به ازای هر 250 گرم، 200 روبل
 • مواد شوینده مانند شامپو 150 روبل

شرایط کار در نووسیبیرسک روسیه

در نووسیبیرسک فرصت های شغلی بی شماری هم برای خود شهروندان روسی و هم مهاجرین بین الملل وجود دارد و این می تواند به دلیل صنعتی بودن این کشور باشد. نووسیبیرسک در سیبری بیش از 3000 کیلومتر وسعت دارد و به عنوان یکی از کلان شهرهای روسیه شناخته می شود، جمعیت رو به رشد آن را تعداد زیادی از مهاجرین و خارجیان تشکیل می دهند.

اگر مسکو مرکز اقتصادی و سیاسی کشور روسیه باشد، نووسیبیرسک نیز پایتخت صنعتی روسیه است. از زمان جنگ جهانی دوم، هنگامی که تمام صنایع اصلی واقع در غرب روسیه در نووسیبیرسک تخلیه شد، اقتصاد این شهر به صنایع ماشین، هواپیما و قطار متکی شده است، نووسیبیرسک یک قطب واقعی روسیه در ماشین آلات و نیز در زمینه های متالورژی، فناوری ها، تجارت با کشورهای آسیای شرقی، تدارکات، انرژی هسته ای و غیره است.

شاید بتوان گفت اولین مرحله برای کار در نووسیبیرسک، چک کردن تبلیغات طبقه بندی شده در روزنامه های محلی و جستجو در وب سایت های کاریابی روسیه می باشد. همچنین می توان به یکی از دفاتر و آژانس های کاریابی آن مراجعه کرد و یا فرد می تواند رزومه کاری خود را به شرکت های بزرگ مستقر در شهر نووسیبیرسک ارسال کند.

شرایط کار در نووسیبیرسک روسیه

شرایط کار در نووسیبیرسک روسیه

نووسیبیرسک تنها دارای یک مجتمع صنعتی متشکل از حدود 214 مشاغل کوچک و متوسط نیست، بلکه این شرکت ها تنها دو سوم کل تولید صنعتی منطقه را پوشش می دهند و سایر صنایع مانند هوا فضا، سوخت هسته ای و ماشین آلات کشاورزی نیز در حیطه مشاغل بسیار پردرآمد این شهر هستند. بنابراین فرد متقاضی کار در نووسیبیرسک می تواند با توجه به مهارت و علاقه خود کار مرتبط با تخصص خود را به راحتی پیدا کند اگر که به زبان روسی مسلط باشد. چرا که یکی از شروط اصلی کار در این شهر تسلط و آشنایی به زبان روسی است، مگر اینکه فرد در یکی از شرکت های انگلیسی زبان بین المللی واقع شده در نووسیبیرسک کار پیدا کند.

مزایا و معایب زندگی در شهر نووسیبیرسک روسیه

نورسیبیرسک پایگاه علمی روسیه است که میزبان بیش از 100 سازمان تحقیقاتی و توسعه، دانشگاه علمی، کمیته عمومی شعبه علوم سیبری است و بیش از 1500 پزشک و 3500 کاندیدای تحصیل در هر یک از گرایشات علوم در آن ساکن هستند. بنابراین، نورسیبیرسک با سرعت بالای رشد خود، سومیت شهر بزرگ روسیه با جمعیتی بالغ بر رشد میلیونی است که در آن نمایندگان بیش از 20 ملیت ساکن هستند، این امر مزایا و معایب ویژه خود را دارد.

 • نورسیبیرسک با در بر داشتن مکان های ورزشی توسعه یافته، مجتمع های اسکی کوهستانی، استخرهای شنا و غیره جز یکی از شهرهای اصلی روسیه است که به ورزش بسیار اهمیت می دهد.
 • نورسیبیرسک مانند دیگر شهرهای روسیه یک شهر هنری، سینمایی است که تئاترها و کنسرت های بسیاری در آن برگزار می شود، که علاوه بر مزایای آن می توان گفت یکی از معایب آن گردآوری جمعیت زیادی در آن و ایجاد ترافیک در برخی نقاط آن، حتی در نیمه های شب می باشد.
 • به دلیل صنعتی بودن و فراهم سازی بستر مناسب برای بیشتر گرایشات و تخصص ها، امکان یافتن کار و شغل مناسب برای هر فرد با هر تخصصی در نورسیبیرسک امکان پذیر می باشد، اما یکی از معایب بزرگ آن وجود دستمزدهای کم و تعویق پرداخت حقوق تا چندین ماه است که سبب نارضایتی کارگران آن شده است.
 • منطقه نورسیبیرسک دارای چهار پیش شرط اصلی برای توسعه اقتصادی است، که خود سبب فراهم سازی بستر مناسب برای منابع سوختی شده است، با این حال این منطقه به جز ذخایر ناچیز زغال سنگ (که برای مصرف محلی استخراج می شود) منابع سوخت خود را ندارد.

به طور کلی تخصص در تعادل با ساختارهای اقتصادی روسیه است، که در مقایسه با دیگر مناطق سیبری، در نووسیبیرسک از کشاورزی و صنایع فرآوری بیشتر استفاده شده است. اگر از شرایط مهاجرت به روسیه اطلاعاتی را در دست ندارید، بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه به گفت و گو بنشینید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *