مهاجرت به انگلستان

تحصیل در رومانی
تیر ۱۲, ۱۳۹۸
تحصیل داروسازی در نیوزیلند
تیر ۱۳, ۱۳۹۸

مهاجرت به انگلستان

در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در خصوص شرایط و راه های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، کار و همچنین سرمایه گذاری برای شما عزیزان بازگو کرده اند. اگر قبلا به انگلستان مهاجرت نکرده اید، از حقوق شهروندی خود و قوانین این کشور اطلاعاتی نخواهید داشت، پس شما باید آمادگی روبرو شدن با موقعیت های گوناگونی را داشته باشید.

شرایط مهاجرت به انگلستان

تعدادی از مردم از سراسر دنیا هر ساله به انگلستان مهاجرت می کنند. توازن بین تاریخ پر بار و زیبایی کشور، نمایشی تماشایی از شهرهای قدیمی در دل دنیای مدرن کشور انگلستان است. این جا زادگاه شکسپیر و بیتلز است و می تواند زادگاه فرزندان شما نیز بشود. مراحل و ملزومات مهاجرت به انگلستان در زیر آورده شده است:

 • فرم درخواست ویزا، ویرایش، ثبت نام، چاپ و تکمیل آنلاین
 • توجه کردن به قوانین مهاجرت

در سال 2017، تعداد 2710000 ویزا به مهاجران وارد شده به انگلستان اعطا شد. این مهاجران شامل گردشگران، دانشجویان و دانش آموزان و کسانی که برای کار کردن به این کشور می آیند تعلق داده شده است. مهاجران هندی و چینی 46 درصد این ویزا ها را دریافت کرده اند. روش های مختلفی برای رفتن به انگلستان وجود دارد، متناسب با نوع هر یک از این روش های انتخابی، به شما ویزا تعلق می گیرد. این بستگی به این موضوع دارد که دقیقا می خواهید در این کشور به چه کاری مشغول شوید و مدت زمان اقامتتان چند مدت است؟

ویزای کار Tier 2 یک ویزای عمومی است که در سال 2011 اعلام شد و در چند موقعیت می تواند استفاده شود. ویزای کاری Tier 2 اجازه ی کار به افرادی می دهد که می خواهند برای کار کردن به این کشور مهاجرت کنند، مدت زمان این ویزا 3 ساله است و می تواند طولانی تر شود.

برای اینکه ببینید واجد شرایط این ویزا هستید یا خیر، مهم است که پیشنهاد شغلی از شخصی شاغل در انگلستان به شما داده شده باشد و این شخص بتواند ثابت کند که شهروند بریتانیایی را برای پر کردن این موقعیت شغلی پیدا نکرده است، در غیر این صورت شما شرایط اخذ این ویزا را ندارید. دانشجویان بین المللی که برای تحصیل کردن در موسسه ی تحصیلی پذیرش گرفته اند، مشمول ویزای تحصیلی (Tier 4) می شوند. از شرایط این ویزا موارد زیر است:

 • پذیرفته شدن در یک دوره ی آموزشی تمام وقت و حداقل با 15 ساعت کلاس و درس خواندن در روز
 • متقاضی باید حداقل سطح B2 انگلیسی داشته باشد مگر اینکه تحت حمایت دولت به انگلستان پذیرفته شده باشد.
 • متقاضی باید بتواند از لحاظ مالی خود را تامین کند و هزینه های واحدهای درسی را پرداخت کند.
 • متقاضی نباید در موقعیتی قرار بگیرد که ممکن شود مجبور به پناه آوردن به منابع مالی عمومی شود.
 • متقاضی باید بعد از پایان دوره ی آموزشی خود برای برگشتن به کشور خودش اقدام کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اگر شما برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان اقدام کرده اید و البته سن شما بیشتر از 18 سال است، ممکن است واجد شرایط برای دریافت ویزای کوتاه مدت تحصیل در انگلستان شوید. برای رشته هایی با کمترین واحدهای درسی که در انگلستان تحصیل می شوند، امکان اقامت حداقل 6 ماهه و در بیشترین مدت زمان تا 11 ماه به متقاضی اعطا می شود، البته این برای دانشجویانی است که واحدهای درسی زبان انگلیسی دارند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اگر شما واحد درسی طولانی مدتی دارید، باید مطمئن شوید که موسسه ای انتخاب کرده اید که ویزای تحصیلی Tier 4 را تحت پوشش خود قرار داده اند. شما می توانید برای ویزای تحصیلی tier 4 کودکان (برای سنین 4 تا 17 سال و برای تحصیل در مدارس مستقل انگلستان) یا ویزای تحصیلی Tier 4 عمومی (برای کسانی که بالای 16 سال و بالاتر) اقدام نمایید. برای درخواست ویزای انگلیس، باید حداقل سه ماه قبل از شروع شدن درستان در انگلیس اقدام کنید. برای دریافت این نوع ویزا مدارک زیر را لازم دارید:

 • اطلاعات و جزییات پاسپورتتان
 • یک قطعه عکس که جدیدا گرفته اید.
 • مدرکی برای تایین کردن سطح زبان انگلیسی که برای متقاضیانی که از کشوری انگلیسی زبان هستند لازم نمی باشد.
 • مدرکی که تمکن مالی شما را در مدت اقامتتان در انگلستان اثبات می کند.
 • اگر شما از کشوری غیر از اتحادیه ی اروپا یا سوییس می باشید، باید مدرک ATAS نیز داشته باشید.

هزینه ی فعلی برای ویزای تحصیلی Tier 4 حدود 348 پوند (معادل 440 دلار آمریکا) می باشد. این هزینه در کنار هزینه ای که هر شخص باید پرداخت کند که معتدل 348 پوند است لازم می باشد. البته لازم است که برای بیمه ی سلامت نیز مبلغ 150 پوند (معادل 190 دلار) در هر سال هزینه کنید. هزینه ی خود ویزای کوتاه مدت شش ماهه 97 پوند (معادل 97 دلار آمریکا) و ویزای 11 ماه 186 پوند (معادل 240 دلار آمریکا) است.

زمانی که به انگلستان وارد شدید، یک مامور مرزبانی انگلیس بر روی پاسپورت شما یک مهر می زند، این مهر تا زمان اقامت شما اعتبار دارد. برای مثال، اگر مدت زمان اقامت شما و تحصیلتان در این مدت 12 ماه به طول می انجامد، با این مهر می توانید تمام این مدت را در انگلستان بمانید و حتی تا 4 ماه بیشتر از این مدت می توانید اقامت داشته باشید، اما نمی توانید بیشتر از این مدت در این کشور بمانید.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

اگر قبلا در انگلستان زندگی نکرده اید، از حقوق شهروندی خود، قوانین و شرایط زندگی در انگلستان اطلاعاتی نخواهید داشت، حتی از واجد شرایط بودن خود برای زندگی در آن جا نیز مطمئن نخواهید بود پس شما باید آمادگی روبرو شدن با موقعیت های گوناگونی را داشته باشید. شما در صورت داشتن موارد زیر برای کار کردن در انگلستان بدون ویزا واجد شرایط خواهید بود:

 • اگر شهروند بریتانیا هستید.
 • اگر شهروندی از کشورهای اتحادیه ی اروپا (EEA) دانمارک، استونی، ایرلند، ایتالیا، فرانسه و برخی دیگر کشورهای اروپایی می باشید
 • اگر ملیتی سوئیسی دارید.

اگر زیر مجوعه ی هیچ کدام از گزینه های بالا نیستید و از ملیت های کشورهای دیگری هستید، برای رفتن به انگلستان لازم است که ویزا یا مجوز کار بگیرید. برای گرفتن پذیرش و ویزا لازم است به وزارت امور خارجه یا سفارت بریتانیا در کشور خودتان مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که اگر قبلا کاری در انگلیس پیدا کرده اید یا برای کاری از کشور مبدا پذیرش گرفته اید، یا اگر ویزایی دارید که شما را از کار کردن منع کرده است، باید برای کار کردن مجوز بگیرید.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

نمی توان برای مجوز کار مستقیما اقدام کرد، مگر اینکه شخصی را استخدام کنید که از جانب شما در انگلستان کارهایتان را انجام دهد. معمولا مدت زمان اعتبار مجوز کاری شما بستگی به نوع شغلی دارد که به دنبال آن هستید. برای گرفتن ویزای کار، معمولا شما لازم است که پیشنهاد کاری از سوی انگلستان دریافت کنید. گرچه، می توانید بدون حمایت از جایی برای طرح تحرکات جوانان (Tier 5) پذیرش بگیرید. در صورتی که:

 • قصد زندگی و کار کردن در انگلستان برای مدت بیشتز از دو سال دارید.
 • سن شما بین 18 تا 30 سال باشد.
 • 1890 پوند ذخیره داشته باشید.
 • ملیت های خاصی از کشورهای خاصی داشته باشید.
 • با تمام الزامات واجد شرایط بودن هم خوانی داشته باشید.

واجد شرایط بودن، این مورد بستگی به کارمندی که استخدام کرده اید دارد که بتواند با توجه به علم و مهارت های شما کار مورد نظرتان را پیدا کند. برخی از سازمان ها مجوز حمایت موقت یا دائم دارند، تا در کسب و کار خود از شما حمایت کنند، این درحالی است که برخی سازمان ها نیز این قابلیت را ندارند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری (Tier 1)، این ویزا برای افرادی مناسب است که مایل به مهاجرت به انگلیس هستند و در کنار آن می خواهند تا برای سرمایه گذاری اقدام کنند. سرمایه گذارانی که ویژگی های زیر را داشته باشد، واجد شرایط دریافت این ویزا هستند:

 • حداقل یک میلیون پوند پس انداز داشته باشد.
 • برای سرمایه گذاری در یک شرکت خصوصی و با سرمایه ی 750000 پوندی تمایل نشان بدهد.
 • در هیچ مکان یا جای دیگری مشغول به کار نباشد.
 • حداقل 50 درصد از زمان خود را در انگلستان سپری کند.
 • 250000 پوند باقی مانده را در انگلیس سرمایه گذاری کند.
 • آزمون بین المللی آیلتس را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

این ویزا معمولا به مدت سه سال داده می شود و برای مدت 2 سال بعد از آن نیز قابل تمدید است انگلستان یکی از مقاصد برتر برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی در خرید و فروش و ادغام شدن با شرکت های دیگر است. گرچه خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا در منطقه ایجاد هرج و مرج سیاسی کرد، اما این به سود سرمایه گذاران خارجی بود.

HSBC، یک بانک جهانی است که در لندن قرار دارد. مایکل وو، تحلیل گر “مورنینگ استار” می گوید که فشار HSBC برای افزایش تسلط بر آسیا، با توجه به رشد ثروت و تجارت در پین، هنگ کنک و سنگاپور، بسیار منطقی به نظر می رسد. این بانک در سال های اخیر به عنوان بخشی از یک طرح بازسازی که شامل خروج از برخی بخش های ضعیف اجرایی است، 295 میلیارد دلار کاهش در مبلغ ریسک خود داشته اند.

BP یکی از بزرگ ترین شرکت های نفتی جهان است که در بیش از 100 کشور در حال فعالیت می باشد. Royal Dutch Shell، این شرکت نیز یکی از شرکت های نفتی واقع در انگستان است و گفته می شود یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاری هایی است که وجود دارد.

کوپلنت می گوید که شل در کاهش میزان بدهی های خود موفق عمل کرده است و می تواند تا 20 درصد سود از بازار کسب و کاری خود را در یک دوره ی دو ساله به سهام داران برگرداند. شرایط بیشتر در خصوص زندگی در انگلستان را می توانید از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *