مشاغل پر درآمد در کانادا

مشاغل مورد نیاز در سوئد
مشاغل مورد نیاز در سوئد
اسفند ۵, ۱۳۹۸
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان
اسفند ۱۲, ۱۳۹۸
مشاغل پر درآمد در کانادا

مشاغل پر درآمد در کانادا

به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه افرادی که در جهت کار در کانادا مهاجرت می کنند باید به این نکته توجه کنند که، کلیه کارفرمایان باید سوابق کامل و دقیق همچون ساعات کار یک کارمند در هر روز را از همان ابتدا مشخص کنند و این سوابق را (به صورت گزارش های تفصیلی) را برای مدت 36 ماه پس از پایان کار نیز حفظ کنند. از این سوابق می توان برای محاسبه دستمزد اضافه کار، با حداقل 1.5 برابر دستمزد عادی ساعتی استفاده کرد و در صورت بروز نیاز مطابقت را نشان داد. در ادامه مطلب به مشاغل پر درآمد در کانادا اشاره شده است.

مشاغل پر درآمد در کانادا

انتخاب یک مسیر شغلی یکی از سخت ترین تصمیمات در زندگی است، که مهم ترین اصل آن می تواند بر پایه استعداد و علاقه هر فرد باشد. کشور کانادا با توجه به نیاز خود هر ساله بهترین مشاغل از نظر تقاضا، میزان حقوق و دستمزد و چشم انداز شغلی آینده و حتی رشد و پیشرفت در آنها را رتبه بندی کرده و به جهان معرفی می کند. بر این اساس، آخرین لیست اعلامی توسط دولت کانادا برای مشاغل کارساز و پول سازتر به شرح ذیل می باشند:

 • مدیر مراقبت های بهداشتی: با درآمد متوسط 95.000 دلار کانادا
 • مدیریت منابغ انسانی: با میزان حقوق متوسط 94.000 دلار
 • ناظر حفاری نفت و گاز: با میزان دستمزد 85.000 دلار
 • مکانیک آسانسور: با متوسط حقوق و درآمد 81.000 دلار
 • مدیر مدرسه: با متوسط درآمد 100.000 دلار
 • مدیر مالی: با میزان درآمد 96.000 دلار
 • درمانگر: با حقوقی در حد متوسط پزشکان متخصص کار درمانی به میزان 82.000 دلار
 • مدیر خدمات بهداشتی و اجتماعی: با متوسط درآمد 110.000 دلار
 • سرپرستار و سرپرست پزشکی: با متوسط دستمزد 83.000 دلار
 • مهندس لوکوموتیو: با درآمد متوسط سالیانه 78.000 دلار
 • کارگر خط برق و انتقال کابل: با میزان متوسط حقوق 80.000 دلار
 • افسر پلیس: با درآمد متوسط 88.000 دلار
 • مهندس الکترونیک: با حقوق متوسط 90.000 دلار
 • مدیر اجرایی تجارت: با دستمزد متوسط 110.000 دلار
 • آمارگر یا آمارشناس: با درآمد متوسط 87.000 دلار
 • مدیر ساخت و ساز: با درآمد تقریبی 83.000 دلار
 • مدیر مدیریت دولتی: با متوسط حقوق 110.000 دلار
 • مدیر تحقیقات علمی: با حقوق متوسط 102.000 دلار
 • مدیر مهندسی: با میزان درآمد 106.000 دلار
 • سرپرست لوله کشی: با میزان دستمزد تقریبی 81.000 دلار
 • سرپرست معدن و استخراج معدن: با درآمدی در حدود 83.200 دلار
 • مهندس برق: با متوسط درآمد 86.000 دلار
 • مدیر برنامه های آب و برق: با میزان دستمزد سالیانه ای حدود 114.000 دلار
 • دندانپزشک: با حقوق متوسط 93.600 دلار
 • دستیار پزشک و پرستار: با میزان درآمد سالیانه ای حدود 104.000 دلار

بر این اساس، میزان دستمزدهای فوق می توانند بنا به اضافه کاری، پاداش یا بر عکس کم کاری و غیره افزایش یا کاهش یابند.

ساعات کاری در کانادا

ساعت های کار استاندارد برای یک کارمند در کانادا، هشت ساعت در روز (طی 24 ساعت) می باشد. بر این اساس، هر فردی موظف است 40 ساعت در هفته (بین شش روز کاری) کار کند. کارمندان تحت نظارت دولت فدرال کانادا همگی حق دارند در هر هفته یک روز استراحت کامل داشته باشند، که معمولاً این امر در یکشنبه ها اتفاق می افتد، که روز معمول تعطیلی هفتگی است. در طی یک هفته که یک یا چند تعطیلی اتفاق می افتد، ساعت های استاندارد کار برای هر روز تعطیل هشت ساعت کاهش می یابند. به عبارت دیگر، کارمندان برای روزهای تعطیل رسمی نیازی به جبران کردن آن ساعات در روزهای کاری خود ندارند.

ساعات کاری در کانادا

ساعات کاری در کانادا

هر ساعتی که بیش از ساعات کار استاندارد باشد، ساعات اضافه کاری محسوب می شود. پرداخت اضافه کاری با حداقل 1.5 برابر دستمزد عادی روزانه به ازای هر ساعت اعمال می شود. البته در این مورد نیز استثنائاتی وجود دارد. استثنائات اضافه کاری شامل برخی قشرها همچون مدیران و متخصصان، پزشکان، وکلا، دندانپزشکان، معماران و مهندسان می شود، که از اضافه کاری معاف هستند. به بیان دیگر، حداکثر ساعات کار با احتساب اضافه کاری در هفته 48 ساعت می باشد. این امر می تواند در شرایط استثنائی و برای انجام یک سری موارد اضطراری از این مقدار فراتر رود، اگر که دولت فدرال آن را تأیید کند.

در کانادا بندها و مفادی وضع شده است که ساعات کاری برخی از کارمندان را به طور جداگانه در نظر گرفته است. به طور مثال ساعات کار رانندگان انواع وسایل نقلیه عمومی، مأموران پستی، اپراتورها و مشاغلی اینچنین با احتساب نیاز به کار آنها سنجیده شده و برآورد می شود. برای مثال ساعات کاری یک راننده درون شهری 45 ساعت در هفته، و ساعات کاری یک راننده برون شهری 60 ساعت در هفته می باشد. در حالی که راننده اتوبوس ها تنها مجاز به کار 32 ساعت در هفته می باشند.

میزان حقوق و درآمد در کانادا

درآمد و حقوق و دستمزد افراد با توجه به شغل و حرفه ای که در آن مشغول به کار هستند متفاوت است. همچنین برای تعیین کردن دستمزد هر فرد، سختی کار نیز مد نظر قرار می گیرد. به طور کلی و طی یک برآورد حدودی، متوسط حقوق سالیانه هر فرد در کانادا 169.000 دلار کانادا تعیین شده است که مبلغی حدود 14.100 دلار کانادا در هر ماه می شود. با بررسی جزئیات دقیق تر می توان چنین گفت که پایین ترین دستمزد تعیین شده برای برخی مشاغل حدود 22.800 دلار، متوسط درآمد به دست آمده حدود 169.000 دلار و بالاترین دستمزد حاصل شده مبلغی حدود 747.000 دلار کانادا برای هر فرد خواهد بود.

این متوسط ​​حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد، میزان حقوق و دستمزد بین شغل های مختلف تفاوت چشمگیری دارد. با بررسی حقوق حد متوسط کانادا (که در سال حدود 169.000 دلار کانادا می شود) می توان آماری را به شرح زیر به دست آورد: بر این اساس، نیمی از مردم کانادا کمتر از این میزان درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از این مبلغ درآمد دارند، تا بر این اصل مبلغ ارزش متوسط حقوق نشان داده شود. بیان این امر به درصد نشان می دهد که حدود 25 % مردم کمتر از 83.900 دلار کانادا و حدود 75 % آنها بیشتر از 83.900 دلار کانادا درآمد دارند.

میزان حقوق و درآمد در کانادا

میزان حقوق و درآمد در کانادا

هر دوی موارد فوق شاخص های آماری به دست آمده بر اساس نمودار می باشند که می گویند چنانچه حقوق و دستمزد یک فرد بالاتر از حد میانگین و متوسط باشد در این صورت بسیار خوب عمل کرده است و چنانچه میزان حقوق و دستمزد یک فرد از هر دو مبلغ ذکر شده پایین تر باشد، فضای کافی برای بهبود این شرایط وجود دارد و به عبارتی از تمام پتانسیل خود استفاده نکرده است. براساس حقوق و گزارش های ارائه شده اخیر، میزان حقوق و دستمزد کانادا در سال 2020 در حال افزایش است. به عبارت دیگر، دستمزدهای سال 2020 نسبت به سال 2019 تا حدود 3٪ بیشتر شده اند. این اعداد و ارقام در هر صنعت و حرفه ای مطابق با سختی کار آن شغل می توانند متفاوت باشند. در نهایت، متوسط ​​دستمزد ساعتی (پرداخت در هر ساعت) در کانادا 81 دلار کانادا می باشد. این بدان معنا است که یک فرد به طور متوسط ​​در کانادا برای هر ساعت کار تقریباً 81 دلار کانادا درآمد دارد.

موسسات کاریابی در کانادا

همه آژانس های اشتغال در کانادا برای کارگران خارجی نمی توانند خدمات کاملاً کاملی را ارائه دهند. و شاید بتوان گفت که تنها مسئله پیچیده تر از پیدا کردن نیروی انسانی مناسب و استعداد در کانادا، دستیابی به شرایط اشتغال برای کارگران خارجی است. برخی از شرکت ها فرد مورد نظر خود را به عنوان کارگر خارجی استخدام می کنند، اما آگاهی از جزئیات مربوط به امور کار کانادا را به عهده خود فرد می گذارند چرا که هر موسسه ای می تواند جزئیات خاص خود را داشته باشد.

یکی از اولین مدارکی که مورد نظر موسسات کاریابی کانادا می باشد، ارائه گذرنامه و ویزای کار فرد خارجی می باشد تا بر اساس آن مجوزهای کاری و مستندات مالیاتی تنظیم شوند و تمامی روال قانونی برای استخدام وی طی شوند. در حال حاضر، به دلیل تعداد بالای نیروی کار جهت مهاجرت به کانادا 2020، موسسات کاریابی بی شماری در آن تأسیس شده اند که بتوانند به مهاجران کمک کنند. در ادامه برخی از معروف ترین آنها به اختصار آورده می شوند:

 • آژانس کاریابی کلگری: بیشتر بر استخدام نیروهای متخصص فنی تمرکز دارد.
 • کاریابی هایز کانادا: که شعبات دیگری در ونکوور، ادمونتون، تورنتو و مونترال دارد و فرصت های شغلی بی شماری را به کارجویان ارائه می دهد.
 • کاریابی بین المللی پترو: عمده تمرکز آن بر روی استخدام نیروهای کاری با تخصص در گرایشات نفت و گاز می باشد.
 • آژانس کاریابی کبک: اولویت در استخدام کارمندان بین المللی در رأس کار این موسسه قرار دارد.
 • آژانس کاریابی مونترال: استخدام گرایشات مهندسی با تلفیق مهارت و تخصص را سر لوحه کار خود کرده است.
 • آژانس کاریابی تورنتو: به استخدام نیروهای مناسب برای سازمان های دولتی و شرکت های توریستی می پردازد.
 • کاریابی مایکل پیج: برای کارفرمایان بستری را فراهم کرده است که از طریق آن می توانند مستقیماً رزومه مهاجران بین المللی دارای مهارت را دیده و اقدام به جذب آنان نمایند.

موسسات فوق تنها چند نمونه از کل آژانس های کاریابی فعال کانادا می باشند. با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله اگر سوالی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار دارید، مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند، کافیست با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *