مزایای تحصیل در چین

تحصیل پرستاری در فرانسه
تحصیل پرستاری در فرانسه
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۹
مزایای تحصیل پزشکی در چین
مزایای تحصیل پزشکی در چین
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹
مزایای تحصیل در چین

مزایای تحصیل در چین

یادگیری زبان چینی یکی از مزایای بسیار عالی زندگی و تحصیل در چین است. اگرچه، زبان چینی ساده نیست و بیش از 3000 آوای متفاوت برای یادگیری دارد، اما بسیار کارآمد است و حتی پس از فارغ التحصیلی نیز می توان وارد بازار کار و اقتصاد آن کشور شد و شغل مناسب با درآمدی بسیار مناسب را پیدا کرد. در ادامه این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه سعی کرده اند تا اطلاعات مفیدی را در خصوص مزایای تحصیل در چین برای شما عزیزان بازگو کنند.

شرایط و مزایای تحصیل در چین

چین یکی از چهار مقصد محبوب دنیا برای دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های چین به دلیل وجود دانشجویان سخت کوش و با استعداد ملی با یکدیگر رقابت نزدیکی دارند و از این لحاظ کیفیت خود را به سطح بسیار بالایی رسانده اند. از این رو تحصیل در چین مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

  • کیفیت بالای آموزش: دانشگاه های چین برای تأمین خواسته ها و نیازهای دانشجویان خود، سطح کیفی آموزش بسیار بالایی را ارائه می دهند که همین امر باعث شده در سطح برترین دانشگاه های دنیا از نظر رتبه بندی جهانی قرار گیرند.
  • وجود فرصت های شغلی: چین به عنوان دومین قطب صنعتی – اقتصادی دنیا شناخته شده است که امکان کار کردن برای تمامی دانشجویان خود (اعم از خارجی یا بومی) را به صورت پاره وقت فراهم می سازد. برای موفق بودن در این امر نیاز به مهارت تطبیق دادن خود با محیط می باشد.
  • سفر و تحقیق: کشور چین از نظر وسعت جغرافیایی بسیار گسترده است و شرایط آب و هوایی، فرهنگی و چشم اندازهای متفاوتی را دارد. یکی از مزایای تحصیل در چین، امکان برخورداری از لذت بردن از مناظر و تاریخچه فرهنگی و آشنایی با تمدن والای بیشتری می باشد.
  • هزینه مقرون به صرفه زندگی: هزینه های زندگی و تحصیل در چین در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است. به طور تقریبی، هزینه کلی هر ترم دانشگاه حدود 1000 دلار آمریکا می شود.

مزایای تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین به دلیل رتبه بندی بالای دانشگاه های پزشکی آن کشور، یکی از اولویت های انتخاب علاقمندان به این گرایش است. در ادامه به برخی مزایای تحصیل پزشکی در چین اشاره می شود:

  • اقتصاد قوی و جامعه پایدار: از نظر اقتصادی، چین یکی از قوی ترین کشورها در جهان است. این کشور با مشکلات امنیتی داخلی روبرو نیست و همچنین زیرساخت شگفت انگیزی دارد.
  • امکان تنوع انتخابی: صدها دانشگاه و دانشکده پزشکی در چین وجود دارد که هر ساله هزاران دانشجوی خارجی و محلی را آموزش می دهد. بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد که جزء بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا هستند. تقریباً تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش پزشکی چین در فهرست بین المللی برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند.
  • شهریه کم و مقرون به صرفه: شهریه دانشگاه های پزشکی در چین بسیار کم است. به طوری که سالیانه، این هزینه برای هر فرد مبلغی در حدود 1000 تا 2000 دلار آمریکا می شود.
  • کسب مدرک پزشکی با کیفیت بالا و در کمترین زمان ممکن: اکثر دانشگاه های پزشکی چین مدرک کارشناسی پزشکی یا لیسانس جراحی را طی پنج سال به دانشجویان خود ارائه می دهند. این در حالی است که در دیگر کشورهای دنیا تحصیل پزشکی حدود 8 – 7 سال به طول می انجامد.
  • امکان تحصیل در گرایش طب سنتی: در چین علاوه بر امکان تحصیل پزشکی مدرن، برخی دانشگاه های پزشکی آن طب سنتی و تکنیک های پزشکی باستانی همچون طب سوزنی را نیز به دانشجویان آموزش می دهند. این امکان معمولاً در سایر کشورهای پیشرفته اتفاق نمی افتد و در نتیجه تحصیل پزشکی در چین فرصتی مناسب برای آشنایی با تمامی تکنیک های گرایش پزشکی از قدیم تا کنون می باشد.
  • امکان یادگیری یکی از زبان های مطرح دنیا: اگرچه دوره های پزشکی در اکثر دانشگاه های چین به زبان انگلیسی تدریس می شود، اما برای گذراندن دوره کارآموزی لازم است که زبان چینی نیز طی مدت زمان تحصیل در چین یاد گرفته شود که کارایی های خاص خود را دارد.
مزایای تحصیل پزشکی در چین

مزایای تحصیل پزشکی در چین

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان

دانشگاه های چین این امکان را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم ساخته اند که بدون نیاز به مهارت در زبان چینی و تنها با داشتن مهارت زبان انگلیسی نیز بتوانند در آن کشور مشغول به تحصیل شوند. اما با این وجود، زندگی در چین بدون مهارت در زبان چینی می تواند مشکل ساز باشد. یکی از شهرهای بزرگ و معروف چین به نام هنگ کنگ طوری سازماندهی شده که اکثریت مردم آن بتوانند به زبان انگلیسی تکلم کنند. بر این اساس، زندگی برای دانشجویان بین الملل در این شهر بسیار راحت تر خواهد بود. بدین صورت که دروس آموزشی تمامی دانشگاه های این شهر به زبان انگلیسی ارائه می شوند و تمامی امور تحقیقاتی به زبان انگلیسی صورت می گیرند.

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان

بنابراین شرکت در آزمون بین المللی آیلتس و ارائه مدرک آن یکی از الزامات برای شروع تحصیل در چین می باشد. اما از همان ابتدا به تمامی دانشجویان توصیه می شود به محض ورود به چین، به فراگیری زبان چینی نیز مشغول شوند، چرا که پس از فراغت از تحصیل و در هنگام یافتن شغل ممکن است نیاز به آن زبان باشد. بنابراین از دیگر شرایط مورد نیاز می توان به این مورد نیز اشاره کرد که بهتر است در صورتی فرد قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، با دوستان انگلیسی زبان هم خانه شود و یا از مغازه هایی که بیشتر غذاهای غربی را دارند اقدام به تهیه ملزومات مورد نیاز خود نماید. در نتیجه، راه دستیابی به چنین اهدافی زندگی کردن در یکی از شهرهایی می باشد که مردم آن تکلم به زبان انگلیسی را می دانند. از مهم ترین اقدامات اولیه شاید این باشد که فرد متقاضی تحصیل در چین بدون مدرک زبان بایست با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نماید و پس از اطمینان حاصل کردن از قبول دانشگاه، اقدام به ثبت نام نماید.

هزینه اقامت دانشجویی در چین

در حال حاضر، کشور چین یکی از کشورهای در حال توسعه در زمینه صنعت، اقتصاد و آموزش عالی است، که هزینه تحصیل و زندگی در آن، در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه است. می توان گفت چین با کسب مقام دومین اقتصاد بزرگ جهان، تنها یک قدم از ایالات متحده آمریکا عقب تر است. از این رو، هزینه تحصیل در گرایشات مختلف و نیز اقامت در شهرهای مختلف چین می تواند متفاوت باشد. به طور مثال، با توجه به دانشگاه مورد نظر فرد هزینه تحصیل می تواند از 90 تا 200 دلار متغیر باشد. گران ترین هزینه ها مربوط به شهریه تحصیل پزشکی می شود.

همچنین هزینه اقامت دانشجویی در شهرهای بزرگ تر به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک تر است. با این وجود، باز هم هزینه زندگی در چین و همچنین هزینه تحصیل نسبت به دیگر کشورها مقرون به صرفه تر است. یکی از هزینه هایی که هنگام تصمیم به تحصیل در چین بایست بررسی کرد، هزینه تهیه ویزای دانشجویی می باشد. همچنین هزینه تهیه دیگر ملزومات مورد نیاز برای تحصیل از جمله کتاب و مواد درسی نیز مبلغی حدود 330 – 200 دلار خواهد بود.

با احتساب هزینه مورد نیاز برای اقامت (که می تواند خوابگاه دانشجویی تا اجاره آپارتمان به صورت اشتراکی یا فردی باشد) می توان تخمین زد که نیاز به پرداخت مبلغی بین 665 – 400 یوان چین (معادل 76 – 22 پوند) می باشد. و در صورتی که فرد متقاضی تحصیل در یکی از گرایشات علوم پزشکی یا هنر باشد، این مبلغ افزایش می یابد. زندگی در شهرهایی همچون شانگهای و پکن گران قیمت تر از دیگر شهرهای آن می باشند. و کم هزینه ترین شهرهای چین تیانجین، جیانگ سو و سیچوان شناخته شده اند. به طور متوسط، هزینه ماهیانه اقامت دانشجویی مبلغی حدود 400 – 150 دلار، اجاره آپارتمان مبلغی حدود 1000 – 300 دلار در ماه می شود و زندگی در یک خانه به طور شراکتی مبلغی حدود 550 – 350 دلار در ماه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موارد گفته شده و همچنین شرایط ویزای تحصیلی چین می توانید با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *