مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه 2020
مهاجرت به ترکیه 2020
بهمن ۲۷, ۱۳۹۸
شرایط تحصیل در مدارس سوئیس
شرایط تحصیل در مدارس سوئیس
بهمن ۲۹, ۱۳۹۸
مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مبالغ سرمایه گذاری جهت مهاجرت به ترکیه 2020 از هر طریق می تواند هزینه های متفاوتی را در بر داشته باشد. به عنوان مثال هزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات 250.000 دلار (که در سال های پیشین یک میلیون دلار تعیین شده) است. در این نوشته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات به روزی را در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری برای شما عزیزان بیان کرده اند.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کشور ترکیه به سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا سپرده بانکی آن کشور را نمایند، حق اقامت، شهروندی و پاسپورت دوم اعطا می کند. مسیر سرمایه گذاری بانکی در ترکیه برای سرمایه گذاران آن کشور جذاب است. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق افتتاح یک حساب بانکی در ترکیه به ارزش 500.000 دلار می باشد که فرد باز کننده حساب یا همان سرمایه گذار تا 3 سال حق برداشت از این مبلغ را ندارد و این مبلغ می بایست به صورت ثابت در سپرده بانکی باقی بماند.

نکته جالب این قضیه در این است که سرمایه گذاری از این طریق می تواند به لیر ترکیه یا دلار آمریکا باشد. این امر خود ریسک ناپایدار ارز از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه را از بین می برد. سرمایه گذاری از این طریق نه تنها موجب حفظ وجوه نقدینگی می شود، بلکه حق شهروندی دوم را نیز به سرمایه گذاران با صرف کمترین هزینه ممکن بر اساس رتبه بندی بازار سرمایه گذاری می دهد. با در دست داشتن گذرنامه ترکی اجازه سفر بدون روادید (یا همان ارائه پاسپورت در بدو ورود) به 114 کشور دنیا امکان پذیر می شود. همچنین حق شهروندی ترکیه امتیاز دیگری که دارد این است که ویزای آن، امکان دسترسی به کلیه کشورهای اروپایی را ممکن می سازد.

مبالغ سرمایه گذاری از هر طریق می تواند هزینه های متفاوتی را در بر داشته باشد، مثلا هزینه سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی به مبلغ 500.000 دلار و هزینه سرمایه گذاری از طریق دیگر روش های سرمایه گذاری همچون خرید سهام شرکت های ترکی یا اوراق قرضه دولتی نیز به ارزش 500.000 دلار می باشد. در صورت برآورده کردن یکی از شرایط بالا توسط سرمایه گذار، تابعیت ترکیه پس از 6 – 3 سال به فرد اعطا می شود، که طی این مدت متقاضی می بایست به مدت 3 سال سرمایه گذاری مستمر در یکی از بخش های سرمایه گذاری ترکیه داشته باشد.

شرایط اقامت در ترکیه

تمامی کسانی که قصد اقامت در ترکیه بیش از مدت زمان 90 روز را دارند، بایستی مجوز اقامت یا همان ویزای ورود به ترکیه را بگیرند. برای این منظور ویزایی با عنوان ویزای اقامت کوتاه مدت برای خارجیان وجود دارد. برای درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت، خارجیانی که دارای مالکیت املاک و مستغلات در ترکیه هستند و یا قصد ایجاد ارتباط تجاری در ترکیه را دارند، می بایست پس از ارائه درخواست، اسناد مورد نیاز را به اداره امور مهاجرتی ترکیه ارسال نمایند. مجوز اقامت کوتاه مدت به صورت یک اجازه دو ساله صادر می شود، که در صورت عدم استفاده به مدت شش ماه، اجازه اقامت باطل می شود. بر این اساس، مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت ترکیه شامل:

 • فرم تکمیل شده درخواست اجازه اقامت
 • اصل و کپی از گذرنامه یا سند مسافرتی
 • چهار قطعه عکس بیومتریک
 • مدارک مستدل در جهت اثبات منابع مالی مکفی داشتن برای اخذ اقامت خود می باشد.
شرایط اقامت در ترکیه

شرایط اقامت در ترکیه

پس از ورود به ترکیه نیز متقاضی دریافت اقامت می بایست مالکیت خود را در آن کشور از طریق خرید یا اجاره ملک به اثبات برساند. برای دریافت دفترچه خدمات درمانی بیمه کشور ترکیه اقدام کند و دیگر مدارک لازم را در مهلت تعیین شده ارسال نماید. مجوز اقامت دیگری نیز به نام اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجیان در ترکیه وجود دارد که طی آن لازم است متقاضیان حداقل به مدت 8 سال در ترکیه اقامت مداوم داشته باشند.

نیاز است که متقاضیان دریافت این نوع مجوز یا ویزا مدارکی همچون: فرم تکمیل شده درخواست اجازه اقامت، اصل و کپی یک نسخه از گذرنامه یا سند مسافرتی، کپی سند اجاره یا خرید در تأیید اقامت، چهار قطعه عکس بیومتریک، مدرکی جهت اثبات این که متقاضی در سه سال گذشته هیچگونه کمک اجتماعی را از موسسات و سازمان های دولتی دریافت نکرده، مدارک مستدل در تأیید توانایی مالی کافی داشتن برای تأمین هزینه زندگی در ترکیه، ارائه بیمه درمانی ترکیه با حداقل اعتبار یک ساله، نامه ثبت شده درخواست در یکی از اداره های پلیس ترکیه، و هدف خود از اقامت در ترکیه را ارائه دهد.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

در ترکیه، هزینه ثبت شرکت با حق محدود با سرمایه سهم استاندارد تعیین شده، یک تفاهم نامه استاندارد و اساسنامه به مبلغ حدودی 1400 یورو صورت می گیرد. همچنین لازم است که مبلغ 850 یورو نیز جهت هزینه ثبت شرکت در ترکیه که به صورت کارمزد تعیین می شود توسط مالک شرکت پرداخت شود. در نتیجه، هر فردی می تواند با در دست داشتن تنها 2.250 یورو، شرکت خود را در ترکیه راه اندازی کند. البته این مبلغ تنها برای ثبت شرکت می باشد و هزینه دیگر ملزومات بایست توسط خود مالک محاسبه شود.

معمولاً روند عادی ثبت شرکت در ترکیه سه سال به طول می انجامد که این مدت می تواند کمتر هم بشود اگر که از طریق درست و قانونی و زیر نظر یک مشاور ماهر اقدام نمود، اما حداکثر مدت لازم همان سه سال می باشد. همچنین هزینه مواردی همچون: رزرو نام فرد و شرکت وی، تهیه فرم های ثبت شرکت و تکمیل آنها، تهیه اساسنامه، تنظیم اساسنامه اصلی بر اساس نرخ حق الزحمه اسناد رسمی (هر کدام در سه نسخه 10 صفحه ای)، هزینه ثبت نام اتاق بازرگانی نیز بایست محاسبه و پرداخت شوند. هزینه های فوق بسته به نوع فعالیت شرکت و تعداد سهامداران و نیز مکان شرکت می توانند متغیر باشند. علاوه بر هزینه های فوق، هزینه هایی که در ادامه به آنها اشاره شده است را باید مد نظر بگیرید:

 • هزینه صندوق مصرف دولت به ارزش 0.4 % و هزینه حسابداری کلیه مجوزهای مورد نیاز نیز بایست محاسبه شوند.
 • حداقل تعداد مدیران یا سهامداران یک شرکت می تواند 5 نفر باشد که به ازای هر نفر 150 لیر ترکیه نیز می بایست به صندون دولت جهت ثبت نام اولیه پرداخت شود.
 • هزینه ماهیانه حسابداری نیز به صورت حدودی مبلغی معادل 300 لیر می شود که می تواند به یکی از دو صورت ماهیانه و سالیانه پرداخت شود.
 • هزینه خدمات اضافی همچون اجاره دفتر برای انجام امور شرکتی نیز به طور تقریبی مبلغی معادل 250 یورو را در هر ماه در بر دارد که قابل پرداخت به صورت سه ماهی یکبار و به ارزش 750 یورو می باشد.
 • انتصاب مدیر موقت قبل از عزیمت کامل مدیر اصلی (در صورت نیاز) هر ماه 300 یورو هزینه دارد که به صورت سه ماهه به ارزش 900 یورو می تواند پرداخت شود.
هزینه ثبت شرکت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه

انتخاب ملک مناسب با توجه به شرایط مالی و اجتماعی فرد و نیز با در نظر گرفتن روحیه و سبک وی در انتخاب نوع زندگی می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. بنابر این، هزینه خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه بر اساس نوع انتخاب فرد می تواند متفاوت باشد. توصیه اکید شده است برای خرید ملک در ترکیه حتماً از طریق یکی از دفاتر املاک و مستغلات آن کشور اقدام صورت گیرد و با یکی از کارشناسان خبره این امر مشورت شود؛ چرا که امروزه به دلیل استقبال بالای مهاجران به ترکیه با خرید ملک تعداد کلاهبرداری های صورت گرفته نیز افزایشی چشمگیر داشته است.

همچنین جدای از نوع سلیقه و سبک و سیاق زندگی یک فرد، هزینه خرید ملک با توجه به اینکه خانه خریداری شده با هدف مسکونی تهیه شده باشد یا تفریحی نیز می تواند متغیر باشد. بنابر تعاریف فوق ذکر شده در ادامه قیمت تقریبی خرید ملک در ترکیه آورده می شود. به این نکته نیز بایست توجه داشت که در ترکیه همیشه هزینه های متغیر و ثابت وجود خواهند داشت. هزینه متغیر که معمولاً هر سال با توجه به مالیات وضع شده توسط دولت ترکیه اتخاذ می گردد به ازای کل مالیات فروش (بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود) نسبت به سال قبل 1 % افزایش داشته است.

 • درصد مالیات فروش ملک سال جاری ترکیه 4 % می باشد.
 • هزینه کمیسیون کارگزار نیز حدود 3 % می باشد.
 • بسته به مساحت، موقعیت و محل قرارگیری ملک آخرین هزینه اعلام شده بر اساس گزارش ارزیابی مبلغی بین 50.000 – 1000 لیر ترکیه می باشد.
 • هزینه بیمه حوادث همچون بیمه ملک در برابر زلزله، بسته به اندازه و وسعت ملک مبلغی حدود 250 – 175 لیر می شود.
 • هزینه ثبت زمین نیز حدود 260 لیر و هزینه تمبر ثبت زمین نیز مبلغ 485 لیر می شود.
 • هزینه اشتراک سپرده هایی همچون برق و آب و غیره حدود 800 لیر می باشد.

از دیگر هزینه های لازم قابل پرداخت هزینه دفتر اسناد رسمی برای تنظیم وکالتنامه فروش می باشد که حدود 600 لیر هزینه دارد. شما عزیزان می توانید تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک 250000 دلاری را دریافت کنید که در این خصوص مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه شما را همراهی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *