مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
زندگی در ترکیه
زندگی در ترکیه
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸

مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب جهت زندگی شناخته شده است. این به خاطر آن است که اقتصاد، نظام آموزشی و فرصت های شغلی به خوبی در این کشور قراهم شده است. مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند. این مقاله که کارشناسان موسسه ماهان دانش پارسه آن را تهیه کرده اند، بر اطلاعاتی درباره نحوه حرکت به آلمان از روش های مختلف تمرکز خواهد کرد.

شرایط مهاجرت به آلمان

راه های متعددی وجود دارد که اتباع خارجی می توانند به آلمان مهاجرت کنند. که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره شده است:

 • مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت آلمان از طریق خانواده

هرچند که بسیاری از روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از آنها دارای برخی از الزامات خاص است، در برخی از آنها هم شباهت وجود دارد. برای واجد شرایط مهاجرت به آلمان، باید معیارهایی که در ادامه به آنها اشاره شده است را داشته باشید. ثبات مالی را ثابت کنید، هر هدف مهاجرتی متفاوت دارای آستانه مالی است که متقاضیان باید برآورده کنند، اما با این وجود، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند هزینه های خود را در آلمان تامین کنند. حتی اگر شما در آلمان کار کنید، باید مبلغ اولیه  را برای پوشش هزینه های خود بپردازید تا حقوق و دستمزد خود را دریافت کنید.

بیمه درمانی داشته باشید، شما نمی توانید بدون پوشش بیمه درمانی معتبر به آلمان مهاجرت کنید. راه های توصیه شده این است که بیمه های بهداشتی این کشور را دریافت کنید، زیرا نمی توانید مطمئن باشید که مقامات آلمانی بیمه درمانی خارجی را قبول خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در مورد بیمه درمانی برای مترجمان آزاد، کارکنان و خارج از کشور را در آلمان پیدا کنید.

دارای حداقل مهارت اساسی در آلمان باشید، برای زندگی در آلمان، باید زبان آلمانی را بدانید. چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان ها دارای سه سطح مهارت زبان، A، B و C است. هر یک دارای دو بخش است. بنابراین مهارت زبان در A1 / A2 یا پایه، B1 / B2 یا مهارت زبان، و C1 / C2 یا مهارت های پیشرفته زبان تقسیم می شود. برای مهاجرت، شما باید وارد امتحانات شوید و آنها را به A1 یا B1 منتقل کنید. اگر می خواهید یک اقامت دائم دریافت کنید، به مهارت بالاتری از C1 یا C2 نیاز خواهید داشت. یک ویزای آلمانی دریافت کنید، قبل از ورود به آلمان ملزم به درخواست و دریافت ویزا هستید. انواع ویزا در آلمان:

 • ویزای گردشگر / بازدید کننده
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی در آلمان
 • ویزای شغلی
 • ویزای کار (استخدام)
 • ویزای مهمان دانشمند
 • ویزای آموزش / کارآموزی

مهاجرت به آلمان برای کار

آلمان کمبود کارگران ماهر و افراد بسیار واجد شرایط را گزارش کرده است. آنها به طور مداوم در جستجوی مهندسان، متخصصین فناوری اطلاعات، کارکنان پزشکی و دیگر متخصصان واجد شرایط هستند. مقامات مهاجر خارجی برای تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان، احتیاجات سختگیرانه ای را برای رفتن به آلمان و کار به ارمغان آورده اند. مراحل مهاجرت به آلمان برای کار عبارتند از:

 • پیدا کردن کار در آلمان، که اتباع خارجی را می پذیرد.
 • برای آلمان ویزا کار (استخدام) درخواست کنید.
 • درخواست اقامت کار کنید.
مهاجرت به آلمان برای کار

مهاجرت به آلمان برای کار

برای دریافت اجازه اقامت برای کار در آلمان، کارفرما و کارمند باید ثابت کنند که:

 • کمبود کارکنان از آلمان یا اتحادیه اروپا وجود دارد، بنابراین موقعیت آنها توسط آنها نمی تواند پر شود.
 • کارمند شرایط مشابهی با سایر کارکنان آلمانی از نظر حقوق و دستمزد و محیط کار دارد.
 • این کارمند با تمام شرایط آموزشی و کار مورد نیاز برای موقعیت شغلی ملاقات می کند.

به عنوان یک کارمند در آلمان، زمانی که اجازه اقامت خود را دریافت کردید، شانس کار را خواهید گرفت. اگر کارفرمای شما می خواهد رابطه کار خود را ادامه دهد حتی پس از اینکه مجوز کار شما نزدیک به انقضا است، شما می توانید درخواست یک پسوند یا پس از یک دوره معین، شما همچنین می توانید برای اقامت دائمی درخواست دهید. با این حال اگر شما یک کارگر غیر متخصص هستید، مهاجرت به آلمان بر اساس اشتغال بسیار سخت تر خواهد بود.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

بسیاری از مردم این را نمی دانند، اما آلمان، آموزش های رایگان را ارائه می دهد. این بدان معنی است که بر خلاف مکان هایی مانند U.S. که هزینه های زیادی برای تحصیل دارند، دانشگاه های آلمان هزینه های بسیار کمتری دارند و یا هیچ چیز را نمی پردازند. از این جهت، آلمان محل مهمی جهت مهاجرت برای اهداف آموزشی است. برای تحصیل در آلمان باید ویزا دریافت کنید. در مقاله، الزامات مورد نیاز برای دیدار و روند درخواست برای دریافت چنین ویزا را مشخص می کند.

اگر شما ویزای تحصیلی خود را برای آلمان دریافت کرده و مدرک تحصیلی خود را گرفته اید، می توانید در آلمان برای یافتن یک شغل برای مدت محدودی تلاش کنید. در این زمان شما می توانید یک شغل پیدا کنید، شما مجاز به اقامت در آلمان هستید. گزارش شده است که تا 54 درصد از دانش آموزانی که دارای مدرک تحصیلی هستند، در کشور ماندند و شغلی پیدا کردند.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

 اگر شما یک سرمایه گذار با علاقه به آلمان هستید، پس شما در حال شانس هستید. کارآفرینان و سرمایه گذاران که فرصت های اقتصادی را در آلمان ایجاد می کنند مجاز به مهاجرت در آنجا هستند. با این حال، آستانه معینی از سرمایه گذاری وجود دارد که باید آن را ایجاد کنید. از نوشتن این مقاله، این مقدار 250،000 یورو است. علاوه بر این، شما باید یک ویزای اشتغال خود را که تحت دسته ویزای کار آلمان قرار دارد را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید موارد زیر را ثابت کنید:

 • این که شما سرمایه لازم برای سرمایه گذاری دارید.
 • سرمایه گذاری شما به اقتصاد آلمان کمک خواهد کرد.
 • سرمایه گذاری شما در کشور مورد نیاز است.

اگر وضعیت خود را به عنوان یک کارآفرین در آلمان حفظ کنید، پس از سه سال مجوز اعطای مجوز اقامت نامحدود خواهید داشت، به این معنی که هر زمان که می خواهید وارد و آنجا را ترک کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق خانواده

مواردی وجود دارد که مردم به دلایل مختلف به آلمان می روند اما مجبورند خانواده خود را در کشور خود بگذارند. همه همسران و کودکان زیر 16 سال مجاز به درخواست مهاجرت به آلمان برای پیوستن به همسر یا والدین خود هستند. برای واجد شرایط مهاجرت خانوادگی، همسران باید ثابت کنند که ازدواج کرده اند و اطفال باید گواهی های تولد را ارائه دهند. برای کودکان زیر 16 سال، لازم نیست که مهارت های زبان آلمانی را بدانید، زیرا به نظر می رسد که بتوانند سریعا یاد بگیرند.

با این حال، برای کودکان بالای 16 سال، مدارک کافی برای مهارت زبان آلمانی و توانایی انطباق و ادغام وجود دارد. در مورد همسران، آنها باید حداقل یک مهارت آلمانی A1 را بدست آورند. اگر همسر در حال حاضر در آلمان مجاز به کار باشد، همین کار را برای همسر دیگرش که در حال پیوستن است، اعمال می کند. بنابراین ویزا برای همسران با همان شرایط محدود می شود.

اجازه اقامت آلمان

وقتی یک ویزای برای مهاجرت دریافت می کنید، مجوز اقامت نیز دریافت خواهید کرد. اجازه اقامت می تواند موقتی و دائمی باشد. اجازه اقامت موقت اجازه می دهد که اتباع خارجی برای مدت مشخصی در آلمان بمانند و سپس به کشورهای خود بازگردند. اجازه اقامت دائمی به این معنی است که مهاجرت خارجی می تواند تا زمانی که بخواهد می تواند در آلمان بماند، هر زمان که بخواهد می تواند ترک کند و به کشور بازگردد. با این حال، اجازه اقامت دائم به این معنی نیست که شما شهروندی آلمان را دریافت می کنید.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا به کارگران ملی خارجی (که شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند) که صلاحیت بالایی دارند و می خواهند در آلمان کار کنند و این مهارت ها را اعمال کنند، داده می شود. برای واجد شرایط بودن کارت آبی اتحادیه اروپا، شما باید قبلا در آلمان کار کرده باشید.

برای واجد شرایط دریافت اقامت دائمی، فرد باید مهارت کافی در آلمان را نشان دهد، نیازهای مالی خاصی را برآورده کند و همچنین باید بیش از 33 ماه در محل کار خود در آلمان کار کرده باشد که نیاز به مهارت های به دست آمده از بالاترین مدارک تحصیلی دارد. اگر می خواهید اطلاعات خود را تکمیل تر کنید بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *