مهاجرت به ترکیه 2020

تحصیل در مدارس استرالیا
تحصیل در مدارس استرالیا
بهمن ۸, ۱۳۹۸
مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
بهمن ۲۸, ۱۳۹۸
مهاجرت به ترکیه 2020

مهاجرت به ترکیه 2020

در صورتی که به دنبال دریافت مجوز اقامت دائم ترکیه هستید، می توانید از روش های تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و همچنین ازدواج اقدام کنید. با توجه به پیچیدگی قوانین مهاجرت به ترکیه 2020 این روزها، مشاوره با وکلای مهاجرت می تواند یکی از بهترین تصمیمات ممکن باشد، که در این خصوص بهتر است با مشاورین ارشد موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید.

شرایط مهاجرت به ترکیه 2020

ترکیه یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن رو به افزایش است. شرط اصلی که در مهاجرت به ترکیه برای همگان جز ضروریات است ارتقاء کیفیت زندگی است که ترکیه این امر را فراهم می سازد. قوانین و شرایط مهاجرت ممکن است هر ساله تغییراتی جزئی کنند که دانستن آنها قبل از هر گونه اقدامی از کارهای اساسی اولیه و سرنوشت ساز است. یکی از شرایط اصلی مهاجرت به کشوری بیگانه آشنایی با زبان محلی آن کشور می باشد. در نتیجه، دانستن زبان ترکی یکی از شرایط اولیه و لازم برای مهاجرت است.

از دیگر اقدامات اولیه لازم اخذ ویزا می باشد که بسته به هدف مهاجرتی هر فرد می تواند متفاوت باشد. یکی از مزیت های مهاجرت و اقامت ترکیه این است که هر فردی می تواند بدون اخذ ویزا به مدت 90 روز در آن کشور بماند. در صورتی که فرد بدون ویزا بیش از این مدت در ترکیه اقامت گزیند، جریمه سنگین خواهد شد. شرایط مهاجرت به ترکیه می تواند از طرق متفاوت صورت گیرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

 • مهاجرت به ترکیه به قصد گردش و تفریح: که اخذ ویزای توریستی مورد نیاز می باشد.
 • مهاجرت به ترکیه با خرید یک ملک
 • مهاجرت به ترکیه با ویزای تحصیلی یا دانشجویی
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای کار یا خود اشتغالی
 • مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری (که سرمایه گذاری در یک چارچوب خاص و با مقرراتی تعیین شده در برخی از مشاغل امکان پذیر می باشد)
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج: به شرطی که کاملاً قانونی باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل 2020

به دلیل رتبه بندی بالای دانشگاه های ترکیه در آمار جهانی، یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه ارائه مدارک معتبر و بین المللی زبان انگلیسی یا ترکی همچون GRE, TOMER, ALES, TOEFL, IELTS می باشد. ارائه هر یک از مدارک فوق بسته به نظر دانشگاه و مدرک مد نظر آن دانشگاه دارد. کسانی که برای تحصیل در ترکیه 2020 اقدام می کنند، تا یک سال حق شهروندی این کشور را تنها با اخذ ویزای تحصیلی خود به دست می آورند. پس از طی کردن این مدت زمان نیاز به تمدید اجازه اقامت می باشد. تمدید هر چند وقت یک بار مورد نیاز است، تا زمانی که تحصیلات متقاضی به پایان برسد.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل 2020

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل 2020

مدت زمان تحصیل برای مقطع کاردانی 2 سال، کارشناسی 4 سال، و کارشناسی ارشد 4 – 2 سال می باشد. دانشگاه های ترکیه به دلیل کیفیت بالای آموزشی شان در تمام جهان شناخته شده اند و تقریباً می توان گفت اکثر آنها جز دانشگاه های برتر شناخته می شوند. اما مرکزیت اصلی دانشگاه های برتر ترکیه در شهرهای ازمیر، استانبول و آنکارا واقع شده است. از جمله مدارک کلی که در بدو ورود بایست به موسسه آموزشی ارائه کرد شامل:

 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه یا دیپلم دبیرستان
 • ریز نمرات کامل دوره های قبلی تحصیلی فرد
 • ارائه گذرنامه یا شناسنامه دارای اعتبار مکفی
 • ارائه رزومه تحصیلی و در صورت وجود کاری فرد
 • نمرات آزمون های بین المللی وی همچون مدرک زبان
 • مدارک مورد نیاز جهت اثبات استطاعت مالی مکفی داشتن در تأمین هزینه زندگی در ترکیه و همچنین تحصیل طی مدت زمان اقامت
 • ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید یا موسسات آموزشی پیشین فرد، در صورت وجود ارائه مقالات و دیگر سوابق و مدارک علمی اخذ شده

شایان ذکر است که مدارک فوق مدارک کلی و عمومی مورد نیاز هر دانشگاه می باشند که علاوه بر این ها مدارک دیگری نیز با توجه به دانشگاه انتخابی هر فرد بایستی ارائه شوند.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار 2020

از اولین اقدامات لازم جهت مهاجرت از طریق یافتن شغل و حرفه مورد نظر، اخذ ویزای کار در ترکیه می باشد. برای دریافت آن حداقل دو ماه قبل از تاریخ سفر بایست اقدام کرد. همچنین کارفرمایی که با وی مکاتبه کرده اید و قرار است در شرکت وی مشغول به کار شوید، بایست طبق تقاضای استخدامی ثبت شده خود در وزارت کار نیروی مورد نیازش را پذیرش نماید و نیز بایست نام شرکتش به طور رسمی ثبت شده باشد. ویزای کاری نیز همانند ویزای تحصیلی یک ساله صادر می شود؛ که در صورت توافق طرفین به ادامه همکاری می تواند تمدید شود.

توجه به این نکته از ضروریات است که ترکیه نیز مانند سایر کشورها، اشتغال برای بومیان خود را در اولویت قرار می دهد. بنابراین کارفرمایی که از طریق آن یک فرد قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارد باید بتواند ثابت کند که هیچ فرد دیگری را در کشور خود با تخصص مورد نیاز پیدا نکرده است. اگرچه طی کردن روند فوق کمی سخت است اما غیر ممکن نیست. با پنج سال کار رسمی در کشور ترکیه، متقاضیان می توانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند. در صورت پذیرش فرد از سوی اداره کار ترکیه، نیاز است که ظرف مدت 6 روز پس از درخواست آنلاین، کلیه مدارک مورد نیاز به وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه تحویل داده شوند.

در صورتی که کلیه اسناد ارسالی دقیق و کامل باشند، روند صدور مجوز کار فرد حداقل 30 روز به طول می انجامد. پس از آن، متقاضی از طریق تلفن یا پست الکترونیکی مطلع می شود. همچنین پروانه اجازه کار نیاز به هزینه ای معادل 390،00 دلار دارد و روادید اجازه اقامت به ازای هر متقاضی 250،00 دلار که شامل مالیات و عوارض پرداختی به وزارت و اداره پلیس است، می شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری 2020

در صورتی که به دنبال دریافت مجوز اقامت دائم ترکیه هستید، بهترین گزینه ممکن اقدام از طریق سرمایه گذاری می باشد. بدین ترتیب، فرد می تواند با ثبت یک شرکت و در دست داشتن مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز مرحله اولیه را طی کند. ترکیه یکی از بهترین گزینه های ممکن از میان کلیه کشورها برای سرمایه گذاری است، چرا که مرزی بین آسیا و ترکیه می باشد و همین امر هر ساله سبب جذب کارفرمایان و سرمایه گذاران بسیاری به آنجا شده است. ترکیه نیز مانند دیگر کشورها شرایط خاص سرمایه گذاری خود را برای خارجیانی که قصد اخذ اقامت موقت از این طریق را دارند، اعمال می کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری 2020

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری 2020

مطابق آیین نامه وضع شده جدید ترکیه حداقل شرط سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آن کشور ارائه مبلغی به ارزش 250 دلار می باشد به شرطی که ملک خریداری شده طی سه سال آینده به فروش نرسد. لازم به ذکر است در سال های گذشته این مبلغ 1 میلیون دلار بود که امسال به 250 دلار آمریکا کاهش یافته است. گزینه دیگر این است فرد سرمایه گذار حداقل به مدت 3 سال در یکی از بانک های ترکیه مبلغی حدود 500 میلیارد دلار را سپرده گذاری کند یا اینکه فرد سرمایه گذار می تواند با سرمایه گذاری مبلغ ثابت حداقل 500 دلار در وزارت صنعت و فناوری یا کاری مرتبط به آن وزارت سرمایه گذاری نماید.

یکی دیکر از راه های سرمایه گذاری در ترکیه، اقدام از طریق خرید اوراق قرضه دولتی و صورتحساب های مربوطه می باشد، به شرطی که حداقل 3 سال فرد سرمایه گذار این اوراق را نفروشد، این نوع سرمایه گذاری بایست توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تأیید شود. فرد سرمایه گذار در صورت موفق شدن به دریافت اقامت دائم خود، می تواند تمامی اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز زیر پوشش خود قرار دهد.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج 2020

یکی از راه های به نسبت ساده تر و پر طرفدار در میان جوانان مشتاق دریافت اقامت ترکیه ازدواج با یک شهروند ترکی می باشد. برای دستیابی به این گزینه ازدواج بایستی کاملاً قانونی باشد، فردی که متقاضی با وی ازدواج می کند نبایست از پناهندگان باشد و لازم است که شهروند ترکی باشد. همچنین رویه دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج 5 – 3 سال به طول می انجامد. به عبارت دیگر، دو فردی که با یکدیگر ازدواج می کنند، برای دریافت تابعیت دائم شهروند غیر ترکی نیاز به حداقل زندگی 5 – 3 ساله با یکدیگر دارند که توسط بازرس و به صورت مراجعه حضوری هر ماه صحت این امر بررسی می شود.

از جمله شرایط لازم که بایست رعایت شوند این است که ازدواج باید به صورت کاملاً رسمی در یکی از دفاتر و محضرخانه های رسمی ترکیه به ثبت برسد. یکی از طرفین ازدواج بایست اقامت دائم ترکیه را داشته و یا شهروند ترکیه باشد. در صورتی که فردی با ملیتی دیگر در ترکیه به طریقی اقامت کرده و بخواهد همسر دلخواه خود را از کشور خود برگزیند می تواند پس از سپری کردن مدت زمان لازم و دریافت اقامت دائم خود اقدام نماید. در این صورت نه تنها خود بلکه همسر وی نیز از اقامت قانونی شهروندی ترکیه برخوردار خواهد شد.

تمامی اسناد و مدارک لازم در موعد مقرر بایستی تهیه شده و همراه با ثبت نام آنلاین برای ثبت درخواست خود، بارگزاری شوند. از شرایط و ملزومات اصلی مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج در این است که فرد متقاضی پیش از هر گونه اقدامی (ثبت نام و واریز هزینه مورد نیاز) قوانین و مقررات مربوطه را به طور کامل مطالعه نماید تا پس از ثبت درخواست و موافقت با ازدواج وی دچار سردرگمی و یا بدتر از آن پشیمانی نشود. راه های دیگری مانند اخذ تایعیت ترکیه از طریق خرید ملک 250000 دلاری نیز وجود دارد که در این خصوص بهتر است با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *